konec (15:12)

03.11.2019, 17:00 • ZDT Aréna, Nové Veselí • 8. kolo • Tomáš Kalas (@tomascipy)

Tipsport: 2.71 8.04 1.67 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

TJ Sokol Nové Veselí – HCB Karviná 29:22 (15:12)
Nejvíce branek: Ptáčník 7, Voika 6/1, Sekulić 5 – Monczka 6/5, Brůna 4, Chudoba 4/3. Rozhodčí: Hájek, Nezbeda. Sedmimetrové hody: 1/1 – 9/8. Vyloučení: 2:6. (19:05:47)
Karviná se nakonec na tiskovou konferenci nedostavila, proto je to dnes z mé strany už skutečně vše. Bylo mi velkou ctí vás tímto superšlágrem provázet a budu se těšit z evropského poháru za dva týdny, odtud z Nového Veselí opět napočtenou!
Pavel Hladík (Sokol Nové Veselí): Dnes jsme splnili to, co chtěli. Bylo jasné, že to bude těžký zápas, Karviná je velice dobře připravená fyzicky a psychiky. Nejvíce rozhodla herní disciplína, my předvedli velice disciplinovný výkon. Nasazení bylo na potřebné úrovni, pomohli nám i fanoušci. Tým dnes předvedl skutečně to nejlepší i poté, co odešlo 5 hráčů. Absolutně smekám před disciplínou a taktikou, kterou kluci zvládli a jsem moc hrdý na celé Veselí. Jsem taky moc rád za přivítání naší nové posily, jak se k němu fanoušci zachovali a chováme k nim velký respekt.
Dá se říci, že domácí měli hrát v sobotu, protože tuším, že ještě dlouho po zápase to bude tady ve sportovní hale dlouho žít! Nové Veselí dnes předvedlo skutečně nejlepší výkon možná za dobu působení v extralize. Dnes jsme sledovali po celých šedesát minut naprosto špičkovou házenou, která ukázala, že se Sokolem se v této sezoně musí počítat. Po emocemi nabušeném prvním poločasu ten druhý paradoxně nenabídl takové emoční vypětí, jako v té první.

Karviná selhala především v útočné fázi, nepomohla jí ani disciplína, kdy se nechala dvakrát za sebou ve druhé půli vyloučit za špatné střídání. Veselí právě v této početní výhodě urvalo klíčové vedení o sedm branek. O to však muselo bojovat až do konce zápasu. Zlom nastal zhruba šest minut před koncem, kdy domácí vsítili rozdílový gól na 26:20 a Karviná už rezignovala. Pochvalu za dnešní zápas zaslouží i dvojice rozhodčích, která předvedla sebevědomý výkon a udržela emoce v ještě přijatelných mezích. Konečný výsledek tak zní: 29:22.

O tiskové konferenci budeme polemizovat, nikdo neví, zda tiskovka vůbec proběhne.

Konec zápasu. (29:22)

60

Šimovček završil dnešní utkání vytáhnutím střely Urbańskiho nad břevno! (29:22)

60

Bassomben výborně nahrál Krčálovi na pivota a diváci spíše oslavují první asistenci tohoto afrického hráče! (29:22)

60

Trenér Hladík na hrací plochu poslal vyloženě dorostence, kteří pod vedením Krista Voiky bezpečně dotáhnou zápas do konce. (28:22)

59

Šimovček se výborně vytáhl proti Monczkovi a teď už je to jasné! Diváci slaví a v čase 58:56 bere trenér Hladík poslední time-out. (28:22)

59

102 sekund před koncem je hra přerušena a bude se vytírat hrací plocha. Do hry se navíc dostane nová posila, Pamphile Bassomben a od prvních minut je evidentně miláčkem davu. (28:22)

58

Solák nicméně nechce nechat takovýto gólový rozdíl a povedenou střelou ze střední spojky snižuje na rozdíl šesti branek. (28:22)

