2:3

po prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

16.10.2019, 18:00 • 10. kolo • Anna Marie Kokrhounová

Děkuji za pozornost. Přeji vám příjemný zbytek týdne a u dalších onlajnů z Trutnova na počtenou. (20:23:33)
O vítězi dnešního duelu je rozhodnuto. Trutnov dlouho prohrával o jeden gól, přesnou trefou minutu před koncem třetí třetiny si ale vynutil prodloužení. V něm byli lepší hosté, kteří si bonusový bod z dnešního utkání vystřelili už po třiceti sedmi sekundách nastavení. Trutnov tak padl na vlastním ledě podruhé za sebou v prodloužení, Nová Paka si naopak připsala druhý skalp v nastaveném čase v řadě.

60:37

Nová Paka vstřelila branku!
To bylo rychlé. Nová Paka se v prodloužení prosazuje už po třiceti sedmi vteřinách a z Podkrkonoší si odváží dva body. MAREK MLČOCH našel prostor mezi Ašenbrennerem a levou tyčkou trutnovské klece a dostal tak puk až za brankovou čáru. Asistence: Michal Nevyhoštěný, Aleš Půlpán.

60:17

Hosté jsou už v útočné třetině a snaží se na Trutnovské něco vymyslet.

60:01

Bude se prodlužovat! Trutnov dokázal minutu před koncem základní hrací doby vyrovnat a oba týmy se tak dnes představí ještě v pětiminutovém nastavení. Draci však sekundu před koncem třetí třetiny faulovali a na začátku prodloužení jich tak na ledě bude o jednoho méně než hráčů Nové Paky.

60:00

59:59

Vyloučení v týmu HC BAK Trutnov (Jirásek – 2 min., krosček).

59:58

Velká šance i na druhé straně, Ašenbrenner si připisuje další úspěšný zákrok.

59:45

Daniel Svoboda mohl rozhodnout ještě v základní hrací době, jeho pokus z levého kruhu ale Vacek vychytal lapačkou.

59:03

Trutnov právě vstřelil branku!
Je srovnáno! VIKTOR MARTÍNEK napřáhl na pravém kruhu a přesně vymetl vzdálenější růžek hostující branky. Asistence: David Jirásek, Jakub Jedlička.

58:56

Domácí odvolali gólmana a hrají v šesti.

58:36

57:36

Domácí sice ostřelovali Vacka ze všech stran, gól však vstřelit nedokázali. Hosté už mají na ledě jednoho hráče, Trutnovští si ale ještě chvíli zahrají klasickou přesilovku.

57:00

Domácí jsou v plném počtu a mají před sebou půl minuty dlouhou přesilovku 5 na 3.

56:36

Vyloučení v týmu BK Nová Paka (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká A. Půlpán.

56:36

Oba týmy už hrají ve čtyřech, bude se ale znovu vylučovat na hostující straně za příliš mnoho hráčů na ledě.

55:40

Novopačtí mají už pouze výhodu jednoho muže v poli, nadále ale ohrožují trutnovskou branku.

55:29

Vyloučení v týmu BK Nová Paka (Hašek – 2 min., nedovolené bránění).

54:54

Hosté jsou v plném počtu a zahrají si tak dlouhou přesilovku 5 na 3.

54:53

Domácí jdou do tří. Vysokou holí se provinil Viktor Martínek.

54:21

Vyloučení v týmu HC BAK Trutnov (Fedulov – 2 min., nedovolené bránění).

54:17

Chárova střela z pravého kruhu byla jen tak tak vyražena Vackovou lapačkou, následná dorážka trutnovského útočníka skončila také pouze u hostujícího gólmana.

53:35

Hráči Nové Paky v oslabení sami vyrazili ohrozit Patrika Ašenbrennera, cestou byli ale zastaveni krátce po přejetí útočné modré.

52:58

Hosté vyhazují přes všechny čáry, Trutnovští zakládají útok od svého gólmana.

