Vhazování (%): 56 – 44
Hity: 32 – 19
Přesilová hra: 0/2 – 0/3
Trestné minuty: 8 – 6
Blues zaznamenali čtvrtou výhru v řadě za sebou a pátou výhru z posledních šesti zápasů. Příští utkání odehrají v sobotu večer, 9. února, kdy doma přivítají Nashville Predators.

Lightning bodovali ve čtvrtém zápase po sobě, podruhé v řadě ovšem prohráli. Následující duel sehrají v noci na neděli, 10. února, kdy doma budou hostit Pittsburgh Penguins.

64:01

64:01 Brayden SCHENN - 0:1

64:01

St. Louis právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Přesně v době, kdy byla ohlašována poslední minuta prodloužení, Vasilevského z levého kruhu pro vhazování šťastně prostřelil BRAYDEN SCHENN. Asistence: Colton Parayko, Vladimir Tarasenko.

62:44

Pokračujeme ve třech. Vhazování po pravici Binningtona.

62:44

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Brayden Point – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Vince Dunn – 2 min., nedovolené bránění).

62:40

Kučerov před bránu na Pointa, ten ale zakončoval nepřesně.

62:31

Máme za sebou polovinu prodloužení.

61:55

Střela McDonagha z pravé strany zablokována Paraykem.

61:25

Další útočná snaha Lightning, Binnington vše řeší přikrytím puku a přerušením hry.

60:36

Obrovská šance Hedmana, Binnington nyní zachránil svůj tým od inkasování.

60:03

Kotouče se ujímají Blues.

60:01

Úvodní vhazování prodloužení obstarají Point a O'Reilly.

58:59

Bekhend Gourdea z mezikruží, Binnington na svém místě.

58:33

Po střele Paláta z pravé strany ještě dorážel před bránou Gourde, avšak neúspěšně.

57:28

Vhazovalo se ve středovém kruhu.

57:26

Hra přerušena, jelikož puk skončil v ochranné síti za Vasilevského zády.

57:01

Následný (další) útok Bolts skončil ofsajdem.

56:51

Johnson vystřelil zprava z dobré pozice, jen těsně přitom minul tři tyče.

56:25

Touš si to namířil do ochozů Amalie Areny. Vhazovat by se následně mělo v neutrální zóně.

55:53

Pokus McDonagha od modré, z levé strany, Binnington zasahovat nemusel.

55:03

Čtyři minuty a 57 vteřin do konce třetí třetiny. Na vhazování po levici Binningtona máme Millera a O'Reillyho.

55:03

Binnington má kotouč ve svém držení, proběhne poslední reklamní přestávka.

54:48

Kučerov z mezikruží taktéž Binningtona neohrozil.

54:21

Střela Johnsona z pravé strany si cestu na bránu nenašla.

54:01

Necelých šest minut do konce třetí třetiny. Lightning – Blues stále 0:0.

53:26

Střely na bránu: 26 – 38

53:11

52:55

Palát mezi kruhy na Killorna, ten se ale nakonec k zakončení nedostal.

52:12

První polovina z trestu Maroona je pryč.

51:32

Hedman pálil od modré z první, Binnington pozorný.

51:11

Druhá přesilová hra Lightning v dnešním zápase. Dočkáme se úvodního gólu?

51:11

Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Patrick Maroon – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

50:32

Konec reklamní přestávky. Na vhazování po Vasilevského pravé ruce máme Gourdea a Bozaka.

50:32

Bozakovo nahození z levé strany končí u Vasilevského v rukavici. Následuje reklamní přestávka.

49:59

Schenn a Tarasenko mohli poslat Blues do vedení, na Vasilevského ovšem nevyzráli.

49:35

Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:35

Thomas se rychle obtočil kolem brány soupeře, následně také zakončil, Vasilevskij však připraven.

48:44

Bouwmeester zkoušel štěstí z úhlu, z levé strany, Vasilevskij ale mohl zůstat v klidu.

47:39

Pokus Bortuzza od modré, z pravé strany, postrádal přesnost.

47:30

Zpět do akce! Point a Bozak v souboji na vhazování po Vasilevského levici.

47:30

Zahrozili také Bluesmani, ovšem Vasilevskij si dokázal poradit. Na řadu přihází první reklamní přestávka třetí třetiny.

46:58

Stamkos vymyslel další útočnou akci Lightning, když přihrál mezi kruhy Gourdeovi. Ten ale následně z dobré pozice minul.

46:30

V posledních dvou minutách se dění na ledě trochu zklidnilo.

