HC Vítkovice Ridera – HC Motor České Budějovice

3:4

po s.n. (0:2) (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)

20.09.2019, 17:00 • MFH Ostrava • 5. kolo • Klára Bártková

Vítkovice mají do tabulky jeden bod a hosté z Českých Budějovic si odváží body dva. První třetina vypadala vyrovnaně, ve druhé třetině se u puku více držely Budějovice, ve třetí třetině se herní výkony opět vyrovnaly a zápas po základní hrací době skončil 3:3. Rozhodlo se až v samostatných nájezdech, ve kterých se rozhodl Čížek. (19:23:09)

65:00

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Motor České Budějovice.
JAKUB ČÍŽEK si dokázal najít malou skulinku vedle betonu Dolíšky, a ten puk nedokázal zastavit.

4. série 0:2

Ani Lednickému se nepodařilo dostat kotouč za záda Dvořáka.

3. série 0:2

Beránek se z mezikruží trefuje mezi Dolíškovy betony.

3. série 0:1

Ryšavému kotouč od hole sjel.

2. série 0:1

Pouzarův pokus nebyl přesný.

Bernovského střelu vyráží Dvořák betonem.

1. série 0:1

Čížek našel malou skulinku vedle betonu Dolíšky a puk je bráně.

1. série 0:0

Zapletalovi střela vůbec nevyšla.

Samostatné nájezdy začínají.
Jako první budou začínat Vítkovice.
Ani v prodloužení se nerozhodlo o vítězi tohoto utkání. Za malou chvíli uvidíme samostatné nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:39

Kunc se vrací do obranného pásma pro puk.

63:54

Oddechový čas pro domácí.

63:46

Domácí si v útočném pásmu přihrávají, zatím ale žádná střela nepřichází.

63:23

Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Doktor – 2 min., hákování).

62:32

Lednický si za sebou zapomněl kotouč, naštěstí ho má na hokejce Mrva, jinak by domácí přišli o útočné pásmo.

61:35

Nepřesná střela Kunce je za bránou.

60:55

Vhazování před Dvořákem.

60:32

Pokus budějovického Beránka zastavila tyč.

60:19

Řezáč se dostal do velké šance, ale Dolíška má puk mezi betony.

60:01

I ve třetí třetině padl na každé straně jeden gól, a proto bude následovat pětiminutové prodloužení s náhlým vítězstvím.

60:00

59:41

Potočný zavezl kotouč do útočného pásma.

59:09

Nepřesná rozehrávka Hubaty skončila na hokejce Kršky.

57:56

Pokus budějovického Beránka jen zaduněl o Dolíškovy betony.

57:00

Bernovský bez problému udržel kotouč ve středním pásmu, aby se nepískal ofsajd.

56:30

Zakázané uvolnění jihočeského celku.

54:47

Vítkovice právě vstřelily branku!
Když se domácí dostali do středního pásma, byl MARTIN RYŠAVÝ byl zcela sám před Dvořákem a zasunul puk vedle jeho betonu. Asistence: Marcel Kunc, Matěj Potočný.

54:25

I Krška vyslal střelu ze středního pásma, ale i s tou si Dvořák věděl rady.

53:34

Bernovský ze středního pásma vypálil, ale Dvořák si s jeho pokusem dokázal poradit, bude se vhazovat po jeho levé ruce.

52:30

Hubatova přihrávka na jeho spoluhráče byla moc dlouhá a o kotouč teď bojují oba celky za Dolíškovou bránou.

52:00

Lednického tvrdou střelu drží Dvořák mezi betony.

51:51

Domácí v ofsajdu.

51:01

50:33

Svach posílá kotouč za všechny čáry.

50:10

Mrva našel před bránou Bernovského, jeho pokus se ale do brány nedostal.

49:27

Budějovice se osvobozují.

49:01

Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Beránek – 2 min., držení).

48:52

Čížek si za sebou zapomněl puk, a proto se píská ofsajd.

48:29

Střelu ze středního pásma raději Dolíška schoval do lapačky, bude se vhazovat po jeho levici.

47:49

Schwartz přišel za Dolíškovou bránou o puk.

46:34

Hosté neudrželi útočné pásmo a musí se pro kotouč vracet do vlastního obranného pásma.