58

O to více je hotovo, když v čase 57:01 Bartůněk proměnil svůj pohodový náskok z křídla. (28:21)

57

Sekulič neproměnil další náskok z pivota, na druhé straně však výborně vylapal Nedomu Studený a teď je už skutečně rozhodnuto! (27:21)

56

Baník další útok neproměnil a vypadá to, že na zvrat už nemá zkrátka sílu. Hráči se navíc hádají spíše mezi sebou. (27:21)

55

Brůna zasáhl do obličeje Kocicha a dostává dvě minuty. Ještě drobně interagoval s diváky, uvidíme, zda mu budou schopni do obličeje říci to, co z 20 metrů na tribuně. (27:21)

55

Solák nabral lehce kolenem Kocicha, domácí by si žádali trest. Jenže ten ani nemůže přijít, už předtím bylo pískáno. (27:21)

54

Chudoba sedmičku zkušeně proměnil, Studený neměl vůbec žádný nárok. (27:21)

54

Dodica mohl domácí posunout k výhře, Mokroš ale z křídla výborně zasáhl a drží akcie HCB stále ve hře! (27:20)

53

Na konci 53. minuty však dostává dvě minuty Kristo Voika a Karviná má asi poslední možnost, jak se soupeři přiblížit. (27:20)

53

Melichar obelhal blok, který byl na jeho střelu, nahrál podél něj na Sekuliče, který táhne domácí tým v cestě za senzační výhrou. (27:20)

52

Baník navíc v postupném útoku znovu neuspěl a pokud nyní Veselí svůj útok promění, budou to mít Slezané moc těžké. (26:20)

52

Sekulič dostal krásnou přihrávku od Kocicha a z pivota přidává svůj čtvrtý gól! (26:20)

51

Jenže na druhé straně šel do průrazu Monczka. Deset minut před koncem tak domácí vstupují do pasáže s pětibrankovým náskokem. (25:20)

50

Domácí jsou už v pasivitě a museli se nutit do střelby. Proto také Ptáčníkův pokus z devítky Mokroš jednoduše lapil. (25:20)

49

Drzyzga vystřídal Skalického na levém křídle a daří se mu! Tentokrát opět nachytal Studeného na bližší tyči. (25:20)

49

Ptáčník měl sice zřejmě o dva kroky více, než je povoleno, jeho dalekonosná střela z pravé spojky ale platí. (25:19)

48

Nepřesná přihrávka od Ptáčníka na osu hřiště pro Sekuliče, Karviná šla do protiútoku a Miroslav Nedoma z pravého křídla stahuje ztrátu na pět branek! (24:19)

48

Naprosto logické vyústění situace. V čase 47:13 si bere trenér Hladík oddechový čas a musí teď hodně přemýšlet, jak překonat Baník. Ten to totiž ani zdaleka nezabalil. (24:18)

47

Radim Chudoba se k sedmičce postavil znamenitě a je to o šest branek. Do konce zbývá ještě 13 minut, tohle bude zajímavé! (24:18)

47

Kocich při návratu do obrany nabral střílejícího Soláka bokem a dostává dvě minuty. Karviná rozhodně ještě neřekla poslední slovo! (24:17)

47

Solák se po skoro čtyřech minutách prosadil za karvinský celek a snižuje tím na sedm branek. (24:17)

46

Monczka neustál herně souboj s Krčálem, propadl v bránění a domácí pivot posílá Veselí do lukrativního osmigólového vedení! (24:16)

45

Ptáčník přesilové hry znamenitě využil a začínám pomalu věřit, že Karviná dnes z Veselí odjede bez bodů. (23:16)

44

Tohle je už absolutní karvinský rozklad! Ještě nikdy se mi za celou házenkářskou kariéru nepodařilo vidět, aby tým střídal špatně dvakrát za sebou. Tentokrát šel brzo na plac Chudoba a dostává i on dvě minuty. Domácí mají 1:13 6 na 4! (22:16)

