Polská Ekstraklasa

Wisla Krakov – KKS Lech Poznaň

0:1

konec (0:0)

21.12.2018, 20:30 • Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków • 20. kolo • Rostislav Králik

Tipsport: 3.21 3.28 2.15 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

I když druhý poločas byl herně o trochu slabší než prvních 45 minut, tak se celku Lech Poznaň povedlo docílit branky v 75 minutě po pěkné a pohotové trefě Pedra Tiby. Domácím zbyly oči pro pláč ani povedená střela Košťála z předposlední minuty se neujala a hodně byla vidět absence nejlepšího střelce Wisly Kraków Zdeňka Ondráška. Všem přeji hezký, i když pozdní páteční večer. (22:32:18)
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 6:4. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 15:10.

90+4

90+4

Střídání v týmu Wisła Kraków: ze hřiště odchází Dawid Kort, přichází Matej Palčič.

90+3

Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Joao Amaral, přichází Hubert Sobol.

89

89. Martin Košťál (WIS)

89

Putnocký vytáhl konečky prstů povedenou střelu Košťála mimo svou branku!

89

Rozhodčí nastaví 4 minuty!

86

Střídání v týmu Wisła Kraków: ze hřiště odchází Kamil Wojtkowski, přichází Maciej Śliwa.

84

Asistent rozhodčího dobře viděl faul Kolara.

83

Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Tymoteusz Klupś, přichází Piotr Tomasik.

82

Amaral neseřídil svá mířidla.

81

Postup Lechu byl zastaven faulem i když se to Wojtkowskému vůbec nelíbí.

80

Amaral dobře zvládl potáhnout brejk, finální nahrávka mu však již kardinálně nevyšla.

79

Snaha Wisly o srovnání nepříznivého stavu je poněkud křečovitá.

77

Obrana Lechu odvrátila do bezpečí další centr Wisly.

76

Dnešní utkání sleduje 22 491 diváků.

76

Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Christian Gytkjaer, přichází Paweł Tomczyk.

75

75. Pedro Tiba (LPO) - 0:1

75

Lech Poznań právě vstřelil branku!
První střela byla zablokována, míč se následně odrazil k PEDRU TIBOVI, který ho napálil křižnou střelou rovnou ke vzdálenější tyči – 0:1!

73

Centr Wisly doputoval až k brankáři Putnockému.

72

Domácí obrana zvládla centr z pravé strany hřiště.

71

Držení míče je 60% ku 40%

70

Lehký centr je snadnou kořistí pro brankáře Putnockého.

69

Na trávníku zůstává jeden hráč Wisly.

67

Rohový kop byl rozehrán nakrátko, přičemž se dva hráči Wisly ocitli v ofsajdovém postavení.

66

Rohový kop pro Wislu Kraków.

65

Po zmatcích před domácí brankou byl míč nakonec odehrán na další rohový kop pro Lech Poznaň.

64

Amaral v osobním souboji dostal pořádně naloženo od Marka Kolara, hra běží dále.

63

Koncovka Amarala neproběhla zrovna dle představ jmenovaného hráče.

62

Střídání v týmu Wisła Kraków: ze hřiště odchází Vullnet Basha, přichází Patryk Plewka.

61

Přerušena hra kvůli faulu hráče Lechu Poznaň.

59

59. Christian Gytkjaer (LPO)

59

59.

59

Gólovou střelu hlavou Grotkjaera výtečně vytáhl mimo svou branku brankář Lis!

58

Po souboji dvou hráčů u rohového praporku je to rohový kop pro Lech Poznaň.

58

Druhý poločas je o dost opatrnější než první dějství.

56

Tiba si výborně pokryl míč a získal tak na sebe další odpískaný faul.

55

Výsoký nákop Lechu je snadnou kořistí pro brankáře Wisly Lise.

54

Kombinaci domácích za cenu faulu přerušil obránce Rogne.

53

Rozhodčí viděl nedovolený zákrok na Pedra Tibu.

51

Nepřesná střela Kamila Wojtkowského k bližší tyči šla mimo branku.

50

Slabou střelu domácích brankář Putnocký kryje bez větších obtíží.

48

Aktivněji do druhého poločasu zatím vstoupila Wisla Kraków.

47

Ten však byl rozehrán mizerně na první tyč.

47

Pietrzak vybojoval rohový kop pro Wislu Kraków.

46

Ačkoli v prvních 45 minutách branka nepadla, stav je tedy 0:0 na polskou ligu jsme viděli nadprůměrný fotbal se šancemi v počtu 3:4. Jsem jist, že v druhém poločase nějaká branka určitě padne. Druhý poločas začne cca ve 21:33 hodin.

45+1

45

Rozhodčí nastaví 1 minutu!

44

Amaral dokázal odcentrovat, ale v pokutovém území fauloval jeho spoluhráč Gytkjaer.

43

Bartkowski zůstal sedět na hrací ploše a vzteká se, že příliš dlouho trvalo než došlo k přerušení hry.

42

42. Thomas Rogne (LPO)

42

Fanoušci Wisly řvou ruka a chtějí pokutový kop hra však běží dál. A zcela zbytečně jelikož šlo o ruku nastřelenou a to dokonce samotným bránícím hráčem.

41

Centr ze vzduchu stahuje Putnocký.

40

Hra je přerušena na trávniku leží svíjející se Kort (Wisla Kraków).

