2:3

konec (1:0)

20.12.2018, 20:30 • Stadion Ludowy, Sosnowiec • 20. kolo • Matěj Vítek

Tipsport: 5.9 4.09 1.52 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je tu konec. Nakonec jsme sledovali velice dramatické utkání, po kterém se radují fotbalisté Legie Varšava. Domácí Sosnowiec sice vedl 1:0 a 2:1, přesto nakonec nemá ani bod. Na výhře hostů se podílel také Adam Hloušek, který v 84. minutě vyrovnával na 2:2. O čtyři minuty později pak vítěznou branku Legie vstřelil Sandro Kulenović. (22:34:36)

90+13

90+12

A ještě tu bude přímý kop pro hostující celek. Po faulu na Sandra Kulenoviće.

90+11

Hlavní rozhodčí přidal ještě jednu minutku, nyní se ale již významně dívá na hodinky.

90+10

Již se rozehrála desátá minuta nastavení.

90+9

Sebastian Szymański poslal svůj centr jen na přední tyč, kde zaúřadovala domácí defenziva.

90+8

Ještě tu bude rohový kop pro hosty. Ti samozřejmě již nikam nespěchají.

90+7

Střídání v týmu Zagłębie Sosnowiec: ze hřiště odchází Sebastian Milewski, přichází Arkadiusz Jędrych.

90+7

Střídající Iñaki Astiz nekontrolovaně padl z velké výšky na bok, přesto byl právě jemu odpískaný faul.

90+5

Domácí Sebastian Milewski zahrál podle rozhodčího při zpracování balonu rukou a je pískáno. Z poloviny hřiště budou rozehrávat hosté.

90+4

Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází André Martins, přichází Iñaki Astiz.

90+3

Žlutou kartu dostává Adam Banasiak (Zagłębie Sosnowiec), který zastavil útočnou akci hostujícího celku.

90+2

Cafú je zpět na nohou, přesto musí po ošetření opustit hrací plochu.

90+2

Dnešní utkání sleduje 3.554 diváků.

90+1

Druhý poločas bude nastaven o dlouhých deset minut.

90

Na trávníku zůstal nyní sedět hostující Cafú, který samozřejmě nebude nikam spěchat a nechá se ošetřit.

90

Již se hraje poslední minuta normální hrací doby, vzhledem k pyrotechnické show se bude určitě hodně nastavovat.

89

Tak a teď jsou tedy na tahu opět domácí. Je jasné, že teď budou muset využít hlavně morálních sil.

88

88. Sandro Kulenović (LEG) - 2:3

88

Legia Varšava právě vstřelila branku!
Hosté konečně ukazují svou sílu a dokonávají obrat! Z pravé strany odcentroval Michał Kucharczyk a hlavičkující SANDRO KULENOVIĆ svým třetím gólem v sezoně střílí gól na 3:2!

86

Hráči Legie Varšava samozřejmě okamžitě vycítili šanci a ženou se do útoku.

84

84. Adam Hloušek (LEG) - 2:2

84

A je srovnáno! Přímý kop Andrého Martinse vyrazil Kudla jen před sebe, kde se na malém vápně hlavou prosadil ADAM HLOUŠEK – 2:2!

83

Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Carlitos, přichází Jarosław Niezgoda.

82

Hosté stále nemohou najít recept na výborně hrající domácí defenzivu. Čas se jim rychle krátí.

80

Střídání v týmu Zagłębie Sosnowiec: ze hřiště odchází Vamara Sanogo, přichází Adam Banasiak.

79

Pyrotechnický efekt asi splnil účel. Hra je po dlouhém přerušení v nízkém tempu, což hostům samozřejmě nevyhovuje.

77

Tak až nyní se pokračuje ve hře.

74

Hostující fotbalisté by samozřejmě chtěli pokračovat ve hře, naopak domácím asi tento stav vyhovuje.

72

Stále se nehraje. Nadále totiž pokračují ohňostroje nad stadionem, i když jejich intenzita již není tek velká.

70

Domácí fanoušci si užívají pyrotechnickou show včetně světlic a velkého ohňostroje. Zápas je pro jistotu přerušený.

68

Střídání v týmu Zagłębie Sosnowiec: ze hřiště odchází Bartłomiej Babiarz, přichází Dejan Vokić.

66

Po centru do vápna hlavičkoval opět William Rémy, tentokrát ale zamířil mimo.