45:14

České Budějovice právě vstřelily branku!
Janoch přihrál z pravé strany před bránu nachystanému JAKUBU ČÍŽKOVI, který se s pukem trefil mezi Dolíškovy betony. Asistence: Jan Janoch, Martin Beránek.

44:45

Puku se ve středním pásmu ujímají hosté.

44:05

Střelu Bochnaka zblokoval Novák.

43:00

Hubata prodloužil do středního pásma na Rybu, který se poté vydal do útočné třetiny.

42:24

Dvořák přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho levé ruce.

41:45

Mrva čekal za bránou, aby jeho spoluhráči mohli vystřídat.

40:59

Věntus se vrací do obranného pásma pro kotouč.

40:01

Ve druhé třetině padly opět dva góly, na každé straně jeden. Hosté se ale po svém druhém vstřeleném gólu drží mnohem více u puku.
Další třetina začne přibližně v 18:32.

40:00

38:40

Střela Věntuse byla zblokována, a puk se tak k bráně vůbec nedostal.

37:42

Se střelou od Krcha měl Dolíška problém, ale nakonec má puk schovaný pod svou lapačkou.

37:17

36:08

Je srovnáno. JAKUB KYLNAR se dostal do samostatného úniku a krásně se mu podařilo nasměrovat puk nad levé rameno budějovického gólmana. Bez asistence.

35:59

Dlouho se ale domácí u puku neudrželi, protože s ním jede budějovický Beránek do útočného pásma.

34:43

Teď se domácí dostali do útočného pásma.

33:55

Hosté udrželi útočné pásmo.

32:50

Hosté v ofsajdu.

32:44

31:52

Kvůli nepřesné přihrávce Doktora přichází budějovický celek o útočné pásmo.

31:13

Vítkovicím se podařilo vyhodit kotouč až k bráně Dvořáka.

30:44

Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Ryšavý – 2 min., podrážení).

30:16

Hosté se sice dostali přes střední pásmo, ale chvíli poté o kotouč přišli.

29:37

Dolíška si připisuje další zákrok. Puk sevřel mezi betony.

29:23

28:55

Hrakholski se trefil jen do ochranné sítě.

27:23

Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Beránek – 2 min., podrážení). Trest odpyká Bochnak.

27:23

Hrakholski se dostal do úniku, ale trefil pouze tyč, následně vrazil do brány. Za bránou se srazil s vítkovickým Beránkem, který se poté déle zvedal z ledu. Nyní už jsou hráči nachystáni na vhazování po pravici Dolíšky.

26:12

Pavlátovu střelu od modré vyráží Dolíška do boku.

25:55

Zakázané uvolnění Motoru.

25:39

Píská se přihrávka rukou, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

25:21

Janochova střela po vhazování byla sražena.

25:16

Zakázané uvolnění domácího týmu.

24:40

Dolíška přerušil hru, bude se vhazovat po jeho levé ruce.

24:28

Nepřesnou střelu na bránu vyslal Matoušek.

23:13

Zakázané uvolnění domácích.

22:37

Na vhazování ve středním pásmu úspěšnější hosté, kteří se hned vydávají do útočného pásma.

22:33

20:49

Hosté se lehce dostali do útočného pásma, Pouzar posunul puk JAKUBU ČÍŽKOVI, který se trefil nad pravé rameno Dolíšky. Asistence: Jaroslav Pouzar, Jakub Novák.

20:20

Novák se musí vracet pro puk do vlastního obranného pásma.

20:01

První gól zápasu jsme viděli již ve druhé minutě, když se za domácí trefil Lednický. V osmé minutě ale skóre zápasu vyrovnal budějovický Pouzar. Po první třetině je stav vyrovnaný 1:1.
Další třetina začne přibližně v 17:46.

20:00

19:47

Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Bernovský – 2 min., podrážení).

19:34

Střelu budějovického Beránka vyrazil Dolíška za bránu.

19:09

Věntusovu střelu ze středního pásma musel Dvořák schovat do lapačky.

18:44

Kylnar přihrál Ryšavému, který byl vedle brány, ten vystřelil, ale do brány se puk nedostal.

17:25

17:24

Poslední střelu v přesilové hře vyslal Lednický, puk ale zastavila Dvořákova vyrážečka.

