Elba DDM Ústí nad Labem – HBC Kladno

1:5

konec (0:3, 1:0, 0:2) Stav série: 0:3

13.04.2019, 18:00 • Stadion mládeže Ústí nad Labem • Čtvrtfinále • Jan Melicher

Ode mě je to pro dnešek a pro celý letošní ročník z Extraligy vše, děkujeme za pozornost a sledování během celé sezony a v září zase na značkách! (19:38:07)
Je to konec zápasu a také ústecké sezony. Vyloučení na čtyři minuty ze začátku třetiny se stalo pro domácí osudným. Kladno dvakrát udeřilo a bylo prakticky po zápase. Skvělý Banda dlouho držel naděje domácích, ale tříbranková ztráta z první třetiny byla už nad ústecké síly. Kladno postupuje do semifinále, Elba svou pouť letošní sezonou dnes končí.

44:30

Kladenští příznivci už tleskají svým svěřencům, je rozhodnuto.

43:41

Banda další zákrok z kategorie snů, když vykopl pokus Prokopa.

43:09

Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Poláček – 2 min., zásah do oblasti hlavy a krku + 10 minut osobní trest, zásah do oblasti hlavy a krku).

42:19

Tyč zvoní za Bandou po střele Dědiče!

41:49

Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Grus – 2 min., naražení zezadu + 10 minut osobní trest, naražení zezadu).

41:23

Zakázané uvolnění Kladna. Elba se snaží ze všech sil, ale bude to mít už obrovsky těžké.

40:41

40:08

Kladno se osvobozuje, domácí nedokázali vytvořit gólovku.

38:57

Lukáš Soukup dostal nabito od Červinky, ale pokus mu nesedl a skončil mimo hřiště. Hra se stěhuje do středního pásma, Elba pokračuje ve hře 4 na 3.

38:41

Vyloučení v týmu HBC ALPIQ Kladno (Hrabár – 2 min., nedovolené bránění).
Vyloučení v týmu HBC ALPIQ Kladno (Schnaubelt – 2 min., napadení).

38:14

Schnaubelt v dobré pozici přestřelil branku o metr.

37:41

Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Smolík – 2 min., krosček).

37:12

Lukáš Soukup našel Balcara, který měl velkou šanci snížit, ale Hájek teď podržel svůj tým.

36:19

Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Poláček – 2 min., zdržování hry).

35:46

Dva kladenští unikali sami na Bandu, který bravurním skluzem vyřešil situaci!

35:10

Domácí to ještě nebalí a snaží se aktivně napadat, budou to mít však těžké.

34:04

Kladno právě vstřelilo branku!
MICHAL DĚDIČ vystřelil, míček se po zákroku Bandy vznesl do vzduchu a nakonec skončil po skrumáži až v síti. Bez asistence.

33:08

Tak tohle je velká komplikace pro domácí! Po sporně puštěném zakázaném uvolnění rozestavělo Kladno zámek, ze kterého vypálil DOMINIK BARNOŠÁK a přes clonu míček zapadl do sítě. Asistence: Jiří Hrabár, Milan Schnaubelt.

32:30

Bandův skvělý zákrok a Soukupovo baseballové vyhození znamená osvobození domácích.

31:31

Těžká situace pro domácí, tohle oslabení musí zvládnout! Kladno se zatím nikam nežene.

31:16

Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Růžička – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).

30:22

Hned je z toho získané vhazování.

30:06

Elba na nic nečeká a nahazuje do pásma.

30:01

Druhá třetina je minulostí a jako diváka mě teď hodně mrzí výpadek Elby z první třetiny, protože druhá třetina, to byla s prominutím podívaná jako prase. Tvrdý hokejbal nahoru dolů, fantastické zákroky obou brankářů, především tedy Bandy. Pokud Elba vydrží v nastoleném tempu, čeká nás zajímavá třetina, nic ještě není ztraceno. Nevím, co kouč Pavlík svým svěřencům o třetině řekl, ale fungovalo to výborně.

30:00

29:52

Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Máme sníženo a tuhle branku zápas potřeboval! JAN LANGTHALER už nic nevymýšlel a poté, co se k němu dostal míček vymetl dělovkou horní roh branky. Asistence: Vojtěch Červinka, Jiří, Tomáš.

29:04

Po další kombinaci vypálil Červinka, jehož střelu Hájek vykopl.