38

38. Marcin Wasilewski (WIS)

38

Rohový kop se Wisle povedl parádně, zcela volný Marcin Wasilewski se dostal k hlavičce a nechal zaskvět brankáře Putnockého, který jeho střelu hlavou nadvakrát likviduje na brankové čáře!

37

Střelu Bartkowského dokázala obrana Lechu zablokovat na rohový kop.

36

Zajímavá statistika přesnosti přihrávek je docela překvapivá 87% Wisla Kraków – 78% Lech Poznaň.

34

Obrana Wisly zvládla odvrátit i tento centr do bezpečí.

33

33. Joao Amaral (LPO)

33

Amaralovu bombu skvěle zlikvidoval brankář Lis, odražený míč se snažil chytře dostat do branky Grotkjaer, ale i jeho skvostně vylapal Lis!

32

Skákavou střelu, kterou vyslal Kort si brankář Putnocký pohlídal.

31

Patička domácího hráče byla hodně překvapivá a stejně tak i neúčinná.

30

Špatná kombinace Wisly končí u Haliloviče.

29

Po autovém vhazování následuje nepovedený odkop zcela mimo a to značí rohový kop pro Lech Poznaň.

28

Centr z levé strany obrana Wisly dokázala odvrátit mimo pokutové území.

27

Špatnou rozehrávku brankáře Putnockého střelou ze střední vzdálenosti nedokázal potrestat Tibor Halilovič a míč končí nad břevnem!

26

Basha opanoval vzdušný prostor nicméně míč je opět na kopačkách jeho protihráčů.

25

Odmáván asistentem rozhodčího opět ofsajd hráčovi celku Lech Poznaň.

23

Tiba povedenou střelou trefuje jen pouze zadní anténku co drží na brance vrchní síť!

22

Košťal pomohl defenzívě svého celku a srazil míč do autu.

21

21. Martin Košťál (WIS)

21

Velké problémy měl s rozehrávkou nejistý brankář Lis s pomocí svých kolegů v obraně to nakonec Wisla zvládla bez úhony.

20

Z levé strany vystřelil Košťál a jeho střela na druhou tyč jen těsně minula hostující branku!

19

Centr přímo ze vzduchu stahuje brankář Lis.

18

Nedovolený zákrok si vykoledoval na svou osobu Wojtkowski.

17

Nepřesnost v kombinaci fotbalistů Lech Poznaň.

16

Klupš zprava našel ideálně Gytkjaera do ideální pozice ten však místo gólového pokusu vyslal pokus hodný sportu zvaného ragby.

15

Kort velmi naivně padá po souboji s Wasielewskim v pokutovém území s cílem vykoledovat penaltu což se mu samozřejmě nepovedlo.

14

Lech měla neskutečný tlak! brankář Lis podběhl centr a střelu Klupše odkopával dobře postavený obránce Wisly před brankovou čárou!

13

Amaral nedokázal využít svou dobrou šanci ke vstřelení branky.

13

Klupš se v souboji jeden proti jednomu neprosadil a je z toho pouze autové vhazování.

12

Asistentem rozhodčího byl odmáván ofsajd hrotového hráče Lechu Poznaň.

11

Basha obětavě zablokoval útočnou akci Lechu svým vlastním tělem.

10

Nákop domácích končí pouze u brankáře Putnockého.

8

Wisla Kraków kombinuje s míčem na kopačkách na polovině hřiště.

7

Z velké dálky to zkusil Jakub Bartkowski, ale jeho pokus byl velmi nepřesný a branku minul.

6

6. Marcin Wasielewski (LPO)

6

Marcin Wasielewski svým centrem z pravé strany hřiště trochu nečekaně trefuje břevno domácí branky!

5

Přihrávka Krakówa do ohně byla pohotovou obranou odehrána do autu za postranní čáru.

4

Kostewycz pouze centrem z přímého kopu našel připraveného brankáře Lise.

3

Zoran Arsenič skluzem tvrdě zajel pod nohy Lukasze Tralky.

2

Na druhé straně i hostující obrana zapracovala tak jak měla.

1

Zoran Arsenič se i pod tlakem zachoval na výbornou.

1

Wisla Kraków v červených dresech, Lech Poznaň bude hrát v bílomodrých dresech.

Drží se minuta ticha za tragicky zesnulé horníky v dole ČSA – Karviná v České republice.

Wisła Kraków: Lis – Bartkowski, Wasilewski, Arsenić, Pietrzak – Basha, Halilović – Wojtkowski, Kort, Košťál – M. Kolar.
Náhradníci: Buchalik – Grabowski, Brožek, Palčič, Laskoś, Plewka, Śliwa.

KKS Lech Poznań: Putnocky – Wasielewski, Rogne, Vujadinović, Kostewycz – Trałka, Tiba – Makuszewski, Klupś, Amaral – Gytkjaer.
Náhradníci: Szymański – De Marco, Tomczyk, Tomasik, Janicki, Marchwiński, Sobol..

Jagiellonia Bialystok – Lech Poznaň 2:2
Ve 20. kole nejvyšší polské soutěže se utkají Wisla Kraków (7) s týmem KKS Lech Poznaň (4). Čeká se vyrovnaný zápas oba soupeře v ligové tabulce dělí pouze jeden bod.

Vzájemné utkání 2018 – 19:

Lech Poznaň – Wisla Kraków 2:5 (2:1)

Branky: 8. Amaral, 18 Gytkjaer (penalta) – 50. a 61. Ondrášek, 24. Košťál, 55. Gytkjaer (vlastní), 90. Kolar
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.