3:4

po s.n. (1:2) (1:0, 2:0, 0:3 - 0:0)

13.12.2018, 17:45 • Tampereen jäähalli • Petr Eliáš (@eli_petr)

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkujeme za pozornost a těšíme se, že si i příště na svých mobilech a počítačích zapnete náš on-line přenos. Na shledanou! (20:38:11)
Nejlepším hráčem utkání je za domácí tým oceněn Juuso Puustinen. Z českého týmu získal cenu Jiří Sekáč.
Zaplněná hala ve finském Tampere viděla krásný zápas, ve kterém platilo heslo, že každý chvilku tahá pilku. Nejprve to byli Finové, kdo určoval tempo hry. Odskočili do tříbrankového trháku a zdálo se, že si jdou pro jasnou výhru. Ve třetí třetině jsme ale viděli znovuzrození českého týmu, který třemi brankami vyrovnal skóre a v prodloužení díky střelci Kubalíkovi a brankáři Hrubcovi dokonal obrat.

Dominik KUBALÍK - 3:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým Česko.
Obrat dokonán! Hrdinou nájezdové loterie je DOMINIK KUBALÍK, který v závěru pětidílné série vyrovnal šťastnou střelou kolem betonu Ortia, v náhlé smrti pak rozhodl krásným blafákem a střelou mezi betony.

Jukka PELTOLA

6. série 1:2

Peltola to udělal nádherně, ale puk končí po jeho krásné kličce na tyči.

Dominik KUBALÍK

Povedený Kubalíkův blafák! vedeme 2:1.

5. série 1:1

Dominik Kubalík propasíroval puk přes Ortia – 1:1.

Juuso PUUSTINEN

5. série 1:0

Puustinen našel také jen Hrubcovu vyrážečku.

Ondřej ROMAN

4. série 1:0

Romanovi sjel puk z hokejky.

Krásný blafák do bekhendu v podání Peltoly.

2. série 0:0

Hanzlův bekhendový pokus končí v lapačce Ortia.

Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení sice Češi začali sympatickými pokusy Kubalíka a Zámorského, pak už se ale jen bránili. Finsko však své obrovské šance neproměnilo. Uvidíme nájezdy, které začnou hned po krátké úpravě ledové plochy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:10

Lajunen a Sallinen měli na hokejkách výhru Finska! Češi se zuby nehty brání.

63:40

Obrovská šance Finů! Nejprve neproměnili v gól slibný závar před českou brankou. Pak se na Hrubce hnal Ojamäki, ale nedal.

63:05

Peltola pálí přes bránícího hráče, ale na Hrubce si nepřišel.

62:49

Kalapudas z pravého kruhu vyprášil Hrubcovy chrániče.

61:50

Hakulinen zblízka na Hrubce nevyzrál. Pěkný zákrok českého gólmana!

61:00

Puustinen mířil nad Hrubcovu vyrážečku. Třinecký brankář v českých barvách kotouč vyráží.

60:40

Zámorského golfák Ortio vyráží nad branku.

60:12

Kubalík mířil po přihrávce Poláška těsně vedle.

60:01

Třetí třetina divákům v Tampere nabídla vynikající podívanou, ve které měli tentokrát navrch reprezentanti České republiky. Díky brankám Bulíře, Lence a Kundrátka se jim podařilo srovnat krok a vybojovat minimálně bod. Uvidíme tedy prodloužení.

60:00

59:00

Minuta do konce třetí třetiny.

58:39

Pokus Hynka Zohorny z ostrého úhlu sráží finský bek do ochranné sítě.

58:00

Lenc se ke střele neprobojoval. Stopku mu vystavila domácí obrana.

57:19

Pasáž plná nepřesností. Oba týmy se bojí zbytečné chyby.

56:09

Krejčík sebral hráčům v modrých dresech puk ve středním pásmu a hnal se do brejku. Píská se ale ofsajd.

55:39

Lenc bojuje o puk v rohu obranného pásma Finů.

54:23

Pět a půl minuty do konce. Máme se na co těšit.

53:48

Tlak domácích. Hrubce teď ostřeluje Vainio, u kterého končí většina kombinací Finska.

52:57

Po Štencelově střele z levé strany je tu malá rozmíška před brankou Finska. Sudí je zatím klidný.

51:24

51:24 Tomáš KUNDRÁTEK - 3:3

51:24

Česko právě vstřelilo branku!
Vyrovnáno! TOMÁŠ KUNDRÁTEK na vrcholu kruhů napřáhl snad až ke stropu haly v Tampere a nádhernou dělovkou srovnává stav. Asistence: Jiří Sekáč, Ondřej Roman.