52:54

Vyloučení v týmu BK Nová Paka (Müller – 2 min., podrážení).

52:04

52:01

Bezděkovu střelu vyrazil jeden z trutnovských obránců mimo svou rukavicí.

51:33

Hosté jsou už před Ašenbrennerem a kombinují.

50:31

50:04

Vyloučení v týmu HC BAK Trutnov (Jedlička – 2 min., nebezpečná výstroj).

49:17

Zajímavá střela jednoho z hráčů Trutnova teď málem skončila gólem. Puk se totiž klouzal novopackým brankovištěm mimo tři tyče hostující svatyně.

48:37

Hosté krátce po buly u Vacka kotouč vyhazují za modrou čáru, domácí jsou však bleskově zpět v pásmu a snaží se něco vymyslet.

48:31

Vyloučení v týmu BK Nová Paka (Pohl – 2 min., hákování).

48:15

Jakub Hašek měl rychlost a najížděl si až do mezikruží. Jeho střela byla vyražena vysoko do ochranné sítě.

47:27

Domácí sice na chvíli opustili svou obrannou třetinu, puk je však znovu na hokejkách hostujícího celku.

46:27

Obětavost Trutnovských teď několikrát zastavila slibné šance Nové Paky, hosté jsou ale stále v útočném pásmu a kombinují.

45:13

Filip Krsek unikal po levém křídle a zkusil to sám na Vacka. Brankář Nové Paky si s jeho střelou po ledě hravě poradil.

44:20

Domácí mají problém dostat Novopacké pod tlak a před Vackem nejsou i díky zásahům hostujících obránců vůbec nebezpeční.

43:10

Domácí se tlačí na hostující branku ze všech směrů, hráči Nové Paky je ale vždy úspěšně vyhánějí co nejdál od svého gólmana.

42:19

Faltys pálil od modré, před brankou ale nikdo netečoval. Domácí pokračují v kombinaci před Vackem.

41:49

Viktor Martínek chtěl ještě udržet útočné pásmo, puk však vyhodil pouze na střídačku hostů a vhazuje se tak ve střední třetině.

40:55

Hrací předmět je v moci hráčů Nové Paky, kteří se vydávají Ašenbrennerovým směrem. Tam je zastavují domácí.

40:14

Trutnovští úspěšně nahodili kotouč do útočného pásma, hosté je ale rychle vyhnali pryč.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:38.
Prostřední část utkání je za námi. Hráči Nové Paky si do druhé dvacetiminutovky přenesli útočnou sílu z předešlé třetiny a Trutnov dostávali pod tlak. Navýšení skóre z hokejek hostů tak bylo zasloužené a od 32. minuty Draci museli dohánět jednobrankovou ztrátu. To se jim příliš nedařilo a hosté tak po čtyřiceti minutách hry do kabin odcházeli s nejtěsnějším možným vedením. Trutnov je na dostřel, dokáže zvrátit stav utkání ještě na svou stranu?

40:00

39:18

Jan Starý byl atakován jedním z hostujících obránců, z pravého kruhu tak musil pálit bekhendem, který Vacek bez problému vychytal svou lapačkou.

38:24

38:20

Aleš Půlpán se snažil prohnat středním pásmem až do útočné třetiny, na modré čáře byl ale zastaven domácími, kteří nyní sami míří do útoku.

37:53

36:59

Ve čtyřech se nejdříve dařilo spíše domácím, teď už jsou na puku ale Novopačtí a ohrožují trutnovskou svatyni.

36:39

Višňák měl napřaženo na vrcholu kruhů a po obdržení nahrávky vypálil směrem na branku hostí pořádnou pumelici. Puk však letěl příliš vysoko a skončil až v ochranné síti.

36:24

35:53

Vyloučení v týmu BK Nová Paka (Hnik – 2 min., krosček).