44

Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Ondřej Veselý). (22:16)

43

Karvinští se navíc začínají požírat sami mezi sebou. Nyní přišlo špatné střídání a Chosik dostává naprosto oprávněné dvě minuty za předčasný nástup na hrací plochu. (21:16)

43

Ptáčník nyní využil toho, že včas nedostoupila obrana a přesná střela ze 14 metrů končí ve spodním rohu karvinské kasy. (21:16)

43

Drzyzga využil další technické chyby na straně domácích a z rychlého protiútoku zakončuje neomylně do levé šibenice. (20:16)

41

Baník zkouší na Veselí osobní obranu, aby se gólové dotáhl. Domácí díky tomu sice ztratili míč technickou chybou, ale ani Karviné se v útoku nepodařilo prosadit! (20:15)

41

Hosté navíc toho moc prostřílí a opravdu to není ta Karviná, na kterou jsme zvyklí. Z levého křídla měl velice dobrý úhel Skalický, ale trefil jenom tyč veselské branky. (20:15)

39

Hosté se opět pokusil rychle odpovědět, ale křižná nahrávka Brůny byla zachycena Dodicou, který střílel na prázdnou branku, míč byl ale zblokován. (20:15)

39

Na druhé straně ale Monczka nepřistoupil k Melicharovi včas a domácí střelec tohle trestá jubilejním dvacátým gólem v hostující síti! (20:15)

38

Baník už musí hrát v útoku rychle. Proto volí kombinace v běhu a otevírá se díky tomu právě prostor na spojkách. Chosik jeden takový využil. (19:15)

37

Ptáčník se přes dvojici obránců prosadil další střelou z dálky a stále si Sokol udržuje takový mírný odstup od svého soupeře. (19:14)

37

Chudoba šel místo Monczky, ale i tak zkušeně proměnil sedmimetrový hod a snižuje zpět na čtyři branky rozdílu. (18:14)

36

Voika šel do souboje s Monczkou, což bylo posouzeno jako průraz. Rychlý kontr HCB na druhou stranu končí sedmimetrovým hodem. (18:13)

36

Baník by měl začít být jednoduše produktivnější. Ani v tomto útoku neuspěl a v případě, že Veselí promění tento útok, tak bude vést už o šest branek. (18:13)

35

Voika ale vykoupal v pasivitě Skalického a z otočky zametl míč přímo do kasy. (18:13)

35

Sekulič se neprotlačil přes Užeka a hra pokračovala nadále. Sudí vraceli hru ale zpátky, čímž vystavili Veselí do pasivity. (17:13)

34

Kocich zkusil pustit míč zadovkou na Sekuliče, ale nevyšlo mu to a Skalický šel do brejku, který mu Studený však fantasticky vychytal! (17:13)

33

Michal Brůna ale hru znovu stáhl na sebe, udělal si obránce kličkou na pravé spojce a zakončil pod víko. (17:13)

32

Ukázkovou bojovnost ukázal Sekulič, který vybojoval míč na zemi, přehrál jej na Veselého, který propálil Marjanoviče mezi rukou a nohou! (17:12)

32

Brůna z kroku přestřelil branku a hra se okamžitě následně přerušovala, kdy po obranném souboji zůstal ležet Užek a je to snad poprvé, co veselská hala tleská nějakému karvinskému hráči. (16:12)

31

To se také stalo, Kristo Voika to vytáhl celé na sebe a dokázal i přesně zakončit – 16:12! (16:12)

31

Do druhé půle vyhazuje Veselí a hned má možnost přidat 16. gól v zápase. (15:12)

31

Začal druhý poločas. (15:12)
Fantastická první půle je za námi a tradičně je to utkání vyšponované na všech frontách. Ke splnění všeho snad jenom chybí, aby se do sebe pustili fanoušci obou táborů, nebo tady někdo odpálil pyrotechniku. Sledujeme skutečně fantastické utkání, Veselí odehrálo asi nejlepší první půli v sezoně a vedení o tři branky je zasloužené. Karviná bude muset zlepšit zejména útočnou fázi, ta obranná je na vysoké úrovni. Hosté však doplácí na hru bez gólmana, díky které dostali snad tři góly do prázdné.

