6:3

konec (3:2, 2:1, 1:0)

16.10.2019, 17:30 • STEZ aréna • 12. kolo • Dana Kontuľová sk

Tipsport: 2.72 4.6 1.9 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Po zápase sa na ľade roztrhli emócie na strane hostí dodatočný trest dostal Bystičan za údery. Spišiaci sa momentálne lúčia s divákmi. V tomto napätom závere stretnutia to predsa len zvládli. Topoľčancov porazili po veľmi dlhej šnúre 14- zápasov po sebe. Podaril sa im teda husársky kúsok a to za 3 body. Z ktorými sa po toľkých prehrách možno až tak nerátalo. To je na dnes všetko, stretneme sa v piatok. (20:03:02)

59:06

Na ľade vládne chaos, rozhodcovia už majú zmätok v rozdaných trestoch. Začo si od divákov vyslúžili piskot.

58:36

Spišská Nová Ves dala gól!
Nemám rada unáhlené závery, ale myslím že je rozhodnuté. Zariadil to Krajňák
Asistencie: Vartovnik Kover

58:25

Tomčák si dnes už nezahrá a po nezvládnutí dostal osobný trest do konca zápasu.
Topoľčany dostávajú ďalší trest pre hrátsku lavicu za zdržiavanie hry.

58:25

2+10

57:51

Blíži sa nám predposledná minúta zápasu, puk je v rohu po ľavici Kompasa.

57:23

Pri puku sú domáci Ondov a Halász po krížnej prihrávke cez stred preniesli hru.

56:57

Vylúčenie v tíme HC Topoľčany (Laššo – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

56:54

Rabčanova brána za pomoci Lašša opustila svoje miesto a bude sa vylučovať.

56:21

Avizovaná vysoká hokejka na strane hostí poplietla hráčov, ktorí prestali hrať.

55:23

Rabčan si telom pokryl ľavú žrď.

54:49

Rabčan vyrazil puk do ľavého rohu, kde sa už zrodila bitka viacerých aktérov.

54:18

Domáci pochybili pri vyhodení puku a na osi sa v šanci ocitol Tomčák. Domáci sa však obetavo hádzali do streli.

53:33

Topoľčanci kombinujú v pásme, štadiónom sa ozýva piskot.

53:25

Domáci sa sústredia viac na obranu a k šanciam sa dostávajú iba z rýchlych brejkov. Zatiaľ im ich nedarí premeniť.

52:21

Kover vypálil z pravého bodu na vhadzovanie, šancu na dorážku nik s jeho spoluhráčov nik nevyužil.

50:52

Štrauch v obrovskej šanci, utiekol obrane hostí, no Kompas ho dokázal zvládnuť sám. Nenaletel na rýchle miešanie puku, ktorý skončil iba na ľavom betóne.

50:04

Halász sa sám rútil do šance, na osi hľadal Ondova, no Kľuka ho prečítal.

49:39

Hostia v plnom počte.

48:32

O treste sa konzultovalo, pretože Hrebiček ostal po faule na ľadovej ploche. Zranil sa a za pomoci spoluhráčov a potlesku s tribún odkrýval na striedačku.

48:32

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Ondov – 2 min., podrazenie).

48:15

Hráči sa nikam neponáhľajú.

48:03

Domáci majú možnosť možno rozhodnúť tento zápas.

47:48

Vylúčenie v tíme HC Topoľčany (Laššo – 2 min., hákovanie).

47:24

Hostia sa k puku takmer nedostávajú.

46:43

Novák naslepo posunul do jazdy Ludányimu a ten z prvej vypálil.

45:50

Knižka v strednom pásme, len jemne ťukol do puku. Hostia sa v zápätí predsa len dostali do útočnej tretiny.

43:38

Rabčan sa zapojil do hry po malej domov, puk sa dostal na hokejky hostí. Chybu však domáci rýchlo vyčistili.

43:33

Spišiaci už kontrolujú hru a napádajú súpera už v strednom pásme.

43:14

Dnešné stretnutie sleduje 327 divákov.

42:28

Domáci sa s tím musia zmieriť a momentálne brániť súpera vo svojom obrannom pásme.

41:58

Gol domácich nebol uznaný, pretože podľa rozhodcu ho Kover dosiahol nohou.

41:27

Prvú strelu v tejto tretine si pripísali i hostia.

40:19

Kover sa vo veľmi veľkej šanci, keď po puku pred Kompasom nikto nešiel. Z bezprostrednej blízkosti nepremenil, ani po drážke z otočky.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 15 minút.
Kover sa v posledných sekundách dostal do obrovskej šance. Po vybehnutí z trestnej lavici sa dostal k puku, Lantoš sa však stihol vrátiť a vytlačiť ho, len do rohu. V tejto tretine sa streli na bránu takmer vyrovnali 29:30 vedú hostia.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:04

Prebieha predposledná minúta druhej tretiny, hostia dusia domácich.