35:39

A znovu se přihrávka nedostala na tu správnou hokejku a hráči Nové Paky znovu zasahují do rozehrávky domácích.

34:33

Hra se po delší době přesunula k Vackovi, hostující obránci si ale dobře vyklízejí prostor před svým gólmanem a Trutnovští se nedostávají do zakončení.

33:47

Smékal pálil z buly pouze do výstroje trutnovského gólmana, domácí vyhazují až za modrou čáru.

33:15

Hostujícím hráčům to bruslí a znovu trápí Draky před Ašenbrennerem.

31:46

Paka svůj tlak přetavuje v gól a jde do vedení. Smékal zpoza branky nahrál PETRU FOERSTEROVI, který z pomezí brankoviště zakončoval přesně pod horní tyčku trutnovské branky. Asistence: David Smékal, Jakub Hašek.

31:40

Hosté jsou všude dřív než jejich soupeři a Trutnovu pořádně zatápí.

30:49

Ukhin si dobře počíhal na modré čáře a jel na Ašenbrennera téměř sám. Trutnovský gólman s jeho přízemní střelou ale neměl mnoho problémů a kotouč vykopl svým levým betonem pryč.

30:32

30:15

Trutnovští mají stále problémy s přechodem středního pásma a přesilovka se jim pomalu ale jistě krátí.

29:30

Hosté vyhazují až za Ašenbrennera, domácí tak musí znovu založit útok, což jim dobrým napadáním hráči Nové Paky značně ztěžují.

28:55

Daniel Svoboda to zkoušel sám a rychle najížděl na hostující klec. Svým nahozením Vacka nepřekvapil a jediné, k čemu došlo, bylo posunutí novopacké branky.

28:37

Hosté okamžitě po buly před Vackem vyhazují na trutnovskou střídačku, vhazování ve středním pásmu.

28:32

28:07

27:54

Útočný výlet Foerstera končí pouze nahozením na Ašenbrennera, Novopačtí šetří čas.

27:24

Domácím se přesilovka zatím moc nedaří, Nová Paka vyhazuje.

26:27

Domácí jsou už usazeni před Vackem a kombinují. Dorážku Starého novopacký brankář likviduje.

26:07

Vyloučení v týmu BK Nová Paka (Hnik – 2 min., hákování).

25:44

Domácí mají kotouč konečně pod kontrolou a zpoza svého gólmana vymýšlejí útočnou akci. Nakonec se dostávají až do útočné třetiny.

25:20

A znovu se hraje před trutnovskou svatyní. Tentokrát domácí gólman zastavil Bezděkovu střelu z mezikruží.

24:27

Trutnovští to mají na střídačku daleko a byli tak několik dlouhých chvil uzamknuti ve svém obranném pásmu. Ašenbrenner má kotouč ale už ve své moci a přerušuje hru.

23:45

To byl ale závar! Několik střel teď hosté vyslali na Ašenbrennera, ten v brance ale čaruje a gólu Paky v jednom případě zabránila také tyčka.

22:56

Drakům se nedaří založit útok a na kotouči dominují hráči Nové Paky.

22:26

Hraje se stále u trutnovského gólmana, hosté ale mají problém dostat se do střeleckých příležitostí a Ašenbrenner tak zatím mnoho práce nemá.

22:06

Ke slovu se dostali také hosté a nebezpečně ostřelovali Patrika Ašenbrennera. Domácí tak nakonec vyhazují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

21:16

Pavel Fedulov si perfektně najel do mezikruží a po obdržení přihrávky střílel z první. Vacek puk ukryl ve své výstroji.

21:00

Další přechod středního pásma byl pro domácí už úspěšný. Po střele jednoho z Trutnovských se ale branka posunula a hra je přerušena.

20:39

To se jim zatím příliš nedaří, kotouč totiž vyhodili až na zakázané uvolnění.