45:36

Paquette svým střeleckým pokusem od levého mantinelu našel pouze Binningtonovu lapačku.

44:51

Střely na bránu: 23 – 34

44:05

Až na jednu šanci patří třetí perioda zatím jednoznačně domácím Bolts.

43:21

Po dobré přihrávce Stamkose střílel zprava Strålman do tyče.

43:16

Zakázané uvolnění ze strany St. Louis.

42:30

Na opačné straně kluziště měl dobrou příležitost z blízkosti MacEachern, Vasilevskij se ovšem zaskvěl.

42:15

Kučerov a Coburn obstarali další střely Blesků, gól z nich však nepadl.

42:00

Johnson z levé strany přestřelil Binningtonovu svatyni.

41:20

Dobrý nástup Tampy do třetí třetiny.

41:02

Střelecký pokus Strålmana od modré čáry, z pravé strany, Binningtona nezaměstnal.

40:33

Pokus Hedmana od modré, zleva, Binnington vyrazil puk levým betonem.

40:09

Cirelliho střela z levé strany byla zablokována Pietrangelem, Binnington tak bez práce.

40:01

Obě mužstva máme zpět na ledě Amalie Areny. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka bude zahájena za několik málo okamžiků!

Po 2. třetině: Lightning vs Blues 0:0

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:59

Na góly si budeme muset počkat.

39:55

Pointova útočná akce po levé straně nic významného nepřinesla. Binnington schoval puk do své moci, vhazovat se ještě bude po jeho pravé ruce.

39:26

Dunn od modré, zleva, dvakrát otestoval Vasilevského.

39:01

Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

38:36

Od modré čáry to zkusil Sergačjov, jeho pokus ale zablokoval hned první bránící hráč – Sanford.

37:53

Střela Girardiho od modré, z pravé strany, byla zablokována Bouwmeesterem.

37:15

Cirelliho pokus ze středu útočného pásma, Binnington měl připravenou svou vyrážečku.

36:42

Tři minuty a 18 vteřin do konce druhé třetiny. Miller a O'Reilly na vhazování po Vasilevského pravici.

36:42

Bekhend Sundqvista z levé strany, pohodlný zákrok Vasilevského. Proběhne další z reklamních přestávek.

35:55

Stále čekáme na úvodní gól. Dočkáme se jej v prostřední části?

34:50

Lightning se oproti první třetině zlepšili a vyrovnali hru.

34:36

Erneho střela z otočky z pravé strany, Binnington kotouč vyráží svou vyrážečkou.

33:50

Zakázané uvolnění Tampy Bay.

33:15

Střelecký pokus Sergačjova z levé strany byl zablokován obranou soupeře.

32:50

Johnson znovu z pravé strany vyzkoušel Binningtona.

32:31

Střely na bránu: 14 – 28

32:27

Můžeme pokračovat. Na vhazování po levici Binningtona se sklání Point a Barbašev.

32:27

Binnington zasáhl proti pokusu Johnsona zprava, z úhlu. Je tu reklamní přestávka.

32:01

Odehráno 32 minut, utkání mezi Lightning a Blues stále bezbrankové.

31:56

30:55

Na opačné straně ledu měl velkou šanci při vlastním oslabení z mezikruží McDonagh, minul ale bránu.

30:37

Maroon a Bozak se postarali o vzruch před Vasilevského svatyní, avšak neuspěli.

29:56

Vzápětí je tu třetí přesilová hra Blues. Vhazuje se po Vasilevského levé ruce.

29:56

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Braydon Coburn – 2 min., držení).

29:49

29:40

Killornova střela z pravého kruhu pro vhazování při vlastním oslabení, Binnington touš vyrazil.

28:50

Začíná druhá minuta z trestu Kučerova. Bluesmani zatím s jednou střelou na bránu. Obstaral ji mimochodem Schwartz.

27:49

Druhá početní převaha pro Blues. Vhazování po Vasilevského pravici.

27:49

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Nikita Kučerov – 2 min., vysoká hůl).

27:38

Ihned po vyhraném vhazování Pointa střílel zleva Kučerov, nastřelil přitom tyč.

27:35

Icing hostů. Vhazovat se tak za malý moment bude před Binningtonem.

26:44

26:44

Vasilevskij zasáhl rukavicí proti střele Schwartze z pravé strany. Pokračovat budeme po reklamní přestávce.

26:36

Střely na bránu: 11 – 22

26:31

25:40

Skvělé oslabení v podání Tampy Bay. Bluesmani jsou bez šancí i bez pobytu v útočném pásmu.

