konec (2:1, 0:0, 2:1)

25.01.2019, 17:30 • Hartwall Arena • Adam Dořák

Tipsport: 1.48 5.5 5.04 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely po třetí třetině: 13:7! (19:54:09)
Domácí nepřidávají na svůj účet třetí prohru na svém ledě za sebou a dnes vítězí nad houževnatým celkem z Novgorodu. Ten se sice ujal jako první vedení, ale následně již převzal iniciativu na ledě domácí celek, který si postupně vydobyl dvou brankové vedení. A to i díky jedné využité přesilovce. Novgorod se snažil hrát obranně a vycházet do útoků. Nicméně silnější celek našel recept na jejich obranu a dokázal zvítězit.

59:54

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesper Jensen Aabo – 2 min., podrážení).

59:30

9386 diváků sledovalo tento duel.

59:15

59:15 Michail VARNAKOV - 4:2

59:15

Torpedo právě vstřelilo branku!
Novgorod přece jen ještě upravuje kosmeticky výsledek zápasu a po brance MICHAILA VARNAKOVA jim schází na soupeře ještě dvě branky, avšak toho času již nemají mnoho. Asistence: Pavel Makarenko.

58:12

Odečítají se poslední dvě minuty zápasu a finský celek již pouze utkání dohrává.

57:49

Novgorod se drží před brankou soupeře a byla z toho nepříliš nebezpečná střela mimo branku.

56:56

Zapolski nyní dobře betonem zabránil dorážce u své levé tyčky! Tohle sehráli hosté velmi pěkně.

56:30

A opět první formace Jokeritu dokázala zaměstnat brankáře soupeře, ten nyní odolal a není to další branka.

55:29

Náznak útoku hostí, ale Zapolski může zůstat v klidu, puk se k němu ani nedostal.

54:40

O vítězi dnešního střetnutí je již nejspíše rozhodnuto a musel by se stát velký kolaps, aby tohle domácí již pustili.

53:28

53:28 John NORMAN - 4:1

53:28

Jokerit právě vstřelil branku!
Domácí dnes střílí většinou branky ze střel od modré čáry a i nyní výborně Brian O'Neill našel na modré JOHNA NORMANA, který napřáhl a prostřelil čistým průstřelem brankáře Novgorodu. Asistence: Brian O'Neill a Alex Grant.

52:51

Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Barry Brust – 2 min., vysoká hůl). Trest odpyká Denis Paršin.

52:30

Ale další zakončení finského celku již musel pokrýt a přerušuje hru. Následuje poslední komerční pauza.

52:05

Barry Brust nyní musel dávat pozor na nepřesnou střelu soupeře, která nakonec končí sražená v rohu.

51:24

Nyní je to přelévání hry z jedné strany na druhou, tak jako už několikrát v průběhu dnešního střetnutí.

50:24

Avšak domácí celek má prozatím hru zcela pod kontrolou a příliš Torpedo nepouští před svou branku.

50:00

Přesně deset minut nám zbývá do konce zápasu. Uvidíme, jestli se hosté nadechnou k nějakému finiši.

48:52

Domácí hráč už mohl zakončovat, ale nakonec mu puk nejspíše sjel z čepele.

48:08

Pasáž hry, kdy sledujeme plynulou hru bez přerušení. Torpedo v pásmu, ale nakonec jen nahodilo puk za branku a střídá.

46:48

Domácí branka hodně uklidnila a nyní v poklidu drží puk a přihrávají si v útočném pásmu soupeře.

45:38

45:38 Steve MOSES - 3:1

45:38

Domácí nakonec využívají tuto přesilovku. PO střele ještě stačil brankář zareagovat, ale vyrazil puk jen před sebe a STEVE MOSES dorážel pod jeho nohy směrem do branky. Asistence: Jesper Jensen Aabo a Nicklas Jensen.

45:16

Podobná situace, nepřesné zakončení a puk vyletěl z obranného pásma Novgorodu.

44:44

Dobrá střela, která se však odráží a puk míří až k brankáři Zapolskému, který nemá zatím co na práci.

44:24

Ten se však houževnatě brání a nakonec se mu daří dostat puk do středního pásma.

43:56

Domácí tedy hrají druhou přesilovku v krátké době za sebou a mají opět šanci dostat svého soupeře pod tlak.

43:34

Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Mat Bodie – 2 min., krosček).

43:02

I po nevyužité přesilovce se Jokerit nachází před brankou soupeře a snaží se o další svou branku.