20:19

U kotouče jsou hosté, pouze však nahodili na branku, kde se k hracímu předmětu okamžitě dostali domácí a snaží se vyrazit do útoku.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:47.
První dějství dnešního duelu je u konce. Zpočátku jsme nebyli svědky příliš velké hokejové parády, v 8. minutě šli ale Trutnovští přece jen do vedení. Jednobrankový náskok moc dlouho neudrželi a o minutu později už bylo srovnáno. Na obou stranách se začalo také vylučovat a po chvíli se začalo hrát ve vyšším tempu. V závěru třetiny se více dařilo hostů, uvidíme, jak budou síly na ledě rozloženy ve zbytku zápasu.

20:00

19:04

Domácí se po delší době dostali do útočného pásma, tam je ale Novopačtí nepouští od mantinelů a Trutnovští tak neohrožují hostující branku.

17:59

Tomáš Půlpán to zkoušel ještě několikrát, ani jednou ze svých střel Ašenbrennera nepřekvapil a trutnovský gólman je v klidu vyrážel.

17:49

Hosté jsou aktivnější, ani střela Tomáše Půlpána z levého kruhu však gólem nekončí.

17:03

Jakub Hašek to zkoušel z mezikruží, svůj střelecký pokus ale nasměroval pouze nad konstrukci domácí branky.

16:37

Hra se přelévá z jedné strany na druhou, střela Davida Smékala končí pouze ve výstroji připraveného Patrika Ašenbrennera.

13:55

To bylo nebezpečné. Nikým nehlídaný Smékal se z ničeho nic vyloupnul před Ašenbrennerem a mohl navyšovat. Nakonec však netrefil odkryté části trutnovské branky.

13:17

12:54

Teď už jsou ale konečně před gólmanem domácích, další pokus Bezděka je znovu neúspěšný.

12:07

Trutnovští vyhodili a napadají rozehrávku Nové Paky, což se jim zatím daří. Hostující hráči to mají k trutnovské svatyni daleko.

11:40

Hosté už kombinují v útočném pásmu, prudký projektil Bezděka od modré má Ašenbrenner ve své náruči.

11:17

Vyloučení v týmu HC BAK Trutnov (Kynčl – 2 min., podrážení).

11:13

Domácí jsou už sice v plném počtu, stále se však hraje za Ašenbrennerem.

10:59

10:17

Domácí se osvobozují vyhozením podél mantinelu a střídají.

10:01

Střelu Malíka vyrazil Ašenbrenner do ochranné sítě, hra je přerušena.

08:59

Vyloučení v týmu HC BAK Trutnov (Faltys – 2 min., držení).

08:28

Paka rázem vyrovnává. Ašenbrenner se sice dorážkám hostů bránil, proti střele ALEŠE PŮLPÁNA do odkryté branky ale už neměl šanci. Asistence: Michal Nevyhoštěný, František Hnik.

07:18

Parádní akce Trutnova, který skóruje z přečíslení poté, co ťukanou před Vackem úspěšně zakončil DANIEL SVOBODA. Branka se po zákroku hostujícího brankáře sice posunula, to už byl kotouč ale dávno za brankovou čárou. Asistence: Jan Starý.

06:30

Daniel Svoboda číhal na přihrávku v mezikruží, ta byla ale zablokována hokejkami hostujících hráčů, kteří se sami nyní vydávají zkusit štěstí před Ašenbrennerem.

06:05

Suk se nenápadně snažil tečovat Kubinčákovu střelu přímo před Vackem, hrací předmět však skončil vysoko nad novopackou brankou.

05:37

Domácím se nedaří založit útok, hráči Nové Paky totiž dobře napadají jejich rozehrávku.

04:55

Prudká střela Malíka z levého kruhu vypadala hodně nebezpečně, naštěstí pro domácí ale úplně minula konstrukci jejich branky.

04:00

Trutnovští se ve vlastním oslabení rozjeli do útočné třetiny, kde zdržují hru co nejdále od své branky.

