01.12.2019, 15:00 • Něftěchim Arena, Nižněkamsk • Jiří Sameš

Tipsport: 2.14 3.75 3.08 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Střely na bránu: 25 – 28; Zablokované střely: 10 – 6;
Vhazování: 21 – 23; Hity: 7 – 13; Trestné m.: 12 – 10
Konečný výsledek:

Neftěchimik NižněkamskHC Soči 4:1

Nižněkamsk porazil mezi domácími mantinely Soči, přičemž tak zastavil sérii šesti proher.

O zápase rozhodla už první třetina, kterou zvládli domácí poměrem 3:1. Ve 12. minutě měli k dispozici třígólové vedení a donutili soupeře k výměně gólmana.

Dva góly vstřelil švédský útočník Jacob Berglund.

59:01

Probíhá poslední minuta třetí třetiny a samozřejmě také celého utkání.

58:38

58:38 Jacob BERGLUND - 4:1

58:38

Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Čas 58:38, druhá využitá přesilovka Neftěchimiku a je tedy hotovo! Z mezikruží se střelecky prosadil JACOB BERGLUND. Jeho druhý gól v dnešním zápase! Asistence: Denis Kazionov, Ryan Murphy.

58:08

Padakin útočil po levé straně, avšak k zakončení se nedostal.

57:00

Nižněkamsk může být docela v klidu. Tři minuty do konce třetí třetiny a má k dispozici přesilovku.

57:00

Vyloučení v týmu HK Soči (Stěpan Starkov – 2 min., hákování).

56:26

Zakázané uvolnění v podání Neftěchimiku, vhazovat se tak bude za malý moment před Šaryčenkovem.

56:01

Necelé čtyři minuty do konce třetí třetiny, Soči už moc času nezbývá.

55:29

54:58

Nyní štěstí pro Šaryčenkova, Ellis nastřelil od modré čáry brankovou konstrukci.

54:40

Rosén střílel zleva, Šaryčenkov však zůstal bez práce.

53:29

Proběhne poslední reklamní přestávka.

53:29

Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Stěpan Zacharčuk – 2 min., podrážení).

52:58

Dlouho se hraje bez přerušení, avšak na obou stranách můžeme vidět několik nepřesností.

52:19

Collins se pokoušel o střelu z mezikruží, avšak Šaryčenkova nezaměstnal.

49:10

Soči mělo několik střel na bránu, avšak Šaryčenkov byl vždy připraven. Krátce před polovinou třetí třetiny má Nižněkamsk stále náskok 3:1.

49:05

47:05

Po reklamní přestávce si zahraje Soči přesilovou hru.

47:05

Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Marat Chajrullin – 2 min., podrážení).

45:06

Střely na bránu: 24 – 25

44:21

Nepřesnost a ofsajd ze strany Soči.

42:05

Porjadin to zkoušel dobře po pravé straně, Nalimov měl ale připravené betony, kterými kotouč vyrazil.

41:40

Neúspěšná snaha Soči o přechod do útočného pásma, odpískáno postavení mimo hru.

40:45

Puk vyletěl mimo hrací plochu, hra je poprvé ve třetí třetině přerušena.

40:01

Závěrečná dvacetiminutovka tady bude za několik málo okamžiků.
Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 23 – 23; Zablokované střely: 5 – 5;
Vhazování: 16 – 16; Hity: 5 – 10; Trestné min.: 8 – 8
Po 2. třetině:

Neftěchimik NižněkamskHC Soči 3:1

Druhá část nabídla vyrovnaný hokej. Oba týmy měly k dispozici několik přesilovek, avšak v nich nepředvedly dobrý výkon. Skóre tak nadále 3:1 pro Nižněkamsk.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:43

Útočná snaha Neftěchimiku, avšak odpískán ofsajd.

39:01

Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

38:37

37:16

Sergejev pálil zleva bez přípravy, Nalimov puk vyrazil před sebe.

36:37

Vyloučení v týmu HK Soči (Michajl Gordějev – 2 min., podrážení).

36:12

35:13

První polovina z trestu Murphyho je pryč, Šaryčenkov může být naprosto v klidu.

34:12

Po reklamní přestávce začne čtvrtá přesilová hra Soči.

34:12

Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ryan Murphy – 2 min., podrážení).

33:56

33:33

Závar před Nalimovem, aktivní zde především Mitchell, Soči ale situaci ustálo.

31:56

Dnešní třetí početní převaha Neftěchimiku, vhazování po pravici Nalimova.

31:56

Vyloučení v týmu HK Soči (Damir Rachimullin – 2 min., hrubost).

31:56

Brána za Nalimovovými zády je mimo své obvyklé postavení, po přerušení ještě můžeme vidět potyčku.

30:11

Soči odpískán icing.

