01.12.2019, 15:00 • Tatněfť Arena, Kazaň • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 1.74 4.22 4.08 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (17:19:40)
Česko-slovenská stopa v utkání
Dmitrij Jaškin (DMS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:52
Michal Čajkovský (DMS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:13
Hokejisté Kazaně dokázali na svém ledě porazit Dynamo Moskvu 5:2 a potvrdili svou pozici nejlepšího týmu základní části. O vítězství rozhodli domácí už v první třetině, kdy se dostali do vedení 4:1 a soupeře pustili jen na rozdíl dvou branek.

59:38

Dynamo ještě jednou vyhazuje kotouč.

59:03

Hosté vyhazují ze svého pásma.

58:54

Lukojanov se před brankovištěm pokusil podstřelit beton Jerjomenka, který puk vyrazil před sebe a poté po kotouči skočil a nedovolil dorážku.

58:40

Jerjomenko musel nadvakrát chytit nepříjemně sražený puk, který Dyňak poslal vysoko na hruď Ljamkina, od něhož se odrazil do ramene Jerjomenka.

58:28

Ještě budou hrát domácí přesilovku. Ljamin jde na dvě za hákování.

58:01

Probíhají poslední dvě minuty utkání. Ak Bars se už snaží duel v poklidu dohrát.

56:44

Domácí sice přišli na vlastní modré o puk, ale hosté z toho nic nevytěžili. Po zavezení za branku následovala přihrávka před brankoviště, kde nikdo v bílém nebyl.

55:48

Jerjomenko musel zachytit letící puk od levého mantinelu. Raději přerušil hru.

55:32

Dynamo sice získali puk, ale jen ho odehrálo do středního pásma.

54:48

Domácí drží puk v útočném pásmu, což je pro ně v tuto chvíli nejpohodlnější v cestě za vítězstvím.

54:17

Ljamin pálil od modré čáry, puk se ovšem nedostal přes mezikruží.

54:05

Ještě přichází komerční přestávka.

53:20

Dynamo už má hodně málo času. Místo nějakého tlaku se ovšem musí bránit a na zvrat to nevypadá ani vzdáleně.

52:38

Kruglov se prodral až před branku Reideborna, který uzavřel mezírku mezi betony a přerušil hru.

51:10

Domácí Chenkel má puk za vlastní brankou a vyčkává s rozehrávkou. Nemá kam spěchat. A naopak Dynamu se krátí čas na zvrat.

50:29

Dobrý průnik Gluchova, který se pokouší o hattrick. Střela z levé strany byla Jerjomenkem vyražena do ochranné sítě.

49:36

49:20

A ještě jedno vyhození hostů. Domácí se dlouho nemohli vůbec dostat přes útočnou modrou.

48:30

Ani domácí nepředvádí dobrou přesilovku, Dynamo je nepouští ke kombinaci.

47:55

Krátké setrvání Kazaně v útoku bylo ukončení vytlačením do středního pásma.

47:36

Komerční přestávka.

47:36

Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Daniil Tarasov – 2 min., podrážení).

46:57

46:14

A další vyhození. Hodně nepovedená přesilovka domácích.

45:49

Kazaň znovu vyhání soupeře z vlastní třetiny.

45:11

Domácí procpali puk do neutrální zóny.

44:57

Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).

44:15

Domácí prozatím výborně brání svou modrou čáru. Ani elitní formace s Jaškinem, Tarasovem a Šipačovem se nedostává před branku soupeře.

43:37

Zaripovova rána z mezikruží byla sražena bránícím hráčem až do ochranné sítě.

42:46

Nepřesná přihrávka skrz střední pásmo ústí v zakázané uvolnění Dynama.

42:28

Postavení mimo hru hostů.

41:20

Do třetí třetiny vstoupily oba celky poněkud vlažně. Žádné bezhlavé útočení není k vidění ani od Dynama, které potřebuje rychlý gól.

