16.10.2019, 01:08 • Bell Centre, Montreal • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 2.87 3.89 2.19 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (03:39:54)
Tomáš Tatar (MTL) 0+0, 3 střely, čas na ledě 18:48
Ondřej Palát (TBL) 0+1, 1 střela, čas na ledě 17:14
Erik Černák (TBL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 21:17
Tři hvězdy utkání
1. Steven Stamkos (TBL) 1+1
2. Jeff Petry (MTL) 1+0
3. Andrej Vasilevskij (TBL) 33 zák., 1 gól, 97,1 %
Tampa Bay sice prohrávala na ledě Montrealu po trefě Petryho v přesilovce v 16. minutě, ale zvládla skóre otočit na přelomu první a druhé třetiny. Napřed Coburn využil velkého tlaku 7 vteřin před koncem úvodní třetiny a zkraje druhé periody se prosadili Stamkos s Johnsonem.

59:36

Hosté dostali puk do středního pásma. Tento zápas už zvládnout dotáhnout do vítězného konce.

58:54

Killorn ze středního pásma míjí prázdnou branku Montrealu.

58:42

Oddechový čas pro domácí.

58:42

Dlouhé postavení Montrealu v útoku nic nepřineslo. Zdlouhavá kombinace nakonec skončila střelou od modré, kterou Vasilevskij snadno chytá.

57:45

Price míří na střídačku, Montreal zkouší hru v šesti.

56:56

Domácí obránce si nechal na vlastní modré vypíchnout puk a šanci Tampy musel hasit svým výjezdem z brankoviště Price, který úspěšně odrazil puk mimo nebezpečí.

56:22

Po delší době měl Carey Price plné ruce práce. V brankovišti nakonec skončil vsedě, ale puk měl pod svou kontrolou. Komerční pauza.

55:55

Byron dostal mezi kruhy příliš prudkou přihrávku, kterou nedokázal zpracovat a místo střely mu puk ujel k mantinelu.

55:10

54:45

A Tampa znovu vytěsnila hru do středního pásma.

54:27

Suzukiho přihrávku z levého kruhu Tatar protečoval jen k zadnímu mantinelu.

54:12

Tampě se povedlo vytěsnit puk do středního pásma, ale domácí se rychle vrací.

53:41

Domi z pravé strany přestřelil, Montreal zůstává u puku.

53:10

Komerční přestávka.

53:10

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Kevin Shattenkirk – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

52:30

Hraje se delší úsek bez přerušení. Přinejmenším se Tampě povedlo zastavit příval střel na Vasilevského.

51:25

Pokusila se o to, ale po Sergačjovově střele do zadního mantinelu se zase k puku dostávají domácí.

50:49

Weberovu dělovku od modré čáry zvládl Vasilevskij srazit do strany. Tampa si trochu zahrává, potřebovala by převzít alespoň na chvíli iniciativu.

50:38

Vasilevskij vykoplým betonem zastavil střelu z levého kruhu a přerušil hru. Byl to už jeho 29. zásah v utkání. Komerční pauza.

50:27

Lightning opět zahráli na zakázané uvolnění. Brání svůj výsledek proti tlaku soupeře.

49:29

Zakázané uvolnění hostů.

49:15

Souhra Gallaghera s Lehkonenem skončila znovu jen na zadním mantinelu.

48:35

Šanci Montrealu, konkrétně Domiho, který se dostal za obranu, zastavil čistě vracející se obránce, byť k nelibosti domácího publika.

48:10

Když se už Montrealu podařilo prosadit do útočného pásma, přišla jen střela do zadního mantinelu.

47:50

Hraje se delší úsek bez přerušení. Tampě nyní stačí především bránit svou modrou čáru, což se jim vesměs daří. A šetří potřebný čas.

46:35

46:12

Puk letí opět až za branku Price. Dobře ubráněné oslabení ze strany Tampy.

45:45

Bleskům se daří osvobodit.

45:24

Armia minul branku Tampy, puk se odrazil až do ochranné sítě.

44:56

Hosté vyhodili ze svého pásma.

44:35

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Nikita Kučerov – 2 min., sekání).

