HC Olomouc – HC ZUBR Přerov

3:2

po prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

23.11.2019, 17:15 • Zimní stadion Olomouc • Skupina Východ • Martin Vavruša

Prodloužení tedy netrvalo dlouho a o dnešním vítězi je rozhodnuto. Mně nezbývá než se s Vámi rozloučit a poděkovat za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště u onlinů z olomoucké plecharény, na viděnou! (19:25:30)

61:04

Olomouc právě vstřelila branku!
ADAM HAVEL zamířil přesně a Olomouc dokonává obrat! Asistence: Josef Holcman.

60:44

Havel si vyjel zpoza branky a chvíli byli tři olomoučtí hráči sami proti gólmanovi, Havel ale zvolil střelu a tu si Žurek pokryl.

60:33

Fasner se snažil dorazit Přecechtělovu střelu, Žurek se proti němu včas přesunul.

60:13

Štíbrova přihrávka směřovala jen do nohou domácího hráče.

60:01

V poslední třetině Přerov dlouho držel těsný náskok a nejednou zahrozil jeho navýšením. Hořejší ale všechny útoky ustál a Olomouc se nakonec dočkala vyrovnání, když jen dvě minuty před závěrečnou sirénou vyrovnal Lukáš Přidal. V plecharéně se tak bude prodlužovat.

60:00

59:37

Jobánek hledal u vzdálenější tyčky Brázdu, ten ale nedokázal zakončit.

59:22

Prísažného pokus mířil vedle branky.

59:02

Brázda se snažil protlačit před bránu, domácí hráči ho ale nepustili.

58:06

LUKÁŠ PŘIDAL se vřitil do útočného pásma, obral soupeře o puk a dvě minuty před závěrečnou sirénou máme vyrovnáno! Bez asistence.

57:57

Mann drží puk u své branky.

57:07

Billova střela se otřela Holcmanovi o nohy a Hořejší musel předvést pohotový zákrok lapačkou.

56:52

Prísažného střela končí v lapačce Žurka.

56:25

Rudův pokus zblokoval obránce Přerova.

55:51

Vyloučení v týmu HC Olomouc (Přecechtěl – 2 min., podrážení).
Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Kuncek – 2 min., hrubost).

55:49

Jobánkova první střela na branku neprošla, ta druhá končí v lapačce Hořejšího.

54:47

Štíbr hledal mezi kruhy Hradila, ale ten přihrávku nezpracoval.

53:54

Růžička trefil jen chrániče Prísažného.

53:45

Vyloučení v týmu HC Olomouc (Lajoš – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

53:41

Holík s Maškem šli do přečíslení dvou proti jednomu. První jmenovaný vzal akci na sebe a prověřil Hořejšího střelou. Domácí brankář puk ukryl do výstroje.

53:10

Zelinkův pokus nebyl přesný.

52:53

Hra teď probíhá hlavně ve středním pásmu, Olomouc marně hledá cestu vpřed.

52:11

Prísažný se snažil protáhnout před branku hostů, ale vracející se obránce mu lehl pod nohy a olomoucký útočník se tak dostal příliš z úhlu.

51:44

Lajoš s obtížemi zpracoval prudkou přihrávku, hned poté ho ale o puk obral Billa.

51:10

Zelinka hledal před brankou spoluhráče, jeho první nabídka však neprošla a při té druhé už nebyl před brankou nikdo z Olomouckých.

50:54

Šilhavého střelu srazil Nesvadba za branku.

50:05

Zelinka si sjížděl pro přihrávku do brejku, puk však těsně před ním tečoval jeden z obránců Přerova.

49:17

Jeho další pokus směřoval jen vedle branky.

48:59

Billa trefil jen bránícího hráče.

48:38

Lajoš se pokusil prokličkovat před branku, jeden z přerovských obránců ho ale složil k zemi.

47:32

Olomouc se ale o svou výhodu připravila. Stanislav Ruda (OLO) putuje na dvě minuty na trestnou lavici za sekání.

46:56

Přerov jde opět do tří! Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě půjde odpykat Vladimír Brázda.

45:53

Olomouc si zahraje přesilovku! Dvě minuty za hákování si odpyká Patrik Hyža (PRE).

45:41

Přecechtěl poslal na Žurka tvrdou ránu od modré čáry.

45:10

Richard Marek prověřil Hořejšího pozornost střelou z úhlu. Domácí brankář ukryl puk do lapačky.