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:43.
Dynamo na začátku druhé třetiny snížilo brankou Afinogenova a průběh této části zápasu dával hostům naději na zvrat. Jenže dvě minuty před koncem se domácím povedlo využít přesilovou hru a znovu si vybudovat třígólový náskok.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:56

Ještě Reideborn srazil střelu z levého kruhu do ochranné sítě a bude se vhazovat před jeho brankou.

39:01

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:03

38:03 Stanislav GALIJEV - 5:2

38:03

Kazaň vstřelila branku!
Vteřinu před koncem přesilovky se domácí dokázali prosadit! STANISLAV GALIJEV při své pravní akci nedokázal nadvakrát překonat Jerjomenka, pak si ale počkal v levém kruhu a odražený puk, který neprošel po střele od modré skrz obranu, poslal ze strany do branky. Asistence: Kristian Chenkel.

37:43

Hra je vykázána do středního pásma kvůli přihrávce rukou.

37:34

E. Galimov přijal přihrávku na pravé straně brankoviště a snažil se procpat puk mezi Jerjomenkovy betony. Neuspěl.

37:10

Jerjomenko musel přerušit hru a bude se vhazovat po jeho pravici.

36:35

Hosté vyhazují puk ze svého pásma.

36:03

Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Jegor Zajcev – 2 min., držení).

35:30

Rychlá sehrávka domácích na pravou stranu brankoviště, Jerjomenko měl natlačený beton u své tyče.

34:40

Poněkud hluchá pasáž této periody. Čas plyne velmi rychle, bez šancí na obou stranách.

33:50

Afinogenov se vydal za branku Kazaně, puk tam ovšem nevybojoval.

33:08

Hosté vyslali na Reideborna svou sedmou střelu ve druhé třetině, kontaktní gól se jim vsítit nepovedlo.

31:48

31:04

Hra byla přerušena před brankou domácích. Vhazuje se v levém kruhu.

30:47

Půl minuty v útoku ze strany Dynama nic nepřineslo. Ke střele na Reideborna nedošlo.

30:16

Tkačjov z mezikruží neprocpal střelu přes obranu až na brankáře. Hosté se zmocnili puku.

29:52

Další přerušení, tentokrát Gluchov pálil zpoza pravého kruhu a Jerjomenko zkrotil puk na betonech.

29:03

Jerjomenko si musel dávat pozor na střelu z levé strany. Zakončení Galimova srazil rukou s obrovskou porcí štěstí na tyč!

28:15

Poměr střel tomu neodpovídá, Kazaň vede 6-4.

27:30

Ve druhé třetině se zatím zdá, že Dynamo se dokáže dostávat mnohem více do hry, než tomu bylo v první třetině. Jako by se Kazaň uspokojila s vedením.

26:15

Tichonov si potáhl puk podél pravého hrazení, zakroužil před brankoviště, ale přes Jerjomenka se neprosadil. Klec hostů byl navíc vyražena ze svého postavení. Komerční pauza.

25:10

Obrázek hry se příliš nemění ani při plném počtu hráčů na ledě. Ani jeden ze soupeřů se nedostává do pozic, odkud by mohli ohrozit branku.

24:06

Oba týmy jsou v plném počtu.

23:35

I když je na ledě trochu více prostoru, při hře ve čtyřech zatím oba týmy hrají hlavně ve středním pásmu, případně u mantinelu.

22:54

Útočný výlet domácích zastavil až Jerjomenko, který přerušil hru.

22:07

Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

22:07

Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Arťom Lukojanov – 2 min., držení hole).
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Juuso Hietanen – 2 min., držení).

21:18

21:18 Maxim AFINOGENOV - 4:2

21:18

Dynamo právě vstřelilo branku!
MAXIM AFINOGENOV se před brankovištěm Kazaně rychle zorientoval a odražený puk dorazil za záda Reideborna. Asistence: Miks Indrašis, Andrej Mironov.

21:04

Jerjomenko ukryl do lapačky střelu Frattina.