51:04

Frimanova střela minula Hrubcovu klec.

50:15

Antti Kalapudas znovu v šanci. Střela na teploměr Hrubce hodně zaměstnala.

50:00

Kalapudasův pokus od levého hrazení končí na Hrubcových chráničích.

48:19

Bulíř bez přípravy pálil na Ortia.

48:03

47:24

Po dalším útočném výpadu českého týmu se Finové osvobozují.

46:50

Dvě nebezpečné střely Dominika Kubalíka. Stav se zatím nemění.

46:10

Zámorskému uskočil na modré čáře puk. Češi musejí znovu zakládat útočnou akci.

46:03

Vyloučení v týmu Finsko (Otto Leskinen – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

45:59

Krejčíkova dělovka končí v lapačce Ortia.

44:45

Českým hokejistům narostla křídla. Je to úplně jiný tým, než ten, který jsme viděli ve druhé třetině.

42:50

42:50 Radan LENC - 3:2

42:50

V Tampere máme zaděláno na drama. RADAN LENC přebruslil obránce a bekhendovou střelou našel cíl! Skupinka českých fanoušků má druhý důvod k radosti. Asistence: Petr Zámorský, Michal Jordán.

42:08

42:08 Michal BULÍŘ - 3:1

42:08

Máme sníženo! Jiří Sekáč ze středu útočného pásma našel najetého MICHALA BULÍŘE a ten prostřelil Ortia střelou na bližší tyč. Asistence: Jiří Sekáč.

41:38

Puustinenův pokus z pravé strany Hrubec usměrnil do rohu kluziště.

40:58

40:25

Zámorského střelu nikdo z českých hráčů nedokázal tečovat.

40:01

Třetí třetina začne zhruba v 19:35.
Druhá perioda vyzněla jasně pro seveřany. Přidali další dvě branky a drží zasloužené vedení 3:0. To pomohl ve 23. minutě zvýšit Puustinen pohotovou tečí v předbrankovém prostoru. Rozdíl tří gólů pak zařídil výstavní střelou Rajala. Češi byli v této pasáži hodně zaskočeni dosavadním vývojem. V závěru druhé třetiny pak nevyužili půlminutovou přesilovku pěti proti třem, na začátku třetího dějství ale budou ještě dohrávat minutovou početní výhodu.

40:00

39:33

Finové jsou ve čtyřech.

39:27

Poláškova střela v dvojnásobné přesilovce byla sražena do ochranné sítě.

38:58

Vyloučení v týmu Finsko (Juuso Vainio – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

38:47

Nestrašilova střela z pravého kruhu mířila mimo.

38:26

Český ofsajd.

38:21

Finové posouvají puk do středního pásma a osvobozují se.

37:50

37:50 Hynek Zohorna v dobré pozici

37:50

Nejprve Dominik Kubalík zkoušel pozornost Ortia, a poté ve velice dobré pozici Hynek Zohorna, ale v obou případech byl domácí ochránce svatyně stoprocentní!

37:33

Vyloučení v týmu Finsko (Henri Ikonen – 2 min., sekání).

37:08

Palve byl před brankou tísněn a nezvládl lépe zakončit. Jinak z toho mohl být další průšvih pro český tým.

35:13

Robin Hanzl po dlouhé době zahrozil před finskou brankou. Jeho střelu z levé strany si ale Ortio našel a vyrazil.

33:50

Po souboji v pásmu České republiky puk vylétl do hlediště. Byl však podle sucích tečován. Vhazování před Hrubcem.

33:23

Sallinenovu střelu z pravého kruhu Hrubec krotí betony.

32:29

32:29

Rajala dobře nastřeloval na levou tyč, ale nikdo ze spoluhráčů na puk nedosáhl.

31:30

Dobré napadání Lence, puk je daleko od české branky.

31:16

Nestrašil vyváží puk v oslabení.

30:47

Vyloučení v týmu Česko (Ondřej Beránek – 2 min., nedovolené bránění).

30:11

Leskinen vyslal nebezpečný projektil z vrcholu levého kruhu. Puk ještě před Hrubcem někdo tečoval a byla z toho další nebezpečná šance Finů.

30:01

Střela z hole Puustinena sražena do ochranné sítě. Vhazovat se bude před českým brankářem.

