01.12.2019, 04:00 • Rogers Place, Edmonton • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 2.22 3.95 2.79 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

1. Tanner Pearson (VAN) 2+2
2. Bo Horvat (VAN) 0+3
3. Connor McDavid (EDM) 1+1 (06:35:45)
Statistiky: Střely na bránu: 29-38; Zablokované střely: 9-16; Vhazování: 53%-47%; Hity: 25-15; Přesilové hry: 0/3-1/3; Trestné minuty: 6-6.
Vancouver Canucks sice na ledě Edmontonu ztratil dvoubrankové vedení, kolaps z Pittsburghu se ovšem neopakoval a Canucks zakončili sérii šesti venkovních zápasů vítězstvím nad Oilers. Obrovský podíl na výhře Vancouveru má Tanner Pearson, který vstřelil dva góly a zaznamenal dvě asistence. Konečný výsledek střetnutí. Edmonton Oilers 2 Vancouver Canucks 5.

59:00

Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:59

Oilers vystřelili na bodu levého kruhu pro vhazování a Jacob Markström kotouč snadno podržel v náručí.

58:04

A ještě jedno zakázané uvolnění, tentokrát ovšem v podání domácích hokejistů Edmontonu Oilers.

57:26

Canucks se nepodařilo rozehrát a puk podél trestných lavic zamířil na zakázané uvolnění. Hra přerušena.

56:52

J.T. Miller zakončil rychlý protiútok Vancouveru a jeho střela z levého křídla byla přizvednuta do ochranné sítě. Následuje poslední dnešní komerční přestávka.

56:15

Kris Russell na pravém křídle vystřelil od hrazení a Jacob Markström zřejmě zasáhl svým pravým betonem.

54:48

Leon Draisaitl si najel na puk a z pravého kruhu ho nahazoval bekhendem před bránu, žádného ze svých spoluhráčů ale nenašel a střela Edmontonu nepřišla.

53:42

Connor McDavid si sjel z pravého křídla rychle před bránu a pokusil se skórovat podruhé v zápase, Jacob Markström ho ovšem vychytal!

52:48

Kris Russell mohl vystřelit na vrcholu levého kruhu, jenže ztratil kontrolu nad pukem a do zakončení se nedostal. Následné nahození žádnou šanci nepřineslo.

52:01

Jacob Markström zmrazil tečovanou střelu Oilers pod lapačkou a následuje krátká komerční přestávka.

51:00

A zpět na opačnou stranu, kde od modré čáry pálili Oilers, Jacob Markström ale dokázal sevřít betony.

50:22

Tyler Myers vypálil na vrcholu pravého kruhu a jeho ostrá střela minula vzdálenější levý horní roh brány.

50:04

Adam Larsson vypálil v pravém kruhu pro vhazování a Jacob Markström dobře zasáhl svou vyrážečkou.

49:13

Ethan Bear je zpět na ledové ploše a hokejisté Vancouveru se během přesilové hry nedostali ke střele, která by zaměstnala brankáře Mikea Smitha.

2:5

Branky a nahrávky: 15. McDavid (Bear, Gagner), 26. Kassian (McDavid) – 4. Graovac (Pearson, Gaudette), 14. Pearson (J. T. Miller), 34. Pearson (Horvat, Q. Hughes), 39. Eriksson (Horvat, Pearson), 42. Leivo (Horvat, Virtanen)

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Nurse (A), Bear, Klefbom, Jones, K. Russell, A. Larsson – Draisaitl (A), McDavid (C), Kassian – Neal, Gagner, Chiasson – Khaira, Sheahan, J. Archibald – M. Granlund, Haas, P. Russell. Hlavní trenér: Dave Tippett.

Vancouver Canucks: Markström (Demko) – Edler (A), Ch. Tanev (A), Q. Hughes, T. Myers, Jo. Benn, Stecher – J. T. Miller, Horvat (C), Eriksson – Virtanen, E. Pettersson, Boeser – Pearson, Gaudette, Leivo – Schaller, Graovac, MacEwen. Hlavní trenér: Travis Green.

Rozhodčí: Graham Skilliter, Chris Schlenker. Čároví: Tony Sericolo, Kyle Flemington

Diváci: 18035

02:04 EDM 2 Kassian, vražení na hrazení
03:31 VAN 0:1 Graovac (Pearson, Gaudette)
12:03 VAN 2 Eriksson, hákování
13:32 VAN 0:2 Pearson (J. T. Miller)
14:14 EDM 1:2 McDavid (Bear, Gagner)
15:01 EDM 2 M. Granlund, nedovolené bránění brankáři
25:05 EDM 2:2 Kassian (McDavid)