po prodl. (1:3, 3:0, 0:1 - 0:1)

22.02.2019, 18:35 • 53. kolo • Otto Slabý

Tipsport: 3.41 4.5 1.75 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to pro dnešek vše. Přeji hezký zbytek dne a těším se u dalšího sledování onlajn přenosů. (21:14:55)
Hosté nakonec udolali domácí tým přesilovou hrou v prodloužení a vzhledem k tomu, že v prodloužení prakticky nepůjčili soupeři kotouč, zaslouženě odvážejí z Maďarska 2 body.

62:30

Banská Bystrica právě vstřelila branku!
Hosté využívají přesilovku, když Benjamin Marshall vystřelil nepřesně, a domácí neuklidili puk do bezpečí. Toho následně z těsné blízkosti využil GUILLAUME ASSELIN. Asistence: Éric Faille.

60:44

Hosté si vynutili tlak a Vay musel dvakrát zasahovat. Jejich tlak nakonec přerušil faulem Crawford.

60:01

Prodloužení začne přibližně v 21:05.
Hostům se podařilo ve třetí třetině srovnat a celkem zaslouženě uvidíme prodloužení.

60:00

59:07

Pance měl velkou příležitost, ale nedokázal puk tečovat. Banská Bystrica po rychle přenesené hře si vynutila vhazování před Vayem.

58:15

Hosté se snaží rozhodnout ještě před koncem utkání a snaží si vydobýt územní převahu. DOmácí ale hrozí z brejků a nakonec se bude vhazobvat před Williamsem.

57:17

56:56

Sziranyi nyní měl rozhodnutí na hokejce. Se střelou do prázdné branky ale otálel a Williams se nakonec stačil přesunout od druhé tyčky a jeho střelu pokrýt.

55:17

Bezprostředně poté co Asselin nedokázal zakončit úspěšně přečíslení, špatně jeho tým střídal a hrál chvilku v šesti.

54:01

Žigo se dostal tváří v tvář Vayovi, ten ale opět zanechal chladnou hlavu.

53:22

Koper nebezpečně dorážel nahození Němčíka. Vay byla ale na místě a situaci vyřešil.

52:31

Vidíme hokej nahoru dolu ale bez vážných šancí. Nejvážnější z nich bylo nahození na branku z rohu, kterou Williams v klidu chytá do lapačky.

51:25

Hosté zvládli oslabení výtečně a drží piuk pod kontrolou, nyní dokonce musel zasahovat Vay.

50:46

49:47

Hosté hrají výborně oslabení a většinu času tráví puk na polovině domácího celku.

48:46

Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Ďatelinka – 2 min., podrážení).

48:07

Lamper se prosmýkl do útočné třetiny a vystřelil nad branku Vaye. Následná útočná přihrávka hostí byla tak nepřesná, že byla posouzena jako zakázané uvolnění.

47:01

Domácí se nerozklepali po srovnávací brance a naopak to byli oni, kdo zatopil brankáři soupeře. Williams toho skutečně moc neviděl, ale měl štěstí, že puk trefil právě jeho výstroj.

46:31

Hostům se podařilo vyrovnat skóre, když Tomáš Surový vystřelil z pravé strany, Adamovi Vayovi puk vypadl, čehož využil gólovou dorážkou PATRIK LAMPER. Vzhledem k tomu, že Lamper při dorážce atakoval brankáře, musel o brance rozhodnout videorozhodčí, který posoudil, že Lamper jej atakoval mimo brankoviště. Asistence: Tomáš Surový.

45:40

Higgs se neprosadil sám proti dvojici protihráčů.

44:27

Hosté zatlačili soupeře před branku vyslali dvě střely. Vay ale zatím drží svůj tým ve vedení.

43:30

László Ritó pronikl do útočného pásma, a skryl svoji střelu za bránícího hráče, ale netrefil prostor branky.

42:59

41:30

Domácí mají velkou příležitost odskočit svému soupeři a jde na to dobrou kombinací, ale Williams drží tentokráte svůj tým.

