6:3

konec (3:0, 0:3, 3:0)

05.12.2018, 01:05 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 2.14 3.89 2.98 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:55:43)

Trestné minuty: 8:8
Je dobojováno a my tak máme za sebou zápas, který byl jako na houpačce. I ve třetí třetině jsme viděli tři branky, tentokrát všechny od domácího celku. A obstaral je všechny jeden hráč – Patric Hörnqvist během 167 sekund zaznamenal nejrychlejší hattrick v dějinách klubu a rozhodl tak o výhře Pittsburghu 6:3. Hosté na jeho smršť odpověď nenašli a nepomohlo ani odvolání brankáře více než pět minut před koncem. Po dvou porážkách se tak Pittsburgh dočkal výhry a svému soupeři tak stejným výsledkem oplatil nedávnou porážku.

59:30

Domácí publikum aplauduje a těší se ze dvou bodů svého celku.

59:01

Colorado je v plném počtu.

58:55

Pittsburgh si hlídá svůj pohodlný náskok a tráví závěr přesilovky v útočném pásmu.

57:47

Malkin tlačil přihrávku na brankoviště, obrana Colorada ji srazila. Domácí ale i nadále pokračují v útoku.

57:01

Už to vypadalo na sedmý gól v brance hostů, Rust se hnal do zakončení, když v tom byl faulován. Dvě minuty za podrážení dostal Nathan MacKinnon.

56:21

Rychlá kombinace hostů skončila až na brankovišti, jenže bez přesného sklepnutí za DeSmithe, který by nestačil reagovat.

55:55

A další nepřesná střela přes všechny čáry.

55:34

Staňte se fanoušky NHL.cz!

55:34

Vyhození přes všechny čáry se kutálelo k opuštěné brance, puk však skončil těsně vedle. Pískalo se zakázané uvolnění.

54:48

Varlamov je na střídačce, hosté zkusí opravdu dlouhou power-play!

54:48

Po celé akci se u branky Pittsburghu strhla menší potyčka výsledkem bylo vyloučení na obou stranách. Jak domácí Jack Johnson, tak hostující J. T. Compher dostali dvě minuty za hrubost.

54:39

Domácím nyní nevyšla rozehra s přihrávkou o mantinel a najednou se k bekhendu dostal Wilson. Na DeSmithe si ovšem nepřišel, ten byl připraven a zasáhl lapačkou.

54:26

Od levého mantinelu to zkusil Määttä, jeho rána ale byla sražena a puk skončil mimo ledovou plochu.

53:49

Domácí střídají během hry a v poklidu čekají na okamžik, kdy budou moci vyrazit do útoku. Nikam pospíchat ale nemusí.

53:12

Od modré vystřelil Nemeth, DeSmith měl ale docela dobrý výhled a nedělalo mu problém puk skrýt ve svých chráničích.

52:09

Menší zmatek za brankou DeSmithe, Pittsburgh se však ze situace vyhrabal a jde do útoku.

51:26

Letangovu střelu Varlamov vyrazil, z pásma pak puk dostal Landeskog a jeho kumpáni z útoku.

50:33

Zakázané uvolnění domácích, hra se stěhuje před DeSmithe.

49:34

Další výpad domácích, Varlamov pro jistotu přikryl puk a přerušil hru.

48:58

48:58 Patric HÖRNQVIST - 6:3

48:58

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Tak tohle je pro hosty naprosto ledová sprcha. Po ztrátě puku se v pásmu dostal ke střele PATRIC HÖRNQVIST a střelou, která byla lehce tečovaná, překonal dnes potřetí brankáře Varlamova. Zaznamenal tak čistý hattrick a potřeboval na to pouze 167 sekund, což je nejrychlejší hattrick v historii klubu! Bez asistence.

47:32

47:32 Patric HÖRNQVIST - 5:3

47:32

Oj, tohle může hosty hodně mrzet. Po ztrátě puku přihrál Malkin na PATRICA HÖRNQVISTA a jeho nepříliš prudká střela dokonale překvapila Varlamova, když lehce zaplavala ve vzduchu a pod rukou mu propadla do sítě. Asistence: Jevgenij Malkin.

46:47

Colorado se ihned dere za vyrovnáním a roztáčí útok v pásmu domácích.

46:11

46:11 Patric HÖRNQVIST - 4:3

46:11

Přesilovka je využitá a Pittsburgh opět vede! Po kombinaci v pásmu přišla střela, která se zastavila u PATRICA HÖRNQVISTA, ten se bleskurychle otočil a podél Varlamova zasunul za brankovou čáru. Asistence: Kris Letang, Phil Kessel.