03:45

03:13

Aleš Půlpán dobře obral domácí o kotouč ve středním pásmu a rozjel se na trutnovskou svatyni. Ašenbrenner byl pozorný.

02:59

Vyloučení v týmu HC BAK Trutnov (Kubinčák – 2 min., podrážení).

01:57

Kubinčák pálil od modré, jeho střelu ale Vacek dokázal vyrazit a hosté se osvobozují.

01:45

Vyloučení v týmu BK Nová Paka (Malík – 2 min., vysoká hůl).

01:33

Hraje se v obranné třetině Paky, ke střele je hostující obránci však nepouštějí.

00:57

Teď už se Novopačtí ke střele dostali, bekhendový pokus Ukhina z předbrankového prostoru ale Ašenbrenner v pohodě vykryl.

00:08

Úvodní buly získali hosté a z vlastního obranného pásma se snaží vymyslet útočnou akci. To jim domácí zatím kazí.

00:01

HC BAK Trutnov: Ašenbrenner (Horáček) – Suk, Faltys, Pražák, Kynčl, Vácha (A), Leder, Jirásek, Višňák – Kubinčák (c), Janoušek (A), Jedlička, Krsek, Starý, Bucek, Fedulov, Chára, Chytráček, Poul, Svoboda, Martínek.

BK Nová Paka: Vacek (Mahdal) – Abraham (C), Mlčoch, Pohl, Müller, Malík, Bezděk, Suvorov – Hašek, Smékal, Planý, A. Půlpán (A), Hnik, Ukhin, Nevyhoštěný (A), Foerster, T. Půlpán, Škvrně.

Rozhodčí: Veinfurter – Pechánek, Řezníček.
Oba celky se spolu utkaly už v úvodním kole letošního ročníku, kdy Nová Paka hostila Trutnov na vlastním ledě. Draci šli sice v zápase jako první do vedení, Paka však dokázala třemi góly skóre otočit a Trutnov tak minutu před koncem pouze korigoval na konečných 3:2 pro Novopacké. Uvidíme, zda dnes dokáží Trutnovští Pace tuto porážku oplatit.
BK Nová Paka

Novopačtí mají na svém kontě také čtyři výhry, pouze dvakrát však bodovali za plný počet bodů a v tabulce jim tak připadá až šesté místo se ztrátou tří bodů na Trutnov. Z posledních tří zápasů si Paka odnesla jen dva body za výhru 4:3 nad Jabloncem v prodloužení. V zápasech proti Dvoru a Mostu dokázala totiž vsítit vždy jen po jednom gólu, což ani v jednom případě na výhru nestačilo.
HC BAK Trutnov

První pětina základní části 2. ligy je minulostí. Trutnovští si během osmi zápasů připsali třináct bodů za čtyři výhry a jednu prohru v prodloužení a v tabulce Sever jsou pátí. Drakům se zpočátku dařilo především na vlastním ledě, v posledním utkání proti Dvoru Králové ale po slibném začátku padli 4:5 v nastavení. Naopak původní venkovní prokletí zlomili Trutnovští v Bílině, kterou porazili 7:6.
Krásný středeční večer přeji z Podkrkonoší, kde budeme svědky duelu mezi domácím HC BAK Trutnov a BK Nová Paka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

2:3

Branky a nahrávky: 8. Svoboda (Starý), 60. Martínek (Jirásek, Jedlička) – 9. A. Půlpán (Nevyhoštěný, Hnik), 32. Foerster (Smékal, Hašek), 61. Mlčoch (Nevyhoštěný, A. Půlpán)

HC Trutnov: Ašenbrenner (Horáček) – Suk, Faltys, Pražák, Kynčl, Vácha (A), Leder, Jirásek, Višňák – Kubinčák (c), Janoušek (A), Jedlička, Krsek, Starý, Bucek, Fedulov, Chára, Chytráček, Poul, Svoboda, Martínek.

Rozhodčí: Veinfurter – Pechánek, Řezníček