02.11.2019, 00:00 • Barclays Center, New York • Michal Raška

Tipsport: 2.68 3.86 2.33 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ondřej Palát (TBL) 0+1, 3 střely, čas na ledě 17:56
Jan Rutta (TBL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:57
Erik Černák (TBL) 0+0, 4 střely, čas na ledě 18:05
1. Anders Lee (NYI) 1+2
2. Mathew Barzal (NYI) 1+1
3. Thomas Greiss (NYI) 33 zák., 2 góly, 94,3%
Je konec. New York Islanders prodlužují svou sérii výher na počet 8, když dnes porazili Tampu Bay poměrem 5:2. První třetina nabídla pár zajímavých momentů, ale bohužel žádné branky jsme se v ní nedočkali. Druhé dvacetiminutovka už ovšem byla jiná a padly hned tři góly. Islanders tak vedli před poslední periodou 2:1. Ve třetí třetině byla Tampa dlouho v tlaku, ovšem posléze nešťastně dostala gól, který byl rozhodující. Islanders ještě ke konci přidali dvě branky, zatímco Lightning pouze jednu.

59:24

59:24 Derick BRASSARD - 5:2

59:24

Islanders právě vstřelili branku!
Nyní už je definitivně rozhodnuto o výhře domácího celku! Hosté se snažili dostat k puku na polovině soupeře, ovšem ten nakonec získali Islanders a po pár přihrávkách se dostal DERICK BRASSARD naprosto sám před prázdnou branku, kde bez problému uklidil kotouč. Asistence: Anders Lee a Josh Bailey.

59:16

Po boji v rohu kluziště se ke kotouči dostali domácí a vypadá to, že je rozhodnuto.

58:55

Tampa už je opět bez brankáře, ale nyní se nemůže dostat do útočného pásma.

58:03

58:03 Ryan MCDONAGH - 4:2

58:03

Tampa právě vstřelila branku!
Hosté to riskli bez brankáře a snižují na 2:4! Nejprve RYAN MCDONAGH neprostřelil obránce soupeře, ovšem posléze se opět dostal k odraženému kotouči a z druhé střely už překonal brankáře Greisse. Asistence: Steven Stamkos a Ondřej Palát.

57:09

Tampa Bay to ještě zkouší bez brankáře!

56:27

56:14

Nyní už přišel závar před hostující svatyní, ovšem Andrej Vasilevskij nakonec přikryl puk svou lapačkou.

55:48

Islanders v přesilové hře nikam nespěchají a spokojeně drží kotouč na svých holích.

54:27

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (2 min. pro hráčskou lavici – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva). Trest odpyká Johnston R..
Trenér Tampy Bay si ještě vzal coach challenge, ovšem ta pouze potvrdila platnost branky a hosté tak půjdou do oslabení.

54:27

54:27 Anders LEE - 4:1

54:27

Je rozhodnuto, jelikož Islanders vedou už 4:1! Rána Boychuka zpoza modré čáry skončila na zadním mantinelu, ale posléze ukázal svou chytrost ANDERS LEE, který napálil puk do brankáře Vasilevského, jenž si srazil kotouč do své brány. Asistence: Johnny Boychuk.

53:37

Opět se nachází puk na holích hostujících hráčů, ale další útok Tampy nepřinesl nic nebezpečného.

52:41

52:41 Josh BAILEY - 3:1

52:41

Po nečekaném odrazu od plexiskla se domácí celek dostal do velké šance, kterou sehrál naprosto skvěle a po přihrávce Barzala zakončoval do odkryté svatyně JOSH BAILEY. Islanders tak vedou už 3:1 a jsou velice blízko k výhře na svém ledě. Asistence: Mathew Barzal a Anders Lee.

51:34

Hosté si vypracovali další střelu, která ale z pravé strany letěla pouze nad domácí svatyni a Greiss tak nemusel zasahovat.

50:44

Mathew Barzal posunul puk pod sebe, kde se do něj opřel Johnny Boychuk, ale jeho tvrdá rána byla zblokována hostujícím obráncem. Následně se dopředu dostala Tampa, ale nebylo z toho nic nebezpečného.

50:00

Je před námi posledních deset minut základní hrací doby a Islanders stále vedou nad Lightning 2:1.

49:21

48:49

Kevin Shattenkirk byl dalším hráčem Tampy Bay, který zkusil své štěstí od modré, ale jeho pokus neprošel na brankáře.

48:30

Nikita Kučerov dostal přihrávku na pravou stranu, odkud z první vypálil pouze do připraveného Greisse.

47:48

Thomas Greiss si dokázal poradit se střelou od modré čáry a zatím tak drží své mužstvo ve vedení.