Jedinou drobnou kaňkou na první půli je však poměrně přehrocený slovník a podpora domácích fanoušků. Jde to i rozhodně lépe... Druhá půle začne za cca 8 minut!

Ještě ale tak úplně vyhráno nemáme! Marjanovič se po první půli vydal na inspekční cestu na domácí střídačku. Technicky vzato může a je pravdou, že jeho emoční hra pěkně brnká domácím na nervy, což je zřejmě jeho cílem. Skoro z toho byla hromadná strkanice, nakonec se ale situace uklidnila.

30

První poločas skončil. (15:12)

30

Monczka jí ale poprvé v zápase nedal! Hosté se pak následně pokusili bleskově rozehrát, ale tvrdá domácí obrana to nedovolila. (15:12)

30

Osm sekund před koncem bude po dalším faulu házet Karviná sedmičku! (15:12)

30

45 sekund před koncem mohli hosté přidat 13. gól, Nantl po dlouhé přihrávce ze šestky ale klepákem o zem přestřelil branku! (15:12)

29

Monczka z pravé spojky o tyč ale prolomil delší gólové mlčení Baníku v útoku. (15:12)

29

Karviná se nyní při návratu do obrany nedohodla a Sekulič měl z půlky hřiště prázdnou branku. Proto ji také trefil a domácí vedou už o čtyři branky! (15:11)

28

Roman Dodica sice není velký vzrůstem, ale střelu má přesnou a ukázal to právě nyní, když okolo hlavy Soláka a Mokroše dostal míč do branky! (14:11)

27

Po faulu Voiky přišel další sedmimetrový hod, který zkušeně proměnil Monczka. Ten se snad ze sedmičky nikdy nesplete... (13:11)

27

Kocich zahrál jednoduchý kříž s Melicharem a domácí dlouhán střelou do protipohybu Mokroše znovu rozjásal domácí arénu. (13:10)

26

Nedoma se už vrátil na hřiště a své stupidní vyloučení odčinil gólem, když z křídla na bližší tyči nachytal Studeného! (12:10)

26

A Voika skóruje podruhé v situaci 6 na 4! Tentokrát sice už měl v brance gólmana, ale i tak to zvládl výtečně a dal domácím tři branky náskoku! (12:9)

25

Karviná to zkusila s hrou bez gólmana, ale ztratila míč a Voika jej bezpečně dopravil do prázdné branky! (11:9)

23

Karviná ale naprosto zbytečně neudržela emoce a pyká za to dvojnásobným vyloučením! O faulu Užeka se nemusíme vůbec bavit, stáhl Sekuliče za ruku a dostal dvě minuty. Jenže hosté protestovali a křičeli natolik, že další dvojku dostal Nedoma. Proto se bude hrát dvě minuty 6 na 4! (10:9)

23

Sekulič za svůj faul dostává žlutou kartu. (10:9)

23

...zatímco na hřišti je to opět emoční fontána. Po zákroku Sekuliče zůstal na zemi ležet Nantl a hostující střídačka znovu vyskočila bleskově nahoru. Zejména Marjanovič byl hodně aktivní ve výměně názorů se Sekuličem. Celou věc řeší delegát a chvíli se hrát nebude. (10:9)

23

Brůna s přetahem zvládl snížit na rozdíl jedné branky... (10:9)

22

Voika v pasivitě vytáhl sám hru a zakončoval na přetah z levé spojky, bylo to ale v pádu mimo prostor brankoviště a Mokroš neměl s lapením míče žádný problém. (10:8)