45:47

Crosby se prodíral do střelecké pozice, byl však u toho faulován. Dvě minuty za sekání dostal Patrik Nemeth.

45:22

Od modré čáry vypálil Määtta, jeho pokus byl sražen mimo ledovou plochu.

44:26

Na druhé straně nejprve pálil Johnson a poté se k dorážce dostal i Pettersson. Nebezpečnější byla druhá rána, Varlamov zvládl obě pokrýt.

43:46

Kameněvova střela byla sražena obranou nad branku. Začal se hrát velice živý hokej.

42:22

Landeskog se zjevil na brankovišti a okamžitě sklepával přihrávku zpoza branky. DeSmith v tuto chvíli odolal a puk srazil.

42:10

DeSmith přerušil hru, musel totiž krotit Zadorovův švih z vrcholů kruhů.

41:29

Malkin s Pearsonem neprošli do zakončení, druhý jmenovaný byl tvrdým hitem zastaven u mantinelu.

40:45

Vyhozený puk se pomaličku šoural kluzištěm, zakázané uvolnění Pittsburghu tak z toho nebylo.

Trestné minuty: 6:2
Je za námi čtyřicet minut hry a jestliže první třetina patřila domácím, ta druhá byla zase vydařená ze strany hostů. Ti smazali tříbrankovou ztrátu a nebyli ani daleko od dovršení obratu. Vše odstartoval ve 29. minutě Tyson Barrie využitou přesilovkou a na něj navázal ve 30. minutě Carl Söderberg a ve 34. minutě Matt Nieto. Pittsburgh byl hodně zaskočený a mohl být rád, že DeSmith další šance hostů pochytal. V úplném závěru třetiny se ke slovu zase dostali domácí, Hörnqvist, ani Kessel však své šance v gól neproměnili.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:32

39:32 Se svým výpadem neuspěl ani Kessel

39:32

Opět skvělý Varlamov, nyní vleže zasáhl proti Kesselovi, který se zničehonic objevil na brankovišti. Závěr třetiny patří Pittsburghu.

38:38

38:38 Hörnqvist své sólo neproměnil

38:38

Hörnqvist dostal přihrávku za obranu Colorada, své sólo ale neproměnil, Varlamov jeho střelu zvládl srazit!

37:52

Po vhazování v pásmu domácích zůstal na levé straně nepokrytý Zadorov a hned prověřil DeSmithovu připravenost.

37:27

Guentzel prodloužil puk do útočného pásma, Rust jej však za brankou nedokázal dostat do střelecké pozice.

36:58

Rantanenova střela zápěstím šla mimo, skončila na zadním mantinelu.

36:19

K bekhendovému zakončení se dostal Söderberg, DeSmith jeho nepříjemný pokus zvládl vyrazit.

35:44

Dlouhá přihrávka za obranu Pittsburghu byla až příliš prudká, o zakázané uvolnění se ale nejednalo.

34:55

Pittsburgh je teď hodně dole, ztráta tříbrankového náskoku s tým slušně zamávala. Naopak Colorado hraje v pohodě a s chutí.

33:44

Hosté jsou v plném počtu a Rantanen se po svém návratu hned natlačil do zakončení. Byl sice těsně bráněn, přesto zvládl jednoruč vystřelit. Puk skončil v rohu.

33:17

33:17 Matt NIETO - 3:3

33:17

Colorado právě vstřelilo branku!
Jenže přichází úder na druhé straně. Po rychlém kontru se do pásma dostal MATT NIETO, zprava si nabruslil lehce na střed a střelou na DeSmithovu vyrážečku vyrovnal na 3:3! Asistence: Gabriel Bourque.

32:59

Pittsburgh je v plném počtu a začala tak zkrácená přesilovka domácích.

31:44

Je po přesilovce, Mikko Rantanen se dopustil nedovoleného bránění a už i on je na trestné lavici.

31:40

Rantanen měl na holi vyrovnání, po MacKinnonově přihrávce vyslal střelu z první, DeSmithovi však dobrým blokem pomohl Olli Määttä.

30:59

Rodící se nápor ovšem končí faulem a Sidney Crosby dostal dvě minuty za podrážení.

30:42

Pittsburgh se snaží o rychlou odpověď, o puk bojuje v rohu Jevgenij Malkin.

