1:0

konec (0:0, 1:0, 0:0)

08.09.2019, 18:00 • Hakametsä Stadium • Skupina A • Tomáš Němčík

Tipsport: 1.52 4.8 4.53 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Skončilo utkání Hokejové Ligy mistrů, ve kterém se potkala finská Tappara proti švýcarskému Bielu. První třetina se nesla ve znamení dobrého pohybu hostů, z něhož pramenily šance pro hosty, ale domácí gólman všem situacím odolal.
Ve druhé třetina převzali iniciativu domácí, kteří šli ve 23. minutě do vedení zásluhou Tylera Morleyho, a do kabin se po čtyřiceti minutách šlo za stavu 1:0 pro domácí.
Ve třetí třetině si Biel zahrál přesilovku 5 na 3, ve které měl švýcarský celek několik možností na skórování, ale z žádného mráčku nezapršelo. Následovala dlouhá pasáž, ve které měla Tappara navrch a zkušeně si pohlídala své vedení do závěrečného hvizdu rozhodčích. Finská Tappara si tak odnáší cenné 3 body do tabulky ve skupině A.

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji krásný zbytek neděle a pokud možno pohodový vstup do nového týdne!
Střely na branku 25:25
Trestné minuty 10:8
Vhazování 34:16 (20:18:50)

59:31

Po bloku domácí obrany přišla ještě jedna střela z hole Salmely. Puk si našel Heljanko a přerušil hru.

59:00

Hosté v šesti v útočném pásmu.

58:24

Ve skvělé pozici se úplně sám ocitl Samuel Kreis, ale střelou příklepem se mu nepodařilo trefit prostor mezi třemi tyčemi.

58:00

Poslední 2 minuty třetí třetiny.

57:51

Přihrávka rukou v podání domácích. Hra se přesune opět před bránu Heljanka.

57:36

Svižná střela Cuntiho skončila v lapačce Heljanka.

57:00

Dlouhý pas domácích nalezl Bertranda, který se hnal do situace 1 na 1, ale nepodařilo se mu přehrát hostujícího obránce.

55:49

Zakázané uvolnění Bielu.

55:31

Domácí jsou opět nastěhovaní v útočném pásmu, ale tahají pouze čas hrou u mantinelu.

53:10

Domácí jsou stále na puku, ale neženou se do zakončení. Vypadá to, že se domácí spoléhají na výsledek 1:0, případně na gól do odkryté brány na konci.

51:40

Finský celek kombinuje v útočném pásmu, zatím bez střeleckého pokusu.

50:03

Hra vysokou holí v podání domácích. Následovat bude další vhazování v útočném pásmu Bielu.

49:42

Nahození hostů pohodlně ukryl do své lapačky Heljanko. Vhazovat se bude po jeho pravici.

48:48

Zakázané uvolnění hostů.

48:14

Hostujícím se stále nedaří se propracovat k nějakému tlaku. Tappara má v posledních minutách hru pod kontrolou.

47:12

Střela Vauhkonena byla ztečována nad plexisklo, a tak se bude vhazovat před bránou švýcarského celku.

46:15

Tappara má hru pod kontrolou. Domácí příliš nepůjčují puk hostům, kteří se tak nemohou dostat do kýženého tlaku.

45:00

Zakázané uvolnění. Domácím nevyšla rozehrávka, a tak se bude rozehrávat u jejich svatyně.

44:21

43:00

Obrovské šance hostů! Christian Heljanko se ale ukázal v tom nejlepším světle a předvedl nám asi 3 nebo 4 zákroky během krátké chvíle.

42:39

Domácí se osvobozují vyhozením přes celé kluziště.

42:21

2 minuty pro Veli-Matti Vittasmakiho (TAP) za krosček. Uvidíme přesilovku 5 na 3.

41:45

Heljanko neměl nyní lehkou úlohu, ale střelu Toniho Rajaly nakonec zastavil.

41:25

Nakonec pouze 2 minuty pro Patrika Virtu (TAP) za vražení na hrazení.

41:25

Máme tady menší potyčku po ostřejším zákroku u mantinelu. Uvidíme, jak rozhodčí rozdělí tresty.

41:00

Třetí třetina začala stejně jako první dvě, tedy tlakem švýcarského celku.