21

Monczka mohl z levé spojky zase rychle snížit, ale narazil na výborného Studeného v domácí kase! (10:8)

21

Voika sedmičku suverénně proměnil a domácí vedou zpět o dvě branky. (10:8)

20

Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Ondřej Skalický). (9:8)

20

Hodně sporná situace na posouzení! Voika šel na brankovišti do střely a v cestě mu stál Skalický. Váhově na tom byl jasně lépe Voika, spíše jsem osobně čekal písknutí průrazu. Sudí jsou ale jiného názoru a je to sedmička pro domácí! (9:8)

19

Nedoma v bránění se výborně vytáhl z křídla na spojku a zastavil čistě Melichara. Obrana Karviné se posledními minutami zpřesnila a v čase 19:08 bere trenér Hladík time-out (9:8)

19

Chudoba vypíchl míč a šel sám na branku, jenže trefil pouze břevno Studeného branky! (9:8)

19

Na trenéra Michaliska se snáší pískot v momentě, kdy reklamoval simulaci pádu Kocicha. Domácí fanoušci rychle zapomínají, kdo stál u zrodu veselské extraligové éry... (9:8)

18

Monczka se jenom může usmívat, protože ví, že jeho sedmičky jsou praktická jistota gólu. Tentokrát tomu nebylo vůbec jinak. (9:8)

17

Solák šel do dvou hráčů a byl přerušen. Útok Karviné ale pokračoval souhrou na Užeka a domácí zastavili souhru za cenu sedmičky. (9:7)

16

Sedmička Karviné provázela emoce. Domácí fanoušci opět spustili svůj tradiční vulgární repertoár směrem ke střídačce Karviné. Vše uklidnil delegát a Monczka měl na sedmičku klid. Opět proměnil a přidal tak sedmý gól Karviné. (9:7)

16

Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Nikola Sekulić). (9:6)

15

Tohle byl výborný věšák od Melichara, který o spojnici tyčí zavěsil nekompromisně do branky a vyhání na střídačku jasnou jedničku Karviné, Nemanju Marjanoviče! (8:6)

15

Chudoba si ale našel mezeru mezi obránci na pravé straně, proskočil jí a snížil znovu na jednu branku náskoku! (7:6)

14

Solák navíc za stáhnutí dresu vidí žlutou kartu. (7:5)

14

Ptáčník to ze začátku zápasu hodně táhne, vyhnul se i Solákovi a nekompromisně zavěsil. (7:5)

13

Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým HCB Karviná (Marek Monczka).
(6:5)

13

Voika musel přerušit Skalického, který si už v přečíslení otevíral úhel. Z toho pramení sedmička a žlutá karta. (6:4)

13

Dodicu ve výskoku přerušil dvoumetrový Solák a pořádně si zařval. Veselí v postupném útoku pokračovalo, ale Sekuličova trefa není uznána pro přešlap! (6:4)

12

Jenže se tak neděje a ani se tak nestalo v případě Karviné. Monczka byl odtlačen k Chudobovi a od této dvojky zamířil míč do autu. Karviné nepomohly ani protesty v podobě reklamace faulu. (6:4)

11

Nedoma měl mnoho prostoru na pravém křídle a sice překonal Studeného, bylo to ale s přešlapem. Veselí může v příštím útoku jít na tři branky náskoku! (6:4)

11

Domácí jdou do dvougólového trháku! Ptáčník opět střílel z dálky a domácí fanoušci jsou ve velkém varu. (6:4)

10

Michal Studený zapisuje první výborný zákrok. Brůna zafungoval ve spolupráci s Užekem, ale střela reprezentačního pivota skončila jenom na rameni domácího gólmana! (5:4)

9

Jenže domácí jdou zpět do vedení! Nikola Sekulič využil laxního návratu karvinské obrany a jako jediný hráč na šesti metrech v pádu hodil balon pod Marjanovičovy nohy! (5:4)

