03.11.2019, 17:00 • ZDT Aréna, Nové Veselí • 8. kolo • Tomáš Kalas (@tomascipy)

Tipsport: 2.71 8.04 1.67 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

60

Šimovček završil dnešní utkání vytáhnutím střely Urbańskiho nad břevno! (29:22)

60

Bassomben výborně nahrál Krčálovi na pivota a diváci spíše oslavují první asistenci tohoto afrického hráče! (29:22)

59

Šimovček se výborně vytáhl proti Monczkovi a teď už je to jasné! Diváci slaví a v čase 58:56 bere trenér Hladík poslední time-out. (28:22)

58

Solák nicméně nechce nechat takovýto gólový rozdíl a povedenou střelou ze střední spojky snižuje na rozdíl šesti branek. (28:22)

58

O to více je hotovo, když v čase 57:01 Bartůněk proměnil svůj pohodový náskok z křídla. (28:21)

57

Sekulič neproměnil další náskok z pivota, na druhé straně však výborně vylapal Nedomu Studený a teď je už skutečně rozhodnuto! (27:21)

55

Brůna zasáhl do obličeje Kocicha a dostává dvě minuty. Ještě drobně interagoval s diváky, uvidíme, zda mu budou schopni do obličeje říci to, co z 20 metrů na tribuně. (27:21)

54

Chudoba sedmičku zkušeně proměnil, Studený neměl vůbec žádný nárok. (27:21)

54

Dodica mohl domácí posunout k výhře, Mokroš ale z křídla výborně zasáhl a drží akcie HCB stále ve hře! (27:20)

53

Na konci 53. minuty však dostává dvě minuty Kristo Voika a Karviná má asi poslední možnost, jak se soupeři přiblížit. (27:20)

53

Melichar obelhal blok, který byl na jeho střelu, nahrál podél něj na Sekuliče, který táhne domácí tým v cestě za senzační výhrou. (27:20)

52

Sekulič dostal krásnou přihrávku od Kocicha a z pivota přidává svůj čtvrtý gól! (26:20)

49

Drzyzga vystřídal Skalického na levém křídle a daří se mu! Tentokrát opět nachytal Studeného na bližší tyči. (25:20)

49

Ptáčník měl sice zřejmě o dva kroky více, než je povoleno, jeho dalekonosná střela z pravé spojky ale platí. (25:19)

48

Nepřesná přihrávka od Ptáčníka na osu hřiště pro Sekuliče, Karviná šla do protiútoku a Miroslav Nedoma z pravého křídla stahuje ztrátu na pět branek! (24:19)

47

Radim Chudoba se k sedmičce postavil znamenitě a je to o šest branek. Do konce zbývá ještě 13 minut, tohle bude zajímavé! (24:18)

47

Kocich při návratu do obrany nabral střílejícího Soláka bokem a dostává dvě minuty. Karviná rozhodně ještě neřekla poslední slovo! (24:17)

47

Solák se po skoro čtyřech minutách prosadil za karvinský celek a snižuje tím na sedm branek. (24:17)

46

Monczka neustál herně souboj s Krčálem, propadl v bránění a domácí pivot posílá Veselí do lukrativního osmigólového vedení! (24:16)

45

Ptáčník přesilové hry znamenitě využil a začínám pomalu věřit, že Karviná dnes z Veselí odjede bez bodů. (23:16)

44

Tohle je už absolutní karvinský rozklad! Ještě nikdy se mi za celou házenkářskou kariéru nepodařilo vidět, aby tým střídal špatně dvakrát za sebou. Tentokrát šel brzo na plac Chudoba a dostává i on dvě minuty. Domácí mají 1:13 6 na 4! (22:16)

44

Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Ondřej Veselý). (22:16)

43

Karvinští se navíc začínají požírat sami mezi sebou. Nyní přišlo špatné střídání a Chosik dostává naprosto oprávněné dvě minuty za předčasný nástup na hrací plochu. (21:16)

43

Ptáčník nyní využil toho, že včas nedostoupila obrana a přesná střela ze 14 metrů končí ve spodním rohu karvinské kasy. (21:16)

43

Drzyzga využil další technické chyby na straně domácích a z rychlého protiútoku zakončuje neomylně do levé šibenice. (20:16)

41

Baník zkouší na Veselí osobní obranu, aby se gólové dotáhl. Domácí díky tomu sice ztratili míč technickou chybou, ale ani Karviné se v útoku nepodařilo prosadit! (20:15)

39

Na druhé straně ale Monczka nepřistoupil k Melicharovi včas a domácí střelec tohle trestá jubilejním dvacátým gólem v hostující síti! (20:15)

