18.11.2019, 20:45 • National Stadium, Ta' Qali • Skupina F • Lukáš Jasoněk

Tipsport: 25.0 10.7 1.09 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

On-line přenos je u konce. Děkujeme vám za pozornost a přejeme dobrou noc. (22:47:50)

4. Rumunsko – 14 bodů (17:15)
5. Faerské ostrovy – 3 body (4:30)
6. Malta – 3 body (3:27)
Držení míče: 34% : 66%.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 3:3. Rohy: 0:10. Ofsajdy: 3:6. Fauly: 12:14.
Je to tak, norská fotbalová reprezentace zakončuje kvalifikaci vítězně, byť proti outsiderovi z Malty se od ní čekalo větší nasazení. I vydřená výhra se však počítá a Norsko se v tabulce F posouvá na konečné třetí místo před Rumunsko, které v souběžně hraném utkání schytalo pětigólový výprask ve Španělsku.

90+3

90+3

Norové vypadají v závěru velmi dobře a vše naznačuje tomu, že už si výsledek pohlídají.

90+1

Hned poté uvízl Sörloth (Norsko) v ofsajdu.

90

Čas řádné hrací doby je naplněn. Nad jeho rámec sudí z Ázerbájdžánu nastavil tři minuty.

89

Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Joshua King, přichází Fredrik Ulvestad.

87

Z brejku pak vyrazil dopředu Z. Muscat (Malta) a rovněž on ho zakončil střelou do jednoho z obránců.

86

A hned nato ubránili i rohový kop.

85

Teď se domácí museli bránit a udělali to opravdu dobře. Během krátkého úseku zblokovali dvě střely, nejprve od Kinga a poté i od Henriksena.

82

Jestliže měl Elyounoussi předtím na kopačce uklidňující gól, tak Agius měl teď na hlavě vyrovnání! U zadní tyče si totiž naskočil na centr ze standardky a roztřepetal boční síť. Tahle nevyužitá šance může Maltu hodně mrzet...

80

Elyounoussi měl na kopačce uklidňující gól! Po převzetí Sörlothovy přihrávky na penaltovém puntíku však norský reprezentant zaškobrtl a podle toho jeho střela dopadla.

78

Asistent rozhodčího má zdvižený praporek, své postavení neuhlídal Sörloth (Norsko).

76

Statistika držení míče: 33% : 67%.

75

Malta zažehnala nebezpečí po rohovém kopu.

74

Avizované střídání v týmu Malta: ze hřiště odkulhává Steve Borg, toho nahrazuje Ferdinando Apap.

73

A situace je natolik vážná, že bude potřeba střídání.

72

Křeče v noze, to je nepříjemná věc. Kvůli nim se teď Borg (Malta) musí nechat ošetřit.

70

Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Rowen Muscat, přichází Nikolai Muscat.

67

Joshua King nedostál svému jménu a pokutový kop neproměnil! Pochvalu dostává Bonello, který výborně vystihl stranu. Díky němu tak Malta stále může živit naději na remízu.

66

Penalta! Zach Muscat (Malta) fauloval Sörlotha a navrch inkasoval žlutou kartu.

66

Ofsajd a v něm Mifsud (Malta).

65

Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Jonas Svensson, přichází Tarik Elyounoussi.

62

62. Alexander SÖRLOTH - 1:2

62

Norsko právě vstřelilo branku!
Po hodině hry se favorit vrací do vedení! Prostoru kolem sebe na pravé straně šestnáctky využil Berge k přihrávce pro ALEXANDERA SÖRLOTHA, jemuž na hranici malého vápna stačilo správně nastavit kopačku.

61

60

Střídání v týmu Malta: ze hřiště odchází Dunstan Vella, přichází Alfred Effiong.

58

A ještě líp ve středu hřiště, kde se balon v několika posledních desítkách sekund pohybuje.

57

Malta odvrátila roh a zase se jí dýchá o něco lépe.

55

Steve Borg (Malta) podrazil v tu chvíli startujícího Reginiussena a nevyhnul se karetnímu trestu.

53

Prozatím se domácímu týmu daří všechny útoky odvracet. Jednou i s přispěním Bonellova zákroku ze 47. minuty. Je však tento způsob dlouho udržitelný?