8

Brůna je ale natolik zkušený, že si poradil i ze zdánlivě nevýchodné situace. Ze střední spojky si jen tak vyskočil a překonal Studeného. (4:4)

8

Brůna to zkusil sám v pasivitě přes Voiku, ten mu ale zarazil cestu rychlým přerušením jeho pohybu. (4:3)

7

Domácí jdou opět do vedení. Adam Ptáčník sice překvapivě, ale o to účinněji napálil míč z dobrých 12 metrů na branku a prostřelil Marjanoviče. (4:3)

7

Karviná to zkusila v útoku nahazovačkou na Nedomu, který byl ale čistě zastaven Bartůňkem. V situaci 6 na 5 tedy postupuje Veselí vpřed. (3:3)

6

Vyloučení v týmu HCB Karviná (Jan Užek). (3:3)

6

Sudí výborně nechali výhodu po faulu Užeka na Sekuliče, Užek pak jednoduše v obranné šestici chyběl a Bartůněk ze spojkového úhlu přehodil Marjanoviče! (3:3)

5

Na rychlou kombinaci hostí neměla pro změnu domácí obrana. Na levém křídle se uvolnil bývalý Veselák Skalický a procpal míč do branky přes padajícího Studeného! (2:3)

5

Vysunutá obrana Baníku přímo nutí k záběhům na brankoviště. Jeden takový předvedl Melichar, dostal míč do ruky a přesnou střelou opět srovnal. (2:2)

4

Karviná ale rychle rozehrála a dostala se k sedmimetrovému hodu, který proměnil bezpečně Monczka. (1:2)

4

Žlutá karta pro tým HCB Karviná (Michal Brůna). (1:1)

4

Kristo Voika to ale vzal na sebe v útoku, rusákem se zbavil Brůny a zakončil nekompromisně okolo hlavy hostujícího gólmana! (1:1)

3

Kdo jiný by měl dát úvodní gól, než Michal Brůna? Střela z levé spojky na delší tyč skončila neomylně v síti. (0:1)

3

Bartůněk mohl domácí poslat do vedení z brejkové situace, ale trefil jenom ruku Marjanoviče! (0:0)

2

Solák přitáhl k sobě Melichara, ten uvolnil míč na Kocicha, který ale střílí vysoko nad. (0:0)

2

Karviná hraje vysoko vytaženou obranu a nutí domácí k chybám. Sám to zkusil přes levou spojku Kocich, ale neúspěšně. Byl nicméně pískán faul. (0:0)

1

Sehrávka na Užeka do pivotu nebyla úspěšná, Sekulič se dostal před hráče tělem a získal míč. (0:0)

1

Melichar vynesl Brůnu až za brankoviště a dostává hned žlutou kartu po půlminutě hry. (0:0)

1

Utkání právě začalo. (0:0)

-19

Světlo světa spatřily již i sestavy obou týmů. Na karvinské straně dnes chybí levý křídelník Jan Zbránek a domácí fanoušci mají hned o jeden verbální terč méně. Do sestavy Karviné se ani dnes nepodívá obávaný pivot Jurij Gromyko z Běloruska, na domácí straně zase chybí tradiční sedmičkář Dmitrij Turčenko.

-19

TJ Sokol Nové Veselí: Šimovček, Studený – Veselý, Kocich, Dodica, Bartůněk, Melichar, Bassomben, Parolly, R. Flajsar, Sekulić, Krčál, Mir. Štohanzl, Voika, Ptáčník, Rubáč.

HCB Karviná: Mokroš, N. Marjanović – M. Brůna, Monczka, Urbański, Noworyta, Plaček, Chudoba, Drzyzga, Jan Užek, Solák, Skalický, Nantl, Nedoma, Růža, Chosik.

Rozhodčí: Hájek, Nezbeda.

