01.12.2019, 12:00 • Barys Arena, Nur-Sultan • Tomáš Kohlmann (@tom__kohlmann)

Tipsport: 1.54 4.68 5.18 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

V utkání nenastoupil žádný český či slovenský hokejista. (14:36:37)

Střely na branku: 37 – 22
Hity: 10 – 22
Trestné minuty: 4:00 – 8:00
Vyhraná vhazování: 42 – 23
Hokejisté Barysu Nur-Sultan jasně přehráli Dinamo Minsk 5:1, když svoji územní převahu v první třetině ještě nedokázali využít, směr zápasu ale určili dvěma rychlými trefami v úvodu druhé třetiny.

Dinamu se ještě povedlo snížit na 1:2, od té doby už ale skórovali jen domácí, přidali další tři branky, když jednu jim ještě rozhodčí odvolali po kontrole u videa a Barys vítězí nakonec vysokým rozdílem.

59:35

59:35 Pavel AKOLZIN - 5:1

59:35

Barys právě vstřelil branku!
Do prázdné branky domácí přidávají pátou trefu! PAVEL AKOLZIN se ujal puku ve vlastním pásmu u mantinelu a přes celé hřiště trefil přesně!
Asistence: Nikita Kleščenko

59:20

O puk se bojuje u mantinelu, zbývá posledních čtyřicet sekund.

58:59

Do útočného pásma přijíždí šest bruslařů v bílém, Dinamo bude pokračovat bez brankáře.

58:59

Oddechový čas pro Dinamo Minsk, hosté zřejmě ještě věří v hokejový zázrak.

58:59

Domácím je pískáno zakázané uvolnění.

58:30

Přesilovka šest na čtyři Dinamu nevyšla, hra rychle plynula bez jakékoliv šance a Barys už hraje v plném počtu, Dinamo pokračuje bez brankáře.

57:50

Hostům ale zcela chybí střelba v této přesilovce, špatnou přihrávkou se pak zahnali až do vlastního pásma a musí znovu rozjet útočnou akci.

56:55

Dinamo to zkouší bez brankáře, hosté tak hrají v šesti proti čtyřem v poli a s prázdnou brankou.

56:40

Až v samém závěru zápasu hosté hrají svoji vůbec první přesilovku.

56:27

Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Pavel Akolzin – 2 min., podrážení).

56:15

56:15 Corban KNIGHT - 4:1

56:15

Domácí čtvrtou brankou přidávají razítko na své vítězství! Curtis Valk předal puk Ohtamoovi, jehož ránu tečoval CORBAN KNIGHT mimo dosah brankáře Taylora!

55:53

Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Alexandr Pavlovič – 2 min., nedovolené bránění).

55:43

Po hostujícím vyhození se píská zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Dannym Taylorem.

54:40

Greckij se neprosadil v souboji za domácí brankou, Barys už je u kotouče.

54:03

Další zákrok si Taylor připisuje po střele Vidella z levého křídla, následuje reklamní přestávka.

53:38

Starčenkova branka není uznána, domácí hráč hrál puk příliš vysoko!

53:38

53:38 Starčenkova branka je odvolána.

53:38

Domácí vstřelili čtvrtou branku, když Ohtamaa vystřelil bekhendem z otočky, Taylor jeho pokus vyrazil a ze vzduchu puk doklepl do sítě Starčenko, situace je ale ještě přezkoumávána u videorozhodčího.

52:47

Tvrdý souboj o puk v rohu domácí třetiny sice vyhráli hosté, další nepřesností se ale sami vyhnali do středu kluziště.

51:30

Darren Dietz se dostal do problémů při zpracování puku na útočné modré, přišel o útočné pásmo a hlavně mohl pustit hosty do rychlého brejku, povedlo se mu ale v těžké pozici nakonec puk udržet.

50:10

Shane Prince se zblízka nedokázal prosadit, už se hraje ve středním pásmu.

49:45

Dinamo by ještě rádo zdramatizovalo zápas, pohotovou ránu Pulkkinena vyrazil Pasquale, hosté ještě zůstávají nastěhováni v útočném pásmu.