42:29

Přesilovka se blíží ke konci, Novgorod se osvobozuje a vypadá to, že se ubrání.

42:17

Dobře myšleno s přihrávkou na druhou stranu, avšak hráč nedokázal zpracovat puk. Před ním zívala poloodkrytá branka.

41:45

Tentokrát buly pro Torpedo a daří se jim vyhodit puk přes všechny čáry.

41:38

Střelu od modré vyráží brankář do ochranné sítě. Přesilovka Jokeritu je zatím poměrně dobře sehraná. Již jsme viděli dva povedené střelecké pokusy.

41:03

Dobré zakončení z levé strany, ale brankář Torpeda byl na správném místě.

40:41

Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Andy Miele – 2 min., hákování).

40:38

Helsinky se ihned dostaly do pásma, ale nevyprodukovaly žádné zakončení.

40:01

Střely na branku ve druhé třetině: 15:3!
Konec bezbrankové druhé třetiny. V ní jsme sledovali poměrně vyrovnanou hru, kdy se domácí více snažili útočit, ale ani jeden z celků si nevytvořil vyloženou brankovou šanci. Do závěrečné periody je tedy ještě vše otevřené a uvidíme, který celek se nakonec bude radovat z celkového vítězství.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:14

Vhazování před brankou Jokeritu, avšak obrana ihned puk dostává ze svého pásma.

38:37

Závěr druhé třetiny se spíše dohrává v obranném pásmu Torpeda. Dočkáme se nějakého zásahu?

37:53

Dobrý a rychlý přechod Jokeritu, který byl zakončen dělovkou ze střední vzdálenosti. Puk si to zamířil přímo do hrudi brankáře.

36:59

Houževnatý Novgorod se ubránil a podařilo se mu dostat puk alespoň do středního pásma.

36:26

Střela z levé strany nadělala menší rozruch před brankou hostů, ale ti nakonec ustáli tuto situaci.

36:04

Komerční pauza nám trochu narušila tempo hry a nyní sledujeme asi třetí přerušení v krátké době za sebou.

34:33

...jejich postup byl ubráněn a obrany obou týmů hrají zatím prim v prostřední části hry.

34:01

Brankář Novgorodu vyrazil betonem povedenou střelu ze středu kluziště. Soupeř otáčí hru...

33:26

Z malého tlaku domácích nakonec nevzešla šance a ty nám rozhodně ve druhé třetině chybí.

32:30

Tvrdá střela od modré čáry se tvrdě odrazila od zadního mantinelu. Domácí i nadále drží útočné pásmo, dočkáme se nějaké větší šance?

31:43

Hráč Jokeritu se snažil vybruslit zpoza branky, což se mu povedlo, ale jeho pobídka před branku už neprošla.

31:16

Zajímavě to nyní vypadalo před brankou finského celku, na kterou letěly dvě nepřesné střely. Zejména Michail Smolin se výborně natlačil před branku, ale zakončit již nedokázal.

30:19

Barry Brust kryje nahozený puk a ukrývá jej pod svou lapačku. Bude následovat vhazování po jeho pravici.

29:16

Nižnij Novgorod zaútočil, avšak nakonec se mu nepodařilo zakončit. Nyní sledujeme vyrovnanou partii mezi oběma celky.

27:48

Denis Barancev si najížděl na levé straně, ale nakonec se k němu přihrávka nedostala a nevzniklo žádné nebezpečí pro Zapolského.

27:03

...nakonec se jejich soupeř dokázal dostat k puku a dostává jej pryč.

26:33

Jokerit je v plném počtu a započala mu krátká přesilovka. Domácím se povedlo zavézt puk do pásma...

25:46

Brust nyní zasahoval svou lapačkou proti střele domácího útočníka.

25:12

Poměr sil na ledě se vyrovná. Michail Varnakov narazil soupeře na hrazení a jde pykat.

25:03

Domácím se zatím skvěle daří rozbíjet útoky svého soupeře a ten se nedokáže usadit trvaleji v útočném pásmu.

24:32

První přesilovka pro hostující celek! Viktor Lööv vyloučen za podražení.

24:18

Krátká kombinace hostů za brankou soupeře, ze které nakonec nepřišlo žádné zakončení.

23:54

Hra se nám střídá z jedné strany na druhou bez vážných šancí.

22:47

Nyní však museli čelit útoku Novgorodu, který nahazoval puk od modré čáry. Zapolski nemusel nakonec zasahovat.