-23

Zakončení rozběhání na karvinské straně mělo v sobě již lehké popíchnutí soupeře. Nepsané pravidlo o půlící čáře jako hranici Karvinští porušili a přeběhli na domácí půlku o dobrých pět metrů. Dnes to bude zkrátka tuhá bitva...

-25

Veselí bude chtít doma stoprocentně uhájit svoji neporazitelnost, avšak to bude mít dnes složité. Podle sázkovek je favoritem Karviná, avšak kurz okolo 1,7 nabízí pohled, že to Karviná hladké mít nebude. Na domácí je vypsán kurz okolo 2,7.

-29

Dobré odpoledne z již solidně zaplněné ZDT Areny! Za necelou půlhodinu začne ostře sledovaný šlágr osmého kola házenkářské extraligy. Na palubovce se již rozcvičují oba týmy, Karviná navíc přijela posílena o velice solidní počet fans, nebál bych se to trochu nazvat zelenočernou invazí. Dnes se každopádně dá očekávat výborná házená, mimo evropský pohár asi nejvyšší návštěva v sezoně a výtečná atmosféra.
ROZHODČÍ

Dnes se do víru určitě vyhroceného utkání dostanou jako rozhodčí Milan Hájek a Michal Nezbeda. Jako delegát bude dřívější dlouholetý kolega Hájka, Karel Macho.

RIVALITA MEZI VESELÍM A KARVINOU

Souboje mezi Novým Veselím a Karvinou jsou vždy vyhecované už od mládežnických kategorií. Karviná zejména v dřívějších letech byla jasná jednička v republice, co se mládeže týče a s Veselím svedlo nespočet soubojů v různých soutěžích. Baník zřejmě asi nezapomene na sezonu 2013/2014 v mladším dorostu, kdy v posledním kole stačilo doma porazit právě Veselí, kterému o vůbec nic tehdy nešlo. Pokud by Baník vyhrál, slavil by mistrovský titul. V hale panovala prakticky oslavná atmosféra, jenže Karviná absolutně nezvládla zápas a Veselí, které v té době mělo v brance současnou jedničku A-týmu Michala Studeného, Slezany o titul připravilo.

Rivalita se obnovila po postupové sezoně Sokolu do extraligy. Po neúspěšném tažení a snaze dnešního trenéra Pavla Hladíka dostal šanci Marek Michalisko, který v té době již měl úspěchy v extraligové Karviné. Ten s mladým týmem, bez nějaké větší hvězdy, dokázal hned ve své první sezoně s Veselím postoupit naprosto suverénním stylem a o postupu bylo tehdy rozhodnuto už čtyři kola před koncem. Proto se všeobecně očekávalo, že Michalisko zůstane u týmu i v premiérové extraligové sezoně.

Jenže trenér Michalisko z Veselí po sezoně odešel a ke kormidlu se vrátil Pavel Hladík. Další přiživení už tak napjatých vztahů mezi oběma soupeři nastalo v předloňské sezoně, kdy Karviná vyhrála na půdě Veselí 22:21, po zápase se valila kritika na dvojici sudích a před disciplinární komisi zamířilo hned několik funkcionářů domácích u stolku časoměřiců, část z nich dokonce nepřímo nařkla Karvinou z korupce.

HON NA KARVINOU. ANO NEBO NE?

Toto téma rezonuje házenkářskou veřejností již delší dobu. Na negativní straně barikády stojí karvinský tým, který poukazuje na zvláštnost několika rozhodnutí rozhodčích poslední dobou. Historie těchto podezření se datuje už do loňské sezony, kdy vše odstartoval zápas 21. kola základní části Karviné s pražskou Duklou, který sice Baník vyhrál o osm branek, jenže přišel o Michala Brůnu. Karvinský špílmachr dostal po vzájemném konfliktu s pražským Křístkem, který působil ve Frýdku-Místku a Ostravě jako mládežník, modrou kartu oproti červené pro Křístka. Modrá karta znamenala přenos celé situaci k disciplinární komisi a jisté potrestání. Sudí Fukalu s Mohylou pak nepřímo ještě kritizoval v rozhovoru pro karvinský web gólman Marjanović.