20:45

První zákrok druhé třetiny si svým ramenem připsal Reideborn po střele z pravého kruhu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 15:56.
Kazaň do zápasu s Dynamem vletěla po hlavě, své soupeře zasypala 21 střelami a vsítila čtyři branky. Za stavu 3:0 odešel z branky Dynama Bočarov a nahradil ho Jerjomenko.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:42

Gluchov z pravého kruhu už mohl střílet, ale chtěl ještě vylepšit pozici přihrávkou před brankoviště. Ta neprošla.

18:52

Znovu, poněkolikáté, hosté přišli při kombinaci podél modré čáry o puk. Tentokrát ale brejk domácích byl včas zastaven. Střela byla vyslána z uctivé vzdálenosti a Jerjomenko puk chytá.

18:10

Jaškin se při přechodu útočné modré dostal do postavení mimo hru.

17:46

Zakázané uvolnění domácích po nepřesné rozehrávce.

17:35

Dyňak střílel křižně do pravého horního růžku, Jerjomenko chytá puk do lapačky a přerušuje hru.

16:40

Hosté se snaží držet o něco pevnější obranu, kvůli tomu jim ovšem chybí v tuto chvíli hráči při přechodu středního pásma.

15:14

15:14 Arťom GALIMOV - 4:1

15:14

Gólové hody pokračují. Domácí předvedli znovu rychlý protiútok, ARŤOM GALIMOV přihrál napravo Liuovi a sjel před brankoviště. Li mu pas vrátil a Galimov puk procpal pod Jerjomenkem do branky. Asistence: Oleg Li.

14:50

Dělovka Hietanena od modré čáry se odrazila od betonu Reideborna až do ochranné sítě.

13:45

Hra je přerušena ve středním pásmu. Druhá komerční pauza.

13:14

Výpad hostů zakončil z hranice pravého kruhu Afinogenov, který si poté sjel i k brankovišti a během souboje s bránícím protihráčem i do brankáře Reideborna, který měl puk pod lapačkou.

12:30

Komerční pauza.

12:18

12:18 Ilja KRUGLOV - 3:1

12:18

Rychlá odpověď Dynama. Hietanen zavezl puk do útočného pásma a z pravého kruhu přihrál na střed před branku, odkud ho dostal za záda Reideborna ILJA KRUGLOV. Asistence: Vladislav Jefremov, Dmitrij Mojsejev.

11:54

Střídání v týmu Dynamo Moskva: ze hřiště odchází Ivan Bočarov, přichází Alexandr Jerjomenko.

11:54

11:54 Michail GLUCHOV - 3:0

11:54

MICHAIL GLUCHOV střílí svou druhou branku v utkání. Střela Mikaela Wikstranda zpoza levého kruhu šla před brankoviště, kde byl Gluchov v souboji s jedním z obránců. Kotouč se od jeho nohy odrazil mezi betony. Asistence: Mikael Wikstrand, Arťom Lukojanov.

10:59

Přeci jen se domácí dostali ke střele. Puk, letící z pravého kruhu, Bočarov vyráží.

10:45

Dynamo přišlo v útoku o puk, Kazaň se pokusila vyrazit znovu do brejku, ale své přečíslení pokazila nepřesnou přihrávkou na útočnou modrou čáru.

10:00

Domácí vedou na střely 12-3, své soupeře zatím jasně přehrávají.

09:04

09:04 Michail GLUCHOV - 2:0

09:04

Protiútok Kazaně, Galimov z levého křídla nahrál mezi kruhy, kde na střelu číhal MICHAIL GLUCHOV. A svou střelu k pravé tyči dostal za brankáře Bočarova! Asistence: Emil Galimov, Andrej Pedan.

08:40

Dynamo po inkasované brance zkouší držet puk v útočném pásmu, ale nedaří se mu jej dostat od hrazení.

07:54

07:54 Viktor TICHONOV - 1:0

07:54

Aktivita domácích se vyplácí! Od modré čáry vypálil Wikstrandovi a před brankovištěm se povedlo VIKTORU TICHONOVOVI protečovat puk pod vyrážečku Bočarova. Asistence: Mikael Wikstrand.

06:25

Útočné pokusy Dynama jsou prozatím úspěšně odráženy. Více ze hry má Kazaň.