47:21

Vyloučení v týmu New York Islanders (Scott Mayfield – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

46:46

Ovšem Tampa Bay je lepším týmem a nyní už je opět puk ve třetině domácího celku.

46:09

Nyní se už Islanders podařilo vyhodit puk ze své třetiny a vyprostili se tak z tlaku svého soupeře.

45:13

Tampa stále drží útočné pásmo a chce srovnat na 2:2, ale zatím se jí nedaří poslat na bránu nějaký nebezpečný projektil.

44:36

Steven Stamkos zkoušel nějakou kličku z levé strany směrem před bránu, ale ta mu proti protihráči nevyšla.

43:53

Následně domácí vyhodili puk pouze na zakázané uvolnění a hra se přesune zpět před bránu Greisse.

43:41

Nyní skončil kotouč mimo hrací plochu a hra je tak znovu přerušena a zatím tak nevidíme příliš pohledný hokej ve třetí třetině.

42:47

Hra se na začátku třetí dvacetiminutovky hodně kouskuje a nyní se zakázaného uvolnění dopustil také domácí celek.

41:37

Posléze se hra přerušila díky zakázanému uvolnění ze strany hostujícího mužstva.

41:19

Derick Brassard se dostal ke střele z levé strany, ale jeho zakončení nakonec bylo zblokováno.

40:25

Na začátku třetí periody se Islanders dopustili zakázaného uvolnění.

40:01

Další třetina začne přibližně v 01:50.
Zazněla siréna, která ukončila druhou periodu, kterou lépe zvládl domácí tým New York Islanders a vede tak 2:1. Ve 25. minutě otevřel střelecký účet Mathew Barzal. Radost domácím ale dlouho nevydržela, jelikož už o tři minuty později srovnal Yanni Gourde. Ve 32. minutě ale vrátil vedení zpět na stranu Islanders skvělou pumelicí Ryan Pulock. Posléze byl domácí celek lepším týmem, ale čtvrtá branka už ve druhé třetině nepadla.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:52

Nahození Černáka skončilo jen v lapačce připraveného Thomase Greisse.

39:12

Dalším hráčem, který se pokusil vstřelit třetí branku domácích byl Adam Pelech, ale jeho rána byla sražena do ochranné sítě.

38:27

Islanders jsou lepší ke konci druhé dvacetiminutovky, ale Cal Clutterbuck tentokrát nedokázal prostřelit Vasilevského.

37:33

37:06

A opět Tampa bezpečně vyhodila puk ze své třetiny a pomalu to vypadá, že New Yorku se nepodaří využít tato přesilová hra.

36:09

Josh Bailey to zkusil z levé strany, ale jeho pokus byl vyražen Vasilevskim a posléze se Lightning podařilo vyhodit kotouč.

35:33

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Kevin Shattenkirk – 2 min., podrážení).

35:19

Scott Mayfield vyslal tvrdou střelu z pravé strany, kterou ale Andrej Vasilevskij vyrazil a bude následovat přesilovka pro Islanders.

34:12

Islanders dostali puk na své hole a snaží se trochu uklidnit hru, aby jej nemuseli lovit ze své svatyně.

33:36

Erik Černák se dostal do zakončení, které ovšem bylo rovněž zblokováno domácím obráncem.

32:52

Tampa Bay se snaží rychle odpovědět a srovnat, ovšem Islanders se náporu zatím daří bránit.

31:33

31:33 Ryan PULOCK - 2:1

31:33

New York jde podruhé v tomto zápase do vedení! Brassard posunul kotouč proti holi RYANA PULOCKA, jenž vypálil tvrdou pumelici do pravé šibenice a Andrej Vasilevskij byl se zakrytým výhledem bez šance. Asistence: Derick Brassard a Anthony Beauvillier.

30:21

Opět je utkání přerušeno, jelikož rozhodčí viděli přihrávku rukou domácího hráče.

30:00

Máme za sebou přesně polovinu základní hrací doby a stav je srovnán 1:1.

29:22

Nyní Tampa sehrála velice pohlednou akci, která ale byla zakončena nepřesnou střelou od modré.

28:36

Nyní se hra opět přerušila a následuje tak komerční přestávka.

27:49

27:49 Yanni GOURDE - 1:1

27:49

Hosté se přece jen dočkali srovnávací branky na 1:1 krátce po přesilové hře. Shattenkirk posunul kotouč na pravé straně rozjetému YANNIMU GOURDOVI, jenž bekhendovým zakončením dokázal prostřelit Greisse. Asistence: Kevin Shattenkirk.

27:45

27:06

Nyní už Tampa v přesilové hře sevřela svého soupeře v útočném pásmu, kde drží kotouč a snaží se něco vymyslet.

