08.02.2019, 01:08 • Prudential Center, Newark • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 3.03 3.85 2.12 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (03:58:05)
Pavel Zacha (NJD) 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:03
Tři hvězdy utkání
1. Josh Bailey (NYI) 0+0
2. Cory Schneider (NJD) 27 zák., 96,4 %
3. Kevin Rooney (NJD) 1+0
New York Islanders dokázali zvítězit na ledě New Jersey Devils 2:1 a připsali si i ve čtvrtém utkání proti Ďáblům vítězství. Devils přitom do zápasu vstoupili lépe a už v 6. minutě otevřeli skóre. Když ve 14. minutě vyrovnal Barzal, bylo to, z hlediska branek, vše. Oba týmy se marně snažily najít recept na obranu a brankáře soupeře a o výsledku utkání nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V těch nakonec byli úspěšnější Islanders.

Josh BAILEY - 1:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým New York Islanders.
Autorem vítězné branky je JOSH BAILEY.

4. série 0:1

Josh Bailey si po najetí před Schneidera přehodil puk na forhend a poslal střelu nad beton a vyrážečku brankáře do branky!

4. série 0:0

Bratt zkusil kličku do bekhendu, ale Greiss se stačil spolu s ním přesunout.

3. série 0:0

Nelsonovo zakončení dokázal Schneider svým betonem srazit na zadní mantinel.

Stafford jel hodně pomalu na Greisse, svou střelu poslal do jeho betonu.

2. série 0:0

Barzal po kličce do bekhendu vůbec nezakončil, puk mu ujel.

Nico Hischier mezi kruhy zpomalil a zkusil vymíchat brankáře. Nakonec ale poslal střelu jen na zadní mantinel.

1. série 0:0

Eberle trefil při svém nájezdu horní tyč!

Palmieri vsadil na razanci, prudkou střelu ale poslal jen na zadní mantinel.

Samostatné nájezdy začínají.
Rozhodnout budou muset samostatné nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:36

Oddechový čas pro domácí.

64:36

Hischier rozkmital své nohy, ale chybělo mu pár metrů, aby se dostal definitivně za obránce Islanders. Toews se mu dokázal nalepit na záda a čistě ho zastavil. Branka Islanders ale byla vyražena ze svého postavení.

64:11

Zacha u mantinelu nedokázal obejít obránce a do úniku se nedostal.

63:47

Chybnou přihrávku na útočné modré vystihl Filppula, který zaváží puk před Schneidera.

62:58

Domácí mají puk ve svém pásmu a vymýšlí útočnou akci.

62:44

Pulockovu střelu zblokoval jeden z bránících hráčů Devils.

61:54

Bratt si při rychlém útoku sjel na střed a střelou zpoza obránce trefil tyč!

61:43

Nakonec to zkusil Bailey, ale Schneider předvedl proti jeho střele zpoza kruhů zákrok lapačkou.

61:20

Islanders drží dlouze puk. Snaží se v útočném pásmu najít prostor ke střele.

60:45

Barzal si obkroužil branku soupeře, vyjel si mezi kruhy, ale střelu poslat jen doprostřed, kde byl připravený Schneider.

60:23

Domácí šikovně svou rozehrávkou zpoza branky vybojovali přečíslení. Butcher musel ale střílet z levé strany, když neměl prostor k přihrávce. Greiss vyrazil a poté ukryl puk a nepustil Hischiera k dorážce.

60:01

O osudu toho střetnutí bude muset rozhodnout prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:59

V samém závěru se Schneider musel vypořádat s nebezpečnou střelou z ostrého úhlu, ale puk udržel mimo branku!

59:37

Ani výpad Islanders nepřinesl kloudnou přihrávku do střelecké pozice.

59:22

Rychlý útok domácích střelu na branku nepřinesl.

59:01

Probíhá poslední minuta. O puk se bojuje na zadním mantinelu v obranném pásmu Devils.

58:42

Boychuk od modré minul branku Schneidera.

58:15

Blíží se konec základní hrací doby, Islanders jsou u puku.

57:05

Obrovský závar před brankou Schneidera, který se musel vypořádat s dotírajícím Beauvillierem a jedním z jeho spoluhráčů. I přes velký tlak se Schneiderovi podařilo srazit puk za branku.

56:20

Greene zkoušel štěstí od modré, ale přes Greisse se neprosadil.

56:06

55:56

Islanders se osvobozují a toto oslabení už zvládnou.

55:35

Zacha zpoza branky hledal mezi kruhy Johanssona, kterému ale puk projel kolem hokejky.

55:05

Seversonova rána od modré byla tečována na zadní mantinel. Islanders toho využili k vyhození puku.

54:24

Nahození Seversona od modré prošlo až na Greisse, který puk vyrazil a poradil si i s další střelou Palmieriho. Islanders poté dostali puk do středního pásma.