48:52

Nepřesná přihrávka domácích končí zakázaným uvolněním.

48:35

Rychlý útočný výpad domácích zakončoval Curtis Valk, jeho střelu zlikvidoval Danny Taylor.

48:15

48:15 Alexandr Kitarov (MIN)

48:15

Kitarov pronikl do útočného pásma dostal se v tísni až k bekhendovému zakončení, Pasquale ale jeho střelu vyrazil. Kitarov pak setrvačností vjel do domácího brankáře a hra je přerušena.

47:50

Oba týmy v těchto momentech trápí značné nepřesnosti, hra je velmi neurovnaná.

46:24

Curtis Valk si zprava najel před branku, Taylor ale pokryl puk do své lapačky a následuje reklamní přestávka.

45:50

Hra ve čtyřech se odehrála takřka bez přerušení, už se pokračuje v plném počtu.

45:05

Jevgenij Korvyšin mohl snížit, u tyče ale nedokázal nadvakrát procedit puk za beton Pasquala.

43:46

Hosté totiž zřejmě nezvládli vystřídat při své výhodě, bude se tak pokračovat ve čtyřech na obou stranách.

43:46

Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Roman Dostanko – 2 min., příliš mnoho hráčů).

43:46

Přesilovka se ale konat nebude, na trestnou lavici totiž usedá také Roman Dostanko.

43:46

Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Anton Sagadejev – 2 min., držení hole).

43:20

Rozhodčí signalizují faul domácích, výhoda pro Dinamo, poté běloruský tým dostane možnost první přesilovky.

42:50

Arkadij Šesťakov částečně uspěl v souboji jeden na jednoho, protlačil se přes bránícího beka až k Taylorovi, toho ale zblízka nedokázal pokořit.

42:10

Corban Knight si najel z pravé strany před branku, tam mu ale puk sjel od hole a Taylor klouzající se puk vyrazil do bezpečného prostoru.

41:50

Hosté vyrazili ve čtyřech proti třem, nesehráli to ale ideálně a finální přihrávka už se ke Spooneovi nedostala.

40:40

Domácí sehráli závěr přesilovky v útočném pásmu, ke střele se ale nedostali a Dinamo už hraje v plném počtu. Mimochodem domácí ještě nebyli vyloučeni ani jednou.

40:01

Hokejisté Barysu Nur-Sultan ve druhé třetině začali potvrzovat roli favorita, když se ujali vedení 3:1 nad Dinamem Minsk, nejhorším týmem dosavadního průběhu východní konference.

Domácí udeřili dvakrát ve druhé minutě druhé třetiny, i přes rychlou odpověď Kogaljova ale vrátil dvoubrankové vedení Barysu Ohtamaa. Ve třetí třetině domácí ještě budou hrát pětatřicetiisekundovou přesilovku.

Střely na branku: 27 – 16

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:55

Ještě jeden zákrok si Taylor připsal proti ráně Metalnikova z dálky, tím už ale končí druhá třetina.

39:35

Hra už se přesunula do obranného pásma Dinama Dietzovu ránu od modré kryje Danny Taylor.

39:10

Kitarov pokračuje v aktivním výkonu, při oslabení se mu podařilo projet s pukem do útočného pásma a za brankou vybojoval cenné desítky sekund klidu pro svůj tým.

38:35

Alexandr Pavlovič dostává dvouminutový trest za držení Kirilla Paňukova v blízkosti mantinelu, následovat bude druhá přesilovka domácích.

36:52

36:52 Atte OHTAMAA - 3:1

36:52

Třetí gólová radost domácích! Ti sehráli rychlou kombinaci v útočném pásmu, pak střílel ATTE OHTAMAA a jeho střelu si brankář Taylor srazil za svá záda, když puk neudržel, ten se mu pak odrazil do sítě.
Asistence: Corban Knight, Roman Starčenko.

35:50

Ševčenko projel s pukem podél mantinelu, pak jeho nahození před branku Taylor neudržel, Akolzin ale hostujícího brankáře nedokázal zblízka překonat.

