JOK: Ryan Zapolski – 20 zákr., 1 OG, 95.2%, 65:00

AST: Dominik Hrachovina – 47 zákr., 1 OG, 97.9%, 65:00

Dominik Hrachovina (AST) – 47 zákr., 1 OG, 97.9%, 65:00

Vhazování (%): 57.58 – 42.42
Hity: 14 – 15
Přesilová hra: 0/1 – 0/2
Trestné minuty: 4 – 2
Astaně se podařilo na ledě Jokeritu ukončit sérii tří proher. Výhru 2:1 po samostatných nájezdech ji v Hartwall Areně zařídil obránce Darren Dietz.

Jokerit na pátou výhru v řadě nedosáhl. Svého soupeře přitom ale v utkání výrazně přestřílel – 48:21.

Konečný výsledek: Jokerit Helsinky - Barys Astana 1:2 sn

65:00

65:00 Darren DIETZ - 1:2

65:00

V samostatných nájezdech zvítězil tým Barys Astana.
Autorem vítězné branky je DARREN DIETZ.

5. série 0:1

Dietz se trefuje pěkně pod horní tyč, Astana vítězí!

5. série 0:0

O'Neill na Hrachovinu nevyzrál.

4. série 0:0

Valk střílel dobře, Zapolski ale vytáhl skvělý zákrok lapačkou!

Manninen se pokusil o bekhendový blafák, Hrachovina zasáhl betonem.

3. série 0:0

Starčenko to zkoušel mezi Zapolského betony, avšak neúspěšně.

Ikonen si na Hrachovinu nepřišel. Stále tak čekáme na první úspěšný nájezd.

2. série 0:0

Michajlis také nic nevymýšlel a jen vystřelil. Zapolski ale pozorný.

Moses najížděl, podobně jako Norman, z levé strany, jeho střela ale skončila v lapačce Hrachoviny.

1. série 0:0

Asetov svou střelou minul Zapolského bránu.

Norman si najížděl na bránu z levé strany, zakončit se mu ale nakonec vůbec nepodařilo.

Samostatné nájezdy začínají.
Začínat budou domácí, konkrétně Norman.
Utkání mezi Jokeritem a Astanou budou muset rozhodnout samostatné nájezdy.

Po prodloužení: Jokerit Helsinky - Barys Astana 1:1

65:00

Prodloužení skončilo.

64:46

Na druhé straně důležitý zákrok Zapolského proti úniku jednoho z útočníků Astany.

64:33

Další nebezpečí pro Barys! Norman pálil prudce ze středu útočného pásma po pasu od Kivistöa.

64:01

Probíhá poslední minuta prodloužení!

63:54

Moses znovu nabral velmi dobrou rychlost, Hrachovinu ale následně zaměstnat nedokázal.

63:03

Lepistö a jeho prudká střela z levého kruhu, Hrachovina má puk v náručí.

62:50

Jokerit drží útočné pásmo.

62:31

Polovina prodloužení je za námi.

61:48

Střela rychlíka Mosese z pravé strany, Hrachovina ale zasahovat nemusel.

61:18

Pokus Dallmana z levé strany, Zapolski vyrazil betonem před sebe.

60:45

Oba týmy prostřídaly své trojice.

60:25

O'Neill se ke střele na pravé straně nedostal.

60:03

Úvodní vhazování prodloužení vyhrál Jokerit.

60:01

Střely na bránu: 44 – 20
Šedesát minut základní hrací doby o vítězi nerozhodlo. Sledovat tedy budeme pětiminutové prodloužení 3 na 3. V případě nutnosti pak ještě může dojít na samostatné nájezdy.

59:27

O'Neill měl obrovskou příležitost skórovat, s dorážkou Lepistöovy střely ale neuspěl.

59:22

Střelecký pokus Platta od levého mantinelu skončil v rukavici brankáře Astany.

59:18

59:01

Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

58:43

Konec oddechového času, vhazuje se po pravici Hrachoviny.

58:43

Oddechový čas pro domácí.

58:43

Střela Ikonena z levého kruhu pro vhazování, před bránou následně ještě dotírali Platt a Jormakka, Hrachovina ale obstál.

58:19

Klimontovovi začíná běžet druhá trestná minuta.

58:09

Moses pálil prudce z první z levého kruhu, Hrachovina zvládl zakročit.