51

Semknutá maltská defenziva trpělivě vyčkává, s čím dalším na ni soupeř ze severu vyrukuje.

49

Při další norské akci byl Meling přistižen v ofsajdu.

47

A druhou půli začali hosté pěkně zhurta! Reginiussen ve střední vzdálenosti od brány nabil Henriksenovi, s jehož pumelicí měl Bonello plné ruce práce. Záměr norského mužstva je po návratu z šaten jasný: co nejdříve vyrovnat.

46

Poločasové střídání v týmu Norsko: na hřiště se nevrátil Mats Daehli, ale zato přišel Omar Elabdellaoui.

46

Norsko hraje na Maltě po prvním poločase 1:1. Skandinávská země sice začala jak nejlépe mohla, jenže postupem času nechávala svému tolik podceňovanému soupeři čím dál větší volnost a právě to se jí pět minut před přestávkou vymstilo.
Držení míče: 36% : 64%.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 1:1. Rohy: 0:6. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 4:8.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

43

Přímo před očima rozhodčího si Mbong (Malta) vyšlápl na Sörlotha a může být rád, že od muže v černém nebyl napomenut karetně.

40

40. Paul FENECH - 1:1

40

Malta právě vstřelila branku!
Fotbalový trpaslík srovnává krok! 773 minut trvající gólový půst ukončuje PAUL FENECH. Právě on si naběhl na Mifsudův luxusní křižný pas a po volejové střele zblízka rozpoutal na Národním stadionu v Ta' Qali vlnu radosti.

39

Domácí se ubránili a jdou dopředu.

38

Teď už oči všech směřují k rohovému praporku, od něhož se chystá rozehrát Meling (Norsko).

37

V posledních minutách se hraje nahoru-dolů. To bychom před zápasem asi nečekali.

36

Napodruhé už byl Meling (Norsko) úspěšnější a dokonce neváhal zakončit. Střela však byla přibržděná obránce a Bonello tak měl jednoduchou práci.

34

V postavení mimo hru se ocitl i Meling (Norsko).

33

Má slova potvrzuje Mifsud (Malta). Také se chystal vystřelit, jenže kvůli ofsajdovému postavení nemohl.

31

Statistika držení míče: 38% : 62%.

30

Po necelé půlhodině vystrčili drápky domácí. Nwoko se zleva probil až do vápna a ranou na bližší tyč rozvlnil boční část síťky! Jak vidno, Malta svou kůži nechce dát lacino.

28

Jako třeba teď! Po levé straně běžící King (Norsko) si zautíkal za záda obránců a Bonella tentokrát zkoušel překonat střelou na zadní tyč. Brankovou konstrukci jen o kousek minul!

27

A opět hrajeme kolem středového kruhu. Norové střídají klidné pasáže s těmi útočnými.

25

Právě tam míč vybojovali hosté a hned ho nakopli na Sörlotha. Jenomže ten v akci pokračovat nemohl, zastavil ho totiž asistent rozhodčího mávající ofsajd.

24

Klid do hry vnesla okopávaná uprostřed hřiště.

22

Tak že by teď? Kdepak. Vypadá to, že maltská defenziva se na bránění rohových kopů dobře připravila. Ovšem v útoku je to zoufalost...

21

No vida, další norský roh. V pořadí už čtvrtý.

20

Ani tentokrát ho hosté k ohrožení Benellovy brány nevyužili a vymyslet tak budou muset něco jiného.

19

Borg (Malta) precizním obranným skluzem zabránil Kingovi v pokusu o druhý gól. Zase je tu roh.

17

Malta se ubránila dalšímu rohovému kopu.

16

Statistika držení míče: 27% : 73%.

15

A pozor musel dávat dál, protože jen o chvíli později na něj pálil Sörloth. Teda ne přímo na něj, střela norského útočníka totiž proskákala kolem branky.

13

Bonello (Malta) vyrazil centr z přímého kopu.

11

K jeho exekuci se postavil Meling (Norsko). Nic nevymýšlel a do pokutového území poslal načechraný míč. Bohužel pro něj našel špatného adresáta.