26:36

Nyní se domácí mužstvo dostalo do šance, ovšem Vasilevskij byl připraven.

25:57

Michail Sergačjov se po vhazování dostal ke střele, která ale skončila jen na zákroku Greisse a skóre se tak nemění.

25:45

Vyloučení v týmu New York Islanders (Cal Clutterbuck – 2 min., nedovolené bránění).

24:58

24:58 Mathew BARZAL - 1:0

24:58

Máme tady úvodní branku zápasu, kterou dává domácí celek a jde do vedení! MATHEW BARZAL opět předvedl velice dobrou techniku a rychlost s kotoučem, když se dostal přes několik hráčů a následně prostřelil brankáře Vasilevského, který propustil kotouč, jenž pomalu doskákal za brankovou čáru. Asistence: Nick Leddy.

23:49

23:32

Islanders vyhodili kotouč ze svého pásma, až k Vasilevskému, který ale rychle rozehrál na pravou stranu, kde byl rozjetý Anthony Cirelli a ten se dostal do zakončení, ale Greiss předvedl další zákrok.

22:38

A opět pálil Tyler Johnson, tentokrát z pravé strany, ale jeho nynější střela byla přizdvihnuta do ochranné sítě.

21:58

Tyler Johnson a posléze Anthony Cirelli se dostali do zakončení, ale Thomas Greiss byl připraven a chytil oba pokusy.

21:49

Vyloučení v týmu New York Islanders (Devon Toews – 2 min., držení).

20:46

Islanders se sice dostali dopředu, ale Andrej Vasilevskij byl připraven a vše zvládl.

20:01

Další třetina začne přibližně v 00:58.
První dvacetiminutovka je u svého konce a branky jsme se zatím bohužel nedočkali. Utkání je zatím velice vyrovnané a viděli jsme tak na každé straně nějaké náznaky šancí, ale také bitku mezi Johnstonem a Witkowskim. V 15. minutě se v obrovské šanci ocitl český útočník Ondřej Palát, ale ten nedokázal prostřelit Greisse. Doufejme, že následující dvě periody už nám přinesou góly.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:36

Tampa Bay sevřela svého soupeře ke konci první třetiny, ale nevypadá to, že bychom se dočkali úvodní branky.

18:58

Brock Nelson v poslední chvíli dokázal soupeři nadzvihnout hůl, jinak by z toho bylo zakončení do poloprázdné brány.

18:12

Mathew Barzal si na malém prostoru obalamutil soupeře, ovšem jeho zakončení minulo svatyni hostů.

17:50

A opět se Lightning dopustili jen zakázaného uvolnění a hra je tak přerušena a znova se přesune před svatyni Vasilevského.

16:33

Následně se Tampa Bay dopustila zakázaného uvolnění a hra se tak opět přesune před svatyni Vasilevského.

16:12

Johnny Boychuk to zkusil z pravé strany, ale jeho střela byla rovněž zblokována.

15:23

Domácí pouze nahodili kotouč do útočného pásma a jeli vystřídat své formace.

14:24

Po chybě Islanders v rozehrávce se Ondřej Palát ocitl ve velké šanci, ale osamocený nedokázal překonat brankáře Greisse!

13:29

Hosty tento předešlý moment, zdá se, nakopl a nyní jsou vepředu hodně aktivní, ovšem přihrávka z pravé strany nakonec nepřinesla nic.

12:51

Vyloučení v týmu New York Islanders (Ross Johnston – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Luke Witkowski – 5 min., bitka).

12:51

Ross Johnston se po přerušení hry pustil do Luke Witkowského a padaly pořádně pěsti!

12:05

Cal Clutterbuck poslal ukrytou střelu zpoza modré čáry, která byla zblokována do ochranné sítě.

11:16

Islanders si chtěli vymodlit další přesilovou hru, ale podle rozhodčích byl zákrok hostujícího obránce v rámci pravidel.

10:38

Jan Rutta nahodil puk na bránu od modré a Cédric Paquette ještě zakončil z otočky, ale opět ani jeden pokus nebyl úspěšný.

09:50

Posléze se bojovalo o puk ve třetině Tampy Bay a nakonec to byli právě hosté, kteří získali kotouč a vystřídali svou formaci.

09:22

Barzal atakoval rozehrávku svého soupeře a to úspěšně, jelikož Islanders získali puk na své hole a mohou tak něco podniknout směrem dopředu.

08:40

Michael Dal Colle z poměrně velké dálky chtěl prověřit pozornost Andreje Vasilevského.

08:20

07:50

Lightning vyhodili kotouč ze svého pásma a posléze puk zavítal do zámezí a následuje tak buly uprostřed hrací plochy.