57:25

Astaně se ihned po vhazování podařilo vyhodit.

57:18

Dvě minuty a 42 vteřin do konce třetí třetiny, Jokerit si zahraje první početní výhodu v tomto utkání. Vhazuje se po pravici Hrachoviny.

57:18

Vyloučení v týmu Barys Astana (Konstantin Klimontov – 2 min., hákování).

56:26

Střely na bránu: 37 – 20

56:01

Necelé čtyři minuty do konce, kdo za to vezme?

55:52

Asetov se dostal s pukem mezi kruhy, vystřelit ovšem následně nedokázal.

54:48

Norman měl dobrou šanci poslat Jokerit do vedení, Hrachovina a jeho spoluhráči však dokázali odolat.

54:15

Střela Dallmana z pravého kruhu, Zapolski ale bez problémů vyráží před sebe.

53:29

Asetov rychle obkroužil bránu soupeře, zakončit se mu však následně nepodařilo.

52:56

Sedm minut a čtyři vteřiny do závěrečné sirény. Vhazuje se ve středovém kruhu.

52:56

Hra přerušena, na řadě je poslední reklamní přestávka.

52:38

Jeden z útočníků Astany střílel z levého kruhu pro vhazování, avšak minul Zapolského bránu.

51:25

Po Niemiho vyhraném vhazování vypálil od modré Lepistö, Hrachovina zasáhl.

51:20

Znovu je tu icing Barysu. Vhazovat se tak bude opět před Hrachovinou.

50:35

Další zakázané uvolnění Astany.

50:01

Nacházíme se v polovině třetí třetiny. Jokerit před malou chvíli srovnal skóre na 1:1, díky trefě O'Neilla.

49:34

Píská se icing kazašského mužstva.

49:20

49:20 Brian O'NEILL - 1:1

49:20

Jokerit právě vstřelil branku!
Máme srovnáno! Po přihrávce Normana zpoza brány zamířil z mezikruží bez přípravy přesně pod horní tyč BRIAN O'NEILL. Pro amerického útočníka sedmý gól, sedmadvacátý bod v sezoně 2018/2019, 1:1! Asistence: John Norman, Jesse Joensuu.

48:59

Střelecký Michajlise ze středu útočného pásma, Zapolski jej vyrazil svou maskou.

47:11

Střely na bránu: 32 – 14

46:34

Zpět do akce! Vhazuje se ve střední třetině, poblíž trestné lavice Jokeritu.

46:34

Je tu přerušení hry, proběhne první reklamní přestávka třetí třetiny.

46:24

Střela Granta ze středu útočného pásma, za Hrachovinou zvoní branková konstrukce!

45:18

Útočná snaha Astany skončila ofsajdem.

45:05

Nepřesná rozehrávka a zakázané uvolnění od týmu Lauriho Marjamäkiho.

44:14

Grant s kotoučem ve vlastní zóně, oba týmy pomalu dostřídávají.

43:50

Úvodní minuty třetí třetiny se nesou v poměrně klidném tempu.

43:27

Přihrávka Jormakky z levé strany mezi kruhy postrádala přesnost. Jokerit tak přišel o útočné pásmo.

42:39

Další střela od Lepistöa, tentokrát Hrachovina musel zakročit.

41:52

Nahození Lepistöa od levého mantinelu minulo bránu Hrachoviny.

40:56

Dietz pálil od modré, z pravé strany, bez přípravy, Zapolského ale nezaměstnal.

40:01

Obě mužstva se vrátila zpět na ledovou plochu Hartwall Areny. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka začne za několik málo okamžiků!

Po 2. třetině: Jokerit Helsinky - Barys Astana 0:1

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:59

V poslední vteřině ještě napřáhl k ostré ráně Grant, Hrachovina předvedl skvělý zákrok svou lapačkou!

39:41

Střelecký pokus Valka z levé strany byl zablokován vysoko nad, do ochranné sítě.

39:01

Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

38:55

Michajlis se zkoušel prosadit středem, neprošel ale přes Lepistöa.

38:10

Dallmanova střela od modré čáry, od pravého mantinelu, Zapolski má puk v rukavici.

37:55

Norman z pravého rohu před bránu, nikoho ze spoluhráčů zde však nenašel.

37:18

O'Neill vybídl na levé straně ke střele Granta, Hrachovina zasáhl svou lapačkou.

