Peter Cehlárik (BOS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:27
David Krejčí (BOS) 1+0, 5 střel, čas na ledě 20:11.
Střely na branku: 28 – 25 (9:10, 5:7, 14:8)
Trestné minuty: 10 – 8
Využité přesilové hry: 1/4 – 2/5
Vyhraná vhazování: 56% – 44%
Bodyčky: 19 – 21.
Je dobojováno! Boston šel do třetí třetiny s jednobrankovou ztrátou, kterou v oslabení vymazal Patrice Bergeron. O chvíli později ale podvacáté v sezóně skóroval Huberdeau a už se zdálo, že bostonská neporazitelnost v základní hrací době skončí. Opak se ale stal pravdou. Panthers šli v závěru do čtyř a Matt Grzelcyk svou tvrdou střelou v čase 19:23 vyrovnal. Všichni najisto počítali s prodloužením, o které však Bruins nestáli a sedm vteřin před koncem se poprvé dostali do vedení, když svůj výtečný výkon korunoval Patrice Bergeron. Florida tak znovu přišla o dobře rozjetý zápas a pošesté v řadě prohrála o jeden gól. Boston naopak podruhé v řadě vyhrál zápas, ve kterém prohrával o dvě branky, a boduje už v 18. utkání za sebou.

59:58

Panthers si ihned vzali oddechový čas a odvolali brankáře. Čas na pořádný útok jim ale nezbyl.

59:53

59:53 Patrice BERGERON - 4:3

59:53

Bruins právě vstřelili branku!
Tak to je neuvěřitelné, hráči Bostonu dvěma góly v šedesáté minutě dokonale otáčí stav a dostávají diváky do euforie! Nemohl u toho chybět Brad Marchand, který si u levého mantinelu výtečně pokryl puk před Mathesonem a posunul ho do kruhu pro vhazování na PATRICE BERGERONA, který vystřelil zápěstím přesně k bližší tyči. Asistence: Brad Marchand.

59:34

Kuraly porazil na vhazování Barkova a Bruins okamžitě přešli do útočného pásma. Chárova tvrdá střela tentokrát Luonga nepřekonala.

59:23

59:23 Matt GRZELCYK - 3:3

59:23

Neporazitelnost Bostonu v základní hrací době pokračuje! Domácí udeřili vteřinu před koncem přesilové hry a zřejmě posílají tento zápas do prodloužení. MATT GRZELCYK si vyměnil puk s Marchandem a mohutně napřáhl zpoza kruhů. Luongo nemohl přes velké množství těl moc vidět a puk mu po lehké teči od hostujícího hráče zapadl pod břevno. Asistence: Brad Marchand, Charlie McAvoy.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:54

Až teď míří finský gólman na domácí střídačku a v pouští do hry šestého útočícího hráče.

58:22

Tuukka Rask ještě neodjel ze své branky a dobře udělal, protože byl potřebný při likvidaci možného úniku Trochecka!

58:05

A znovu v akci Krug, který hned dvakrát střílel z ostrého úhlu. V obou případech mířil dobře, ale Luongo si prostor na bližší tyči pohlídal.

57:31

Luongo neudržel ve výstroji dělovou ránu z hokejky Toreyho Kruga. U brankoviště stál Heinen, jenže z dorážky přestřelil.

57:24

Ideální příležitost na vyrovnání a také hru v šesti proti čtyřem! Za podražení Davida Krejčího je vyloučena hostující osmašedesátka v podobě Mikea Hoffmana.

56:56

McAvoy s Krugem uklidnili situaci na modré čáře. Prvně jmenovaný také napřáhl ke střele, jenže Roberto Luongo nemusel vůbec zasahovat.

4:3

Branky a nahrávky: 31. Krejčí (Heinen, Backes), 49. Bergeron (McAvoy, Marchand), 60. Grzelcyk (Marchand, McAvoy), 60. Bergeron (Marchand) – 23. Barkov (Yandle, Huberdeau), 27. Huberdeau (Barkov, Yandle), 51. Huberdeau (Dadonov, Ekblad)

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Grzelcyk, J. Moore – Heinen, Bergeron (A), Marchand – Kuhlman, Krejčí (A), Cehlárik – Backes, Coyle, Nordström – Wagner, Acciari, Kuraly.

Florida Panthers: Luongo (Montembeault) – Ekblad (A), Matheson, Weegar, Yandle, Brown, Pysyk – Dadonov, Barkov (C), Huberdeau – Hoffman, Trocheck (A), Vatrano – Brouwer, Sheahan, J. McGinn – Hunt, Borgström, Hawryluk.

Rozhodčí: Pochmara, Luxmore – Mills, Alphonso

Diváci: 17 565

11:26 BOS 2 Grzelcyk, hákování
15:04 FLA 2 Trocheck, vysoká hůl
22:23 BOS 2 Carlo, podrážení
22:48 FLA 0:1 Barkov (Yandle, Huberdeau)