40:59

Vyloučení v týmu DVTK Jegesmedvék (Marshall – 2 min., vražení na hrazení).

40:19

Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Němčík – 2 min., podrážení).

40:01

Další třetina začne přibližně v 20:25.
Domácí pojali druhou třetinu velkolepě a třemi góly otočili vývoj utkání a dokonce ubránili i téměř dvouminutové dvojnásobné oslabení. Banská Bystrica začala hrát až po inkasované čtvrté brance, ale ve všech šancích narazila na ve druhé třetině vynikajícího Vaye.

40:00

39:59

Na konci třetiny jsme viděli velkou strkanici u časoměřičů a na začátku třetiny uvidíme, zda rozhodčí udělí nějaké tresty.

38:45

Kulmala se vyhnul soupeřům a zcela osamoceně pronikl do útočného pásma odkud střílí ze strany příklepem. Branku ale vůbec netrefil.

37:01

Surový je opět v akci a nyní šikovně skryl střelu za dva obránce. Opět ale trefil pouze Vaye.

36:20

Surový vyhrál buly na Ďatelinku, který z první pálí přímo do Vaye.

35:35

Southorn pálil tvrdě od modré čáry. Vay ale stále drží náskok domácích.

34:15

Panceho nahození nadělalo hodně velký závar před brankou Williamse, neboť Kiss a Kulmala nebezpečně doráželi, ale amerického brankáře nepřekonali.

33:59

Bartánus se dostal před Vaye, ten ale jeho kličku vystihl a vykryl.

32:09

31:30

Marshall nahazoval puk před branku, kde byl několikrát tečovaný. Touš nakonec minul domácí branku jen o několik málo centimetrů.

30:09

Vyloučení v týmu DVTK Jegesmedvék (Somogyi – 2 min., držení).

29:17

Hoggs se po vjezdu do útočného pásmu ocitl na malou chvíli v přečíslení se spoluhráče. Akci ale řešil individuálně a neprosadil se.

28:45

Domácí uklidnili svůj tlak a nyní vidíme spíše neutrální hokej a klid před bouří.

27:47

Oddechový čas pro hosty.

27:47

Miskolc právě vstřelil branku!
Neuvěřitelný výkon domácích hokejistů ve druhé třetině pokračuje. János Vas prošel do útočného pásma a přesným pasem našel ALEXISA LOISEAUA. Ten vystřelil švihem překonal Williamse počtvrté. Asistence: Janus Vas, Bence Sziranyi.

26:43

Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Mihálik – 2 min., krosček).

26:17

25:07

Banská Bystrica je logicky nastěhovaná v útočném pásmu, domácí ale hrají oslabení dobře a nepovolují jí žádné vážnější šance. Banská Bystrica rovněž prováhala několikrát čas na střelu.

24:17

Kiss vyhazuje puk mimo diváky a dává tak příležitost hostům vrátit se do vedení.

24:13

Vyloučení v týmu DVTK Jegesmedvék (Hajós – 2 min., podrážení).

23:41

Miškovcovi se nepodařilo vyhodit a Gabor tak dostal šanci, aby našel Kopera před brankou. Trefil ale pouze betony Vaye.

22:25

Kulmala je opět na ledě a domácí tým nepřešli útočné choutky a Williams je opět v ohrožení.

21:20

Jen minutu a 35 sekund potřebovali domácí hokejisté, aby v druhé třetině vyrovnali skóre. Trošku se štěstím se udrželi v útočné třetině a ke střele švihem se dostal RASMUS KULMALA a překonal Stephona Williamse. Asistence: Balint Magosi .