43:44

Canadiens vytváří na začátku třetí třetiny pořádný tlak na branku soupeře. Vasilevskij čelil dalším třema střelám, všechny vyrazil.

42:05

Danault zkusil štěstí z pravého kruhu, ale prosadit se nedokázal.

41:22

Domiho nahození na branku Tampy se snažil ještě dorazit Lehkonen, ale Vasilevskij zvládl i tuto situaci.

40:48

Vasilevskij i před nepříjemné dotírání soupeře a velký počet hráčů kolem sebe udržel puk pod lapačkou a přerušil hru.

40:01

Další třetina začne přibližně v 03:00.
Tampě se povedlo na začátku druhé třetiny využít přesilovku a svou momentální herní převahu přetavila i ve třetí gól, který dala o pouhých 57 vteřin později. Montreal se od té chvíle snaží s výsledkem něco udělat, vede na střely 20-16, ale na brankáře Vasilevského hledá recept marně.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:22

Lehkonen se s vypětím všech sil snažil dohnat puk, který ho měl vysunout za obranu. Pokusil se vystřelit alespoň po "rybičce", ale Vasilevskij puk zachytil.

38:31

Vasilevskij lapačkou zachytil střelu od levého mantinelu a přerušuje hru.

38:17

Nepřesná přihrávka domácích ústí v zakázané uvolnění.

38:07

Po zahrání vysokou holí v útočném pásmu Tampy bude hra vykázána do neutrální zóny, kde se bude vhazovat.

37:08

Hraje se delší úsek bez přerušení. Drouin se snažil protečovat před brankovištěm puk za záda hostujícího brankáře, ale Vasilevskij vyráží.

35:59

Zakázané uvolnění Montrealu.

35:45

Price drží kotouč ve své moci. Komerční přestávka.

35:27

35:05

Nahození z pravého kruhu před Vasilevského, který první střelu vyrazil před sebe a poté i se štěstím sledoval, jak se z druhé vlny řítící Suzuki neprosadil přes bránícího Cirelliho.

34:20

Tampě se podařilo dvakrát vyhodit puk ze svého pásma. Zatím brání toto oslabení velmi dobře.

33:27

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Michail Sergačjov – 2 min., držení hole).

33:27

Tlak Montrealu má za následek faul Tampy. Bude se vylučovat.

31:43

Hra je přerušena ve středním pásmu. Komerční přestávka.

31:16

30:25

Joseph se dostal za obranu Montrealu a řítil se sám na Price. Ten udržel nervy na uzdě a zakončení z forhendu vyráží.

30:00

Černák zblokoval střelu soupeře od modré a daří se mu vyhodit puk ze svého pásma.

29:44

Petry místo střely zvolil posunutí na Domiho do pravého kruhu. Jeho střelu vyrazil Vasilevskij do vzduchu před sebou a padající puk chytá do lapačky.

29:16

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Victor Hedman – 2 min., hrubost).

29:16

Bude se vylučovat, ještě předtím musí rozhodčí vyřešit menší strkanici ve středním pásmu.

28:32

Domi se procpal mezi kruhy, na Vasilevského ovšem recept nenašel. Jedenáctý zákrok hostujícího brankáře.

27:46

Další střela Tampy byla sražena do ochranné sítě. Komerční pauza.

27:27

Ondřej Palát se pokusil prosadit od levého mantinelu, Price byl na jeho střelu připraven.

26:45

Hraje se nyní dlouho bez přerušení. Oba týmy se pravidelně střídají v držení puku.

25:21

Chiarot se dostal mezi kruhy, ale jeho zakončení neprošlo přes Sergačjova.

24:44

Hra se v těchto minutách hodně kouskuje. Dochází k přerušení v obranném pásmu hostů kvůli vystřelení puku do hlediště. Hra je vykázána do neutrální zóny.

24:20

Další zakázané uvolnění Tampy.

23:31

Tampa se pokusila o rychlý návrat do útoku, ale dopouští se zakázaného uvolnění.

23:21

Hedmanovu střelu od modré drží Price pod svou lapačkou a přerušuje hru.

