5:2

konec (1:1, 3:0, 1:1)

25.04.2019, 12:00 • Zimní palác sportu, Sofie • 3. kolo • Viktor Sandev

Tipsport: 1.18 8.5 6.85 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dnešní zápas je u konce. Lucembursko potvrdilo úlohu favorita, a i když prohrávalo, tak hlavně kvůli výborné druhé třetině vývoj otočilo a vítězí o 3 branky. Díky tomu si zajistilo účast v příštím ročníku druhé nejnižší divize. Naopak Jihoafrická republika je hodně blízko k pádu do nejnižší skupiny, na kontě totiž má už tři porážky. Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne. (14:18:38)

60:00

60:00 Neproměněný nájezd Shelesta v poslední vteřině

60:00

K němu se postavil Vladialav Shelest a neproměnil ho, zápas tedy končí výhrou Lucemburska o tři góly!

60:00

V poslední vteřině ještě uvidíme trestné střílení za zalehnutí kotouč v brankovišti!

59:44

Poslední vhazování se zřejmě odehraje před Pretoriusem.

59:31

Lucembursko znovu minulo prázdnou branku, ale příliš vadit mu to už nemusí.

58:56

Anselm přerušuje hru, tohle už ale Lucembursko nepustí.

58:06

JAR se ale nevzdává a ještě to zkouší bez Pretoriuse.

57:29

57:29 GROENLUND - 5:2

57:29

Lucembursko právě vstřelilo branku!
Nyní se to už ale povedlo a je tedy definitivně rozhodnuto. KEVIN GROENLUND nahodil kotouč zpoza vlastní branky a zamířil přesně doprostřed branky. Bez asistence

57:27

Lucembursko ani v tomto případě netrefilo prázdnou branku.

57:17

57:17 MARAIS - 4:2

57:17

Jihoafrická republika právě vstřelila branku!
JAR to nakonec dokázal a ještě dramatizuje tento duel. Necelé tři minuty před koncem po chybě ve vlastní třetině převzal kotouč ANDRE MARAIS a se štěstím překonal gólmana Anselma. Bez asistence

56:49

Lucembursko se usadilo v útočném pásmu a tlačí.

56:27

Hra se opravdu kouskuje, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

56:18

Rozhodčí se nyní poradili a přesunují hru do středního pásma.

56:07

Ani tento pokus v síti nekončí.

55:58

Lucembursko se snažilo překvapit střelou přes celé kluziště do prázdné branky, ale bylo neúspěšné.

55:35

Lucembursko se nemůže vymanit z tlaku, Anselm teď má hodně práce.

55:03

Anselm zasahuje, vhazovat se bude po jeho pravici.

54:57

Nahození Maraise bylo zablokováno, JAR to zkouší bez brankáře v šesti v poli!

54:39

Jihoafrická republika si ještě vybírá oddechový čas.

54:33

Anselm byl v pohotovosti, následuje další ofsajd JAR.

53:58

Ofsajd Jihoafričanů, zápas nám směřuje ke svému konci.

53:19

Další zakázané uvolnění, Lucembursko tento duel spíše dohrává.

52:47

JAR se i zásluhou Pretoriuse ubránil a vyrazil do protiútoku dva na jednoho, ten nakonec likviduje pozorný Anselm.

51:57

Znovu se hraje delší dobu bez přerušení, ani jeden celek se momentálně nemůže dostat do vyložené možnosti.

51:13

Oba dva celky toho mají dost a je to vidět, velmi často odpočívají za vlastní brankou.

50:49

Jihoafrická republika se usadila za brankou Lucemburska a snaží se alespoň korigovat výsledek.

50:09

Pretorius se výborně natáhl pro kotouč a schovává ho pod lapačku.

49:39

Zakázané uvolnění Lucemburska znamená další přerušení.

49:37

48:57

Pretorius se stačil přesunout a připisuje si velmi dobrý zákrok.

48:20

Pretorius radši přerušuje hru, Lucembursko zbývá z přesilovky méně než minuta.

48:02

Jihoafrická republika se výborně brání a vyhazuje.

47:37

Lucembursko si zahraje první přesilovku, vyloučen je totiž Obery za podražení.

47:08

Pokus o rychlý brejk JAR nevyšel, naopak puku se nyní zmocnilo Lucembursko.

46:42

Mírný favorit tohoto duelu udržel útočné pásmo a pak obstřeloval Pretoriuse, ale kotouč do sítě nedostal.

46:03

Lucemburčané nikam nespěchají a vyvážejí kotouč zpoza vlastní branky.

45:39

Lucembursku docházejí síly, naopak Jihoafrická republika tlačí.

45:09

Anselm bravůrně zasáhl proti Bothovi a nyní drží svůj celek.

44:37

Holí si teď musel zahrát i Pretorius, do útoku vyráží JAR.

43:41

Hra se nyní naopak kouskuje, máme tu další zákaz v podání Lucemburska.

43:27

Hra je nyní přerušena kvůli ofsajdu.

43:18

Anselm výborně zasahuje proti ráně Valadase z mezikruží.

43:13

Lucembursko vyhazuje na zakázané uvolnění, až nyní je hra přerušena.