20:45

Kulmala převzal přihrávku na kruh a naznačil střelu golfákem. Potom se ale všiml na druhé straně metr od brankové čáry postaveného ŽIGU PANCE, kterému poslal křižný pas. Ten poté využil pomalého přesunu Williamse a z ostrého úhlu zakončil. Asistence: Rasmus Kulmala, Bence Sziranyi.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:30.
Ačkoliv první dvě minuty naznačovaly, že by Miškolc mohl hrát s leadrem tabulky vyrovnaný zápas, první útok Bystrice ale i následný atak ihned domácí posadil na zem. Banská Bystrica poté víceméně kontrolovala hru a nepouštěla soupeře do vážnější šance. Maďaři tak vzali z vděk přesilové hře, ze které snížili střelou od modré, stejnou kartou však později udeřila opět Bystrica, která zaslouženě vede po 1. třetině 1:3.

20:00

19:22

Gabor nejprve trefil vysoko hokejkou Somogyiho a po odpískání jej ještě dohrál na mantinel a Maďar šel na led. Gabor ovšem inkasuje pouze 2 trestné minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

18:08

Banská Bystrica přebrala puk do své moci, nyní ale ani Bystrica není nebezpečná. Když ale nyní mohl Asselin nebezpečně vypálit z kruhu, byl jeho pokus zastaven pro ofsajd.

17:22

Domácí se drží v útočném pásmu, ale hosté je dobře dostupují a prakticky jim nedovolí téměř ani vystřelit, natož vážněji ohrozit Williamse.

16:48

Hosté jsou při chuti a stále útočí a zaváří Vayovi. Nyní však nepřesnou přihrávkou dostali soupeře do svého pásma pro zakázané uvolnění.

15:04

Vay už předchozí střelu jen tak tak vyrazil do rohu, kde se objevili dva obránci DVTK na jednoho útočníka Bystrici. Feille byl však u touše dřív a rychle našel v kruhu nikým nehlídaného BROCKA HIGGSE, který si dovolil touš ještě zpracovat a v ledovém klidu vystřelit a překonat Vaye. Asistence: Eric Faille.

14:01

Ďatelinka našel Šoltése před brankou, který díky faulu Kisse neproměnil šanci, kdy byl před brankou zcela nepokryt.

13:01

Hosté se vymanili z přesilovkového sevření a Bartánus podnikl rychlý přesun do útoku a nahodil puk na Vaye, jen aby vybojoval vhazování před jeho brankou.

12:49

11:30

Williams musel během přesilové hry dvakrát zasahovat, ale tentokráte žádný puk za svá záda nepustil.

10:49

Vyloučení v týmu DVTK Jegesmedvék (Bartánus – 2 min., hákování).

09:12

Miskolc se právě prosazuje střelou z kruhu a rychle využívá přesilovou hru. Autorem branky je JAMIE MILAM, který využil posunutí puku od modré čáry. Asistence: Nicholas Crawford, Janus Vas.

08:41

Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Šoltés – 2 min., sekání).

08:39

Další pokus o útočení domácího celku končí ofsajdem.

08:32

Icing Banská Bystrica.

07:44

Banská Bystrica poctivě brání svůj náskok a nedovoluje domácím žádné větší šance.

06:20

Maďarský tým se stále snaží útočit a tlačit a momentálně mají více ze hry.

05:58

Brejk Banské Bystrice tentokráte brankou nekončí.

04:30

Williams se po přenesení hry dočkal svého prvního vážnějšího zákroku.

03:10

Domácí se nezalekli dvou rychlých úderů a znovu se chystají do útoku.

02:24

Hosté vytvořili tlak v rohu vedle útočící branky. Následně však poslali puk na druhou stranu na modrou čáru, odkud střelou mezi kruhem a modrou čárou zvyšuje VLADIMÍR MIHÁLIK. Asistence: Guillaume Asselin, Eric Selleck

01:55

Až nyní se se hosté dostali do útoku a hned z prvního útoku udělali přečíslení 2 na 1, které zakončil PATRIK LAMPER. Asistence: David Šoltés

00:40

První útok začali domácí. Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

00:01

DVTK Jegesmedvék: Vay – D. Kiss, N. Crawford, Láda, Szirányi, J. Milam, Göz – Kulmala, Vas, Pance – Magosi, Loiseau, R. Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Ritó, Hajós, Vojtkó – Albert