22:36

Blesky se dál tlačí do ofenzivy. Sergačjov od modré ovšem neprostřelil obranu domácích.

22:01

22:01 Tyler JOHNSON - 1:3

22:01

Tampa právě vstřelila branku!
Hosté vybojovali puk ve středním pásmu a rozehráli rychlý protiútok. Palát z levé strany přihrál TYLERU JOHNSONOVI mezi kruhy a útočník Tampy střelou pod horní tyč zvyšuje vedení svého týmu. Asistence: Ondřej Palát, Yanni Gourde.

21:04

21:04 Steven STAMKOS - 1:2

21:04

Montreal právě vstřelil branku!
Tampa využívá přesilovou hru! STEVEN STAMKOS se po rychlém návratu svého týmu do útočného pásma prosadil střelou z levého kruhu na bližší tyč. Asistence: Victor Hedman, Nikita Kučerov.

20:31

Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Brett Kulak – 2 min., držení).

20:14

Canadiens rozehráli druhou třetinu zakázaným uvolněním.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:02.
Montreal byl dlouho v první třetině o něco lepším týmem, což potvrdil i v 16. minutě využitou přesilovkou. Jenže závěr úvodní dvacetiminutovky patřil hostům, kteří se usadili v útoku, nedovolili soupeři vyhodit puk ze svého pásma a nakonec po čtyřech střelách na branku dokázali srovnat pouhých 7 sekund před sirénou.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:53

19:53 Braydon COBURN - 1:1

19:53

Neskutečný nápor Tampy, která byla v útoku více než minutu a půl, zkoušela to ze všech pozic a nakonec BRAYDON COBURN z hranice kruhů pro vhazování dokázal vypálit do pravého horního rohu Priceho branky a srovnat na 1:1. Asistence: Nikita Kučerov, Steven Stamkos.

19:30

Montrealu se stále nepodařilo osvobodit z tlaku soupeře!

18:57

Hosté se dostávají do tlaku. Puky létají ze všech stran a i Price se musí ohánět. Připsal si dva zákroky a drží svůj tým ve vedení.

18:31

Palát posunul puk k pravému kruhu, odkud byl Gourde zblokován Kotkaniemim.

17:59

Price přerušuje hru po nahození od levého mantinelu.

16:58

Parádní průnik skrz obranu předvedl Killorn. Měl neskutečnou rychlost a od modré se prosmýkl až k brance, ale při kličce do bekhendu mu puk poodjel k zadnímu mantinelu a nepovedlo se mu vůbec vystřelit.

16:05

Komerční pauza.

15:46

15:46 Jeff PETRY - 1:0

15:46

Domácí využívají přesilovku! Tvrdou ránou zpoza levého kruhu se trefil ke vzdálenější tyči JEFF PETRY! Asistence: Max Domi.

15:20

Palát vyrazil po levé straně v oslabení do útoku, ale napálil jen vnější část levé tyče.

14:55

Tampa vyhazuje puk.

14:22

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Yanni Gourde – 2 min., sekání).

14:22

Obrovská šance domácích! Armia vystřelil z pravého kruhu, Vasilevskij k němu vyrazil puk zpět a domácí útočník zajel za branku. Ruský brankář se roztáhl po brankovišti, ale střela k levé tyči nepřišla. Naopak přihrávka před branku na Kotkaniemiho. Ta ale ke štěstí hostů neprošla a puk se odrazil k ležícímu brankáři.

13:58

Postavení mimo hru domácích. Komerční pauza.

13:23

Další šance Montrealu, v níž měl prsty Kotkaniemi! Vasilevskému dokonce vypadl kotouč z držení a musel čelit dorážce Drouina, ale i tento puk vytěsnil.

13:05

Kotkaniemi s pukem zakličkoval ještě před pravým kruhem, přiblížil se k brance a přinutil Vasilevského k vykopnutí betonem.

12:08

Dobrý střelecký pokus domácích od modré. Skrz skrumáž těl, přes níž Vasilevskij nic neviděl, ovšem puk nakonec nepropadl.

11:21

Jenže střela zpoza pravého kruhu se zastavila o nohu bránícího hráče. A poté následuje ztráta.