66

Ve vápně byl u míče Carlitos, nakonec vybojoval "jen" roh pro Legii.

64

Hosté zatím stále nemohou dopravit podruhé míč do brány. Hodně se snaží, jenže domácí dnes navzdory postavení v tabulce hrají výborně.

62

Po zbytečném faulu na polovině soupeře dostal žlutou kartu Sebastian Szymański.

61

Konrad Wrzesiński vnikl do vápna a byl ve velké šanci. Ještě se snažil akci vyšperkovat přihrávkou na spoluhráče, avšak míč na poslední chvíli skvěle zastavil skluzem Mateusz Wieteska!

59

Teď šli fotbalisté Sosnowiece do dalšího rychlého protiútoku, po kterém byl ale v ofsajdu Pawłowski. Míč pro hosty.

59

Domácí hrají velmi aktivně, což hostům dělá neustále problémy.

57

Po rychlém protiútoku domácích pálil z dálky Konrad Wrzesiński, svou ránu poslal nad bránu a Majecki tentokrát zasahovat nemusel.

54

Na trávníku se ocitl Patrik Mráz, po jeho ošetření se bude pokračovat ve hře.

53

Po centru André Martinse se domácí dokázali ubránit.

52

Dominik Nagy byl nyní na levé straně faulovaný, následovat bude přímý kop.

52

Fotbalisté Legie Varšava kopali rohový kop, domácí se s lehkými problémy ubránili.

51

Hosté se snaží opět rychle odpovědět a rádi by dokázali srovnat na 2:2.

49

49. Carlitos (SOS) - 2:1

49

Tým Zagłębie S. právě vstřelil branku!
Centr do pokutového území kopal Vamara Sanogo a dezorientovaný CARLITOS si hlavou srazil míč do vlastní brány.

48

Rémy nyní srazil Szymona Pawłowskiho a je z toho přímý kop pro domácí.

47

47. William Rémy (LEG) - 1:1

47

A je srovnáno! Přímý kop hostů kopal André Martins a po centru do vápna se hlavou prosadil WILLIAM RÉMY – 1:1!

46

Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Paweł Stolarski, přichází Sandro Kulenović.

46

Hráči jsou zpět na trávníku, zápas bude za pár chvil pokračovat druhým poločasem.
Druhý poločas začne přibližně v 21:32.
Je za námi první poločas zápasu mezi Zagłębie Sosnowiec a Legií Varšava. Domácí začali nejlépe jak mohli, když se hned v 9. minutě hry dostali do vedení díky brance Polczaka. Hosté potřebovali tedy vstřelit gól, což se jim ale ani zdaleka nepovedlo. Za celý poločas si vytvořili snad jen jednu šanci českým obráncem Hlouškem, kterého ale vychytal Kudła.

45+2

45+2

Po centru do vápna se k hlavičce dostal Mateusz Wieteska, hlavičkoval ale v záklonu a míč poslal vysoko nad.

45+1

Hosté ještě vybojovali v závěru poločasu jeden rohový kop.

45+1

První poločas bude nastaven o dvě minuty.

45

Na pravé straně se chtěl do útoku vydat Paweł Stolarski, jenže přesně na lajně mu balon poskočil a skončil v zámezí.

44

Domácí se nikam neženou a v závěru poločasu se snaží kombinovat na polovině soupeře.

42

Hosté byli nyní nastěhovaní na polovině soupeře, avšak domácí se nadechli k rychlému brejku, který faulem za žlutou kartu zastavil Dominik Nagy.

40

Do konce poločasu chybí něco málo přes pět minut. Domácí nyní drží svůj náskok a zároveň čekají na možnost dostat se do rychlého protiútoku.

39

Nyní kopal Sebastian Szymański rohový kop. Centr na zadní tyč vyrazil gólman Dawid Kudła mimo zónu nebezpečí.

39

Konec poločasu se rychle blíží a hosté nadále tahají za kratší konec provazu.

37

Do otevřené obrany nyní vnikl Sanogo, který se z levé strany hrnul sám na gólmana Majeckiho, ten jeho ránu na zadní tyč opět vyrazil!

36

Hra se sice přesunula na polovinu domácích, jenže hosté se jen velmi obtížně dostávají až k vápnu.