10

Hra se obrátila a Svensson (Norsko) v souboji se Zerafou vytěžil pro svou zemi premiérový roh.

9

Domácí pronikají dopředu kousek po kousku.

7

7. Joshua KING - 0:1

7

Jen do sedmé minuty držel outsider nerozhodný stav. Pak se prosadil hráč, který skóroval také při prvním vzájemném zápase. JOSHUA KING si naběhl do předbrankového prostoru na Daehliho přihrávku z pravého křídla a tváří v tvář gólmanovi neselhal.

6

Své rychlé nohy rozkmital Mifsud (Malta), který později vinou ztráty rovnováhy podklouzl.

5

Pokračujeme uprostřed hřiště. Nešika King (Norsko) tam při zpracování míče zahrál rukou.

3

A tak zaútočil Daehli (Norsko). Skvělou práci ovšem odvedl Vella, když ho u koncové čáry odzbrojil.

2

Domácí rozvíjejí postupný útok, zatím se jim však nedaří překročit půlící čáru.

1

A začínáme ofsajdem. V něm byl nachytán King (Norsko).

1

Vše je připraveno. Zahajovací výkop provedou hosté.
Hráči oficiálně nastoupili na hřiště. Na Národním stadionu Ta' Qali si teď poslechnou státní hymny.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Malta: Bonello – Mbong, Z. Muscat, Agius, S. Borg, Zerafa – R. Muscat, D. Vella, P. Fenech, Nwoko – Mifsud (C).
Náhradníci: Al-Tumi, Haber – Apap, Caruana, T. Caruana, Effiong, Gambin, Grech, K. Micallef, N. Muscat, Paiber, J. Pisani.

Norsko: Nyland – J. Svensson, Reginiussen (C), Ajer, Meling – Daehli, S. Berge, Henriksen, Fossum – J. King, Sörloth.
Náhradníci: Grytebust, Jarstein – Aleesami, Elabdellaoui, T. Elyounoussi, Hovland, Rosted, Selnaes, Thorsby, Ulvestad.

Rozhodčí: Aghajev – Zejnalov, Amirali (všichni Ázerbájdžán).
Reprezentace obou zemí se právě rozcvičují.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textové on-line reportáže z kvalifikačního utkání o ME 2020 mezi Maltou a Norskem.

6. Malta – 3 body (2:25)

*Pozn.: tučně vyznačené týmy postupují na ME.
První vzájemný zápas v probíhající kvalifikaci

Norsko – Malta 2:0 (2:0)
Góly:
34. S. Berge, 45+1. J. King (pen.).

Držení míče: 66% : 34%.
Střely na branku: 10:0. Střely mimo: 4:2. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:6.
Norsko

Bojovat na dálku o lepší umístění hodlá také aktuálně čtvrté Norsko. Reprezentace severského státu doufá v očekávanou prohru Rumunska ve Španělsku. Právě tým z Pyrenejského poloostrova Norsko v domácím prostředí dokázalo obrat o body. Stejný kousek se povedl už jenom Švédsku, s nímž norská družina uhrála dvě remízy. I na základě zmíněných výsledků může tento kvalifikační cyklus hodnotit jako úspěšný, byť není a nebude ukončen postupovou tečkou.
Malta

U Malty se to čekalo, fotbalový trpaslík boduje ztěžka v každé kvalifikaci. Dokonce i ve své skupině Ligy národů skončil poslední, a to tam měl soupeře k sobě rovné. Teda když pomineme Kosovo, které jako nový člen rodiny UEFA rychle šplhá nahoru. A právě díky postupu v nově vzniklé soutěži má kvalfikační soupeř českého výběru stále možnost bojovat o účast na závěrečném turnaji. Vraťme se ale zpátky k Maltě. Ta si v probíhající kvalifikaci připsala pouze jedno vítězství. A to proti Faerským ostrovům, s nimiž dnes bude na dálku soupeřit o konečné páté místo.
Z kvalifikace o ME 2020 zbývá dohrát poslední kolo a při pohledu do tabulky skupiny F je každému jasné, že Malta ani Norsko už nemají šanci postoupit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.