11:10

Po delší době může Tampa rozvinout kombinaci v útočném pásmu.

10:10

Podobný obrázek jako na úplném začátku utkání. Hraje se sice ze strany na stranu, ale oba týmy jen marně hledají cestu do útočného pásma. Nahazování přináší jen ztráty.

09:00

Nahozený puk do pásma Montrealu sbírá domácí obrana. Takto se Tampa do útočné třetiny nedostala.

08:12

Price drží v moci střelu Kučerova z mezikruží. Komerční přestávka.

07:55

Tatarovo nahození směrem na branku Vasilejvskij srazil do bezpečí, k dorážce se nikdo z domácích neprotlačil.

06:14

Blesky se dopustily zakázaného uvolnění.

05:09

Vůbec první střela hostů v utkání. Sergačjov zpoza pravého kruhu trefil brankáře Price.

04:59

Krátký tlak Montrealu, Weber byl zblokován, Tatar střílel mimo, až Gallagher přinutil Vasilevského k zákroku. Tampa se poté zmocnila puku, ale její přechod do útoku zastavilo postavení mimo hru.

03:40

Proti střele Gallaghera z pravého kruhu už hostující brankář zasáhl tak, že přerušil hru.

03:15

Vasilevskij zapisuje první zákrok zápasu. Petryho ránu od modré vyráží ramenem.

02:55

Maroon před brankou Price minul branku domácích. Následovala další střela, kterou zblokoval Mete.

02:10

Obrázek hry se prozatím nemění.

01:15

Z obou stran je prozatím k vidění spíš hra o získání pozice, hraje se převážně ve středním pásmu s neúspěšnými pokusy o usazení v útoku.

00:09

Velmi rychlé zakázané uvolnění Montrealu.

00:01

Montreal Canadiens: Price (Kinkaid) – Mete, S. Weber, Kulak, Petry, Chiarot, Folin – Tatar, Danault, Gallagher – Lehkonen, Domi, Weal – Drouin, Kotkaniemi, Armia – Byron, N. Thompson, Suzuki.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Hedman, Černák, McDonagh, Shattenkirk, Coburn, Sergačjov – Stamkos, B. Point, Kučerov – Palát, Cirelli, Killorn – Joseph, T. Johnson, Gourde – Maroon, Verhaeghe, Witkowski.

Rozhodčí: Lambert, Rank – Fournier, Cherrey.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Po vítězství v základní části NHL a překvapivém vyřazení v úvodním kole play off, má Tampa o motivaci v tomto ročníku postaráno. Zatím ale předvádí spíš průměrné výkony. Z pěti utkání vydolovala pět bodů, vyhrála jen dvě střetnutí a navíc padla ve třech z posledních čtyř klání.
Canadiens se v posledním utkání povedlo na svém ledě deklasovat St. Louis vysoko 6:3 a po dvou předchozích porážkách budou chtít navázat na svůj výkon z víkendového zápasu. Na domácím stadionu přivítají Tampu Bay, kterou v dubnu porazili 4:2, a jež se zatím nepředvádí v úplně nejlepším světle.
Montreal přivítá na svém ledě Tampu, s níž rozehraje jeden ze sedmi zápasů úterní noci v rámci programu kanadsko-americké NHL.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

1:3

Branky a nahrávky: 16. Petry (Domi) – 20. Coburn (Kučerov, Stamkos), 22. Stamkos (Hedman, Kučerov), 23. T. Johnson (Palát, Gourde)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Hedman, Černák, McDonagh, Shattenkirk, Coburn, Sergačjov – Stamkos, B. Point, Kučerov – Palát, T. Johnson, Gourde – Cirelli, Killorn, Joseph – Maroon, Verhaeghe, Witkowski.

Rozhodčí: Lambert, Rank – Fournier, Cherrey

14:22 TBL 2 Gourde, sekání
15:46 MTL 1:0 Petry (Domi)
19:53 TBL 1:1 Coburn (Kučerov, Stamkos)
20:31 MTL 2 Kulak, držení
21:04 TBL 1:2 Stamkos (Hedman, Kučerov)
22:01 TBL 1:3 T. Johnson (Palát, Gourde)