23.10.2019, 02:30 • United Center, Chicago • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 2.64 3.87 2.35 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

David Kämpf (CHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:29
Dominik Kubalík (CHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:55
Tomáš Nosek (VGK) 0+0, 1 střela, čas na ledě 7:46 (05:33:31)

1. Marc-André Fleury (VGK) 31 zák., 1 gól, 96,9%
2. Kirby Dach (CHI) 1+0
3. Robin Lehner (CHI) 33 zák., 1 gól, 97,1%
Statistiky: Střely na bránu: 32-34; Zablokované střely: 21-9; Vhazování: 54%-46%; Hity: 35-30; Přesilové hry: 0/4-0/5; Trestné minuty: 10-8.
Kirby Dach vstřelil v závěru první třetiny svůj první gól v NHL a hodně dlouho to vypadalo, že jeho branka bude vítězná, jenže při hře bez brankáře vyrovnal Nick Holden a v nájezdech poté rozhodl o výhře Golden Knights obránce Shea Theodore. Blackhawks mohli Vegas poprvé v historii porazit, jenže se jim to opět nepodařilo. Konečný výsledek utkání v United Center zní. Chicago Blackhawks 1 Vegas Golden Knights 2.

Shea THEODORE - 1:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Vegas Golden Knights.
Autorem vítězné branky je SHEA THEODORE.

3. série 1:2

Shea Theodore také předvedl bekhendový blafák a parádní střelou vymetl pravý horní roh brány! Robin Lehner máchl lapačkou zbytečně.

3. série 1:1

Alex DeBrincat sice předvedl pěkný bekhendový blafák, Marc-André Fleury ho ale vychytal pravým betonem.

2. série 1:1

Jonathan Marchessault si sjel z levého křídla před bránu a rychlou střelou vymetl levý horní roh brány!

2. série 1:0

Patrick Kane se pokusil skórovat u pravé tyče, jenže Marc-André Fleury puk skvěle zastavil lapačkou.

1. série 1:0

Brandon Pirri před bránou rychle zamíchal s pukem a ztroskotal na pravém betonu Robina Lehnera.

Jonathan Toews si vzal slovo jako první a rychlou střelou zápěstím vymetl pravý horní roh brány!

Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení vítěze nepřineslo a v United Center musí rozhodnout nájezdy. Skóre po prodloužení dnešního klání. Chicago Blackhawks 1 Vegas Golden Knights 1.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:37

Max Pacioretty krásně vypálil na bodu pravého kruhu a Robin Lehner poté jeho ránu zastavil na pravém boku.

64:29

Max Pacioretty vystřelil na vrcholu mezikruží a jeho střela byla sražena vedle pravé tyče domácí brány.

64:00

Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.

63:22

Jonathan Toews dostal dvě minuty za podrážení a Vegas má nyní příležitost rozhodnout v přesilové hře.

63:07

Shea Theodore mohl rozhodnout střelou z pravého křídla, jenže jeho pokus skončil v ochranné síti.

62:36

Cody Eakin nabral na levém křídle velkou rychlost, jenže David Kämpf ho poté do zakončení nepustil.

60:26

William Karlsson vypálil na bodu pravého kruhu a mohl rozhodnout, Robin Lehner ale puk vyrazil před sebe.

60:01

Kirby Dach sice poslal Chicago krátce před koncem první třetiny do vedení, jenže v závěru zápasu na jeho branku odpověděl při hře bez brankáře Nick Holden. Skóre po třetí třetině dnešního duelu v United Center zní. Chicago Blackhawks 1 Vegas Golden Knights 1.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:00

Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

58:27

58:27 Nick HOLDEN - 1:1

58:27

Golden Knights právě vstřelili branku!
NICK HOLDEN si nyní najel v pravém kruhu na nádhernou přihrávku Marka Stona přes šířku útočného pásma a z úhlu zamířil mezi betony Robina Lehnera! Knights dokázali vyrovnat na 1:1! Asistence: Mark Stone a Paul Stastny.

58:05

Robin Lehner dobře zasáhl pravým betonem a Marc-André Fleury vystartoval na střídačku!

56:45

Blackhawks vyhodili puk na zakázané uvolnění a po přerušení hry dostává prostor reklamní přestávka.