30:01

Máme za sebou polovinu utkání, Nižněkamsk vede nadále doma nad Soči o dva góly 3:1.

29:35

Sergejev zkusil štěstí od modré z pravé strany, Nalimov kotouč vyrazil pravým betonem.

27:11

Střely na bránu: 12 – 15

26:20

26:20

Šaryčenkov má puk ve svém držení, je tady první reklamní přestávka druhé třetiny.

25:48

Čároví odpískali Nižněkamsku zakázané uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Šaryčenkova.

25:00

Soči zůstalo znovu při početní výhodě bez střely na bránu.

24:57

22:57

V pořadí třetí přesilová hra Soči, vhazování po pravici Šaryčenkova.

22:57

Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Zijat Pajgin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

21:44

21:30

Pobyt v útočném pásmu od Soči sice ano, avšak tam chybí střelba.

20:34

Domácí jsou ve čtyřech.

20:02

Soči má zkraje druhé třetiny k dispozici dvojnásobnou přesilovku.

20:01

Obě mužstva se vrátila zpět na ledovou plochu, druhá část začne za malou chvíli.
Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 12 – 12; Zablokované střely: 2 – 1;
Vhazování: 8 – 9; Hity: 4 – 7; Trestné minuty: 4 – 4
Po 1. třetině:

Úvodní dvacetiminutovka nabídla hned čtyři góly. Nižněkamsku vyšel vstup do utkání, ve 12. minutě vedl 3:0 a Soči sáhlo k výměně gólmana. Hosté se potom dostali do hry, po snížení zlepšili svůj pohyb.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:44

Přesilová hra 5 na 3 pro Soči, vhazuje se po levé ruce Šaryčenkova.

19:44

Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Ildar Šiksatdarov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

19:01

Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

18:34

Dnešní první početní převaha pro Soči, vhazování po pravici Šaryčenkova.

18:34

Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Andrej Sergejev – 2 min., vysoká hůl).

16:45

Následně odpískáno Nižněkamsku zakázané uvolnění.

16:35

Tomilin se tlačil zleva s pukem před bránu, avšak nedokázal zakončit.

15:48

Útočnou snahu Soči přerušili čároví a ofsajd.

15:05

Nahození Šmeljova od levého mantinelu, Šaryčenkov vyráží touš bez problémů holí do rohu.

14:11

Střely na bránu: 12 – 2

14:03

Soči v postavení mimo hru, na řadu přichází druhá reklamní přestávka.

13:28

13:28 Sean COLLINS - 3:1

13:28

Soči právě vstřelilo branku!
Čas 13:28, hosté snižují na 1:3! SEAN COLLINS dostal na levé straně hodně prostoru a prostřelil Šaryčenkova. Jeho šestý gól v sezoně 2019-2020! Asistence: Robert Rosén, Malte Strömwall.

11:13

Střídání v týmu HK Soči: ze hřiště odchází Dmitrij Šikin, přichází Ivan Nalimov.

11:13

11:13 Stěpan ZACHARČUK - 3:0

11:13

Čas 11:13, využitá přesilovka Neftěchimiku a 3:0! STĚPAN ZACHARČUK překonal Šikina střelou od modré čáry bez přípravy. Jeho třetí gól v sezoně 2019-2020! Asistence: Pavel Padakin, Damir Šaripzjanov.

09:37

Druhá početní výhoda pro Neftěchimik, vhazování po levici Šikina.

09:37

Vyloučení v týmu HK Soči (Dmitrij Archipov – 2 min., podrážení).

08:11

Konec reklamní přestávky, vhazuje se po levé ruce Šikina.

08:11

Hra je přerušena, proběhne první reklamní přestávka.

07:19

Gól platí i po zkoumání videa, Nižněkamsk tedy vede 2:0!

07:19

Rozhodčí jdou ještě zkoumat videozáznam.

07:19

07:19 Jacob BERGLUND - 2:0

07:19

Čas 07:19, dvougólový náskok pro Neftěchimik! Autorem gólu je JACOB BERGLUND, jenž se prezentoval velmi dobrým důrazem na brankovišti. Jeho šestý gól v sezoně 2019-2020! Asistence: Andrej Sergejev, Pavel Porjadin.

05:22

05:22 Ildar ŠIKSATDAROV - 1:0

05:22

Čas 05:22, Neftěchimik otevírá skóre utkání! ILDAR ŠIKSATDAROV uspěl bekhendem z těsné blízkosti pod horní tyč. Jeho osmý gól v sezoně 2019-2020! Asistence: Pavel Kulikov, Zijat Pajgin.

05:06

Střely na bránu: 4 – 0

04:30

Neftěchimik měl při přesilovce dvě střely na bránu, Šikin v obou případech pozorný.

04:26

02:26

Nižněkamsk si zahraje první přesilovou hru dnešního utkání, vhazování po levici Šikina.