35

Po rychle rozehraném rohu došlo ve vápně k zajímavé situaci, kdy byl jeden z domácích hráčů prošlápnutý soupeřem. Rozhodčí Złotek tentokrát pomoc videorozhodčích nepotřeboval a penaltu nepískl.

34

Domácí měli další velkou šanci! Ve vápně se k balonu dostal Konrad Wrzesiński, jehož ránu musel vyrážet Majecki na roh.

32

Tlak hostů nepolevuje, jenže stále tomu chybí zakončení.

31

Domácí samozřejmě šetří čas a nikam nepospíchají. To hosté naopak potřebují hrát dopředu.

29

Po rohu se do odraženého balonu opřel Dominik Nagy, jeho ránu ale zblokoval spoluhráč William Rémy.

28

Přímý kop zahrával Carlitos, svou ranou trefil ale jen zeď soupeře. Následuje další roh.

28

Po faulu na levé straně bude následovat přímý kop pro domácí.

27

Tlak hostujícího celku narůstá. Hraje se stále častěji na polovině Zagłębie.

26

Po rohu se hosté dostali do dalšího náznaku šance, jenže tentokrát Kudla již zasahovat nemusel.

25

Parádně nyní vystřelil Szymański, jeho ránu ale vyrazil gólman Kudla na roh.

24

Až nyní se hráči Legie nastěhovali na polovinu soupeře. Jejich tlak ale zatím nic nepřináší.

22

Fotbalisté Zagłębie zatím celkem překvapivě odolávají tlaku soupeře. Hraje se ve středu pole.

20

Domácí hrají nadále s velkou chutí a hosté jako velký favorit zápasu musí hodně přidat.

19

William Rémy zahrál ve vápně rukou, podle videorozhodčích se ale o zákrok, který by znamenal penaltu, nejednalo.

18

V přerušené hře si ale jde rozhodčí Złotek prohlédnout záběry z inkriminovaného okamžiku.

16

Domácí fotbalisté se dokázali nyní natlačit do vápna, kde rukou zahrál hostující William Rémy, pokračuje se ve hře.

14

Po následném rohu se domácí dokázali ubránit, avšak u míče jsou nadále hosté.

13

Obrovskou šanci měl nyní český obránce Adam Hloušek, ke kterému se ve vápně dostal balon. Špičkou kopačky málem přehodil brankáře Kudlu, ten ale nakonec dokázal zasáhnout.

11

Favorizovaní hosté jsou již natlačeni na polovině soupeře. Domácí se teď budou určitě urputně bránit.

9

9. Piotr POLCZAK - 1:0

9

9. Piotr Polczak (SOS) - 1:0

9

A máme postaráno o pořádnou zápletku. Domácí kopali přímý kop a po centru do vápna se ve skrumáži prosadil hlavou PIOTR POLCZAK – 1:0.

7

Jinak se dá ale konstatovat, že úvod zápasu je spíše opatrný. Hraje se na polovině hřiště a na první opravdu velkou šanci čekáme.

5

Hosté začali aktivně a v úvodu zápasu mají územní převahu.

2

Po centru do vápna hostujícího celku musel ale nyní hlavou na vlastního brankáře vracet stoper Wieteska.

1

Hosté na soupeře vlétli a během lehkého sněžení se snaží napadat jeho rozehrávku.

1

Zagłębie Sosnowiec: Kudła – Heinloth, Polczak, Cichocki, Mráz – Milewski, Babiarz – Wrzesiński, Pawłowski, Udovicić – Sanogo.
Náhradníci: Perdijić – Kokoszka, Jędrych, Mello, Banasiak, Vokić, Kumor.

Legia Varšava: Majecki – Stolarski, Wieteska, Rémy, Hloušek – Cafú – Kucharczyk, A. Martins, Szymański, D. Nagy – Carlitos.
Náhradníci: Cierzniak – Philipps, Pasquato, Niezgoda, Hämäläinen, Astiz, Kulenović.

Rozhodčí: Mariusz Złotek.
Dvacáté kolo polské nejvyšší soutěže přinese mimo jiné utkání dvou celků z opačných konců tabulky. S odstupem poslední tým tabulky Zagłębie Sosnowiec totiž na domácím stadionu přivítá Legii Varšava, která je naopak na druhé příčce jen s tříbodovou ztrátou na vedoucí Lechii Gdaňsk. Je tedy jasné, že pokud by dnešní přdehrávku Legia Varšava zvládla, dotáhla by se bodově na první místo tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.