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Williams – B. Marshall, Mihálik, Southorn, Glenn, Kubka, Ďatelinka, Nemčík – Asselin, Faille, Selleck – Bartánus, Higgs, A. Šťastný – Lamper, T. Surový, Šoltés – Gabor, Zigo, Koper – Češík

Rozhodčí: Vladimír Snášel, Miroslav Štefik – Andrej Bogdaň, Roman Výleta – Rudolf Lauff.
Vzájemné zápasy těchto týmů však ukazují že DVTK Jegesmedvék dokáže být pro obhájce titulu a lídra soutěže nepříjemným soupeřem, když poslední dvě utkání dokázali Maďaři vyhrát doma 1:0 a v Bystrici 3:2 na nájezdy. Začátek sezóny však ohledně vzájemných zápasů vyšel lépe Bystřici, která nejprve vyhrála v Budapešti 5:2 a následující měsíc výhru doma potvrdila vítězstvím 3:1. Suma sumárum součet vzájemných utkání v této sezóně zní 1-1-0-2 s celkovým skóre 7:10.
Oproti tomu obhájce titulu a účastník Ligy mistrů HC 05 iClinic Banská Bystrica hraje nyní bezstarostný hokej, což se promítá i do série tří vítězných zápasů v řadě a to i v důležitých a těžkých zápasech, jako když doma přejel třetí Košice 5:1 a vyhrál na ledě druhého Zvolenu 4:2. Domácí výhra nad Detvou 7:3 je už jen slíznutá smetana. Jak by také hokej Bystrice nebyl bezstarostný, když s náskokem 5 bodů vede nejvyšší soutěž Slovenska a pyšní se i nejproduktivnějším hráčem soutěže, jímž je Kanaďan Eric Faille se 70 body a náskokem 9 bodů před legendou slovenského hokeje Nagym.
Maďarský tým DVTK Jegesmedvék se aktuálně pohybuje na sedmé pozici, zajišťující osmifinále, přičemž na šestou (čtvrtfinálovou) pozici ztrácí 7 bodů, avšak na pozice ztrácející osmifinálovou účast má takový náskok, že pozici v osmifinále play off má prakticky zajištěnou. Tým z Budapešti by se jistě chtěl pokusit o dosažení čtvrtfinále po základní části, v současné době se mu ale příliš nedaří, když poslední 2 zápasy prohrál a to v Popradu 2:1 a doma s Novými Zámky 2:1 po samostatných nájezdech.
Hezký den Vám přeji od onlajnového přenosu z utkání hokejové Tipsport Ligy, ve kterém se proti sobě postaví týmy DVTK Jegesmedvék a HC 05 iClinic Banská Bystrica.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

4:5

Branky a nahrávky: 10. Milam (Crawford, Vas), 21. Pance (Kulmala, Sziranyi), 22. Kulmala (Magosi), 28. Loiseau (Vas, Sziranyi) – 2. Lamper (Šoltés), 3. Mihálik (Asselin, Selleck), 16. Higgs (Feille), 47. Lamper (Surový), 63. Asselin (Feille)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Vay – D. Kiss, N. Crawford, Láda, Szirányi, J. Milam, Göz – Kulmala, Vas, Pance – Magosi, Loiseau, R. Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Ritó, Hajós, Vojtkó – Albert

HC´ 05 Banská Bystrica: Williams – B. Marshall, Mihálik, Southorn, Glenn, Kubka, Ďatelinka, Nemčík – Asselin, Faille, Selleck – Bartánus, Higgs, A. Šťastný – Lamper, T. Surový, Šoltés – Gabor, Zigo, Koper – Češík

01:55 BBY 0:1 Lamper (Šoltés)
02:24 BBY 0:2 Mihálik (Asselin, Selleck)
08:41 BBY 2 Šoltés, sekání
09:12 MIS 1:2 Milam (Crawford, Vas)
10:49 MIS 2 Bartánus, hákování
14:01 MIS 2 Kiss, sekání