28:30

Tomáš už zakončoval prakticky do odkryté branky a míček následně vyplaval před Hájkem. Podle mě ani samotný kladenský brankář netuší, jak míček vytáhl.

28:14

Vyloučení v týmu HBC ALPIQ Kladno (Pospíšil – 2 min., zdržování hry).

27:54

Hra se teď parádně přelévá z jedné strany na druhou, nepostrádá ani tvrdost, jen aby to nepřerostlo únosnou mez.

26:24

Červinka v dobré pozici natáhl ke střele, ale trefil posledního obránce.

24:49

Po ostrém souboji zůstal ležet Čejka, který byl zasažen v obličeji. Zákrok byl i dobře viditelný, avšak zůstává netrestán.

24:09

Smolík aktivním přístupem vybojoval útočnou buly.

23:21

Kváš výborně přečetl přihrávku během kladenského přečíslení.

22:22

Ústřední postava druhé třetiny je každopádně Zdeněk Banda, který se musí otáčet zleva doprava, připsal si už spoustu zákroků, některé fantastické. U Bandů zatím dnes zavřeno.

20:58

Kváš vyhodil míček z obranného pásma až nad síť za Hájkem. Vylučovat se však nebude, neboť v tomto případě má přednost zakázané uvolnění. Kladenští se sice rozčilují, ale pro příště si alespoň lépe projdou příručku pravidel pro nový ročník.

20:08

Opět Banda skvěle zasáhl, následně ještě Kváš s Poláčkem dali hostům najevo, že dorážení na svého brankáře trpět nebudou.

19:55

Pospíšil to vzal na sebe a dělovkou otestoval pevnost Bandovo výstroje.

19:28

19:00

Elba ve čtyřech a Bím hned vyváží míček dopředu.

18:59

Další zákrok Bandy, tentokrát rychlým betonem vykopl pokus Prokopa.

18:43

Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Banda – 2 min., zdržování hry). Trest odpyká Michajličenko.

18:43

Banda dvakrát neuvěřitelně zasáhl, jednou tygřím skokem vychytal Špačka, podruhé odolal sprše dorážek, následně po souboji v brankovišti posunul branku, za což zdá se, bude vyloučen.

18:01

Soukup postupoval proti jedinému obránci, avšak domácí útočník si neporadil.

17:44

Kváš nahodil do pásma, kde byli dříve protihráči a získávají míček.

17:28

Vyloučení v týmu HBC ALPIQ Kladno (Pražák – 2 min., držení protihráče).

17:00

Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Čejka – 2 min., napadení).

17:00

Kladno vyhazuje až na zakázané uvolnění, Banda, který vystřídal Rechtorika nemusel zasahovat. Současně se však bude vylučovat.

16:17

Mohlo být sníženo! Stupka ve velké šanci na brankovišti trefuje beton Hájka. Elba ale vstoupila do třetiny jako úplně jiné mužstvo.

15:52

Míček vyhozený mimo hřiště z hole domácího obránce, avšak s lehkou tečí, takže se nevylučuje.

15:14

Elba vlétla do pásma, ale Poláček nezachytil míček na červené čáře a musí spěchat dozadu.

15:01

Profesorský výkon rysů znamená tříbrankové vedení. Kladno totálně ovládlo první část třetiny a pro domácí tým bude teď situace proklatě těžká. Na druhou stranu nám i na Kladně ukázali, že nic nebalí. Pro představu střely v první třetině jsou zapsány 3:8. Osobně jsem viděl jeden zákrok Hájka.

15:00

14:25

Prokop se dostával do šance, ale po sporném zákroku upadl, k míčku se dostal Schnaubelt, který ale trefil jen ležícího Prokopa.

12:31

Hrabár měl spoustu času na vyslání střely, trefil však jen klubko těl před brankou.

11:56

10:42

Špaček vyslal tvrdou dělovku na rameno Rechtorika, který skvěle zasáhl a vytěsnil míček.

09:56

Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Sedláček – 2 min., vražení na hrazení).

09:11

Langthaler přejel modrou čáru a zkusil rychlý švih, který skončil uprostřed branky. Pro Hájka je to vůbec první zákrok v zápase.

07:51

Sedláček zachránil svůj tým před další pohromou, když padl do střely a vyrazil míček z pásma.

06:55

Z krátkého závaru je tady třetí branka hostů! MILAN SCHNAUBELT dostal trochu víc prostoru v mezikruží a skrytou střelou pod vyrážečku slaví úspěch. Asistence: Michal Šícha.