44:48

Kuchta se pokoušel přihrát před branku, domácí mu v tom však zabránili.

43:55

Brázda dostal nabídku před odkrytou branku, ale Hořejší předvedl neuvěřitelný zákrok a sebral mu gól z hokejky!

43:17

Štíbr zavezl puk do útočného pásma, ale ten se vzápětí odrazil o jednoho z přerovských hráčů mimo hrací plochu. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

42:42

Domácí opět vyhazují. Přerovu se zatím tato přesilovka vůbec nedaří.

42:12

Domácí posílají puk k Žurkovi.

41:55

Olomouc se vzápětí vrací ke hře ve čtyřech. Dvě minuty za podrážení si odpyká Adam Havel (OLO).

41:18

Další vyhození domácích přišlo už při hře v pěti na obou stranách a tak se píská zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Hořejším.

41:01

Olomouc se opět osvobozuje.

40:55

Puk se odrazil o Lukáše přidala přímo do jízdy Adamu Holíkovi. Ten prověřil Hořejšího prudkou střelou.

40:31

Ruda se dostal k bekhendové střele, Žurek byl pozorný.

40:10

Olomouci se daří hned na úvod zahnat Přerov za jeho branku.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 18:47.
Ve druhé části hosté navýšili svůj náskok po střele Adama Holíka, nicméně branky už se dočkala také Olomouc. Ve 36. minutě totiž přesilovou hru zužitkoval Jaroslav Pekr a oba týmy tak dělí opět jen jedna branka. Třetí třetinu však zahájí Přerov sedmdesátivteřinovou přesilovkou.

40:00

39:54

Přidal posouvá puk do středního pásma a první půlku oslabení tak už domácí zvládnou.

39:10

Olomouc hrála v šesti a Vít Mudrák (OLO) proto míří na trestnou lavici. Přerov čeká další přesilovka.

38:42

Růžičkova střela proklouzla mezi těly hráčů před brankou a dopadla přímo před Hořejšího. Nikdo ze Zubrů se ale nestačil zorientovat a zakončit.

38:03

Přidal hledal před brankou Zelinku, ten však jeho přihrávku nezpracoval.

37:42

Nepřesná přihrávka Přerova končí zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude před Žurkem.

37:33

Jobánek se prokličkoval až před branku, ale tváří v tvář Hořejšímu neuspěl!

37:09

Také Hyžova střela mířila nad branku.

36:35

Tomigovu střelu srazil jeden z bránících hráčů do ochranné sítě.

35:57

Mann trefil jen bránícího hráče.

35:26

Domácí dlouho kombinovali v útočném pásmu než se odhodlali ke střele. Nakonec to vzal na sebe JAROSLAV PEKR, jehož střela skončila v přerovské síti. Asistence: Lukáš Přidal.

34:33

Přerov posílá puk přes celé kluziště přímo na Hořejšího.

33:46

Olomouc si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za vysokou hůl si odpyká Adam Holík (PRE).

33:24

Buršík se nejprve zkoušel obtočit kolem levé tyče Hořejšího branky, poté zkusil překvapit střelou z úhlu na pravou tyč. Skóre se však nemění.

32:50

Fasner se dostal ke střele z bezprostřední blízkosti! Jeho bekhendové zakončení vyrazil Žurek vysoko nad sebe a puk se odrazil do brankoviště. Dorážející Lajoš ho ale nedokázal doklepnout do sítě.

31:32

Růžičkovo nahození tečoval před brankou Šilhavý, puk však usměrnil nad horní tyč.

30:37

Lukáš Přidal spěchal za vyhozeným pukem a Přerov teď zachránilo, že jeden z hráčů právě střídal, jinak by šel olomoucký útočník do samostatného úniku.

30:17

Holcman opět vyhazuje přes všechny čáry.

29:54

Olomouc vyhazuje až k Žurkovi.

29:51

Buršíkova střela končí v lapačce Hořejšího.

29:38

Zároveň se však provinil Adam Masare (OLO) pozdním dohráním a jde na dvě minuty na trestnou lavici. Vhazovat se tak bude před Hořejším.

29:38

Přerov vyhazuje na zakázané uvolnění.

29:04

Adam Holík se pokusil dostat před Hořejšího, neprošel však přes olomouckého obránce.

28:52

Přecechtěla zastavuje ofsajd.