25:15

Další útočnou akci Blesků při vlastním oslabení řídil Killorn, jeho pokus ze středu útočného pásma ovšem neprošel přes Pietrangela.

24:46

Cirelli útočil po levé straně při vlastním oslabení, Binnington ale obstál.

24:31

První přesilovka pro Blues. Vhazuje se po Vasilevského pravici.

24:31

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Ryan McDonagh – 2 min., hákování).

24:20

McDonagh vystřelil od modré čáry, po pasu od Stamkose. Binnington schoval touš do své lapačky.

24:11

Nepřesná rozehrávka St. Louis, čároví jim byli nuceni odpískat zakázané uvolnění.

23:37

Vasilevskij znovu v akci. Od modré jej ohrozil Edmundson.

23:05

Bluesmani mají daleko více ze hry.

22:53

Od modré čáry zkusil své štěstí Dunn, Vasilevskij zapsal další zákrok.

22:26

Maroon a Sundqvist zkoušeli bekhendové střely, Vasilevskij však v obou případech pozorný.

21:57

Střelecký pokus Parayka od modré, zprava, Vasilevskij má touš ve svém náručí.

21:45

Schwartzova střela z pravé strany, Vasilevskij puk vyrazil pravým betonem.

20:56

O'Reilly útočil středem, přes obranu soupeře ale neprošel.

20:20

Girardi a Hedman se dostali k prvním střelám ve druhé třetině, kotouč nakonec skončil v ochranné síti za Binningtonovými zády.

20:01

Hokejisté Tampy a St. Louis jsou zpět na ledové ploše Amalie Areny. Druhá část odstartuje za malou chvíli.

Po 1. třetině: Lightning vs Blues 0:0

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:58

V první třetině se nic dalšího nestane.

19:30

Dobrá šance Bortuzza na levé straně, Vasilevskij však zasáhl opět na výbornou.

19:01

Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

18:22

Střela Pietrangela ze střední třetiny, Vasilevskij kotouč bez problémů vyráží pravým betonem.

17:44

Ke střele ze středu útočného pásma se poté dostal Sundqvist, Vasilevskij ovšem připraven.

17:35

Schwartz se zleva pokoušel dostat před bránu, obrana Tampy ale byla dobře zorganizovaná.

16:57

Na opačné straně hřiště se snažil něco vymyslet Steen, avšak příliš nepochodil.

16:36

Palátovo nahození z levé strany minulo Binningtonovu bránu.

15:33

Pokus Schenna od pravého mantinelu, Vasilevskij touš vyráží svou holí a betonem do rohu.

14:50

Point nabil na modrou Sergačjovovi, proti němu následně zasáhl Binnington svou vyrážečkou.

14:24

Nepřesnost a zakázané uvolnění v podání týmu Jona Coopera.

14:07

Pět minut a 53 vteřin do konce první třetiny. Na vhazování v neutrální zóně, poblíž trestné lavice domácích, se staví Cirelli a O'Reilly.

14:07

Ofsajd ze strany hostujících hokejistů.

13:31

Girardiho střela od modré, z pravé strany, Binnington puk vyráží pravým betonem.

13:06

Střely na bránu: 5 – 10

12:39

Konec reklamní přestávky, Paquette a Barbašev v souboji na vhazování po Vasilevského pravici.

12:39

V Amalie Areně přichází na řadu druhá reklamní přestávka.

12:39

Blues nyní byli hodně blízko prvnímu gólu, ztroskotali však na tyči a následně také na senzačním zákroku Vasilevského! Příležitost měl mimochodem Schenn.

11:45

Už dlouhou dobu se hraje bez přerušení.

11:10

V pořadí čtvrtou střelu Blesků na bránu obstaral od modré, zleva, Coburn.

10:32

Miller ze středu útočného pásma vyzkoušel Binningtonovu pozornost.

09:58

Krátce před polovinou první třetiny hrají Lightning doma s Blues bez branek.

09:52

Nevydařenou rozehrávku Tampy Bay mohl potrestat Schwartz, Vasilevskij byl ale připraven na správné pozici.

08:50

Blues jinak vychází úvod utkání lépe.

08:39

Hedmanovi střela od levého mantinelu bez přípravy nesedla. Binnington tak mohl zůstat v klidu.

07:50

Další zákrok Vasilevského. Od modré, zprava, jej po vhazování otestoval Pietrangelo.

07:44

Pokus Parayka z pravé strany, Vasilevskij pohodlně zasahuje svou rukavicí.

07:16

Nevydařený útok St. Louis – čároví jim odpískali postavení mimo hru.