38

Baník už musí hrát v útoku rychle. Proto volí kombinace v běhu a otevírá se díky tomu právě prostor na spojkách. Chosik jeden takový využil. (19:15)

37

Ptáčník se přes dvojici obránců prosadil další střelou z dálky a stále si Sokol udržuje takový mírný odstup od svého soupeře. (19:14)

37

Chudoba šel místo Monczky, ale i tak zkušeně proměnil sedmimetrový hod a snižuje zpět na čtyři branky rozdílu. (18:14)

35

Voika ale vykoupal v pasivitě Skalického a z otočky zametl míč přímo do kasy. (18:13)

34

Kocich zkusil pustit míč zadovkou na Sekuliče, ale nevyšlo mu to a Skalický šel do brejku, který mu Studený však fantasticky vychytal! (17:13)

33

Michal Brůna ale hru znovu stáhl na sebe, udělal si obránce kličkou na pravé spojce a zakončil pod víko. (17:13)

32

Ukázkovou bojovnost ukázal Sekulič, který vybojoval míč na zemi, přehrál jej na Veselého, který propálil Marjanoviče mezi rukou a nohou! (17:12)

31

To se také stalo, Kristo Voika to vytáhl celé na sebe a dokázal i přesně zakončit – 16:12! (16:12)

Ještě ale tak úplně vyhráno nemáme! Marjanovič se po první půli vydal na inspekční cestu na domácí střídačku. Technicky vzato může a je pravdou, že jeho emoční hra pěkně brnká domácím na nervy, což je zřejmě jeho cílem. Skoro z toho byla hromadná strkanice, nakonec se ale situace uklidnila.

30

Osm sekund před koncem bude po dalším faulu házet Karviná sedmičku! (15:12)

30

45 sekund před koncem mohli hosté přidat 13. gól, Nantl po dlouhé přihrávce ze šestky ale klepákem o zem přestřelil branku! (15:12)

29

Monczka z pravé spojky o tyč ale prolomil delší gólové mlčení Baníku v útoku. (15:12)

29

Karviná se nyní při návratu do obrany nedohodla a Sekulič měl z půlky hřiště prázdnou branku. Proto ji také trefil a domácí vedou už o čtyři branky! (15:11)

28

Roman Dodica sice není velký vzrůstem, ale střelu má přesnou a ukázal to právě nyní, když okolo hlavy Soláka a Mokroše dostal míč do branky! (14:11)

27

Po faulu Voiky přišel další sedmimetrový hod, který zkušeně proměnil Monczka. Ten se snad ze sedmičky nikdy nesplete... (13:11)

27

Kocich zahrál jednoduchý kříž s Melicharem a domácí dlouhán střelou do protipohybu Mokroše znovu rozjásal domácí arénu. (13:10)

26

Nedoma se už vrátil na hřiště a své stupidní vyloučení odčinil gólem, když z křídla na bližší tyči nachytal Studeného! (12:10)

26

A Voika skóruje podruhé v situaci 6 na 4! Tentokrát sice už měl v brance gólmana, ale i tak to zvládl výtečně a dal domácím tři branky náskoku! (12:9)

25

Karviná to zkusila s hrou bez gólmana, ale ztratila míč a Voika jej bezpečně dopravil do prázdné branky! (11:9)

23

Karviná ale naprosto zbytečně neudržela emoce a pyká za to dvojnásobným vyloučením! O faulu Užeka se nemusíme vůbec bavit, stáhl Sekuliče za ruku a dostal dvě minuty. Jenže hosté protestovali a křičeli natolik, že další dvojku dostal Nedoma. Proto se bude hrát dvě minuty 6 na 4! (10:9)

23

Sekulič za svůj faul dostává žlutou kartu. (10:9)

23

Brůna s přetahem zvládl snížit na rozdíl jedné branky... (10:9)

21

Monczka mohl z levé spojky zase rychle snížit, ale narazil na výborného Studeného v domácí kase! (10:8)

21

Voika sedmičku suverénně proměnil a domácí vedou zpět o dvě branky. (10:8)

20

Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Ondřej Skalický). (9:8)

20

Hodně sporná situace na posouzení! Voika šel na brankovišti do střely a v cestě mu stál Skalický. Váhově na tom byl jasně lépe Voika, spíše jsem osobně čekal písknutí průrazu. Sudí jsou ale jiného názoru a je to sedmička pro domácí! (9:8)

19

Chudoba vypíchl míč a šel sám na branku, jenže trefil pouze břevno Studeného branky! (9:8)

18

Monczka se jenom může usmívat, protože ví, že jeho sedmičky jsou praktická jistota gólu. Tentokrát tomu nebylo vůbec jinak. (9:8)