02:26

Vyloučení v týmu HK Soči (Damir Rachimullin – 2 min., krosček).

01:05

Hra je poprvé přerušena, Soči poslalo kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

00:56

Kulikov vystřelil z pravé strany, Šikin vyrazil puk vyrážečkou do rohu.

00:01

Do středového kruhu se na úvodní vhazování staví Mitchell a Rosén, jdeme na to!
Hymna je minulostí, duel mezi Nižněkamskem a Soči odstartuje co nevidět.
Oba týmy máme nastoupeny na modrých čarách, v Něftěchim Areně zazní ruská státní hymna.
Startující brankáři
(Statistiky: KHL sezona 2019-2020)

NIZ: Alexandr Šaryčenkov – 28 let, RUS
→ Z:17 V-P:4-8 PR:2.37 %ÚS:91.5

SOC: Dmitrij Šikin – 28 let, RUS
→ Z:23 V-P:10-12 PR:2.39 %ÚS:90.9

Neftěchimik Nižněkamsk: Šaryčenkov (Barulin) – Aťušov, R. Murphy (A), Bryncev, Šaripzjanov, An. Sergejev (A), S. Zacharčuk (C), Pajgin – White, Z. Mitchell, Chajrullin – Šiksatdarov, P. Kulikov, Padakin – Porjadin, Berglund, Enlund – Černikov, Šarifjanov, Denis Kazionov – Grošev.

HK Soči: Šikin (Nalimov) – Bertilsson, Ellis, Pogorišnyj, Klimontov, J. Alexandrov, Nazarevič, Gordějev – Collins (A), R. Rosén, Strömwall – Lugin (A), Točickij, Šmeljov – Rachimullin, Makarenko, Vyglazov – Archipov, Tomilin, Mosaljov (C) – Starkov.

Rozhodčí: Sergej Morozov, Roman Ščenjov – Maxim Stroganov, Dmitrij Šišlo.
Příjemné nedělní odpoledne! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování KHL, konkrétně u utkání mezi týmy Neftěchimik Nižněkamsk a HC Soči.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Do tohoto utkání nezasáhne žádný český ani slovenský hokejista.

(bilance 12-15-6, 9. místo na Západě)

Soči zabojuje na ledě Nižněkamsku o druhou výhru po sobě, z posledních čtyř zápasů má na svém kontě pouze jeden úspěch (bilance 1-2-1).

V pátek uspělo na hřišti Ak Bars Kazaň těsně 1:0, jediný gól obstaral útočník Stepan Starkov a brankář Dmitrij Šikin pochytal všech 31 střel soupeře.
NEFTĚCHIMIK NIŽNĚKAMSK

(bilance 15-15-4, 10. místo na Východě)

Nižněkamsk se pokusí doma proti Soči zastavit sérii šesti proher, naposledy zvítězil 12. listopadu, kdy se objevil na ledě Dynama Moskva (výhra 6:3).

Ve středu padl na hřišti Viťazu Moskevská oblast 2:1 v prodloužení, brankář Konstantin Barulin zde předvedl celkem 30 úspěšných zákroků.
V neděli 1. prosince má KHL na svém programu celkem pět zápasů.

Zde budete moci sledovat utkání mezi dvěma týmy z odlišných konferencí, když Neftěchimik Nižněkamsk přivítají HC Soči. Úvodní vhazování tohoto duelu bude v Něftěchim Areně vhozeno v 15:00!

Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování Kontinentální hokejové ligy!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

4:1

Branky a nahrávky: 6. Šiksatdarov (P. Kulikov, Pajgin), 8. Berglund (An. Sergejev, Porjadin), 12. S. Zacharčuk (Padakin, Šaripzjanov), 59. Berglund (Denis Kazionov, R. Murphy) – 14. Collins (R. Rosén, Strömwall)

HK Soči: Šikin (12. Nalimov) – Bertilsson, Ellis, Pogorišnyj, Klimontov, J. Alexandrov, Nazarevič, Gordějev – Collins (A), R. Rosén, Strömwall – Lugin (A), Točickij, Šmeljov – Rachimullin, Makarenko, Vyglazov – Archipov, Tomilin, Mosaljov (C) – Starkov.

Rozhodčí: Sergej Morozov, Roman Ščenjov – Maxim Stroganov, Dmitrij Šišlo

Diváci: 2 980

02:26 SOC 2 Rachimullin, krosček
05:22 NIZ 1:0 Šiksatdarov (P. Kulikov, Pajgin)
07:19 NIZ 2:0 Berglund (An. Sergejev, Porjadin)
09:37 SOC 2 Archipov, podrážení
11:13 NIZ 3:0 S. Zacharčuk (Padakin, Šaripzjanov)