28:07

Ruda přihrával před branku Fasnerovi, ale hostující obránce jeho záměr vystihl.

27:08

Hyža vyhazuje puk daleko od branky Přerova.

26:27

Holcmanova střela mířila vedle branky.

26:12

Zelinka hledal před brankou Ševčíka, tomu se však nepodařilo zasáhnout puk.

25:53

Šilhavý posouvá puk do středního pásma.

25:29

Olomouc si zahraje přesilovku. Dvě minuty za sekání si odpyká Richard Marek (PRE).

24:10

Masare s Havlem se dostali do přečíslení dvou proti jednomu. Masare puk předložil Havlovi, ale Žurek se fantasticky přesunul a zastavil jeho střelu z první betonem.

24:00

Oba týmy si vyměnily několik nepřesností ve středním pásmu. Puk mají kohouti.

23:22

Přecechtělovo nahození Žurek jen vyrazil a musel je urychleně přikrýt. Olomoučtí hráči k němu rychle přistoupili.

23:07

Přerov právě vstřelil branku!
ADAM HOLÍK dostal trestuhodně mnoho prostoru na ose hřiště a také neváhal ho využít! Přerovský obránce si sjel blíže k brance a zavěsil přesně do protější šibenice. Asistence: Martin Mašek.

22:45

Puk je opět za brankou Žurka.

21:58

Žurek chtěl pomoci spoluhráčům s rozehrávkou, ale trefil přímo napadajícího Lajoše. Hosté teď mohou děkovat jen pořádné dávce štěstí, že se olomouckému hráči neodrazil puk příhodně.

21:52

Olomouci se daří na úvod vyhodit.

21:44

Přerov si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za faul kolenem si jde odsedět Šimon Nesvadba (OLO).

21:14

Richard Marek číhal osamoceně před brankou Hořejšího, Brázda si jej však zřejmě nevšiml.

20:43

Snahu kohoutů však brzdí postavení mimo hru.

20:37

Holíkova přihrávka na Manna nebyla přesná, Olomouc otáčí hru.

20:14

Fasner neprošel přes soupeře na modré čáře.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:01.
První třetina utkání je za námi a spokojenější mohou být Zubři. Vstup do utkání přitom vypadal lépe ze strany kohoutů, kteří však nedali gól dokonce ani v přesilovce pět na tři. Zato na druhé straně úřadoval v přesilovce Lukáš Kuncek, který překvapil domácí obranu výjezdem zpoza branky.

20:00

19:32

Rudovu střelu z mezikruží zastavily brusle bránícího hráče.

19:14

Nakonec se právě Lajoš dostal ke střele, tu ale Žurek zlikvidoval svou vyrážečkou.

18:50

Lajoš dostal přihrávku do ofsajdu a nemohl proto hrát.

18:15

Šilhavý se prokličkoval mezi kruhy a pokusil se zakončit bekhendem. Jeho pokus se však odrazil od bránícího hráče do rohu kluziště.

17:42

Holcman na modré čáře nezpracoval přihrávku a Olomouc musí vyklidit útočné pásmo.

17:02

Rudova zblokovaná střela skončila nad brankou.

16:25

Po buly v útočném pásmu pálil z první Hradil, Hořejší včas vykopl betonem.

16:10

Richard Marek dostal přihrávku do brankoviště, trefil ale jen Hasalu.

15:44

Žurek vyrazil puk přímo k Prísažnému, který stále před prázdnou brankou! Prudká rána mu ale přilétla na bekhend, a tak si potřeboval kotouč nejprve srovnat.

15:22

Kuchta zavezl puk zpět do pásma a předal ho za branku LUKÁŠI KUNCKOVI, který využil prostoru, který mu domácí nabídli, vybruslil si před Hořejšího a zakončil na vzdálenější tyč. Asistence: Tobiáš Kuchta.

14:58

Lukáš Přidal vyhazuje puk až k Žurkovi.

14:49

Štíbr prověřil Hořejšího lapačku střelou z pravého kruhu.

14:34

Zelinka vyvezl puk alespoň do středního pásma.

14:11

Růžička na modré čáře ještě zachytil puk a udržel pásmo.

14:00

Na straně hostů se rodilo přečíslení dvou proti jednomu. Domácí tým teď zachránila jen odpískaná přihrávka rukou.

13:44

Přerov si zahraje další přesilovku. Andrej Prísažný (OLO) si odpyká dvouminutový trest za podrážení.