16

Sedmička Karviné provázela emoce. Domácí fanoušci opět spustili svůj tradiční vulgární repertoár směrem ke střídačce Karviné. Vše uklidnil delegát a Monczka měl na sedmičku klid. Opět proměnil a přidal tak sedmý gól Karviné. (9:7)

16

Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Nikola Sekulić). (9:6)

15

Tohle byl výborný věšák od Melichara, který o spojnici tyčí zavěsil nekompromisně do branky a vyhání na střídačku jasnou jedničku Karviné, Nemanju Marjanoviče! (8:6)

15

Chudoba si ale našel mezeru mezi obránci na pravé straně, proskočil jí a snížil znovu na jednu branku náskoku! (7:6)

14

Solák navíc za stáhnutí dresu vidí žlutou kartu. (7:5)

14

Ptáčník to ze začátku zápasu hodně táhne, vyhnul se i Solákovi a nekompromisně zavěsil. (7:5)

13

Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým HCB Karviná (Marek Monczka).
(6:5)

13

Voika musel přerušit Skalického, který si už v přečíslení otevíral úhel. Z toho pramení sedmička a žlutá karta. (6:4)

13

Dodicu ve výskoku přerušil dvoumetrový Solák a pořádně si zařval. Veselí v postupném útoku pokračovalo, ale Sekuličova trefa není uznána pro přešlap! (6:4)

11

Nedoma měl mnoho prostoru na pravém křídle a sice překonal Studeného, bylo to ale s přešlapem. Veselí může v příštím útoku jít na tři branky náskoku! (6:4)

11

Domácí jdou do dvougólového trháku! Ptáčník opět střílel z dálky a domácí fanoušci jsou ve velkém varu. (6:4)

10

Michal Studený zapisuje první výborný zákrok. Brůna zafungoval ve spolupráci s Užekem, ale střela reprezentačního pivota skončila jenom na rameni domácího gólmana! (5:4)

9

Jenže domácí jdou zpět do vedení! Nikola Sekulič využil laxního návratu karvinské obrany a jako jediný hráč na šesti metrech v pádu hodil balon pod Marjanovičovy nohy! (5:4)

8

Brůna je ale natolik zkušený, že si poradil i ze zdánlivě nevýchodné situace. Ze střední spojky si jen tak vyskočil a překonal Studeného. (4:4)

7

Domácí jdou opět do vedení. Adam Ptáčník sice překvapivě, ale o to účinněji napálil míč z dobrých 12 metrů na branku a prostřelil Marjanoviče. (4:3)

6

Vyloučení v týmu HCB Karviná (Jan Užek). (3:3)

6

Sudí výborně nechali výhodu po faulu Užeka na Sekuliče, Užek pak jednoduše v obranné šestici chyběl a Bartůněk ze spojkového úhlu přehodil Marjanoviče! (3:3)

5

Na rychlou kombinaci hostí neměla pro změnu domácí obrana. Na levém křídle se uvolnil bývalý Veselák Skalický a procpal míč do branky přes padajícího Studeného! (2:3)

5

Vysunutá obrana Baníku přímo nutí k záběhům na brankoviště. Jeden takový předvedl Melichar, dostal míč do ruky a přesnou střelou opět srovnal. (2:2)

4

Karviná ale rychle rozehrála a dostala se k sedmimetrovému hodu, který proměnil bezpečně Monczka. (1:2)

4

Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Michal Brůna). (1:1)

4

Kristo Voika to ale vzal na sebe v útoku, rusákem se zbavil Brůny a zakončil nekompromisně okolo hlavy hostujícího gólmana! (1:1)

3

Kdo jiný by měl dát úvodní gól, než Michal Brůna? Střela z levé spojky na delší tyč skončila neomylně v síti. (0:1)

3

Bartůněk mohl domácí poslat do vedení z brejkové situace, ale trefil jenom ruku Marjanoviče! (0:0)

1

Melichar vynesl Brůnu až za brankoviště a dostává hned žlutou kartu po půlminutě hry. (0:0)

29:22

TJ Sokol Nové Veselí: Šimovček, Studený – Veselý, Kocich, Dodica, Bartůněk, Melichar, Bassomben, Parolly, R. Flajsar, Sekulić, Krčál, Mir. Štohanzl, Voika, Ptáčník, Rubáč.

HCB Karviná: Mokroš, N. Marjanović – M. Brůna, Monczka, Urbański, Noworyta, Plaček, Chudoba, Drzyzga, Jan Užek, Solák, Skalický, Nantl, Nedoma, Růža, Chosik.

Rozhodčí: Hájek, Nezbeda