Další podnět k disciplinární komisi poslalo právě Nové Veselí, které vytáhlo na přezkoumání zákrok Michala Brůny ze 17. února v zápase Karviná – Frýdek-Místek. I za tento tvrdý zákrok ve slezském derby inkasoval Brůna červenou kartu a Veselí se rozhodlo podat podnět s odůvodněním, že je potřeba chránit všechny hráče bez rozdílu týmu či věku. DK tak řešilo hned dva Brůnovy zákroky. S tím se ale nesmířil Baník, který toto bral jako „cílenou likvidaci Brůny“. Karvinský špílmachr nakonec nebyl za tento zákrok trestán, za modrou kartu ale dostal dva zápasy stopku.

Poslední věcí v této kauze bylo právě utkání posledního kola základní části s Lovosicemi. Lovosice mocně dotahovaly v závěru a poslední gól na 31:31 přišel se sirénou. Po dohodě s delegátem se rozhodlo duo Králíček-Letev gól uznat, čímž pořádně naštval trenéra Michaliska, který se na tiskové konferenci vyjádřil k sudím spolu s (opět) gólmanem Marjanovićem. Konspiračním teoriím pak nahrávalo rozvržení zápasů posledního kola, které se překvapivě nehrály v jeden termín a čas. Díky tomu měla Plzeň výhodu oproti průběžně vedoucí Karviné. Tu navíc potvrdila, ve Veselí vyhrála 31:23 a šla do play-off z prvního místa.

Letos to není tak ožehavé téma, avšak několikrát Karvinští zmínili, že s rozhodováním sudích nejsou spokojeni. Poprvé to bylo v Brně na Králově Poli po výhře 27:20, podruhé to bylo právě v zápase s pražskou Duklou, který byl navíc pod dohledem televizních kamer.
TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ
5. místo, 10 bodů, skóre 187:171, bilance 5-0-2

Veselí oproti Karviné prohrálo dvakrát. Stejně jako jeho dnešní soupeř to bylo ve druhém kole, ale na půdě pražské Dukly (28:30), druhá prohra přišla v Plzni (23:31). Dnešní zápas s Karvinou je tak poslední proti „velké trojce“, tým z Vysočiny nicméně díky evropskému poháru čeká perný listopad. Kromě 4. kola národního poháru ještě přijde dvojice utkání proti lucemburskému Differdange. Do dnešního utkání zasáhne již nová posila, Pamphile Bassomben z Kamerunu, kterému se po dlouhé době povedlo zařídit povolení k pobytu v České republice.
HCB KARVINÁ
4. místo, 11 bodů, skóre 198:171, bilance 5-1-1

Karvina jakožto loňský vicemistr vykročila do sezony relativně dobře a jenom díky tomu, že má o zápas méně, okupuje průběžné čtvrté místo. Za celý průběh sezony zaznamenala jenom dvě ztráty. První přišla hned ve druhém kole v Jičíně (23:23), další ztráta přišla o dvě kola později v tradičním souboji Zubří – Karviná, domácí Valaši nakonec brali výhru 24:21. Zápas ve Veselí bude patřit k těm těžším, které Karvinou čekají. Jeden z trojice těchto šlágrů už mají Karvinští za sebou, v házenkářské klasice ubojovali na domácí půdě výhru 29:28 proti pražské Dukle.
Dobré odpoledne všem příznivcům házené! Nedělní odpoledne bude v Novém Veselí patřit házené té nejvyšší kvality. Bezpochyby šlágr osmého kola STRABAG RAIL Extraligy mezi Novým Veselím a Karvinou začíná v 17:00, příjemnou zábavu!