13:15

René Marek se pokusil prokličkovat až před branku Hořejšího, puk se mu však zastavil o brusli jednoho z bránících hráčů.

12:51

Kuchta v souboji jeden na jednoho trefil bránícího hráče.

12:17

Ruda si najížděl pro přihrávku do brejku, zezadu ho ale stínoval jeden ze soupeřů a nedovolil mu puk zpracovat.

11:56

Šilhavý dostal přihrávku mezi kruhy a z první vystřelil mezi betony Hořejšího. Ten je ale včas sklapl.

11:04

Hradil protečoval puk z obranného pásma Přerova a hosté se mohou chvilku nadechnout.

10:40

Zelinka z úhlu trefil masku Žurka.

09:17

Pekr z první nastřelil tyč! Po něm ještě zkoušel zakončit kolem ležícího brankáře Fasner, ale oblouk nedotáhl a trefil jen brankovou konstrukci.

09:04

Nesvadba si udělal prostor a nakonec vystřelil, Žurek byl pozorný.

08:40

Přecechtěl střílel z první, ale zlomil hokejku.

07:59

Olomouc bude hrát minutu a patnáct vteřin přesilovku pět na tři! Adolf Růžička (PRE) si odpyká dvě minuty za podrážení.

07:40

Přecechtěl hledal mezi kruhy Fasnera na teč, ten ale nezasáhl prudký puk a ten skončil v rohu.

07:28

Holcman pálil z první, Žurek před ním včas sklapl betony.

07:14

Dvě minuty za hákování si odpyká David Buršík (PRE).

07:04

Prísažný se tlačil do zakončení, ale byl hákovaný. Olomouc má výhodu.

06:21

Ševčík dostal dost prostoru za brankou soupeře a tak se pokusil vyjet do brankoviště a zakončit na bližší tyč. Žurek mu tam ale nenechal místo.

05:46

Lukáš Přidal zahrál puk v ofsajdu a tak se hra přesune před Hořejšího.

05:14

René Marek nahodil puk bekhendem na Hořejšího branku, domácí brankář neměl nejmenší potíže uhlídat puk.

04:48

Přidal byl v postavení mimo hru a tak jeho spoluhráči jen odevzdali kotouč.

04:10

Pekr prohrál závod o puk proti Štíbrovi, položil se však na led a zabránil přihrávce na volného soupeře před brankou Hořejšího.

03:52

Nesvadbova střela mířila za branku.

03:20

Jobánek se pokusil projít mezi třemi olomouckými obránci. Neúspěšně.

02:32

Koblížek trefil jen domácího hráče. Vzápětí Masare vypíchl puk do středního pásma.

02:05

Puk je opět za Žurkovou brankou.

01:47

Přerov se stále nedokázal vrátit do útočného pásma, Olomouc drží svou modrou čáru.

01:09

Domácí vyhazují puk až k brance Žurka.

00:33

Dlouho na sebe nedalo čekat ani první vyloučení. Adam Havel (OLO) si odpyká dvě minuty za faul kolenem.

00:17

Ruda vystihl Holíkovu přihrávku na modré a jel sám na Žurka! Za zády měl soupeře a zvolil proto střelu, kterou hostující brankář zastavil betonem.

00:01

HC Olomouc: Hořejší (Špunar) – Nesvadba (A), Holcman, Přecechtěl (C), Mudrák, Pekr, Š. Přidal – Havel, Zelinka, L. Přidal, Lajoš, Masare, Fasner, Ševčík, Prísažný (A), Ruda.

HC ZUBR Přerov: Žurek (Němec) – Koblížek, Růžička, Tomiga, Holík, Billa – Štíbr, Mašek, Brázda, Kuncek, Hradil, Ri. Marek, Kuchta, Hyža, Re. Marek, Buršík, Mann, Jobánek (C), Šilhavý (A).

Rozhodčí: Čuňočka – Čelechovský, Zapletal.
Naváží Hanáci na vítězství na ledě Přerova? Nebo Zubři vrátí kohoutům porážku? To se ukáže v 17:15!
Vzájemná utkání:

9. kolo: HC Zubr Přerov – HC Olomouc 2:3sn (0:0, 1:2, 1:0 – 0:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 31. Buršík (Marek, Kuchta), 54. Jobánek (Holík) – 26. Ševčík (Holcman, Prísažný), 39. Přecechtěl (Stratil), rozh. nájezd Přecechtěl.