34:57

Znovu sledujeme velmi pohlednou pasáž, Darren Dietz potáhl puk do útočného pásma, pak prověřil brankáře Taylora, ten puk pevně ukryl do své výstroje.

33:52

Hosté se snaží vyrovnat, Martynov se ke střele nedostal, po následném vyhození Barysu se píská zakázané uvolnění.

32:50

Po velkém závaru před Pasqualem je hra přerušena. Domácí brankář skončil bez masky, když jej na tyč nebezpečně natlačil Kitarov.

32:35

Kitarov vybojoval puk na vlastní modré a založil rychlý protiútok hostů, v němž mohl vyrovnat Prince, jeho ránu ale Pasquale kryje!

32:11

Střelecký pokus Paňukova je sražen do ochranné sítě, vhazovat se bude před Taylorem.

31:55

Linus Videll si najel mezi kruhy, v nadějné pozici ale na Taylora nevyzrál.

31:10

Dvě situace v rychlém sledu jako přes kopírák, domácí vyhráli vhazování, pak svižně pálil Ohtamaa, obě jeho rány ale brankář Taylor pozorně kryl.

31:02

Zakázané uvolnění Dinama, hra se přesune před Taylora.

30:25

Vše v pořádku, vylučovat se nebude.

30:25

Videllovi se nepovedlo proniknout podél mantinelu, následně je hra přerušena a probíhá diskuze všech čtyř rozhodčích.

29:55

Alexandr Kitarov zaměstnal Pasquala střelou od mantinelu, domácí brankář ji dokázal vyrazit.

28:30

Hosté jsou v těchto momentech aktivnější, Barys je ale do příležitostí nepouští.

27:05

První přesilovku domácí nedokázali využít a už se pokračuje v plném počtu na obou stranách.

26:27

Konečně sehrál Barys pohlednou akci během této přesilovky, Atte Ohtamaa dostal přihrávku mezi kruhy, na Taylora si ale nepřišel.

25:30

Úvod přesilové hry domácím nevyšel, po nepřesné přihrávce se musejí vrátit až za vlastní branku.

25:02

Poprvé v zápase se bude vylučovat, dvě minuty za podražení inkasuje Dimitrij Znacharenko, provinil se v souboji s Kleščenkem.

24:22

24:22 Alexandr KOGALJOV - 2:1

24:22

Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Hosté snižují! ALEXANDR KOGALJOV si z rohu kluziště najel před branku a přesnou střelou ke vzdálenější tyči překonal Edwarda Pasquala.
Asistence: Alexandr Pavlovič.

23:45

Útočnou snahu domácích přibrzdil ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.

23:20

Hosté jsou viditelně zaskočeni dvěma rychlými údery, už se zase musí bránit útočným akcím Barysu.

21:44

21:44 Roman STARČENKO - 2:0

21:44

Hosté propadli při bránění, ROMAN STARČENKO u mantinelu převzal dlouhou přihrávku zpoza vlastní branky, najel si před Taylora a podruhé v rychlém sledu rozjásal zaplněnou arénu!
Asistence: Jegor Šalapov, Linus Videll

21:28

Tečované nahození Jevenka ukryl pod svoji lapačku brankář Pasquale.

21:14

21:14 Corban KNIGHT - 1:0

21:14

Hosté ztratili puk na útočné modré během vlastního střídání, při rychlém protitoku tak CORBAN KNIGHT jel zcela osamocen na Taylora, kterého snadno překonal!
Asistence: Linus Videll

20:35

První střelu druhé čtvrtiny zapisuje o statistik hostující obránce Pavel Denisov, ten potáhl puk do útočného pásma, najel si do volného prostoru, na Pasquala si ale nepřišel.

20:01

Ze statistik první třetiny lze ještě vypíchnout čas strávený v útočném pásmu, domácí tam byli 4:44 minuty, zatímco hosté jen 2:03, což také odpovídá poměru střel na branku.
V první třetině mírně favorizovaný Barys měl územní převahu, Edward Pasquale i Danny Taylor ale zatím drží čisté konto.