40:01

Skončila druhá třetina, která byla diametrálně odlišná od té první. Tappara v této fázi zápasu jasně dominovala, vytvořila si možná 5 nebo 6 gólových šancí, ale finskému celku se podařilo proměnit pouze jednu, když se příklepem trefil Tyler Morley v přesilové hře. Do kabin se tak jde za stavu 1:0 pro domácí celek.

Třetí třetina začne přibližně v 19:40.

40:00

39:40

Asi minutový zámek domácích odvrátila domácí obrana pouze do středního pásma. Následně se Tappara dostala opět do pásma útočného, kde se Hiller musel opět otáčet na všechny strany a jen tak tak ustrážil stav 1:0.

37:10

Velká chyba domácí obrany nebyla naštěstí pro Tapparu potrestaná.

35:50

V této fázi zápasu se musí Jonas Hiller pořádně otáčet. Tappara je při chuti.

35:00

Heljanko zastavil další výpad Toniho Rajaly po levém křídle.

34:43

34:05

Další spektakulární zákrok švýcarského gólmana. Tentokrát si lapačkou smlsnul na střele Suhonena od modré čáry.

33:24

Ostrá střela Karjalainena prověřila Hillera, ten byl však v pozoru a vše vyřešil svou lapačkou.

32:43

2 minuty pro Mathieua Tschantrého (BIE) za hákování.

32:10

Výpad po křídle v podání Toniho Rajaly byl zakončen střelou golfákem, ale Heljanko měl hruď nastavenou, a tam také puk nakonec skončil.

31:08

30:30

Nebezpečná střela Karjalainena minula jen těsně pravou tyč Hillerovy branky.

30:02

Drtivý tlak domácích byl zakončen střelou Tylera Morleye, který však minul zařízení.

29:08

2 minuty opět pro Kevina Feye (BIE), tentokrát za držení.

28:49

Suhonen vypálil ze zápěstí od modré čáry. Hiller byl připraven a přikryl puk.

28:14

Ofsajd domácích hráčů.

28:10

Biel se pokusil o útočnou akci, ale domácí otáčejí hru.

27:14

27:00

Skvělý zákrok Hillera, který dokázal vychytat střelu po křižné nahrávce domácích.

26:20

Hosté se osvobozují.

25:30

Domácí se ocitli v dobrých pozicích, ale ani dorážky z předbrankového prostoru se neujaly, a tak pokračujeme za stavu 1:0.

25:14

2 minuty pro Kevina Feye za nedovolené bránění.

24:44

Hosté se po gólu přesouvají opět do útoku a snaží se o rychlé vyrovnání.

22:57

22:57 MORLEY - 1:0

22:57

Tappara právě vstřelila branku!
Domácí rychle využívají přesilovou hru! Teemu Suhonen předal puk svému kolegovi na modré čáře, a ten se nemýlil. TYLER MORLEY vypálil dělovku, na kterou Jonas Hiller neměl nárok. Asistence: Teemu Suhonen, Kristian Kuusela.

22:45

2 minuty pro Kevan Feye (BIE) za podrážení.

22:37

22:25

Střela přes clonu domácím nevyšla, jelikož byl zasažen jeden z obránců.

21:52

Domácím se kombinace v útočném pásmu nepodařila, a tak je puk za bránou Heljanka.

20:53

Stefan Ulmer vypálil, ale jeho projektil proletěl pouze vedle pravé tyče brány Heljanka.

20:20

První útok ve druhé třetině obstarají hosté.

20:01

Skončila nám první třetina, ve které byli dominantní hostující hokejisté, ale kýžený úspěch to pro švýcarský celek nepřineslo, přestože si Biel zahrál 3 přesilové hry. Do kabin se tak jde za stavu 0:0.

Druhá třetina začne přibližně v 18:50.

20:00

19:31

Nebezpečná střela Patrika Virty, ale Hiller byl připraven.

19:00

Tappara zakládá útočnou akci.

18:39

18:22

Další ofsajd hostů. Tato přesilovka je hrubě nepovedená.

18:07

Vyhození domácích přes všechny čáry. Hosté musí začít opět od své brány.

17:41

Ofsajd, ve kterém byli načapáni hostující hokejisté.

17:08

Odražený puk se dostal k jednomu z útočníků hostí, ten měl ale pozici těžkou a nezamířil tak přesně.

16:39

2 minuty za držení pro Alexandera Ytterella (TAP).

16:02

15:15

Další vyhození přes všechny čáry v podání obránců domácích.