22:24

Prostřední část začali domácí opatrně a drží puk pod svou kontrolou.

21:30

Denis Paršin si nebezpečně najížděl před branku, ale jeho přihrávka neprošla přes bránící hráče Jokeritu.

20:21

Nová branka osazena a můžeme pokračovat v zápase.

20:01

Vypadá to, že se nám začátek druhé třetiny o něco posune. Momentálně dochází k výměně branky, která zlobila v první třetině.

Střely na branku po první třetině: 11:8!
Novgorod se dostal jako první do vedení. Následně dlouho domácí hledali recept na obranu soupeře, která paradoxně udělala velkou chybu v rozehrávce, kterou Jokerit trestal vyrovnávací brankou. Následně využil svou dosavadní herní pohodu a zvýšil dobrou střelou od modré čáry na 2:1! Následně byli domácí lepším týmem a uvidíme, jestli se Torpedo dokáže srovnat s touto situací.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:07

Avšak nyní měl Brust plné ruce práce a přečkal závar před svou brankou bez úhony. Domácí však stále na puku.

18:15

Nakonec nic nebezpečného pro něj a jeho spoluhráči vyváží puk na druhou stranu.

18:07

Boj o puk v rohu, Brust bedlivě hlídá, co z této situace vyplyne.

17:00

Tři minuty do konce první periody. Momentálně si oba celky vyměňují puky v dostatečné vzdálenosti od obou branek.

16:02

Torpedu se krátkou chvíli dařilo kombinovat v obranném pásmu soupeře, ale nic nevymyslelo. Nyní je již Jokerit v útočné fázi.

14:37

14:37 Karl STOLLERY - 2:1

14:37

Z nenápadného útoku je tu vedoucí branka domácího celku. KARL STOLLERY dostal nabito na modré čáry a čistým průstřelem otáčí výboj tohoto zápasu. Asistence:

13:47

Po druhé komerční pauze v první třetině se pokračuje ve hře. Jokerit vyhrál vhazování ve svém pásmu. Avšak založit nebezpečnou útočnou akci se mu nepovedlo.

13:08

13:08 Sakari MANNINEN - 1:1

13:08

Hrubá chyba Orlova, který přihrával zpoza své branky, ale jeho přihrávku skvěle vystihl Moses a ten předložil na volného SAKARI MANNINENA, který stál u levé tyčky a pohodlně zakončil. Asistence: Steve Moses.

12:31

Nahození od modré čáry trefuje nejbližšího hráče hostí a puk se odráží do středního pásma. Jokerit musí znovu zakládat útok.

11:17

Domácí nyní svírají svého soupeře, avšak zatím jim schází přesnost v koncovce. Po delší době Novgorod dokázal přenést hru do obranného pásma finského celku.

10:06

Sami Lepistö a jeho dobrý pokus. Brust se proti němu vyšvihl svou lapačkou!

09:53

Ale nyní mohou vystřídat, protože po buly Jokeritu utíká puk do středního pásma.

09:42

Nahození od modré čáry nemělo žádný účinek, přesto se hosté osvobozují pouze zakázaným uvolněním. A ta pětice hráčů již bude hodně unavena.

08:40

Plynulejší hra bez přerušení, ale bez šancí. Domácí mají puk více pod svou kontrolou a snaží se prosadit přes obranu soupeře.

07:35

Domácí zaváží puk, který však ztrácí v souboji za brankou Brusta. Domácí celek se zatím hledá na svém ledě.

06:40

Na rozdíl od Jokeritu se jim podařilo zakončit a Zapolski přerušuje hru, když ukrývá puk ve své výstroji.

06:15

Snaha o rychlou odpověď, ale puk nakonec končí za brankou Brusta, kde se jej zmocnili hosté a ti opět otáčí hru.

05:33

05:33 Andy MIELE - 0:1

05:33

A máme tu první branku zápasu. Obrana Jokeritu si nyní nedokázala rozebrat útok soupeře. Přišla střela, kterou Zapolski eliminoval napůl a ANDY MIELE nakonec dorazil puk za jeho záda. Asistence: Michail Varnakov.

04:36

Trable s brankou vyřešeny a můžeme pokračovat ve hře. Vhazování před novgorodským brankářem-.

04:35

Dobrá střela z bezprostřední blízkosti, ale rozhodčí přerušuje hru kvůli posunuté brance za zády brankáře Brusta.