56:24

Olli Määttä na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána s příklepem minula vzdálenější pravou tyč brány.

55:26

William Karlsson se ocitl v mezikruží ve slibné střelecké pozici, jeho pokus byl ale domácími Hawks zablokován.

54:48

Max Pacioretty na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána minula vzdálenější pravý horní roh brány.

53:50

Shea Theodore si najel na volný puk a od modré čáry napřáhl k jedovaté střele, kterou Robin Lehner kryl.

53:27

Brankář Marc-André Fleury ukryl nahození Blackhawks v lapačce a následuje další krátká komerční přestávka.

52:59

Robin Lehner se nyní přesouval k jedné tyči, zatímco tečovaný puk mířil k druhé. Kotouč ale bránu minul.

51:50

Alex DeBrincat nepřekonal Marc-Andrého Fleuryho z blízkosti a na opačné straně opět vychytal Codyho Eakina bezchybně chytající brankář Robin Lehner.

51:16

Cody Eakin na levém křídle nabral velkou rychlost, a přestože se ocitl proti trojnásobné přesile úplně sám, z úhlu napřáhl ke střele, kterou Robin Lehner vyrazil.

50:19

Nick Holden vystřelil od modré čáry a Robin Lehner sevřel kotouč v lapačce. Následuje reklamní přestávka.

50:00

William Karlsson se ocitl v šanci u levé tyče, z ostrého úhlu ale Robina Lehnera mezi betony nepřekonal.

48:04

Duncan Keith na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho střela mířila ke vzdálenější pravé tyči brány, Marc-André Fleury ale puk skvěle vykopl levým betonem.

47:16

Brayden McNabb na levém křídle vypálil od modré čáry a Robin Lehner měl s jeho ostrou střelou starosti.

47:07

William Karlsson nyní zakončoval v blízkosti pravé tyče bekhendem a puk byl sražen vedle přední tyče brány.

45:54

Shea Theodore vypálil na vrcholu pravého kruhu bez přípravy a jeho rána s příklepem mířila do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Robin Lehner ale kotouč vyrážečkou vyrazil do ochranné sítě. Důležitý zákrok.

44:38

Erik Gustafsson se pokusil navýšit vedení Blackhawks, Jake Bischoff ale jeho střelu přizvedl do ochranné sítě.

43:07

Jonathan Toews je zpět na ledové ploše a oba týmy hrají opět v plném počtu. Blackhawks stále vedou 1:0.

42:16

Jonathan Marchessault vystřelil z prostoru pravého kruhu pro vhazování a Robin Lehner puk podržel.

41:31

41:31 Mark Stone mohl vyrovnat! Ani nadvakrát ale neuspěl.

41:31

Mark Stone se ocitl v blízkosti pravé tyče brány v obrovské šanci, ani nadvakrát ale nedokázal překonat Robina Lehnera, který dvakrát skvěle zasáhl levým betonem! Mohlo být vyrovnáno!

40:29

Vyloučený Deryk Engelland je zpět na ledě a začíná zkrácená přesilová hra hostujících Golden Knights.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 24-17; Zablokované střely: 11-6; Vhazování: 58%-42%; Hity: 22-21; Přesilové hry: 0/4-0/2; Trestné minuty: 8-8.
Třetí třetina začne přibližně v 4:27.
Marc-André Fleury v průběhu druhé třetiny vytáhl dva spektakulární zákroky, když nejprve ukradl gól Alexovi DeBrincatovi a vzápětí Brandonovi Saadovi. Na straně Vegas byl nejblíže k vyrovnání William Carrier, který se řítil sám na bránu, Robin Lehner ho ovšem fantasticky vychytal vyrážečkou. Skóre po druhé třetině tohoto utkání. Chicago Blackhawks 1 Vegas Golden Knights 0.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:07

Jonathan Toews fauloval před bránou Golden Knights a dostal dvě plus dvě minuty za vysokou hůl poté, co udeřil do obličeje hostujícího beka Braydena McNabba.

39:00

Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

38:29

Deryk Engelland byl vyloučen za nedovolené bránění a Chicago si zahraje přesilovou hru. Komerční přestávka.