06:57

Zpět do akce! Vhazuje se po pravici Vasilevského, mezi hole Cirelliho a Bozaka.

06:57

Střelecký pokus Tarasenka ze středu útočného pásma, Vasilevskij má kotouč ve své moci. Proběhne první reklamní přestávka.

06:31

Střely na bránu: 2 – 4

06:14

06:01

Stamkos to zkusil z levého kruhu, Binnington však touš vyrazil do rohu.

05:34

Johnson střílel z pravé strany, jeho pokus ale zablokoval Parayko.

05:15

První polovina z trestu Pietrangela je minulostí, Bolts se zatím nedostali ke střele.

04:14

Začátek páté minuty, Lightning si zahrají první přesilovou hru dnešního utkání.

04:14

Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Alex Pietrangelo – 2 min., držení hole).

03:54

Johnson zakombinoval s Pointem, ke střele se na pravé straně ale nakonec nedostal.

02:55

Do další příležitosti Bluesmanů se dostal v prostoru mezi kruhy Barbašev, kotouč ovšem poslal mimo tři tyče.

02:10

Krátce poté přišla velká šance Maroona z těsné blízkosti, Vasilevskij zakročil na jedničku pravým betonem.

01:55

Dunn vypálil prudce od modré, z levé strany, Vasilevskij se pořádně zapotil.

01:29

Na opačné straně ledu zkusil štěstí zprava Bozak, Vasilevskij zapsal první zákrok, když schoval puk do své lapačky.

01:17

Miller střílel zleva z otočky, avšak nepřesně.

00:42

První útočná snaha Blesků neúspěšná, oba týmy poprvé střídají.

00:03

Úvodní buly vyhráli hokejisté Tampy.

00:01

Do středového kruhu se na vhazování staví Point a O'Reilly, jdeme na to!
Hymna je minulostí, duel mezi Lightning a Blues co nevidět začne.
Obě zahajovací formace stojí na modrých čarách, diváci v Amalie Areně si vyslechnou americkou státní hymnu.
Zahajovací formace

TBL: Vasilevskij – Hedman, Girardi – Johnson, Point, Kučerov

STL: Binnington – Edmundson, Pietrangelo – Schenn, O'Reilly, Tarasenko
Startující brankáři
(Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

TBL: Andrej Vasilevskij – 24 let, RUS
Z:31 REC:21-7-3 OG:76 PR:2.44 %ÚS:92.6 SO:4

STL: Jordan Binnington – 25 let, CAN
Z:11 REC:7-1-1 OG:19 PR:1.88 %ÚS:92.1 SO:1

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Hedman, Girardi, McDonagh (A), Strålman (A), Coburn, Sergačjov – Palát, Stamkos (C), Gourde – T. Johnson, B. Point, Kučerov – Killorn, Cirelli, J. T. Miller – Erne, Paquette, Joseph.

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Edmundson, Pietrangelo (C), Bouwmeester, Parayko, Dunn, Bortuzzo – B. Schenn, R. O'Reilly, Tarasenko (A) – Schwartz, Bozak, Steen (A) – Sanford, Sundqvist, Maroon – MacEachern, Barbašev, Thomas.

Rozhodčí: Francis Charron, Tom Chmielewski – Mark Shewchyk, Ryan Gibbons.

Příjemnou páteční hokejovou noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Tampa Bay Lightning a St. Louis Blues.

ST. LOUIS BLUES
- 9. místo v Západní konferenci (53 bodů)

Blues mají na ledě Lightning možnost přidat čtvrtou výhru v řadě za sebou. Ve svém posledním zápase zvítězili na kluzišti Floridy Panthers 3:2. V Tampě zakončí pětizápasový trip, při kterém doposud zaznamenali bilanci 3-1-0.

TAMPA BAY LIGHTNING
- 1. místo v Atlantické divizi (81 bodů)

Lightning v noci mohou bodovat ve čtvrtém zápase po sobě. Z posledních tří duelů mají totiž bilanci 2-0-1. Proti Blues odehrají druhé utkání ze série tří zápasů doma v řadě. V minulém mači prohráli s Vegas Golden Knights 2:3 po samostatných nájezdech.
Zdravím všechny příznivce ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! V noci ze čtvrtka 7. na pátek 8. února je na programu zámořské soutěže celkem čtrnáct zápasů. Zde budete moci sledovat souboj mezi týmy Tampa Bay Lightning a St. Louis Blues. Úvodní vhazování tohoto utkání bude v Amalie Areně vhozeno krátce po 01:30! Textovým přenosem Vás bude provádět Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.