36:42

Ofsajd v podání Barysu.

36:30

Čároví pískají Jokeritu zakázané uvolnění.

35:45

Na opačné straně kluziště zahrozil z těsné blízkosti Ševčenko, Zapolski jeho bekhendový pokus dokázal vyrazit levým betonem.

34:58

Další dobré střídání finského mužstva. Hrachovina ovšem i nadále drží čistý štít.

34:36

Jormakka přenechal na modré Löövovi, ten ale se svým pokusem následně neuspěl.

33:45

Jokerit je i ve druhé třetině aktivnějším týmem. Stále se mu ale nedaří najít recept na Hrachovinu.

33:01

Střely na bránu: 23 – 11

32:54

Prudká střela Pihlströma z pravého kruhu pro vhazování zablokována na zadní mantinel.

32:32

Vhazování proběhlo v neutrální zóně, před střídačkou domácích.

32:30

Hra je opět přerušena. Puk si to totiž namířil na střídačku Astany.

32:22

Zakázané uvolnění hostů.

32:14

Můžeme pokračovat. Niemi a Boyd v souboji na vhazování po levici Hrachoviny.

32:14

Hrachovina má kotouč ve své moci, je tu další reklamní přestávka.

31:55

Moses přihrával od pravého mantinelu před bránu, avšak neúspěšně.

30:43

Akolzin se snažil zprava natlačit před bránu, obrana Jokeritu byla ale pozorná.

30:26

Na opačné straně ve velké šanci po přihrávce od O'Neilla Joensuu, Hrachovina ale vytáhl velmi dobrý zákrok!

30:00

Střela Orechova od modré čáry, Zapolski vyráží svou vyrážečkou.

29:55

Jsme těsně před polovinou utkání. Astana vede na ledě Jokeritu 1:0. Ve 22. minutě se prosadil Asetov.

29:09

Zakázané uvolnění ze strany Barysu.

28:38

Grenc vystřelil z levého kruhu, Zapolski ale zasahovat nemusel.

27:16

Bekhend Manninena z předbrankového prostoru, Hrachovina měl připravený svůj pravý beton.

26:57

Hosté vyhodili na icing.

26:49

Jesper Jensen zkoušel štěstí z úhlu, z pravé strany, Hrachovinu ovšem nezaměstnal.

26:19

26:19

Lööv zamířil od modré přesně do lapačky Hrachoviny. Pokračovat budeme po reklamní přestávce.

25:56

Střely na bránu: 13 – 9

25:05

Zakázané uvolnění Jokeritu.

24:56

Makljukov a jeho střela od modré čáry, puk ale zamířil mimo Zapolského svatyni.

23:58

Jormakka přihrál zpoza brány před bránu na Platta, ten se ale do zakončení nedostal.

23:10

O'Neill a jeho nahození u ostrého úhlu, Hrachovina odolal bez větších potíží.

21:46

21:46 Alichan ASETOV - 0:1

21:46

Astana právě vstřelila branku!
Dvaadvacátá minuta utkání, Barys otevírá skóre! ALICHAN ASETOV se dostal do samostatného úniku, přičemž jej následně zakončil pohledným forhendovým blafákem. Jeho třetí gól, bod v letošní sezoně, 1:0 pro Astanu! Asistence: Alexej Makljukov, Anton Sagadejev.

20:51

Stollery sice ve střední třetině nabral dobrou rychlost, Hrachovinu však po přechodu modré čáry nedokázal ohrozit.

20:33

Postavení mimo hru ze strany domácího celku.

20:01

Hokejisté Jokeritu a Astany jsou zpět na ledě Hartwall Areny. Druhá část bude zahájena za malou chvíli.
Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 12 – 6
Zablokované střely: 4 – 4
Vhazování (%): 60.87 – 39.13
Hity: 6 – 7

Po 1. třetině: Jokerit Helsinky - Barys Astana 0:0

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:58

V první třetině se žádného gólu nedočkáme.

19:46

19:29

Pokus Michajlise z pravého kruhu pro vhazování, Zapolski připraven.

19:01

Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

18:58

Nyní amerického brankáře Jokeritu otestoval střelou z levé strany Valk.

18:47

Začíná druhá minuta z Niemiho trestu, Zapolski zatím může být naprosto v klidu.