38:16

Alex DeBrincat vystřelil na vrcholu levého kruhu pro buly a Marc-André Fleury kotouč vyrážečkou vyrazil.

36:06

36:06 William Carrier se řítil sám na bránu, jak to ale dopadlo?

36:06

William Carrier se řítil sám na bránu a dobře mířil k levé tyči brány, jenže Robin Lehner mu ukradl vyrovnávací gól vyrážečkou! Obrovská šance!

34:53

Marc-André Fleury ukryl nahození Blackhawks v lapačce a prostor nyní dostává krátká komerční přestávka.

33:37

Erik Gustafsson je zpět na ledové ploše a oba týmy hrají v plném počtu. Chicago stále drží těsné vedení.

33:27

33:27 Marc André Fleury nyní vytáhl další spektakulární zákrok!

33:27

Brandon Saad si najel na vzdálenější levé tyči na parádní nahození z pravého křídla a v jízdě mohl skórovat, jenže Marc-André Fleury nyní předvedl úchvatný přesun a pravým betonem mu ukradl gól! Další fantastický zákrok brankáře Knights!

31:37

Reilly Smith byl během zakončení faulován a obránce Erik Gustafsson dostal dvě minuty za podrážení.

31:37

31:37 Reilly Smith se nyní řítil během oslabení sám na bránu!

31:37

Reilly Smith se řítil během oslabení sám na bránu a bekhendem minul vzdálenější levou tyč brány!

30:55

Patrick Kane vystřelil v pravém kruhu zápěstím a jeho pokus se odrazil od horní tyče do ochranné sítě! Blackhawks nyní mohli vést o dvě branky!

30:06

Alex DeBrincat si najel na vzdálenější levé tyči na nahození z pravého křídla a dobře mířil pod horní tyč, jenže brankář Marc-André Fleury se stihl včas přesunout a levým ramenem vymrštěným do vzduchu puk vyrazit! Fantastický zákrok!

29:48

Obránce Brayden McNabb míří podruhé v zápase na trestnou lavici, tentokrát za podražení Patricka Kanea.

29:35

Robin Lehner si nyní snadno poradil s bekhendovým pokusem Tomáše Noska a zmrazil puk pod lapačkou.

28:52

Blackhawks nepřesně rozehráli podél střídaček a proti domácím hráčům se tedy pískalo zakázané uvolnění.

28:06

Vegas na ose útočného pásma vystřelilo od modré čáry a kotouč byl v prostoru mezi kruhy zablokován.

27:28

Svěřenci Gerarda Gallanta po přestávce zvýšili obrátky, na vstřelení vyrovnávacího gólu je to ale stále málo.

26:35

Brent Seabrook na pravém křídle vystřelil od hrazení a Marc-André Fleury puk podržel. Komerční přestávka.

25:40

William Carrier se ocitl v šanci v blízkosti pravé tyče, jenže ztroskotal na pravém betonu Robina Lehnera.

25:19

Hra byla přerušena a následovalo vhazování po pravé ruce domácího brankáře Robina Lehnera. Stav 1:0.

24:21

Shea Theodore na pravém křídle zkusil vystřelit od modré čáry a jeho pokus skončil v lapačce Robina Lehnera, který na domácí straně stále drží čisté konto.

24:01

William Karlsson chtěl na levém křídle vystřelit od modré čáry, jenže se ocitl proti dvojnásobné přesile.

23:26

David Kämpf vypálil na vrcholu levého kruhu a brankář Marc-André Fleury kotouč vyrazil do ochranné sítě.

23:18

Golden Knights se dostali k několika střelám a poslední od modré čáry skončila v lapačce Robina Lehnera.

22:26

Blackhawks vystřelili na vrcholu pravého kruhu a Marc-André Fleury kotouč vyrážečkou vyrazil mimo bránu.

21:32

Shea Theodore na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus skončil v lapačce Robina Lehnera.

20:40

Brandon Saad mířil krásnou střelou z bodu pravého kruhu pro vhazování do bližšího horního rohu brány, jeho pokus ale nakonec skončil na ochranném skle.