54:06

Komerční přestávka.

54:06

Vyloučení v týmu New York Islanders (Mathew Barzal – 2 min., hákování).

53:52

Obrovská chyba Islanders! Jejich špatná rozehrávka pustila mezi kruhy do šance Hischiera, který se ale proti Greissovi neprosadil. Došlo však k faulu a Devils mají výhodu.

53:31

Hra je přerušena, vhazovat se bude před Greissem.

53:05

Domácí jsou u puku ve vlastním pásmu a vymýšlí další útočný výpad.

52:22

Střela od modré byla protečována před brankovištěm na zadní mantinel.

52:16

Hru přerušilo zahrání vysokou holí ze strany hostů. Vhazovat se bude před Greissem.

51:55

Hraje se v rychlém tempu bez zbytečného přerušování. Tím ale trochu trpí šance obou týmů, do kterých se nedostávají.

51:15

Dočkáme se na ledě Devils druhého prodloužení ve vzájemných zápasech těchto týmů? Čas ubíhá hodně rychle a tato možnost je stále reálnější.

50:30

Mayfield od modré prudce vypálil a mířil šikovně k levé tyčce. Schneider ale po puku doslova skočil a zastavil ho lapačkou. Komerční přestávka.

49:38

Rychlý útok předvedli také hosté. Zacha zblokoval střelu Filppuly, hra je následně přerušena.

49:25

Stafford z levého kruhu Greisse nepřekvapil.

Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:15

Čas velmi rychle plyne. Do útoku se ženou domácí.

47:59

Johansson obkroužil branku soupeře, ale rychle zakončení z bekhendu si cestu do branky nenašlo. Greiss měl beton pevně přikovaný k ledu.

47:32

Kotouč skončil na střídačce Devils. Vhazovat se bude pro změnu v obranném pásmu hostů.

46:56

Teď už ne, bylo přerušeno a vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.

46:36

Bratt se napřáhl od modré, ale recept na Greisse nenašel. Hra pokračuje.

46:19

Schneider zachytil zakončení Baileyho z pravého kruhu a přerušil hru. Komerční přestávka.

45:32

Devils se v útoku neprosadili. Podařilo se sice narušit soupeřův pokus o vyhození do středního pásma, ale okamžitě přišla další ztráta puku.

45:03

Další přerušení, tentokrát ve středním pásmu.

44:51

Mayfield nahazoval od modré směrem na Schneidera, ten vytěsnil puk svou vyrážečkou.

44:25

Hra je přerušena v obranném pásmu domácích. Puk byl sražen do ochranné sítě.

44:01

43:53

A když přišla, byl Pelech zblokován.

43:47

Islanders dlouho drží útočné pásmo, ale se střelbou teď váhají.

42:55

Výborný tlak hostů na branku Schneidera, ale domácí se zatím v oslabení ubránili. Daří se jim vyhodit puk.

42:21

Nelson z mezikruží trefil dobře postaveného Schneidera.

42:01

Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Damon Severson – 2 min., hákování).

42:01

Toews dostal přihrávku od Beauvilliera do jízdy, ale při zakončení byl faulován a bude se vylučovat na straně domácích.

41:05

Schneider se pořádně zapotil při akci soupeře, ale podařilo se mu udržet beton na ledě a nepropustil Barzalovo zakončení.

40:01

Další třetina začne přibližně v 02:55.
Vůbec se ale nedostali ke střele na branku. Po 40 minutách zůstává skóre zápasu 1:1 a rozhodnout se bude muset v poslední třetině. Nebo případném prodloužení.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:42

Islanders drží puk za svou brankou a chystají se k poslednímu útoku ve druhé třetině.

39:03

Johansson a Cizikas se srazili v obranném pásmu Devils a jen ztěžka se zvedali na nohy.

38:18

Barzal rychle zamíchal pukem v levém kruhu, ale prudkou střelu srazil jeden z bránících hráčů na zadní mantinel.

37:07

Schneider vyrazil střelu Dal Colleho před sebe a přerušil hru.

36:08

35:49

Hosté se osvobodili a Komarov dokonce vyrazil v oslabení do úniku, ale před Schneiderem se ke střele nedostal kvůli dobrému obrannému zákroku vracejícího se hráče domácích.

35:10

Seversonovu střelu od modré Greiss vyrazil. Pelech následně se štěstím vyhodil na střídačku domácích a nedopustil se vyhození přes plexisklo.

34:54

Greiss už má svou masku zpět na hlavě. Vhazuje se po jeho levici.

34:54

Na střídačce Islanders se pracuje na opravě masky. Hra by měla brzy pokračovat.

34:54

Rána Palmieriho zpoza levého kruhu trefila Greisse do masky a evidentně ji poškodila. Hra musela být přerušena.