29:32

29:32 Carl SÖDERBERG - 3:2

29:32

No ale pozor, je tu gól a Colorado se dostalo na dostřel! Střela od modré skončila v chumlu před brankovištěm, kde do puku pohotově plácl CARL SÖDERBERG a trefil prostor u levé DeSmithovy tyčky! Asistence: Matt Calvert, Ian Cole.

28:45

Blízko dalšího snížení byl Johnson, DeSmith však nyní předvedl povedený reflex a puk vytěsnil za svou branku.

28:16

28:16 Tyson BARRIE - 3:1

28:16

Už je ale sníženo a hosté využívají přesilovku. Od modré napřáhl TYSON BARRIE a jeho dělovka se od tyčky odrazila za DeSmithova záda! Asistence: Mikko Rantanen, Gabriel Landeskog.

28:00

Od modré pálil Barrie, ale ani tohle nebylo nic, co by DeSmithe ohrozilo.

27:19

MacKinnon hledal křížnou přihrávkou Landeskoga, ten nezvládl neposedný puk pořádně zpracovat a podle toho vypadalo i nedůrazné zakončení.

26:42

Druhá přesilovka pro Colorado, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Kris Letang.

26:37

Neuspěl ani Dumoulin, trefil brusli bránícího hráče.

26:02

Před Malkinem se doslova otevřela dálnice do útočného pásma, po najetí si našel pozici, z levé strany však Varlamovovu branku netrefil.

25:12

DeSmith se roztáhl na svém brankovišti a pokryl jak střelu od modré, tak i dorážku z bezprostřední blízkosti.

24:43

Hraje se dlouho bez přerušení, nyní už u DeSmithe. Compher na něj nevyzrál.

23:51

Na druhé straně se ke střele dostal Pearson, Varlamov se tak zase má na brankovišti co otáčet.

22:31

Söderberg trefil svým pokusem pouze hokejku bránícího hráče, DeSmith v tuto chvíli zasahovat nemusel.

21:58

Varlamov nyní krotil teč po nahození z levé strany, jeho spoluhráči už vyrazili do protiakce.

20:55

Střely na obou stranách kluziště, zatím ale nic co by muselo DeSmithe, či Varlamova děsit.

Trestné minuty: 2:0
Je za námi první třetina, která domácím vyšla opravdu maximálně a do kabin si odnáší tříbrankové vedení. Po úvodních pokusech hostů se Pittsburgh dostal do pásma a ve třetí minutě zakončil Jake Guentzel kombinaci svého týmu. Na konci sedmé minuty se pak prosadil Jevgenij Malkin a za další 35 vteřin upravil na 3:0 Derick Brassard. Až poté se k výraznějšímu slovu dostalo i Colorado, to dalo dokonce i gól, nicméně ten byl po kontrole u videa odvolán pro provinění vůči brankáři. A když proti DeSmithovi neuspěl ani Jost, drží Pittsburgh opravdu slibný náskok.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:26

Na modré čáře si o přihrávku řekl Letang, po velkém nápřahu mu ale pokus vůbec nesedl a skoro to vypadalo, že zlomil hůl.

18:21

Malkin měl trochu problémy dostat puk zpoza vlastní branky k modré čáře, ve spolupráci s Määttou to ale zvládl.

17:02

17:02 Jost ztroskotal na DeSmithovi

17:02

Skvělý DeSmithův zákrok! Nejprve vyrazil Johnsonovu střelu a poté se roztáhl na brankovišti a betonem vytěsnil i Jostův pokus o zakončení po ledě!

16:44

Mezi kruhy si najel Simon, jeho pokus byl zblokován a dorážku pak pokryl Varlamov.

15:54

Colorado pokračuje v mírném tlaku, který začal v přesilovce, nyní je to ale bez střeleckého vyjádření.

14:47

Simon se vrátil do hry, Pittsburgh přečkal úvodní oslabení.

14:24

14:24 Neuznaný Compherův gól

14:24

A skutečně, Compher ovlivnil DeSmithův pohyb a gól nebyl uznán!

14:24

Hosté dostali puk do branky, když vyvinuli tlak na brankovišti, DeSmith zvládl vyrazit Söderbergovu střelu, ale volný puk si poté našel J. T. Comphera a ten zblízka zamířil do sítě. Domácí trenér si ale vybral challenge a nechal překontrolovat, zda se Söderberg nedopustil svým přistrčením nedovoleného bránění brankáři.