42:59

Pretorius dobře vytasil svůj beton a zabránil tak své první obdržené brance.

42:14

Hra teď plyne bez přerušení, ani jeden výběr se nedokáže dostat k něčemu nebezpečnému.

41:39

Lucembursko se nikam nežene a rozehrává z vlastní třetiny.

41:04

Anselm byl nyní v pohotovosti a připisuje si na konto několik dobrých zákroků.

40:41

Hra se přesouvá do středního pásma, oba celky opět aktivně bruslí.

40:09

Hned v úvodu druhé části vyhazuje Lucembursko na zakázané uvolnění.

40:01

Druhá třetina je za námi a v ní dominovalo Lucembursko. Díky třem trefám se výrazně přiblížilo k důležitému vítězství, i když JAR rozhodně nelze upřít snahu. Třetí třetina začne přibližně v 13:30.

40:00

39:41

Eriksson se zjevil sám před Pretoriusem, ale blafákem ho nepřekonal.

39:08

Jihoafrická republika se usadila v útočném pásmu a snaží se snížit.

38:33

Po hezké individuální akci Samaaie musel zasahovat pozorný Anselm, Lucembursko vzápětí vyhodilo na zakázané uvolnění.

37:10

Lucembursko evidentně ožilo, první vážnější zákrok si připisuje gólman Pretorius.

36:19

Zakázané uvolnění v podání JAR.

36:03

Jihoafričané zvyšují obrátky, ale nemohou se k ničemu nebezpečnému dostat.

35:47

Střídání v týmu Jihoafrická republika: z ledu odchází brankář Boyd a místo něj se mezi tři tyče postaví Pretorius.

35:47

35:47 BACKES - 4:1

35:47

Nyní sledujeme zřejmě rozhodující pasáž zápasu. Po přihrávce zpoza branky stanul zcela sám v mezikruží Eriksson a poté dorážející Sacha Backes propálil zblízka bezmocného Boyda. Asistence: Marcus Eriksson

35:31

35:31 WELTER - 3:1

35:31

Lucembursko z ničeho nic zvyšuje svůj náskok. Po nahození od Mossinga se natlačil k dorážce BENNY WELTER a svým druhým gólem v utkání dostává svůj výběr do trháku! Asistence: Clauda Mossong

34:09

Anselm pro jistotu schovává kotouč do lapačky.

33:18

Po střele Carelseho sklapl včas betony Anselm a uchránil svůj tým od pohromy.

31:25

V úniku se zjevil Saamai, ale Anselma blafákem nepřekonal.

30:33

JAR opět vyhodil jen na zakázané uvolnění.

29:58

Shelest byl nachytán v ofsajdu.

29:16

Vhazuje se ve středním pásmu.

28:08

O dobrou střelu se postaral Reinhard Venter, ale proti byl beton Anselma.

27:45

Další zakázané uvolnění a to v podání prohrávajícího celku.

27:35

Lucembursko se na chvíli usadilo v útočném pásmu, pak ale o něj přišlo.

26:26

V ofsajdu byl nachytán Magmoed z JAR.

26:17

Anselm je v neustálé permanenci, Jihoafrická republika se snaží srovnat krok.

25:43

O dobrou střelu z mezirkuží se pokusil Edwards, ta je však sražena do ochranné sítě.

25:02

Lucembursko se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

24:49

Závar nyní vznikl před Anselmem, ten si ale věděl rady a kotouč ukrývá do lapačky.

24:26

Backes se snažil překvapit svým nahozením, ale Boyd ukrývá kotouč do lapačky.

23:49

Tempo hry výrazně opadlo, Lucembursko kontroluje jednobrankový náskok.

22:46

22:46 WELTER - 2:1

22:46

Lucembursko skóruje i v oslabení. o vyhraném vhazování pálil od modré Bechtold a BENNY WELTER usměrnil kotouč za záda bezmocného Boyda! Asistence: Philippe Bechtold

22:42

Zakázané uvolnění v podání Jihoafrické republiky.

21:59

Anselm se musel otáčet, znovu je pod velkým tlakem.

21:33

Mosr pozdě dohrál u mantinelu protihráče, JAR si tak zahraje svou druhou přesilovku.

21:03

Střela Cannona z mezikruží končí jen v ochranné síti.

20:35

Lucembursko se zbavuje kotouče jen za cenu zakázaného uvolnění.

20:01

První třetina je za námi a více vyložených možností si překvapivě vytvořila Jihoafrická republika, ale stav je zatím nerozhodný. Druhá třetina začne přibližně ve 12:43.

20:00

19:34

V další možnosti se zjevil Samaai, ale sám proti Anselmovi nevyzrál!

18:43

Joaquim Valadas se snažil prosadit nenápadným bekhendem, ale Anselma nepřekvapil.

18:19

Jihoafričané vyhazují jen za cenu zakázaného uvolnění.

18:02

První třetina se nám chýlí ke svému konci, Lucembursko nyní dobře brání.

17:07

Po souboji u mantinelu je hra přerušena, nyní sledujeme opatrnou pasáž. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

16:24

Anselm byl znovu v pohotovosti, ale dokázal si poradit.

