6:0

konec (2:0, 2:0, 2:0)

25.04.2019, 15:30 • Čtvrtfinále • Marek Baloun (@BalounMarek)

Dvě statistické zajímavosti:
Cole Caufield má po dnešku na kontě dvanáct branek a přibližuje se tak rekordu dnešní legendy, Alexandra Ovečkina, který jich na turnaji v roce 2002 nastřílel 14. Už teď se ale může americký hráč srovnávat například s Kovalčukem.
Jack Hughes se svými šestnácti body vyrovnal rekord Phila Kessla v počtu bodů (18:09:26)
Američané si zahrají v semifinále! Jejich dominantní hra v první třetině, hattrick Hughse v druhé třetině a dobrá práce gólmana Spencera Knighta v celých šedesáti minutách jim vynesla jasné skóre 6:0 a setkání s Rusy. Ode mne je to pro dnešek vše a já vám přeji hezký zbytek dne a hezký víkend!

Střely na branku ve třetí třetině: 14:6, celkem 35:21
Vyloučení: 5:5. Bez využití

Nejlepší hráči utkání:
USA: Jack Hughes (3+1)
Finsko: Iivari Räsänen

Nejlepší hráči Finska v turnaji:
Roope Taponen (89,87% úspěšnost, průměr 2,7 branky/zápas)
Anton Lundell (2+2, +/-: +5)
Santeri Hatakka (0+0, +/-: +7)

59:45

Poslední nájezd Finů blokuje obrana.

59:23

Finové nakonec vyhodili až ke Knightovi a jsou v pěti.

58:55

Matthew Boldy zkusil nabídnout střelu Zebrasovi, ten mu ale nabídku zase vrací.

58:16

Bobby Brink to zkusil, ale Taponen puk vyrazil. Druhý pokus od Turcotta pak letí do ochranné sítě.

57:47

USA přesilovku hraje jen přihráváním. Do střel se neženou.

57:23

Státy ale ještě budou mít přesilovku. Ville Heinola si jde sednout za nedovolené bránění.

56:50

Zápas se už jen dohrává. Finové se nikam neženou a Američané taky puky spíše jen odhazují.

55:50

A Suomi zastavuje icing.

55:13

USA jsou v pěti.

55:00

Finové si na pravém kruhu špatně přihráli a Američané vyhazují až k Taponenovi.

54:04

Finové se drží v útočné třetině, puk ale nemají pod kontrolou.

53:13

Doplňuji ještě druhou asistenci u páté branky USA. Druhou asistenci si připisuje Trevor Zegras.

53:13

Teď se ale může jít Bobby Brink radovat jen na trestnou. Podle rozhodčích totiž sekl někoho ze soupeřů.

52:53

52:53 Bobby BRINK - 6:0

52:53

Spojené státy právě vstřelily branku!
A záhy přichází branka číslo šest! BOBBY BRINK dostal dobrou přihrávku od Trevora Zegrase a zakončil do mezery mezi Taponenem a pravou tyčkou! Asistence: Trevor Zegras a Cameron York.

6:0

Branky a nahrávky: 7. Beniers (Vlasic, Helleson), 12. J. Hughes (Zegras), 25. J. Hughes, 40. J. Hughes (Zegras, Caufield), 53. Caufield (J. Hughes, Zegras), 53. Brink (Zegras, York)

USA: Knight (Rowe) – Helleson, Vlasic, Thrun, York, Fensore, Warren – Brink, Turcotte, Boldy – Caufield, J. Hughes, Zegras – Caulfield, Beecher, Farrell – Gildon, Moynihan, Lindmark – Beniers.

Finsko: Taponen (Piiroinen) – Heinola, Kokkonen, Loponen, Hatakka, Niemela, Räsänen – Saarela, Lundell, Puistola – Tieksola, Pärssinen, Aaltonen – Aku Räty, Aatu Räty, Petman – Hirvonen, Simontaival, Intonen – Miettinen.

Rozhodčí: Campbell, Schrader – Lundgren, Wyonzek

06:25 USA 1:0 Beniers (Vlasic, Helleson)
11:06 USA 2:0 J. Hughes (Zegras)
14:53 FIN 2 Pärssinen, sekání
16:51 USA 2 Gildon, nedovolené bránění
20:17 USA 2 Brink, hákování