konec (4:1)

18.04.2019, 21:00 • Stamford Bridge, Londýn • Čtvrtfinále • Vít Muzikář

Tipsport: 1.32 5.62 11.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Děkujeme za pozornost, dobrou noc. (23:11:46)
Frankfurt vyhrál nad Benficou 2:0 a rozdá si to v semifinále s Chelsea. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Arsenal a Valencia. Petr Čech se dnes postaral o vyřazení Neapole a i nadále může snít o tom, že se svou kariéru zakončí vítězstvím v Evropské lize. Tu už s Chelsea vyhrál. A nyní se s ní stále může utkat ve finále.
Slavia prohrála v odvetě na Chelsea poměrem 3:4. Nevyšel jí zejména vstup do utkání, kdy během sedmnácti minut třikrát inkasovala. Působila dost zakřiknutě. Když už Součkem snížila, tak soupeř ihned odpověděl.

Nicméně ve druhém poločase se hra vyrovnala. Ačkoliv si valná část fotbalové veřejnosti myslela, že se zápas bude pouze dohrávat, tak opak byl pravdou. Za podpory skvělých fanoušků hosté nic nezabalili. Petr Ševčík vstřelil dvě branky, pokaždé jinou nohou. Především jeho druhý gól, kdy vymetl šibenici, byl dle všeho životní. Ševčík si tuhle trefu bude nadosmrti pamatovat. Ale mohl klidně završit hattrick. Jenže netrefil čistě centr Zmrhala z levé strany.

Slavia udělala skvělou reklamu českému fotbalu. V Evropské lize končí ve čtvrtfinále.
Zákroky brankářů:
Kepa Arrizabalaga (Chelsea) – dva zákroky
Ondřej Kolář (Slavia) – žádný zákrok
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 2:5. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 9:17.

90+4

90+3

Stoch centroval pravačkou z levé strany na hlavu Luize.

90+3

Kolář nakopl míč na polovinu hřiště, kde Luiz vyhrál souboj s Olayinkou.

90+2

Slavia přerušila útok soupeře po pravé straně. Azpilicueta nespěchá s autem z poloviny hostů.

90+2

Luiz napálil pravačkou pouze zeď.

90+1

Kovačič si na středu došel pro faul Traorého.

90+1

Tři minuty nastavil sudí Skomina.

90

Král mohl přihrát Kúdelovi na pravou stranu, místo toho zakončil nad branku.

90

Stoch trefil Williana, Kepa skákal ke své levé tyči.

89

Žlutou kartu dostává David Luiz (Chelsea FC).

4:3

konec (4:1)

Branky: 5. Pedro (Giroud), 9. Deli (vla.), 17. Giroud (Pedro), 27. Pedro (Giroud) – 26. T. Souček (Ševčík), 51. Ševčík (T. Souček), 54. Ševčík (T. Souček)

Karty:   33. Kanté (CHE), 75. Emerson (CHE), 83. Arrizabalaga (CHE), 89. David Luiz (CHE) – 53. T. Souček (SLA), 73. Kúdela (SLA)

Chelsea FC: Arrizabalaga – Azpilicueta (C), Christensen, David Luiz, Emerson – Kanté, Kovačić, Barkley (70. Jorginho) – Pedro (87. Hudson-Odoi), Giroud, E. Hazard (65. Willian).
Náhradníci: Caballero – Jorginho, Higuaín, Hudson-Odoi, Zappacosta, Willian, Cahill.

SK Slavia Praha: O. Kolář – Kúdela, Ngadeu, Deli, Bořil – Král, T. Souček (C) – Ševčík (78. Stoch), Traoré, Zmrhal (85. Milan Škoda) – Masopust (52. Olayinka).
Náhradníci: Kovář – Olayinka, Zelený, Van Buren, Stoch, Milan Škoda, Frydrych.

Rozhodčí: Skomina – Praprotnik, Vukan (vš. SVN)

První zápas: Slavia - Chelsea 0:1