20:01

Blackhawks vyhráli úvodní vhazování druhé třetiny, do které vstupují s jednobrankovým vedením. Stav 1:0.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 12-8; Zablokované střely: 7-3; Vhazování: 57%-43%; Hity: 9-9; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.
Druhá třetina začne přibližně v 3:32.
Kirby Dach dnes nastoupil ke svému druhému zápasu v NHL a necelé čtyři minuty před koncem první třetiny vstřelil svůj premiérový gól, kterým poslal Blackhawks do jednobrankového vedení. Skóre po první třetině utkání. Chicago Blackhawks 1 Vegas Golden Knights 0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:00

Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:59

Cody Eakin vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Robin Lehner jeho pokus snadno vyrazil.

18:26

Jonathan Toews na levém křídle vystřelil od hrazení a kotouč skončil v lapačce Marca-Andrého Fleuryho.

18:16

Robin Lehner si připsal v rychlém sledu dva nebo tři zákroky a po tlaku Vegas následuje reklamní přestávka.

17:46

Blackhawks narostla křídla a chtějí rychle přidat druhý gól, střela z pravého křídla ale zamířila mimo bránu.

16:15

16:15 Kirby DACH - 1:0

16:15

Chicago právě vstřelilo branku!
Olli Määttä z pravého křídla nahodil kotouč na vzdálenější levou tyč brány, kde z bezprostřední blízkosti usměrnil puk do prázdné sítě KIRBY DACH a ve druhém zápase vstřelil svůj první gól v NHL! Asistence: Olli Määttä a Dylan Strome.

15:13

Mark Stone chtěl na pravém křídle vystřelit od modré čáry, rychle k němu ale přistoupil bek Connor Murphy.

14:25

David Kämpf u střídaček pouze protečoval puk do útočného pásma a Marc-André Fleury rychle rozehrál.

13:45

Jake Bischoff se vrátil zpět na led a Vegas na pravém křídle vystřelilo z úhlu. Robin Lehner ale s pokusem hostí neměl žádný problém a kotouč podržel v náručí.

12:42

Alex DeBrincat vystřelil na vrcholu levého kruhu a Marc-André Fleury jeho pokus vyrazil hokejkou mimo bránu.

11:41

Jake Bischoff byl vyloučen na dvě minuty za krosček a domácí Chicago má k dispozici druhou přesilovou hru.

11:24

11:24 Brankář Marc-André Fleury a jeho spektakulární zákrok!

11:24

Patrick Kane se ocitl v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci a z ostrého úhlu mířil pod horní tyč, jenže Marc-André Fleury ho spektakulárním zákrokem vychytal! Následuje komerční brejk.

10:44

Robin Lehner vyrazil ránu Vegas vyrážečkou a Drake Caggiula se vrátil po jeho zákroku zpět na ledovou plochu.

10:18

William Karlsson se dostal ke střele v blízkosti levé tyče a jeho pokus byl hokejisty Chicaga zablokován.

09:46

Shea Theodore vypálil od modré čáry a jeho rána s příklepem minula vzdálenější pravou tyč domácí brány.

08:51

Golden Knights na pravém křídle vystřelili z ostrého úhlu Robin Lehner jejich pokus podržel v náručí.

08:44

Drake Caggiula nyní fauloval a dostal dvě minuty za nedovolené bránění. První přesilová hra pro Vegas.

08:12

Hra byla nyní přerušena a za bezbrankového stavu dnešního utkání dostává prostor komerční přestávka.

07:30

Marc-André Fleury zasáhl proti ráně od modré čáry levým betonem a Golden Knights hrají v plném počtu.

07:08

07:08 Marc-André Fleury předvedl v rychlém sledu tři zákroky

07:08

Dominik Kubalík vypálil na bodu levého kruhu a Marc-André Fleury včas sevřel betony, aby puk vyrazil a vzápětí si poradil i s dorážkou Hawks!

06:37

Nick Holden vybojoval puk za vlastní bránou, kterou vzápětí dokázal bez problému vyhodit Mark Stone.

05:30

Marc-André Fleury podržel střelu Jonathana Toewse z pravého křídla a Brayden McNabb byl vyloučen za hákování. Blackhawks si zahrají první přesilovou hru.

05:19

Patrick Kane se na pravém křídle krásně protáhl mezi dvěma protihráči a Marc-André Fleury jeho pokus hrudí vyrazil. První zákrok brankáře Vegas v tomto zápase.