Kromě první branky nadále čekáme také na jakoukoliv přesilovku, rozhodčí zatím pouští hru velmi volně.

Střely na branku: 16 – 6

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:57

V samém závěru hosté trestuhodně ztratili puk ve vlastní třetině, Ševčenko už se ale ke střele nedostal.

19:01

Rozehrála se poslední minuta první třetiny.

18:57

Ševčenko se ocitl osamocen mezi kruhy, jeho ránu Taylor vyráží.

17:39

Domácí se usadili v útočném pásmu, jejich snažení ale zakončila nepřesná přihrávka Michajlise.

16:52

Poprvé zahrozil i Pulkkinen, před Pasqualem se ale nedokázal dostat k odraženému puku.

15:55

Starčenko navedl puk do útočného pásma, Gotovec jej ale výborně odstavil a nepustil do zakončení.

14:50

Další skrumáž před brankářem Dinama, ten ale nadále drží nulu a bude se vhazovat po jeho pravici.

14:30

Velký závar před Taylorem, k odraženému puku si nabruslil Akolzin, následná prudká rána končí na betonu Dannyho Taylora.

13:57

Jevenku rychlou střelu Pasquale zachytil.

13:50

Hosté se ve třech natlačili před Pasqualeho, obě střely ale byly zablokovány domácími obránci.

13:20

Hra musela být přerušena, Šesťakov už za podpory lékařů odjíždí na střídačku, kde bude muset být ošetřen.

13:05

Šesťakov byl na hraně faulu sražen Znacharenkem v rohu kluziště, kde zůstává klečet, domácí příznivci se ale přesilovky znovu nedočkají.

12:20

Nikita Michajlis se od mantinelu prokličkoval až před Taylora, do zakončení jej ale bránící hosté nepustili.

12:05

Další zakázané uvolnění domácích, vhazovat se bude před Edwardem Pasqualem.

11:15

Znacharenko u střídaček tvrdě vrazil do Ševčenka, pískot se ale ozval jen z publika, rozhodčí zatím pokračují bez vylučování.

10:38

Zakázané uvolnění domácích, vhazovat se bude před Pasqualem.

10:25

Ryan Spooner se pokusil středem prokličkovat do útočného pásma, přes tři protihráče ale nedokázal přejít.

09:13

Po přerušení před Taylorem je tu první reklamní přestávka.

08:57

Dustin Boyd dostal přihrávku do volného prostoru na levé straně, Taylora ale nepřekonal.

08:00

Velmi nepříjemné nahození Makljukova na Taylorovu branku dokázal hostující brankář vyrazit mimo dosah dorážejících hráčů Barysu.

07:10

Hostům je pískáno zakázané uvolnění, hra se vrátí před Taylora.

06:30

Po čase zase zaútočili hosté, Spooner v útočném pásmu přenechal míč Dostankovi, ten netrefuje branku.

05:30

První velká šance Barysu! Pavel Akolzin se objevil zcela osamocen před Taylorem, překonat jej ale nedokázal.

04:55

Domácí získávají územní převahu, Paňukovovu ránu Taylor dokázal ukrýt před dotírajícím Ševčenkem.

04:15

Linus Videll se vydal za nahozeným pukem do levého rohu, tam se ale proti hostujícím obráncům neprosadil.

03:30

Utkání zatím má spád, za tři a půl minuty jsme měli jen dvě přerušení.

02:55

Corban Knight si hledal střeleckou parketu v levém kruhu, branku ale netrefil.

02:10

Prince hledal z pravé strany před brankou najíždějícího Spoonera, ten byl pokryt domácími zadáky.

01:10

Zatím čekáme na první střelecký pokus zápasu, oba týmy dobře brání svoji modrou čáru.

00:01

Rozehráno! Úvodní buly vyhráli domácí, hra je ale brzy přerušena kvůli ofsajdu.