34:40

Devils drží útočné pásmo. Vymotali se od zadního mantinelu.

34:08

Poslední komerční přestávka ve druhé třetině.

34:08

Vyloučení v týmu New York Islanders (Ryan Pulock – 2 min., sekání).

33:05

Cizikas po průniku do útoku vyzval Schneidera k zákroku a přerušení hry. Komerční pauza.

32:35

Palmieri chtěl prudkou přihrávkou na střed modré čáry vyzvat spoluhráče ke střele, proti byl ale Martin, který kombinaci narušil.

31:45

Icing Devils, kterým se rychlý návrat do útoku nepodařil.

31:38

Domácí publikum se zlobí, rozhodčí ale faul na Wooda neviděli.

31:20

Další útok Islanders končí jen střelou na zadní mantinel.

30:49

Kratší tlak hostů vyřešil vysokým obloučkem Stafford.

30:25

Eberle dostal přihrávku na levou stranu brankoviště. Střelu z první Schneider po bleskovém přesunu vyrazil.

30:00

Filppula se dostal k odraženému puku, ale rychlé zakončení poslal jen obránci do nohy.

29:14

Zakázané uvolnění hostů po nepřesné přihrávce skrz střední pásmo.

28:45

28:15

Islanders musí opět hledat cestu, kudy do útočného pásma.

27:47

Barzalovi se ale povedlo zavést puk do útočného pásma a našel na středu volného Leeho. Ten nikým neatakován puk zpracoval a vystřelil jedovatě na Schneidera. Brankář domácích ale puk pokryl betony a dal si velký pozor, aby nedovolil dorážku. Přerušil hru.

27:40

Aktivní napadání už ve středním pásmu dělá Islanders velké problémy.

27:13

Devils dvakrát za sebou vyhodili puk ze svého pásma.

26:45

26:45

Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Mirco Müller – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

26:32

Vlastním tělem zastavil střelu Cizikase jeden z obránců domácích. Puk se poté dostal mezi kruhy a před hráči Islanders byla odkryta celá branka. Jenže hosté se k němu neprobili a domácí obrana pohromu zažehnala.

25:50

Hned po vhazování domácí znovu zahrozili. Greene si sjel s pukem až za levý kruh a snažil se buď přihrát před branku a nebo o záda brankáře vsítit gól. Každopádně jeho oblouček si srazil Greiss před sebe a ukryl puk do lapačky.

25:45

Hischier se dostal do šance před brankovištěm, jeho pokus o protečování přihrávky od mantinelu ale Greiss dokázal zastavit.

24:15

Devils se dostali do postavení mimo hru.

24:00

23:59

Hischier se zmocnil ve vlastním pásmu puku, projel a prokličkoval se až do levého kruhu a přinutil Greisse přerušit hru.

23:18

Islanders při nahození poslali puk do ochranné sítě. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

22:55

Po další střele Leddyho od modré se domácím daří vyhodit puk a osvobodit se.

22:32

Dvě střely od modré. Jednu vyrazil Schneider, druhá byla sražena ještě před brankovištěm.

21:59

Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Blake Coleman – 2 min., držení).

21:39

Butcher z levého kruhu prověřil tvrdou ránou připravenost brankáře Greisse.

21:02

Zakázané uvolnění domácích po nepřesné přihrávce.

20:40

Seney z levého kruhu minul Greissovu branku. Devils následně přichází o útočné pásmo.

20:18

Boychukova střela zamířila nejen vedle, ale také do ofsajdu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 01:58.
První třetina přinesla dvě branky. Domácí otevřeli skóre v 6. minutě po trefě Rooneyho, ale vedení neudrželi. Ve 14. minutě se do úniku dostal Barzal, jemuž se podařilo skóre srovnat.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:32

Mayfield neudržel pro hosty útočné pásmo, když mu puk vyjel za modrou čáru.

18:56

18:40

Schneider byl přišpendlen svými betony u ledu a nedovolil Beauvillierovi, aby puk propasíroval za jeho záda. Puk se nakonec odrazil mimo nebezpečí.

18:12

Ostrované dokonce musí až do vlastního pásma pro puk.

17:57

Znovu se domácím podařilo vytěsnit hru ze svého pásma. Zatím nedovolili soupeři vystřelit.

17:15

Devils poměrně rychle vyhazují puk ze svého pásma.

16:56

Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Ben Lovejoy – 2 min., podrážení).

16:56

Filppula dostal po návratu z trestné lavice přihrávku na útočnou modrou a jel na Schneidera. V zakončení mu zabránil vracející se Lovejoy, který si ale pomohl faulem.

16:47

16:21

A rychle jsou zase vyhnáni.

16:05

Poměrně dlouho trvalo Devils, než se usadili v útočném pásmu.

15:40

Kotouč doletěl až ke Schneiderovi, ten si povyjel a rozehrává.