38:42

Rabčan má plné ruky práce, zatiaľ však je pozorný.

38:02

Šancu v podobe presilovky si vybojovali i hostia.

37:50

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Kover – 2 min., hákovanie).

36:51

Gol padol ešte v presilovke, presne v jej poslednej sekunde. Ondov z medzikruží naznačil strelu, posunul puk dozadu a FINDURA z voleja strelil už piaty gól.
Asistencia Ondov, Havrila

35:59

Domáci sa rozostavili veľmi rýchlo, v trojuholníkovom tvare si v blízkosti modrej posúvali puk. Strelu na seba zobral Michalčin.

34:52

34:17

Topoľčany dali gól!
Domáci inkasujú veľmi lacný gól, z poza brány. Strelil ho PODSTAVEK ALBIN
Asistencia Gergeľ.

33:06

Ondov sa dostal k nadhodenému puku, potiahol puk na bod vhadzovania a z pravej strany zvýšil.
Asistencia Halász

33:00

Laššo, bol na stredovom kruhu čisto odstavený a domáci sa v brejku rútili dopredu. Po tvrdej strele sa zrodila pred bránou strkánica.

32:24

Hráči striedajú, vhadzovať sa bude po pravej obrannej modrej domácich.

31:17

Polomský predviedol malí tanec na korčuliach, obtočil sa pomedzi dvojicu a ohrozil Kompasa.

30:43

Alvo spáchal zakázané uvoľnenie a domáci strácajú pásmo.

30:12

Puk mali v moci hostia po dlhšej dobe, kombináciu prečítal Novák a lobom rýchlo prehodil puk do stredného pásma, kde mu do brejku korčuľovali dvaja spoluhráči.

29:33

Semáňák si spoza hráča pripísal ďalšiu strelu.

28:33

Alvo na modrej čakal na puk, okamžite vypálil, ale veľmi nepresne.

28:02

Podstavek tvrdo odstavil Vantrobu, no v rámci fér play.

27:38

Strelecky sú zatiaľ aktívnejší hostia, v pomere 18:25.

27:04

Hráči sa vydýchali a Ondov naberá rýchlosť, po pravom mantinely už predbehol dvoch protihráčov.

25:59

Chovanec ma puk v moci a trocha vystrašil malou chybičkou v rozohrávke svojho brankára. Ten však bol pripravený.

24:49

Tomčák bol zo zadu obsekávaný, už bol Rabčanovy zoči v oči, rozhodca, len prerušil hru.

24:07

Ludányi sa snažil puk rýchlo do korčuľovať, zakázanému uvoľneniu však nezabránil.

23:24

Strelu do betónov Kompas vyrazil do rohu, tam si ho našiel Koky a znova vypálil.

22:37

Zatiaľ je to bez veľkej šance, celky striedali a Tomčák jednoducho oslobodil svoj tím.

21:53

Máme tu prvú presilovku v zápase, Spišiaci sú už v pásme.

21:36

Vylúčenie v tíme HC Topoľčany (Kováčik – 2 min., podrazenie).

21:22

Spišiaci mali obrovskú šancu na odskočenie súperovi, Novákova strela z otočky sa však neujala.

20:17

Michalčin rýchlou prihrávkou cez stredné pásmo vysunul Vartovníka, no vystrelil iba do betónov.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Hráči už prichádzajú na ľad.
Predsa len sa mohlo ísť do kabín na rovnovážneho stavu, po Laššovej strele sa rozzvonila pravá žrď domáceho golmána.
Po pomalom začiatku sa to rozbehlo ako strelecky i golovo. Myslím, že tento zápas bude napínavý a zaujímavý i v nasledujúcich minútach.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

18:51

Gergel po chybe odovzdal puk VARTOVNIKOVY, ktorý sa neponáhľal, pozahyboval si Kompasa a nakoniec z bekhehendu zavesil popod vrchnú tyč.
Bez asistencie.

17:57

Spišiaci sa strelecky snažia o navrátenie vedenia, Kompas je už rozchytaní.

17:10

Hokej naberá na obrátkach a tvrdosti, zatiaľ je to v rámci pravidiel.

16:12

Koky si vyskočil na modrej a rukou zachytil puk, potiahol na bod vhadzovania a s náprahom vypálil, iba do betónov.

14:32

Kover nezvládol vyhodiť puk, Uhnák ho prečítal a vypálil na Rabčana, Hrudík už len jednoducho do klepol puk do odkrytej
brány.
Asistencia Uhnák

13:52

Krajnák s diaľky vypálil veľmi nepresne.

13:05

Kluka, len nahodil puk od modrej.