00:01

Před úvodním buly si ještě vyslechneme státní hymny Běloruska a Kazachstánu.
Utkání bude za malou chvíli zahájeno, v zaplněné aréně je skvělá atmosféra.

Barys Nur-Sultan: Pasquale (H. Karlsson) – Dietz (C), Metalnikov, Ohtamaa, Makljukov, Šalapov, Kleščenko, Orechov – Akolzin, Boyd (A), Ševčenko – Knight, R. Starčenko (A), Videll – Michajlis, Valk, Šesťakov – Paňukov, Gurkov, Sagadejev.

HC Dinamo Minsk: D. Taylor (M. Karnauchov) – Denisov, Jevenko, Znacharenko, Kryskin, Gotovec (A), Jerjomenko, Dostanko – A. Kosticyn (C), Martynov, Kovyršin – Spooner, Pulkkinen, Prince – Drozdov, Děmkov, Greckij – Kogaljov, Kitarov (A), Pavlovič.

Rozhodčí: Birin, Spirin – Zacharov, Sysujev.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Československá stopa v utkání

Na soupiskách obou týmů nejsou žádní Češi ani Slováci.
HC Dinamo Minsk

Dinamo má za sebou 32 zápasů, v nichž získalo 26 bodů a momentálně je na dně západní konference. Na pozice zajišťující postup do play-off Bělorusové ztrácejí již jedenáct bodů.

Ani forma není úplně ideální, Dinamo z posledních šesti zápasů vyhrálo jen 2:1 v Omsku, naposledy podlehlo Jaroslavli 3:6.

Ve venkovních zápasech je Dinamo poslední v celé soutěži. Zmíněná výhra v Omsku byla totiž teprve druhou z dosavadních šestnácti zápasů.

Byť týmově se Dinamu moc nedaří, tak individuálně se může spolehnout na finského střelce Teema Pulkkinena. Sedmadvacetiletý útočník je s patnácti trefami třetím nejlepším střelcem celé soutěže a už vyrovnal svůj střelecký účet z minulé sezóny, kdy na tuto metu potřeboval padesát zápasů oproti momentálním čtyřiadvaceti.
Barys Nur-Sultan

Barys vstupuje do utkání ze čtvrtého místa Východní konference, přičemž jakýkoliv bodový zisk jej posune před Ufu, která je před kazašským týmem jen díky lepším skóre, a to už má o tři odehrané zápasy více.

V dosavadních 31 utkáních Barys zvítězil 17x (11x v normální hrací době), shodou okolností se ale Barysu daří lépe v arénách soupeřů, kde získal už 22 bodů oproti osmnácti na domácím ledě, kde navíc odehrál o jedno utkání více. V tabulce domácích zápasů je ve východní konferenci až předposlední.

Tato statistika platila také během tohoto týdne, kdy Barys odehrál tři zápasy, všechny došly do prodloužení a po domácí prohře 2:3 s Chabarovskem zvítězil v Magnitogorsku i Jekatěrinburgu shodně 2:1.
Hezké nedělní poledne při sledování přenosu utkání hokejové KHL, kazašský Barys Nur-Sultan přivítá HC Dinamo Minsk.

Favoritem zápasu jsou domácí, kteří letos předvádějí výrazně lepší výkony než celek z běloruské metropole.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

5:1

Branky a nahrávky: 22. Knight (Videll), 22. R. Starčenko (Šalapov, Videll), 37. Ohtamaa (Knight, R. Starčenko), 57. Knight (Ohtamaa, Valk), 60. Akolzin (Kleščenko) – 25. Kogaljov (Pavlovič)

Rozhodčí: Birin, Spirin – Zacharov, Sysujev

21:14 AST 1:0 Knight (Videll)
21:44 AST 2:0 R. Starčenko (Šalapov, Videll)
24:22 MIN 2:1 Kogaljov (Pavlovič)
25:02 MIN 2 Znacharenko, podrážení
36:52 AST 3:1 Ohtamaa (Knight, R. Starčenko)
38:35 AST 2 Paňukov, držení
43:46 AST 2 Sagadejev, držení hole