13:45

Pittsburgh vyhodil, předtím ale Rantanen vyslal svůj druhý přesilovkový pokus. Po rychlé kombinaci branku minul

13:15

Hosté se ihned usadili v útočném pásmu a zprava pálil Rantanen. DeSmith se přemístil včas a puk skryl ve svých chráničích.

12:47

Je tu první vyloučení a přesilovku si zahraje Colorado. Dvě minuty za hákování dostal Dominik Simon.

12:15

Johnson nabídl Aston-Reesemu nahození na teč, útočník domácích sklepl těsně vedle Varlamovovy levé tyčky.

12:00

Hosté se trochu probouzí, v rozhodujících chvílích jim ale schází více klidu.

10:56

Středem se do útočného pásma proháčkoval MacKinnon, i přes tlak obrany zvládl vystřelit, jenže branku neohrozil. Dorážka Rantanena už na DeSmithe šla, ten ji vyrazil.

09:50

Další střela, z levého kruhu zamířil Aston-Reese, pukem ale trefil Varlamova těsně pod masku.

09:40

Varlamov má plné ruce a betony práce, nyní byl v pozici na střelu Crosby, který gólmana Colorada trefil přesně do chráničů.

09:06

Colorado se dokázalo prokombinovat do útočného pásma, zleva pálil Johnson, DeSmith ale holí vyrazil puk do rohu.

08:42

Zase se bude vhazovat před brankou hostů, vyhozený puk Varlamov pro jistotu přikryl a Pittsburgh tak zdarma získal útočné pásmo.

07:27

07:27 Derick BRASSARD - 3:0

07:27

Tlak domácích pokračuje a je tu hned třetí gól. Kousek od modré napřáhl Määttä a jeho nabídku proměnil v branku DERICK BRASSARD, když před brankovištěm tečoval do horní části Varlamovovy brány. Asistence: Olli Määttä, Zach Aston-Reese.

06:52

06:52 Jevgenij MALKIN - 2:0

06:52

A už je to o dvě branky! Po buly v útočném pásmu byla sice první střela domácích zblokována, ale ta druhé prošla do míst před brankovištěm a JEVGENIJ MALKIN ji pohotově sklepl za gólmanova záda! Asistence: Tanner Pearson, Patric Hörnqvist.

06:27

Na přihrávku zpoza branky si najel zcela zapomenutý Pearson, zblízka však branku Colorada minul!

05:37

Přesto si musí dávat velký pozor i gólman DeSmith. Nahozením z ostrého úhlu se jej pokusil překvapit Kameněv. Brankář Pittsburghu pro jistotu přerušil hru.

04:54

Vedoucí branka domácí tým velice nabudila, rázem krouží v útočném pásmu a vytváří na Varlamova velký tlak.

03:24

Další šance domácích, zprava zakončoval Hörnqvist, tentokrát byl ale Varlamov připraven a uhájil svou levou tyčku.

02:46

02:46 Jake GUENTZEL - 1:0

02:46

Na druhé straně to bylo o mnoho přesnější a Pittsburgh vede! Od modré předvedli domácí rychlou kombinaci a na konci stál JAKE GUENTZEL, který se dobře postavil na Letangovu přihrávku a od brusle se mu puk odrazil za bezmocného Varlamova. Asistence: Kris Letang, Brian Dumoulin.

02:28

Do střelecké pozice se nenápadně dostal hostující Bourque, ale trefil z otočky pouze gólmana DeSmithe.

01:24

Dumoulin pouze přihrával na Oleksiaka, tomu ale puk přeskočil hokejku a skončil ve středním pásmu.

00:35

Simon po přejetí modré útočné čáry přišel o puk, dopředu už může jít Colorado.

00:01

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – Letang (A), Dumoulin, M. Pettersson, Määttä, Oleksiak, J. Johnson – Simon, Crosby (C), Guentzel – Hörnqvist, Malkin (A), Pearson – Kessel, Brassard, Aston-Reese – Sheahan, D. Grant, Rust.

Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – E. Johnson (A), Girard, Cole, Barrie, Zadorov, Nemeth – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – C. Wilson, Compher, Jost – Calvert, Söderberg, Nieto – G. Bourque, Kerfoot, Kameněv.

Rozhodčí: L'Ecuyer, Walsh – Barton, Amell.
Oba týmy jsou na ledě, máme za sebou hymnu USA, zápas může začít!

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Utkání v PPG Paints Areně začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.