15:00

Domácí se osvobozují.

14:02

2 minuty pro Valtteriho Kemilainena (TAP) za podrážení.

13:50

Obrovská šance hostů! Dlouhý pas nalezl Schneidera, který však netrefil poloodkrytou bránu!

13:10

Domácí si nahodili puk do útočné třetiny, ale záhy o něj opět přišli.

12:50

Zakázané zvolnění hostů. Hra se přesune před Hillera.

12:30

Domácímu obránci se podařilo vypíchnout puk soupeři, a tak musí Biel začít znovu.

12:01

Vhazování po levé ruce domácího gólmana.

11:50

Hosté si nahodili puk do útočné třetiny, ale domácí jej dostali ven ze své třetiny, a tak to mohou hosté zkusit znovu.

10:53

Backhandová střela Morleye se neujala, ale u puku zůstávají domácí.

09:30

První nadějná akce domácích. Hiller první střelu pouze vyrazil a naštěstí pro hosty byli u puku dříve právě hráči ve službách Bielu.

09:01

Zakázané uvolnění hostů po nepřesné nahrávce.

08:52

Hostům tato přesilová hra nevyšla, ale u puku zůstávají hráči švýcarského celku.

08:14

07:25

Už to vypadalo, že se hosté usadí, ale domácí nakonec získali puk a vyhodili jej přes celé hřiště.

06:49

Hostující útočník byl načapán v ofsajdu. Bude se vhazovat ve střední třetině.

06:40

Další vyhození domácích.

06:20

Domácí získali puk a osvobodili se. Následoval rychlý průnik Rajaly, jehož střelu domácí brankář vyrazil do ochranné sítě.

06:14

Bude následovat první přesilovka zápasu. 2 minuty pro Antona Levtchiho (TAP) za podrážení.

05:48

Další střela Petera Schneidera. Heljanko byl opět připraven.

05:10

Krásná nahrávka na volného Petera Schneidera, který byl mezi kruhy, ale domácí obránce nakonec zablokoval tuto střelu.

04:47

Hosté opět krouží ve své útočné třetině.

04:15

Finský celek se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění. Zatím je na ledě pouze jeden celek, a jsou to hosté.

04:06

Rychlou střelu po vhazování opět zlikvidoval domácí gólman.

03:24

Hosté jsou již opět v útoku. Začali opravdu ve svižném tempu.

02:30

Tappara se osvobodila z úvodního tlaku hostů a nyní útočí právě finský celek.

01:30

První ostřejší střelu musel řešit Heljanko, ale povedlo se mu zasáhnout.

00:50

Utkání začali lépe hostující hokejisté, kteří jsou usazeni v útočném pásmu.

00:01

Domácí Tappara nastupuje v modro-oranžové kombinaci dresů, hostující EHC Biel ve žluto-červené kombinaci.
Oba celky jsou již nastoupeny na modrých čarách. Nyní znějí hymny – nejprve hymna CHL, následuje švýcarská a na závěr finská.

Tappara: Heljanko (Garteig) – Vittasmaki, Suhonen, Blood, Kemilainen, Yttrell, Utunen, Mantyla – Kuusela, Morley, Bertrand – Levtchi, Virta, Ojamaki – Moilanen, Rauhala, Karjalainen – Puistola, Jasu, Vauhkonen – Lehtonen

EHC Biel: Hiller (Paupe) – Kreis, Moser, Ulmer, Salmela, Fey, Sataric, Prysi – Tschantré, Pouliot, Rajala – Kuenzle, Cunti, Schneider – Neuenschwander, Gustafsson, Karaffa – Riat, Tanner, Luethi – Wuest

Rozhodčí: Birin, Brannare – Neva, Sormunen.
Oba týmy se již potkaly na konci srpna, když ve Švýcarsku zvítězil na domácí půdě Biel poměrem 1:0.
Podaří se Tappaře srovnat účet, nebo si Biel nějaký ten bodík z Finska odveze? To se dozvíme v neděli, zápas začíná v 18:00.
V dalším pokračování CHL se utkají týmy z Finska a Švýcarska. Konkrétně se jedná o domácí Tapparu, kterou vyzve EHC Biel.
Týmy jsou v odlišném rozpoložení, když domácí Tappara získala z úvodních třech duelů pouhé tři body, zatímco Biel má se svými devíti body stoprocentní úspěšnost.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.