05:45

Po dlouhé době byla hra přerušena. Zatím se příliš nekouskuje. Domácí se snaží tvořit tlak a měli už pár zajímavých šancí.

04:55

Frattin se dostal do velké šance na levé straně brankoviště. Puk se k němu odrazil, když byl na zadním mantinelu. Vybruslil si do prostoru a rychle vystřelil, Bočarovovi se povedlo vecpat do cesty puku svůj beton.

03:39

Zaripov se po návratu do útočného pásma prosadil ke střele. Bočarov ze středu chytá.

03:20

První situace s trochu otevřenější obranou Moskvy. Finální přihrávka do levého kruhu od Tichonova neprošla.

02:30

Domácí se sice usadili v útoku, ale ke střele se nedostali.

01:40

Úvodní desítky vteřin se hraje trochu opatrnější hokej, oba soupeři se především oťukávají. Je to jejich první vzájemný duel v sezoně.

00:25

Čajkovský se dral k brance soupeře, jeho zakončení ovšem brankář Reideborn svým betonem vyrazil až do ochranné sítě.

00:01

Ak Bars Kazaň: Reideborn (Miftachov) – Wikstrand, Ljamkin, Pedan, Chenkel, Rukavišnikov, Judin, Žuravljov – Frattin, Tkačjov, Kara – V. Tichonov, Galijev, Zaripov – Dyňak, O. Li, A. Galimov – M. Gluchov, Leščenko, E. Galimov – Lukojanov.

Dynamo Moskva: Bočarov (Jerjomenko) – Čajkovský, Hietanen, J. Zajcev, Ljamin, Mironov, Ogurcov, Grigorjev – Tarasov, Jaškin, Šipačov – Afinogenov, A. Petersson, Indrašis – Igumnov, Alexejev, Brjukvin – Kruglov, Mojsejev, Jefremov – Muranov..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Dmitrij Jaškin (DMS) 32z, 14+19
Michal Čajkovský (DMS) 32z, 5+16
Dynamo má 43 bodů a na kontě dvě výhry v řadě. Nachází se rovněž ve skvělé formě, stejně jako Kazaň, když vyhrálo 6 z posledních 7 zápasů.

Co se vzájemných duelů týče, v minulé sezoně se odehrály dva zápasy a v obou zvítězily hostující celky.
Jak bylo naznačeno, Kazaň vede celou základní část KHL se ziskem 51 bodů. V sezoně zatím vyhrála 25 zápasů a jen sedmkrát odešla poražena.

Po sedmi výhrách v řadě přišlo menší zklamání v podobě těsné porážky 0:1 v souboji se Soči.
Kazaň přivítá na svém ledě Dynamo Moskvu a bude v utkání hájit pozici nejlepšího týmu KHL.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

5:2

Branky a nahrávky: 8. V. Tichonov (Wikstrand), 10. M. Gluchov (E. Galimov, Pedan), 12. M. Gluchov (Wikstrand, Lukojanov), 16. A. Galimov (O. Li), 39. Galijev (Chenkel) – 13. Kruglov (Jefremov, Mojsejev), 22. Afinogenov (Indrašis, Mironov)

Dynamo Moskva: Bočarov (12. Jerjomenko) – Čajkovský, Hietanen, J. Zajcev, Ljamin, Mironov, Ogurcov, Grigorjev – Tarasov, Jaškin, Šipačov – Afinogenov, A. Petersson, Indrašis – Igumnov, Alexejev, Brjukvin – Kruglov, Mojsejev, Jefremov – Muranov.

07:54 KZN 1:0 V. Tichonov (Wikstrand)
09:04 KZN 2:0 M. Gluchov (E. Galimov, Pedan)
11:54 KZN 3:0 M. Gluchov (Wikstrand, Lukojanov)
11:54 DMS -Jerjomenko +Bočarov (Střídání)
12:18 DMS 3:1 Kruglov (Jefremov, Mojsejev)
15:14 KZN 4:1 A. Galimov (O. Li)
21:18 DMS 4:2 Afinogenov (Indrašis, Mironov)