06:12

Hra najednou úplně ztratila parametry play off a ani jeden tým se nemůže udržet na míčku.

05:03

Kladno se najednou nemusí nikam hnát, což mu jistě vyhovuje.

03:41

Až teď zkusil něco vymyslet Tomáš se Stupkou, ale nedostali se před branku.

03:08

Kladno stále operuje s míčkem na hokejkách, domácí tým zatím vůbec nestíhá.

01:30

Tohle je pro středočechy úvod jako hrom! Po krátkém tlaku se do šance vytočil RADIM ŠTĚPÁNÍK a jeho pokus backhandem proskotačil až do branky. Asistence: Jiří Hrabár.

00:25

Tak tohle je studená sprcha pro domácí tým! Pospíšil našel v náběhu ONDŘEJE PRAŽÁKA, který rychlým blafákem mezi nohy překonal Rechtorika, který dnes dostal v brance přednost. Asistence: Jan Pospíšil.

00:05

Langthaler úspěšně zvládl vhazování a přes obránce se posouvá Elba až do pásma.

00:01

Elba DDM Ústí nad Labem: Banda(Rechtorik) – Balcar, Bím, Čejka, Červinka, Grus, Haken, Kváš, Langthaler, Michajličenko, Poláček, Růžička, Sedláček, Smolík, Soukup, Švanda, Tomáš, Gottfried, Stupka

HBC ALPIQ Kladno: Hájek(Jirotka) – Pospíšil, Soukup, Pliml, Hrabár, Dědič, Haisman, Novák – Špaček, Prokop, Pražák, Schnaubelt, Barnošák, Šícha, Kohout, Štěpáník, Procházka, Eitler, Hnízdil, Kamenář

Rozhodčí: Gráca, Martis.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
Ústečtí hokejbalisté mají nůž na krku, ve čtvrtfinále play off CROSSDOCK Extraligy prohrávají s Kladnem 0:2 na zápasy. V sobotu 13. dubna je čeká třetí utkání, které musejí vyhrát, pokud budou chtít ještě zabojovat o prodloužení sezony. ALPIQ je tak na tom mnohem lépe, ale poslední krok je vždy nejtěžší. Druhé utkání muselo rozhodnout až prodloužení, takže nás čeká ještě velmi vyrovnaný zápas.
Zápasy rozhodují přesilovky, Ústí musí být disciplinované

V prvním zápase rozhodla úvodní třetina, kterou vyhrálo Kladno 3:0, což mu nakonec k vítězství stačilo. Další branky už vstřelit nedokázalo, Ústí se dokázalo prosadit pouze jednou. Kamenem úrazu byla hlavně častá vyloučení Severočechů. Z jedenácti přesilovek dokázali domácí využít sice jen dvě, ale i to jim stačilo. Ani ve druhém případě se hosté nepoučili a usedali často na trestnou lavici. Poměr vyloučených se však vyrovnal, a byli to tentokrát hosté, kteří využili více přesilovek. Nakonec se ale stali domácí tím, kdo dovedl zápas do vítězného konce.

1:5

Branky a nahrávky: 30. Langthaler (Červinka, Tomáš) – 1. Pražák (Pospíšil), 2. Štěpáník (Hrabár), 7. Schnaubelt (Šícha), 34. Barnošák (Hrabár, Schnaubelt), 35. Dědič

HBC Kladno: Hájek(Jirotka) – Pospíšil, Soukup, Pliml, Hrabár, Dědič, Haisman, Novák – Špaček, Prokop, Pražák, Schnaubelt, Barnošák, Šícha, Kohout, Štěpáník, Procházka, Eitler, Hnízdil, Kamenář

28:14 KLA 2 Pospíšil, zdržování hry
29:52 UNL 1:3 Langthaler (Červinka, Tomáš)
31:16 UNL 2+2 Růžička, vysoká hůl+vysoká hůl
33:08 KLA 1:4 Barnošák (Hrabár, Schnaubelt)
34:04 KLA 1:5 Dědič
36:19 UNL 2 Poláček, zdržování hry
37:41 UNL 2 Smolík, krosček
38:41 KLA 2 Hrabár, nedovolené bránění
KLA 2 Schnaubelt, napadení
41:49 UNL 2+10 OT Grus, naražení zezadu+naražení zezadu
43:09 UNL 2+10 OT Poláček, zásah do oblasti hlavy a krku+zásah do oblasti hlavy a krku