04:23

Alexander Nylander vyrazil podél střídaček do rychlého protiútoku, nakonec ale došlo pouze k nahození puku.

03:21

Ryan Reaves vyhrál závod o puk a zabránil zakázanému uvolnění, jeho zpětná přihrávka ovšem nikoho nenašla.

02:29

Alex DeBrincat si najížděl u levé tyče na nahození od modré čáry, jenže kotouč mu mířil na paty bruslí.

01:39

Mark Stone vypálil v levém kruhu pro vhazování a jeho rána s příklepem byla domácí hráči Hawks zablokována.

01:16

Golden Knights se nepodařilo rozehrát podél střídaček a přihrávka zamířila na zakázané uvolnění. Přerušení.

00:42

Duncan Keith na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho táhlý pokus minul vzdálenější pravou tyč brány.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Chicago Blackhawks: Lehner (Crawford) – Keith (A), C. Murphy, Määttä, Seabrook (A), de Haan, E. Gustafsson – DeBrincat, J. Toews (C), A. Shaw – D. Strome, Dach, P. Kane – Saad, Kämpf, D. Kubalík – Caggiula, Carpenter, A. Nylander. Hlavní trenér: Jeremy Colliton.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Dansk) – McNabb, Theodore, Merrill, Holden, Bischoff, Engelland (A) – Pacioretty, W. Karlsson, Marchessault – Pirri, Eakin, Mark Stone (A) – R. Smith (A), Stastny, Glass – Carrier, Nosek, Reaves. Hlavní trenér: Gerard Gallant.

Rozhodčí: Francois StLaurent, Brandon Blandina. Čároví: Derek Amell, Brandon Gawryletz.

David Kämpf (CHI) 6 zápasů, 0+2, +/- -1
Dominik Kubalík (CHI) 6 zápasů, 2+1, +/- 0
Tomáš Nosek (VGK) 10 zápasů, 3+1, +/- +2

Golden Knights proti Pittsburghu vyhráli jubilejní 100. zápas

Vzájemné zápasy

Vegas se střetlo v loňské sezóně NHL s Chicagem třikrát a všechny tři zápasy vyhrálo. Golden Knights svého soupeře porazili dvakrát v závěru loňského roku, když na konci listopadu vyhráli venku 8:3 a na začátku prosince poté doma těsně 4:3. Poslední vzájemný duel se konal 13. ledna 2019 a Vegas opět vyhrálo 4:3, tentokrát ovšem po prodloužení. Vyhraje znovu?
Vegas Golden Knights

Vegas čeká třetí venkovní zápas za sebou poté, co vyhrálo na ledě Pittsburghu a v úterý v noci následně prohrálo na ledě Philadelphie. V bráně Golden Knights odchytal celý zápas Oscar Dansk, který předvedl 31 zákroků a z 37 střel inkasoval šest gólů. Góly Golden Knights obstarali Jonathan Marchessault a Reilly Smith.
Chicago Blackhawks

Blackhawks budou ve středu v noci pokračovat v sérii domácích zápasů, když se po prohře s Washingtonem představí v United Center již pošesté v řadě. Hawks letos odehráli pouze jeden venkovní zápas, když se hned v úvodu letošní sezóny NHL utkali v pražské O2 areně s Philadelphií. Kirby Dach si proti Washingtonu odbyl premiéru v NHL, během které nebodoval a na ledě strávil bez devatenácti sekund celých 14 minut.

Chicago letos vyhrálo v United Center 2 z 5 domácích zápasů

Vegas utrpělo v úterý v noci vysokou porážku na ledě Philadelphie, kterou se bude snažit odčinit v United Center. Soupeřem Golden Knights tentokrát bude Chicago a fanoušci se mohou těšit na souboj českých hokejistů. V sestavě domácích Blackhawks by neměli chybět Dominik Kubalík a David Kämpf, zatímco v týmu Vegas útočník Tomáš Nosek. Utkání začíná ve 2:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

1:2

Branky a nahrávky: 17. Dach (Määttä, D. Strome) – 59. Holden (Mark Stone, Stastny), rozh. náj. Theodore