27:21

27:21 Toni RAJALA - 3:0

27:21

Finsko právě vstřelilo branku!
Další krásný gól domácích borců. TONI RAJALA nabruslil do útočného pásma a výstavní bombou nad lapačku posílá Finy do tříbrankového trháku. Asistence: Jani Hakanpää.

26:15

Češi jsou teď jako opaření a komerční přestávka jim jistě přijde vhod.

25:25

Sallinen je při chuti. Efektní kličkou v útočném pásmu zkusil vytvořit lepší pozici pro spoluhráče, tentokrát ale nebyl úspěšný.

22:57

22:57 Juuso PUUSTINEN - 2:0

22:57

Šimon Hrubec podruhé loví kotouč ze své branky. Junttila šikovně od modré čáry nastřelil puk na branku, kde jej před českým brankářem nechytatelně do levé šibenice tečoval JUUSO PUUSTINEN. Asistence Julius Junttila.

22:20

Sallinen a Lajunen operovali kolem české branky. První jmenovaný zakončil akci střelou.

20:37

Leskinen prověřil Hrubce od modré čáry. Odchovanec jihočeského hokeje kotouč ztlumil betony.

20:01

Druhá třetina začne zhruba v 18:45.
Je za námi první třetina, po které vedou v Tampere domácí Finové. Ti vstoupili do zápasu aktivněji, ale na první branku si museli počkat až do konce 19. minuty, když se ve skrumáži před Hrubcem prosadil Anrei Hakulinen. Češi měli také pár zajímavých možností, finský gólman Ortio ale zatím odolává.

20:00

19:00

Poslední minuta první třetiny.

18:53

18:53 Anrei HAKULINEN - 1:0

18:53

Domácí jdou do vedení. V závaru před Hrubcovou klecí se nejlépe zorientoval ANREI HAKULINEN a v pádu nasměroval puk za českého gólmana. Asistence: Jesse Virtanen, Toni Rajala.

17:45

Junttila mohl jet sám na Hrubce, kdyby však zvládl na útočné modré čáře zpracovat puk.

16:45

Sallien si ve středním pásmu vyšlápl na Kundrátka a srazil ho tvrdě k ledu. Vysloužil si ovace publika.

15:47

Beránek s Tomáškem zlobili v obranném pásmu domácích Finů. Ti si ale nakonec poradili.

14:29

14:15

Sallinen se vydal na výlet v oslabení.

13:41

13:41 Tlak českého týmu v přesilovce

13:41

Po českém tlaku v přesilovce a nebezpečné střele se kotouč povaloval na brankové čáře! Domácí hráči teď měli obrovské štěstí.

13:10

Kundrátkova dělovka zaduněla o zadní hrazení.

12:29

Vyloučení v týmu Finsko (Oula Palve – 2 min., hákování).

11:48

11:48 Fantastický zákrok Hrubce

11:48

Výborný zákrok Šimona Hrubce, který máchl lapačkou a zkazil Finům radost. Palve změnil směr střely z hole beka Lukky.

11:30

Hynek Zohorna zamýšlel dobrou přihrávku, kterou by vyslal spoluhráče do zajímavé šance. Obrana domácích pas zablokovala.

10:32

Z toho mohla být nepříjemnost. Kubalík při jízdě vzad ve středním pásmu upadl a nabídl puk Kalapudasovi. Ten ale v tísni nedokázal přesně přihrát a z šance nebylo nic.

10:04

Nyní jsou v defenzivě domácí hokejisté. Polášek pálí, Nestrašil tečuje. Kotouč však končí jen v ochranné síti.

08:55

08:55 Nebezpečná střela Štencela

08:55

Štencel si sjel z druhé vlny na kruh a bez přípravy nebezpečně vypálil. Ortio měl co dělat, aby puk zkrotil.

08:36

Z levé strany to teď zkoušel Lenc. Češi se z úvodního náporu Finů zdá se oklepali.

07:55

Tomáškova střela přes obránce Ortia sice protáhla, ale nepřekvapila.

07:30

Z levé strany zkoušel štěstí obránce Leskinen, přes bránící hráče ale kotouč na českou branku nedostal.

07:05

Další útok Finů brzdí ofsajd.

06:37

Hrubec se teď zapotil, když se domácí tlačili k dorážce po nepříjemné střele. Česká obrana požár včas uhasila.

05:10

Roman a Tomášek kombinovali v útočném pásmu. První neúspěšný střelecký pokus si pak v reprezentaci připsal Beránek.

03:04

Polášek z dálky nahodil na finskou branku. Ortio puk v pohodě chytá.