15:53

JAR se usadil v útočném pásmu a dostává se zpět do hry.

15:13

Zakázané uvolnění v podání Lucemburska.

14:49

Lucembursko začíná tvořit hru a JAR se zmůže pouze na vyhazování do útočné třetiny.

14:03

Hra se přesunula za branku Lucemburska, Jihoafričané stále tlačí.

12:36

Po chybě v rozehrávce Lucemburska mohl JAR vrátit vedení Botha, ovšem Anselm nadvakrát udržel kotouč před brankovou čarou!

11:50

11:50 BACKES - 1:1

11:50

Lucembursko z ničeho nic srovnává! Po střele z pravé strany od Colma se k dorážce dostal SACHA BACKES a ten nakonec propasíroval puk do sítě za záda Boyda. Asistence: Cannon Colm

11:20

Carelse přihrával před branku na najíždějícího spoluhráče, ten však kotouč do sítě nedostal.

10:05

Samostatný únik zakončoval Backes a gólman Boyd je pozorný.

09:36

Po střele od Reinharda Venter se do vzduchu vyšvihla lapačka Anselma a ten tak likviduje další velkou příležitost.

08:08

Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, ani jeden výběr se nedokáže dostat do zakončení.

06:43

Anselm opět zasahuje lapačkou po střele z mezikruží, JAR je stále aktivnější.

05:47

Jihoafričané ožili a opět se natlačili před Anselma, teď nyní předvedl výtečný zákrok levým betonem.

05:19

05:19 SAMAAI - 0:1

05:19

A JAR se z ničeho nic dostává do vedení. UTHMAN SAAMAI po přihrávce od Carelseho utekl všem a pak nádherně zamířil nad lapačku brankáře Anselma. Asistence: Luka Carelse, Andre Marais

04:51

Zakázaného uvolnění se nyní dopustil výběr z Beneluxu.

04:24

Lucembursko je kompletní, jeho soupeř vyhazuje na zakázané uvolnění.

03:55

JAR je zatím hodně aktivní a tlačí se za vedoucím gólem, gólman Anselm nyní ukrývá kotouč pod lapačku.

02:50

Lucemburský gólman Anselm zatím v přesilovce odolává a drží svůj tým nad vodou.

02:11

Držení se dopustil Sinner a musí si odpykat dvouminutový trest.

02:02

Jihoafričané se usadili za brankou Lucemburska a snaží se zahrozit.

01:02

Nyní se vydali do útočné třetiny Lucemburčané, ale na gólmana Boyda nevyzráli.

00:31

JAR začal zostra a tlačí se před branku soupeře.

00:01

Oba výběry už přicházejí na ledovou plochu a utkání za malý okamžik začne.

Trenér: Petr Fical

Jihoafrická republika: Boyd (Pretorius) – Marais, Magmoed, Verwey, K. Venter, J. Venter, Phakathi – Obery, Carelse, Samaai – Edwards, Botha, Giot – Valadas, Compton, van Doesburgh – R. Venter, Kluyts, Schuurman
Trenér: Bob Deraney

Rozhodčí: Feng – Stojanov, Zunde.
Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.
Oba dva čtvrteční protivníci na sebe narazili před více jak dvěma lety a tehdy slavilo Lucembursko v poměru 3:1, kvalita by i tentokráte měla být na jeho straně.
Oběma soupeřům se na MS 3. Divize v bulharské Sofii příliš nedaří a patří mezi vůbec největší hokejové trpaslíky. Za mírného favorita bude považováno Lucembursko, které nejprve zdolalo Turecko nejtěsnějším poměrem 3:2 a poté po velké bitvě podlehlo Tchaj-wanu v poměru 4:5. JAR ve dvou dosavadních utkáních nezískal ani bod, neboť po debaklu 2:12 s domácím výběrem neměl žádnou šanci ani proti Turkmenistánu a podlehl mu vysoko 2:7.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

5:2

Branky a nahrávky: 12. Backes (Colm), 23. Welter (Bechtold), 36. Welter (Mossong), 36. Backes (Eriksson), 58. Groenlund – 6. Samaai (Carelse, Marais), 58. Marais

Lucembursko: Anselm (Cruchten) – Scheier, Grein, Groenlund, Bechtold, Sinner, Farinon, Mededovic – Backes, C. Cannon, Eriksson – Mossong, Welter, Mosr – Biver, M. Cannon, Shelest – Weyders, Meijer Trenér: Petr Fical

Jihoafrická republika: Boyd (36. Pretorius) – Marais, Magmoed, Verwey, K. Venter, J. Venter, Phakathi – Obery, Carelse, Samaai – Edwards, Botha, Giot – Valadas, Compton, van Doesburgh – R. Venter, Kluyts, Schuurman Trenér: Bob Deraney

Rozhodčí: Feng – Stojanov, Zunde

02:11 LUX 2 Sinner, držení
05:19 RSA 0:1 Samaai (Carelse, Marais)
11:50 LUX 1:1 Backes (Colm)
21:33 LUX 2 Mosr, pozdní dohrání
22:46 LUX 2:1 Welter (Bechtold)