konec (3:0, 0:3, 3:0)

05.12.2018, 01:05 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 2.14 3.89 2.98 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

57:01

Už to vypadalo na sedmý gól v brance hostů, Rust se hnal do zakončení, když v tom byl faulován. Dvě minuty za podrážení dostal Nathan MacKinnon.

54:48

Varlamov je na střídačce, hosté zkusí opravdu dlouhou power-play!

54:48

Po celé akci se u branky Pittsburghu strhla menší potyčka výsledkem bylo vyloučení na obou stranách. Jak domácí Jack Johnson, tak hostující J. T. Compher dostali dvě minuty za hrubost.

48:58

48:58 Patric HÖRNQVIST - 6:3

48:58

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Tak tohle je pro hosty naprosto ledová sprcha. Po ztrátě puku se v pásmu dostal ke střele PATRIC HÖRNQVIST a střelou, která byla lehce tečovaná, překonal dnes potřetí brankáře Varlamova. Zaznamenal tak čistý hattrick a potřeboval na to pouze 167 sekund, což je nejrychlejší hattrick v historii klubu! Bez asistence.

47:32

47:32 Patric HÖRNQVIST - 5:3

47:32

Oj, tohle může hosty hodně mrzet. Po ztrátě puku přihrál Malkin na PATRICA HÖRNQVISTA a jeho nepříliš prudká střela dokonale překvapila Varlamova, když lehce zaplavala ve vzduchu a pod rukou mu propadla do sítě. Asistence: Jevgenij Malkin.

46:11

46:11 Patric HÖRNQVIST - 4:3

46:11

Přesilovka je využitá a Pittsburgh opět vede! Po kombinaci v pásmu přišla střela, která se zastavila u PATRICA HÖRNQVISTA, ten se bleskurychle otočil a podél Varlamova zasunul za brankovou čáru. Asistence: Kris Letang, Phil Kessel.

45:47

Crosby se prodíral do střelecké pozice, byl však u toho faulován. Dvě minuty za sekání dostal Patrik Nemeth.

38:38

38:38 Hörnqvist své sólo neproměnil

38:38

Hörnqvist dostal přihrávku za obranu Colorada, své sólo ale neproměnil, Varlamov jeho střelu zvládl srazit!

33:17

33:17 Matt NIETO - 3:3

33:17

Colorado právě vstřelilo branku!
Jenže přichází úder na druhé straně. Po rychlém kontru se do pásma dostal MATT NIETO, zprava si nabruslil lehce na střed a střelou na DeSmithovu vyrážečku vyrovnal na 3:3! Asistence: Gabriel Bourque.

31:44

Je po přesilovce, Mikko Rantanen se dopustil nedovoleného bránění a už i on je na trestné lavici.

30:59

Rodící se nápor ovšem končí faulem a Sidney Crosby dostal dvě minuty za podrážení.

29:32

29:32 Carl SÖDERBERG - 3:2

29:32

No ale pozor, je tu gól a Colorado se dostalo na dostřel! Střela od modré skončila v chumlu před brankovištěm, kde do puku pohotově plácl CARL SÖDERBERG a trefil prostor u levé DeSmithovy tyčky! Asistence: Matt Calvert, Ian Cole.

28:16

28:16 Tyson BARRIE - 3:1

28:16

Už je ale sníženo a hosté využívají přesilovku. Od modré napřáhl TYSON BARRIE a jeho dělovka se od tyčky odrazila za DeSmithova záda! Asistence: Mikko Rantanen, Gabriel Landeskog.

26:42

Druhá přesilovka pro Colorado, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Kris Letang.

17:02

17:02 Jost ztroskotal na DeSmithovi

17:02

Skvělý DeSmithův zákrok! Nejprve vyrazil Johnsonovu střelu a poté se roztáhl na brankovišti a betonem vytěsnil i Jostův pokus o zakončení po ledě!

14:24

14:24 Neuznaný Compherův gól

14:24

A skutečně, Compher ovlivnil DeSmithův pohyb a gól nebyl uznán!

14:24

Hosté dostali puk do branky, když vyvinuli tlak na brankovišti, DeSmith zvládl vyrazit Söderbergovu střelu, ale volný puk si poté našel J. T. Comphera a ten zblízka zamířil do sítě. Domácí trenér si ale vybral challenge a nechal překontrolovat, zda se Söderberg nedopustil svým přistrčením nedovoleného bránění brankáři.

12:47

Je tu první vyloučení a přesilovku si zahraje Colorado. Dvě minuty za hákování dostal Dominik Simon.

07:27

07:27 Derick BRASSARD - 3:0

07:27

Tlak domácích pokračuje a je tu hned třetí gól. Kousek od modré napřáhl Määttä a jeho nabídku proměnil v branku DERICK BRASSARD, když před brankovištěm tečoval do horní části Varlamovovy brány. Asistence: Olli Määttä, Zach Aston-Reese.

06:52

06:52 Jevgenij MALKIN - 2:0

06:52

A už je to o dvě branky! Po buly v útočném pásmu byla sice první střela domácích zblokována, ale ta druhé prošla do míst před brankovištěm a JEVGENIJ MALKIN ji pohotově sklepl za gólmanova záda! Asistence: Tanner Pearson, Patric Hörnqvist.

02:46

02:46 Jake GUENTZEL - 1:0

02:46

Na druhé straně to bylo o mnoho přesnější a Pittsburgh vede! Od modré předvedli domácí rychlou kombinaci a na konci stál JAKE GUENTZEL, který se dobře postavil na Letangovu přihrávku a od brusle se mu puk odrazil za bezmocného Varlamova. Asistence: Kris Letang, Brian Dumoulin.

6:3

Branky a nahrávky: 3. Guentzel (Letang, Dumoulin), 7. Malkin (Pearson, Hörnqvist), 8. Brassard (Määttä, Aston-Reese), 47. Hörnqvist (Letang, Kessel), 48. Hörnqvist (Malkin), 49. Hörnqvist – 29. Barrie (Rantanen, Landeskog), 30. Söderberg (Calvert, Cole), 34. Nieto (G. Bourque)

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – Letang (A), Dumoulin, M. Pettersson, Määttä, Oleksiak, J. Johnson – Simon, Crosby (C), Guentzel – Hörnqvist, Malkin (A), Pearson – Kessel, Brassard, Aston-Reese – Sheahan, D. Grant, Rust.

Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – E. Johnson (A), Girard, Cole, Barrie, Zadorov, Nemeth – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – C. Wilson, Compher, Jost – Calvert, Söderberg, Nieto – G. Bourque, Kerfoot, Kameněv.

Rozhodčí: L'Ecuyer, Walsh – Barton, Amell

Diváci: 18 415

02:46 PIT 1:0 Guentzel (Letang, Dumoulin)
06:52 PIT 2:0 Malkin (Pearson, Hörnqvist)
07:27 PIT 3:0 Brassard (Määttä, Aston-Reese)
12:47 PIT 2 Simon, hákování