16:07

Domácí jsou ale zpět v útočném pásmu, střela Ryšavého proletěla pouze kolem brány.

15:45

Řezáčovi se povedlo dostat puk z obranného pásma.

15:25

Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Čížek – 2 min., hákování).

14:39

Novák přihrával na Krcha, ten si ale puk zapomněl za sebou, a proto se žádná velká akce nekonala.

14:05

Hrakholski vyvezl kotouč z obranného pásma.

13:17

Bochnak jen těsně přestřelil bránu.

12:43

Vojtovič prodloužil do středního pásma, kde si na puk počkal Machů.

10:33

Bernovský přihrál nepřesně na Věntuse, a tak domácí přicházejí o útočné pásmo.

10:00

Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Ryšavý – 2 min., pozdní dohrání).

09:58

Hosté se osvobozují.

09:11

Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Najman – 2 min., vysoká hůl).

09:03

Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Schwartz – 2 min., sekání).

07:23

Janoch přihrál z levé strany před bránu na MARTINA BERÁNKA, který se dokázal šikovně trefit nad beton. Asistence: Jan Janoch, Jakub Čížek.

06:02

Střela Bílého byla sražena za bránu Dvořáka, kde se k puku dostávají hosté.

05:04

Kylnar se z mezikruží trefil pouze do Dvořákových betonů.

04:27

Zakázané uvolnění Vítkovic.

03:48

03:23

Masopustovu střelu vyráží Dolíška svým betonem.

03:11

Bernovský získal v útočném pásmu puk a snažil se projet až k bráně, tam ho ale zastavil budějovický obránce.

01:28

Domácí se hned při první velké akci dostávají do vedení. Krška trefil pouze beton Dvořáka, nicméně VOJTĚCH LEDNICKÝ se z dorážky dokázal trefit do brány. Asistence: Patrik Krška.

00:43

Novákova přihrávka na Janocha byla dlouhá.

00:01

HC Vítkovice Ridera: Dolíška (Piták) -Bílý, Zapletal, Kunc, Věntus (A), Machů – Bernovský, Krška, Lednický, Bochnak, Mrva (C), Kylnar, Potočný (A), Gebauer, Vojtovič, Ryšavý, A. Beránek

HC Motor České Budějovice: Dvořák (Ludvík) – Najman, Hubata, Remta, Svach, Pavlát, Novák, Doktor – Matoušek, Řezáč, Hrakholski, Masopust, Pouzar, Ryba, Janoch, Schwartz, Čížek, M. Beránek, Silný, Krcho

Rozhodčí: V. Fiala – R. Tošenovjan, M. Hranoš.
České Budějovice mají za sebou čtyři utkání, to znamená o jedno víc než Vítkovice, v tabulce mají čtyři body. První zápas se Motoru nepodařil a s Karlovými Vary prohrál 5:2. Ani v druhém kole se jihočeští hráči nemohli radovat, protože prohráli s Plzní 3:1. Třetí zápas v Mladé Boleslavi, ve kterém došlo na prodloužení, získal Motor aspoň jeden bod, když prohrál 2:3. Poslední zápas si jihočeský klub připsal tři body, když porazil Liberec 3:2.
Vítkovice mají po třech odehraných zápasech 5 bodů. V prvním kole se vítkovičtí vydali do Mladé Boleslavi, kde nezískali ani bod, protože prohráli 7:5. Hned další den se přemístili do Liberce, tento zápas dospěl do prodloužení, ve kterém se prosadil vítkovický Jan Bernovský, a proto Vítkovice získaly dva body do tabulky. Zatím poslední zápas sehrály Vítkovice v Salzburgu, zápas se Vítkovicím povedl a zásluhou si připsaly tři body.
Krásný den všem fanouškům mládežnického hokeje. Vítkovičtí junioři se poprvé v této sezóně představí na domácím ledě. V pátek je čeká souboj s Českými Budějovicemi a v sobotu se postaví proti Kladnu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

3:4

Branky a nahrávky: 2. Lednický (Krška), 37. Kylnar, 55. Ryšavý (Kunc, Potočný) – 8. Beránek (Janoch, Čížek), 21. Čížek (Pouzar, Novák), 46. Čížek (Janoch, Beránek), rozh. náj. Čížek