15:05

Hostům se záhy daří vyhodit puk.

14:55

Severson pálil krátce po vhazování od modré čáry, ale minul branku Greisse.

14:47

Domácí dostanou příležitost v přesilovce. Dvě minuty za hákování obdržel Filppula. Ještě předtím ale komerční přestávka.

13:42

13:42 Mathew BARZAL - 1:1

13:42

Islanders právě vstřelili branku!
MATHEW BARZAL dostal rychlou přihrávku za obranu a v souboji jeden na jednoho s brankářem Schneiderem dokázal po kličce do bekhendu přehodit jeho beton. Asistence: Ryan Pulock, Brock Nelson.

13:30

Velká šance Devils po střele Bratta, domácí se ale k dorážce neprotlačili.

12:38

Clutterbuck z mezikruží přestřelil.

12:15

Hra ve čtyřech na obou stranách zatím šance nepřináší. Oba týmy se snaží hlídat uzavřená vrátka ve svých obranách.

11:33

Vyloučení v týmu New York Islanders (Mathew Barzal – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Blake Coleman – 2 min., hrubost).

11:33

Hra je přerušena a bude se vylučovat. Komerční přestávka.

11:22

Naopak Devils rychlými přihrávkami dokáži hodně rozebírat soupeřovu defenzivu. Greiss měl velké štěstí, že Lovejoyovu střelu nedokázal tečovat jeho spoluhráč před brankovištěm.

10:36

Útok Islanders zatím trochu postrádá tolik potřebnou energii. Hosté se ani nedostávají ke střelbě.

09:25

Kotouč nakonec opouští ledovou plochu. Komerční pauza.

09:18

Trvalo hodně dlouho, než se Islanders podařilo dostat puk ze svého pásma.

08:30

Hodně aktivní kombinace Devils v útoku. Greiss ale tentokrát odolává.

08:00

Po nahození Islanders do útoku se kotouče zmocnili domácí.

07:39

Hra se přesunula zase do obranného pásma Islanders, Johansson v pádu nezakončil z bekhendu dostatečně důrazně.

06:27

Bailey se v útočném pásmu sice dostal ke střele, ale trefil jen zadní mantinel.

05:32

05:32 Kevin ROONEY - 1:0

05:32

Devils právě vstřelili branku!
Krásná akce KEVINA ROONEYHO, který se zmocnil puku ve středním pásmu a po najetí do levého kruhu poslal střelu pod horní tyčku kolem lapačky Greisse. Asistence: Kurtis Gabriel, Jesper Bratt.

05:06

Záhy pálil Bratt od modré, jeho ránu už musel Greiss vyrážet.

04:57

Stafford na druhé straně ledu minul branku Greisse.

04:29

Barzal se prosmýkl až před Schneidera z levé strany brankoviště. Domácí brankář jeho zakončení kryje a přerušuje hru.

03:20

Znovu se hraje v rychlém tempu ze strany na stranu. Delší a souvislejší tlak z jedné či druhé strany zatím k vidění není.

02:27

Ze středního pásma poslal na Greisse střelu Johansson.

02:20

Boychuk se dostal ke střele z pravého kruhu, Schneider vyráží.

01:58

Zakázané uvolnění New Jersey.

01:20

Zatím jsme neviděli střelu na branku. Hra se poměrně rychle přelévá ze strany na stranu, ale útoky končí ztrátou puku.

00:40

Úvodní desítky vteřin patří oťukávání z obou stran.

00:01

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Severson, A. Greene (C), Butcher, Müller, Santini, J. Jakovlev – Palmieri (A), Hischier (A), Ma. Johansson – Coleman, Zajac, Wood – Stafford, Zacha, Bratt – Gabriel, Rooney, Seney.

New York Islanders: Lehner (Greiss) – Boychuk, Leddy, Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews – Eberle, B. Nelson, Lee (C) – Jo. Bailey (A), Barzal, Beauvillier – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin – Komarov, Filppula, Dal Colle.

Rozhodčí: Lee, Brenk – Berg, Cormier.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Ve všech třech odehraných zápasech se z vítězství radovali Islanders. Kromě dvou domácích utkání vyhráli také na ledě Devils. V listopadu zde zvítězili 4:3 po prodloužení. A výraznými favority budou i tentokrát.

Druhý tým Východní konference má jednu z nejlepších obran v lize, zatímco Devils jsou předposledním týmem konference a jejich obrana patří k nejhorším.
Hokejisté New Jersey a New Yorku Islanders se spolu utkají v rámci bohatého čtvrtečního programu v zámořské NHL. Bude se jednat o jejich už čtvrtý vzájemný zápas v této sezoně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

1:2

Branky a nahrávky: 6. Rooney (Gabriel, Bratt) – 14. Barzal (Pulock, B. Nelson), rozh. náj. Jo. Bailey