02:37

Finové jsou dál aktivní a důrazní. Po manévrech Lajunenovy formace vypadla branka Šimona Hrubce ze svého postavení a sudí hru přerušil.

02:00

Češi si nerozuměli v rozehrávce. Píská se zakázané uvolnění.

01:10

Palve nebezpečně pálil z mezikruží, odkud našel jen Hrubcovy betony.

00:48

První formace mají za sebou své střídání. Hra se odvíjela na české polovině a Finové jsou i dál aktivní.

00:01

Na ledě jsou v bílých dresech i Češi. Znějí státní hymny.
Na led nastupují za potlesku fanoušků domácí hokejisté.
Organizátoři začali sklízet z kluziště malé pódium a sedačky. Za malou chvíli se začne.
Dres se jménem Jutila právě stoupá ke stropu haly.
Začátek utkání se o pár minut pozdrží, protože v Tampere stále ještě probíhá slavnostní ceremoniál. Takřka zaplněná hala aplauduje bývalému kapitánovi finského národního týmu Timo Jutilovi, rodákovi z Tampere a medailistovi z mistrovství světa.

Finsko: Tirronen (Ortio) – Leskinen, Hakanpää, Virtanen, Lindbohm, Vainio, Jokipakka, Lukka, Friman – Puustinen, Palve, Junttila – Rajala, Ruotsalainen, Hakulinen – Ojamäki, Kalapudas, J. Peltola – Sallinen, J. Lajunen, H. Ikonen.

Česko: Hrubec (Bartošák) – Polášek, O. Němec, Jordán, Zámorský, Štencel, Kundrátek, J. Krejčík, D. Musil – Sekáč, Novotný, Nestrašil – Lenc, R. Hanzl, D. Kubalík – H. Zohorna, Bulíř, T. Zohorna – O. Beránek, O. Roman, Tomášek – P. Zdráhal.

Rozhodčí: Öhlund, Nord – Elonen, Nikulainen.

Národní tým absolvoval dopoledne předzápasové rozbruslení. Večer vyzve domácí Finy!

Předpokládaná sestava Česka proti Finsku:

Hrubec (Bartošák) – Němec, Polášek, Zámorský, Jordán, Kundrátek, Štencel, Musil, Krejčík – Sekáč, Novotný, Nestrašil – Kubalík, R. Hanzl, Lenc – H. Zohorna, Bulíř, T. Zohorna – Tomášek, Roman, Beránek – Zdráhal.
Tým Finska se na listopadovém Karjala Cupu podepsal pod zajímavý fakt. Všechny tři zápasy, do kterých nastoupil, skončily výsledkem 3:0. Tímto rozdílem dokázali Finové porazit Českou republiku a v severském derby Švédsko, v úvodu turnaje ale museli přijmout stejnou porážku od Rusů.
Česká reprezentace hlásí dva velké návraty. Dres se lvem na hrudi oblékne znovu brněnský bek Ondřej Němec, který v únoru po olympijském turnaji v Pchjongčchangu oznámil konec reprezentační kariéry. Po rozhovorech s trenérem Říhou však svůj postoj přehodnotil. Zpět je i zkušený útočník švýcarské Ambri-Piotty Jiří Novotný, který navíc povede tým jako kapitán. Premiéra v seniorské reprezentaci naopak čeká Ondřeje Beránka z Karlových Varů.
Kvůli utkáním hokejové ligy mistrů a KHL skládal kouč Miloš Říha tým postupně. Den před prvním zápasem v Tampere už měl své svěřence takřka pohromadě, postrádal už jen dvojici Furch – Řepík. Národní tým má v plánu postavit do každého utkání Channel One Cupu jiného gólmana – proti Finům by měl nastoupit třinecký gólman Šimon Hrubec.
Český národní tým sehraje první utkání ruského Channel One Cupu na finské půdě v Tampere, kde se od 17.30 střetne s domácí reprezentací. Čeští hokejisté budou chtít napravit dojem z předchozího vzájemného střetnutí, které na Karjala Cupu v zemi tisíců jezer opanovali domácí Finové výsledkem 3:0. Národní tým si na tomto turnaji připsal ještě těsnou prohru 2:3 se Švédy, na závěr pak po dobrém výkonu zdolal 5:2 reprezentaci Ruska.

3:4

Branky a nahrávky: 19. Hakulinen (Virtanen, Rajala), 23. Puustinen (Junttila), 28. Rajala (Hakanpää) – 43. Bulíř, 43. Lenc (Zámorský, Jordán), 52. Kundrátek (Sekáč, O. Roman), rozh. náj. D. Kubalík