03:53

Helsinky vytvořily po dalším založení útoku skrumáž před brankou, ale puk se odrazil mimo brankoviště.

03:08

Jokerit se dostal do pásma, ale jejich kombinace vázla a nakonec se hosté dokázali bez problémů osvobodit.

02:36

První vyloučení a to na straně Novgorodu. Za sekání si jde sednout Damir Žafjarov.

02:20

Avšak nyní už musel brankář Novgorodu dávat pozor na střelu svého protivníka, kterou vyrazil do rohu kluziště.

01:53

Úvod zápasu se spíše přerušuje a zatím není k vidění nějaká souvislejší hra se šancemi.

00:44

Domácí celek započal utkání s pukem na svých hokejkách a čekáme na jejich první ohrožená brankáře Novgorodu.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Jokerit Helsinky

Jokerit nepřijel po svém venkovním tripu v nejlepší formě zpět na své kluziště. Dva zápasy = nula bodů. Dvě prohry za sebou na domácím ledě ještě Jokerit v této sezóně nezažil. Nejprve přišla prohra 1:2 s Nižněkamskem, kdy zaspali zcela úvod utkání. Následně prohráli 2:3 s Kazaní. V tomto zápase vedli, avšak na konci první třetiny dostali během 15 sekund dvě branky a Kazaň otočila vývoj zápasu ve svůj prospěch. Další zmar přišel ve druhé třetině, kdy obdrželi branku ve své přesilové hře. Branka Jormakky na samém začátku třetí třetiny ještě dávala šanci domácím na případné vyrovnání či otočení skóre, ale Kazaň nakonec ubránila jednobrankový náskok, i přesto, že ještě musela hrát dvakrát v oslabení.
Nejproduktivnější hráči týmu
S. Manninen – 17+26
B. O´Neill – 11+32
N. Jensen – 17+16

Československá stopa v utkání
Nikdo z řad českých či slovenských hráčů na soupisce Jokeritu nefiguruje.

Torpedo Nižnij Novgorod

Novgorod se nachází na sedmé pozici Východní konference a na svém kontě má 55 bodů. Velmi dobře má nakročeno do play off, avšak zaručenou jistotu ještě stále nemá. Nicméně od devátého místa má náskok jedenáct bodů. Pro Novgrorod jde o čtvrtý zápas na venkovním kluzišti v řadě za sebou. První dva nesehrál nejlépe, když padl na ledě Čeljabinsku (2:3) a Spartaku Moskva (1:6). Chuť si spravil až v posledním zápase, kdy porazili vysoko Viťaz – 6:0. Nyní si budou chtít vyšlápnout na Jokerit, který se momentálně nachází v lehčí krizi a jejich úspěch nemusí být pouze fikcí.
A. Calof – 19+17
D. Paršin – 14+22
A. Miele – 13+15

Nikdo z řad českých či slovenských hráčů na soupisce Novgorodu nefiguruje.
Vzájemné letošní zápasy
Zatím spolu odehráli jeden zápas a Novgorod na svém ledě uhrál remízu 4:4, ale v prodloužení se již radoval jejich soupeř. Nižnij Novgorod přišel o výhru ve třetí třetině, kdy ztratil vedení 4:2. Finský celek dokázal vyrovnat z přesilové hry a jedenáct sekund před koncem pak dokonal vyrovnání. Zápas v prodloužení rozhodl B. O´Neill!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

4:2

Branky a nahrávky: 14. Manninen (Moses), 15. Stollery, 46. Moses (Jensen Aabo, Nicklas Jensen), 54. Norman (O'Neill, A. Grant) – 6. Miele (Varnakov), 60. Varnakov (Makarenko)

Jokerit Helsinky: Zapolski (Ratilainen) – Lepistö, Lööv, Kivistö, A. Grant, O. Lauridsen, Jensen Aabo, Stollery – Joensuu, O'Neill, Norman – Moses, Manninen, Nicklas Jensen – Vesalainen, Jormakka, Regin – Anttila, Niemi, Pihlström.

Torpedo Nižnij Novgorod: Brust (Tichomirov) – Orlov, Barancev, Bodie, Holm, Aljajev, Nazarevič, Rodionyčev – Varnakov, Miele, Calof – Galuzin, Šenfeld, Paršin – Makarenko, Urakov, Verjajev – D. Sjomin, Smolin, Žafjarov.

Rozhodčí: A. Ravodin, A. Rogačov – D- Goljak, I. Dedjulja