07:05

Josh Bailey pálil z pravé strany a následně se ještě pokusil dorazit odražený kotouč Anthony Beauvillier, ale ani jeden pokus neskončil za zády Vasilevského.

06:20

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Michail Sergačjov – 2 min., hákování).

05:44

Islanders jsou v tlaku a navíc budou hrát přesilovou hru, ovšem ještě to zkouší v poskytnuté výhodě bez brankáře.

04:58

Anders Lee pálil z krátkého nápřahu příklepem těsně vedle levé tyče a Vasilevskij tak nemusel zasahovat.

04:15

Po dlouhé době je hra přerušena, jelikož se Tampa Bay dopustila dalšího zakázaného uvolnění.

03:22

Po skvělé akci hostů se dostal ke střele Yanni Gourde, ale Thomas Greiss ramenem vyrazil kotouč mimo svou bránu.

02:18

New York Islanders šel do útoku, který ale nakonec nepřinesl nic nebezpečného, protože puk skončil na zadním mantinelu.

01:44

Nyní jsme se už dočkali střely na bránu ze strany Lightning, ale Thomas Greiss byl připraven.

01:03

Úvodní minuta patřila spíše domácímu celku, který dostal Tampu pod tlak a hosté se museli opět jen zbavit kotouče, ale tentokrát v rámci pravidel.

00:44

Tampa se snažila něco vymyslet, ale nakonec je z toho přihrávka pouze na zakázané uvolnění.

00:01

New York Islanders: Greiss (Varlamov) – Pulock, Pelech, Boychuk, Leddy, Mayfield, D. Toews – Jo. Bailey (A), Barzal, Lee (C) – Brassard, B. Nelson, Beauvillier – Clutterbuck (A), Cizikas, Dal Colle – Wahlstrom, Bardreau, Johnston.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Shattenkirk, Sergačjov, Černák, McDonagh (A), L. Schenn, Rutta – Kučerov, Stamkos (C), Volkov – T. Johnson, B. Point, Palát – Joseph, Cirelli, Killorn – Witkowski, Paquette, Gourde.

Rozhodčí: Chris Schlenker, Brad Meier – Bevan Mills, Libor Suchanek.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tampa Bay Lightning:

Tampa Bay Lightning se ve Východní konferenci aktuálně nachází na 10. pozici se 14 body a vyrovnaným skóre 42:42. Po dvou prohrách zavítala Tampa na led New Jersey Devils. Po 1. třetině vedli Lightning 2:1. Druhá dvacetiminutovka ale patřila domácím, kteří vedli 4:3. Poslední perioda byla rovněž velice zajímavá, jelikož na jejím začátku šli Devils do dvoubrankového vedení, ale Tampa dokázala vstřelit tři branky, ovšem osm vteřin před koncem New Jersey srovnalo na 6:6 a šlo se do prodloužení. Tam se prosadil Johnson a Tampa zvítězila 7:6. Nejproduktivnějším hráčem je s 12 body Stamkos.
New York Islanders:

New York Islanders se momentálně ve Východní konferenci nachází na 5. místě s 16 body a skóre 34:27. Po šesti výhrách přivítali Islanders na svém ledě Philadelphii. Lépe do utkání vstoupili Flyers, ale domácí mužstvo během pár minut otočilo utkání a po 1. třetině Islanders vedli 3:2. Ve druhé dvacetiminutovce New York přidal další dva góly. Ke konci zápasu hosté dal pouze gól a New York Islanders tak vyhrál 5:3. Nejproduktivnějším hráčem je s deseti góly Nelson.
V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy New York Islanders a Tampa Bay Lightning. Naposled se spolu tato mužstva utkala v únoru na ledě Islanders. 13 971 diváků ovšem nevidělo v základní hrací době, ale ani prodloužení žádnou branku a následovaly tak nájezdy, kde se o jediný gól postaral Hedman a Tampa Bay tak vyhrála 1:0. Dnes se bude opět bojovat na v Barclays Center, New York. Tato hala nabídne kapacitu pro 19 000 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 00:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

5:2

Branky a nahrávky: 25. Barzal (Leddy), 32. Pulock (Brassard, Beauvillier), 53. Jo. Bailey (Barzal, Lee), 55. Lee (Boychuk), 60. Brassard (Lee, Jo. Bailey) – 28. Gourde (Shattenkirk), 59. McDonagh (Stamkos, Palát)

Rozhodčí: Chris Schlenker, Brad Meier – Bevan Mills, Libor Suchanek

Diváci: 12 043

06:20 TBL 2 Sergačjov, hákování
12:51 NYI 5 Johnston, bitka