12:28

Oba celky striedajú počas hry, puk si hostia posúvajú vo svojom obrannom pásme a čakajú na spoluhráčov.

11:25

Kover sám bojoval o puk v strednom pásme, bol zdvojený a odovzdal puk súperovi.

9:50

KOVACIK okamžite vypáli po prihrávke z vhadzovania, strela od modrej bola ako z dela. Prestrelia všetko a všetkých.
Asistencia: Kluka

9:39

Topoľčanci sa prvý krát dlhšie usadili v pásme a vytvorili tlak. Rabčan po strele prerušil hru.

8:53

Kováčik ostal v stredovom kruhu s bolestivou grimasou. Vylučovať sa nebude.

8:25

Spišiaci si nerozumeli a puk prešiel cez všetky čiary, vhadzovanie je pri Rabčanovy.

7:39

Bystričan sám ťahal puk po pravej strane, na útočnej modrej bol však odstavený.

7:22

Vhadzovanie po pravici Kompasa.

6:36

Topoľčanci momentálne sa snažia pri mantineli vybojovať puk a opustiť vlastnú tretinu.

5:01

Krajňáková strela z nájazdu gól neznamenala, vzápätí bol pri bráne na teč nachystaný Findura, Strelou do ľavého vynkla zvýšil skoré.
Asistencia Havrila

4:00

Hostia Rabčana zatiaľ neohrozili.

2:38

Prvá strela na bránu a gól! Polomský našiel pred bránou RENEHO Štraucha, ktorý strelou z bekhendu otvára skoré.
Asistencia: Polomský

1:52

Stále je to bez jedinej streli na bránu, domácich zastavil asink.

1:14

Puk majú v moci hostia, no sú za Kompasom.

0:37

Na ľade sa ocitla hokejka hostí, obe mužstva striedajú.

0:06

Prvé vhadzovanie v zápase získali domáci.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK Spišská Nová Ves: Rabčan- (Nagy)

HC Topoľčany: Kompas (Komžík)

Rozhodca: Lesay- Janiga, Vall.
Všetky mužstvá sa v tejto sezóne, už minimálne raz stretli. Rozbehlo sa nám nové kolečko vzájomných zápasov, vítam Vás už pri dvanástom kole Slovenskej hokejovej ligy.

HK Spišská Nová Ves:
Spišiaci majú pred sebou dvojzápas na domácom ľade. V tom prvom privítajú Topoľčany. Hráči mali pár dní na to, aby sa spamätali z veľmi ťažkej prehry. V Dubnici bolo bo druhej tretine už 3:1 v ich prospech, siahali už na druhé víťazstvo v rade. Nakoniec im to nestačilo ani na bod. Po zbabranej záverečnej časti prehrali veľmi tesne 4:3.
Z Dubnicou to po druhej tretine nevyzeralo dobre, tri krát po sebe hrali presilovku. Využili až tú nasledujúcu v úvode poslednej dvadsať minútovky. Gol Hegyiho ich nakopol k dokonalému obratu. Tomáš Klimenta zrovnal na 3:3 a o minútu a bol domáci prvý krát v zápase viedli. Spišiaci mali šancu vyrovnať v poslednej minúte stretnutia, no presilovku už nedokázali využiť a museli sa s výsledkom jednoducho zmieriť.

HC Topoľčany:
Celé mužstvo má momentálne veľmi kvalitnú fazónu, v posledných piatich dueloch už nepocítili trpkosť prehry. Akoby to bol vlak, ktorý sa jednoducho nedá zastaviť. Ich výsledky sú založené na kvalitnej obrane. V poslednom zápase čelili kvalitnému celku z Martina. Súper na nich vyslal 45 striel, golman Erik Kompas bol prikrátky iba na jednu z nich. Ich štatistika oslabení je tiež veľmi úspešná, v predošlom zápase sa v ňom ocitli iba tri krát. Neinkasovali ani raz. V desiatej minúte stretnutia Koyš využil presilovku a zvýšil na 2:0. V druhej tretine sa v oslabení presadil Olejník, pre ktorého bude tento zápas trochu špecifický. Nastúpi proti tímu za, ktorý odohral posledné dve sezóny.
Martin sa svojho čestného zásahu dočkal až v tretej tretine, zaznamenal ho Paulíny. Od tohoto momentu sa prestalo hrať plynulo. Topoľčany si zobrali oddychový čas a rozhodcovia do konca zápasu rozdali 9 menších trestov. V poslednej minúte využil jednú z presiloviek Tomčák a zaknihoval pre svoj tím ďalšie víťazstvo po výsledku 4:1.
Topoľčancom teda herná pohoda nechýba, no Spišiaci im majú čo oplácať. V poslednom vzájomnom zápase im podľahli 4:2.