18:07

Domácí vyhazují, a mají tak možnost prostřídat svou bránící čtveřici.

17:46

Druhá početní převaha pro Astanu v tomto utkání. Vhazuje se po Zapolského pravici.

17:46

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Mika Niemi – 2 min., hákování).

16:40

Hlavní sudí Eduard Odinš dnes píská své 600. utkání v KHL!

16:33

Obrana Jokeritu s pukem ve vlastní zóně, oba trenéři zaveleli ke střídání.

15:56

Na druhé straně vystřelil od modré, z pravé strany, Jesper Jensen, také Hrachovina měl připravenou svou lapačku.

15:30

Po delší době šance pro Barys. Zleva to zkusil Grenc, zamířil ale pouze do Zapolského rukavice.

14:30

Jokerit je zatím aktivnějším týmem.

14:22

Stollery a jeho pokus z levé strany po pasu od Platta, Hrachovina zasahuje.

13:44

Moses přihrál na modrou na Lepistöa, tomu se ale následně střela z první vůbec nepovedla.

13:30

Nahození Ikonena od modré čáry, z pravé strany, Hrachovina nachází puk ve svém náručí.

12:16

Střely na bránu: 6 – 1

12:04

Konec reklamní přestávky, vhazuje se mezi hole Normana a Sagadejeva ve střední třetině, poblíž trestné lavice Jokeritu.

12:04

Rozhodčí hru přerušili, na řadu přichází druhá reklamní přestávka.

11:41

Po vhazování měl velmi dobrou šanci Pihlström, Hrachovina podržel svůj tým.

11:37

Další icing v podání hostujících hokejistů.

11:06

Barys vyhodil kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

10:41

Grant přihrál zleva od mantinelu chytře před bránu, do ohně, Manninen se ale následně prosadit nedokázal.

10:28

Před Hrachovinou nyní nastal velký závar. První útočná formace domácích z něj však nedokázala vytěžit úvodní gól tohoto utkání.

10:01

Máme za sebou polovinu první třetiny, skóre mezi Jokeritem a Astanou zatím bezbrankové.

09:45

Pihlström zkusil štěstí z ostrého úhlu, z pravé strany, Hrachovina ale pozorný.

09:16

Makljukov s pukem u vlastní brány, obě mužstva prostřídávají své formace.

08:22

Ihned po vhazování nahazoval na bránu od modré čáry, z levé strany, Dietz, avšak minul tři tyče.

08:19

Touš na střídačce finského týmu, vhazovat by se následně mělo po Zapolského pravici.

07:41

Zpět do akce! Vhazuje se po pravici Hrachoviny.

07:41

Hra přerušena, v Hartwall Areně proběhne první reklamní přestávka.

07:27

Barys se už poměrně dlouho drží v útočném pásmu, ohrozit Zapolského bránu se mu ovšem nedaří.

06:41

Střely na bránu: 3 – 1

06:20

06:06

Astana se provinila při vlastní přesilovce icingem. Do návratu Lööva zbývá ještě 14 vteřin.

05:46

Michajlis a jeho nebezpečná střela z pravé strany, Zapolski ale připraven na správném místě.

05:21

První polovina z trestu Lööva je minulostí. Puk se momentálně nachází v neutrální zóně.

04:47

Střelecký pokus Akolzina z pravého kruhu, Zapolski ale bez práce.

04:20

Pátá minuta utkání, uvidíme první přesilovou hru dnešního utkání. Zahrají si ji přitom hosté. Vhazování po levici Zapolského.

04:20

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Viktor Lööv – 2 min., podrážení).

03:38

Po přihrávce Jormakky vyzkoušel brankáře Barysu z levého kruhu pro vhazování Manninen.

03:27

Vhazovalo se po pravici Hrachoviny.

03:25

Kotouč opustil hrací plochu, hra je tedy přerušena.

02:52

Dobrá a rychlá střela Pihlströma z pravého kruhu, Hrachovina ale dokázal vyrazit touš pravým betonem.

02:01

V dresu Jokeritu nyní debutuje útočník Joona Monto. Právě nyní absolvuje své první střídání v KHL.

01:32

Pokus Mosese z levé strany, Hrachovina zapisuje první zákrok v dnešním zápase.

01:19

Ihned po buly zkoušel štěstí Jesper Jensen, český brankář ve službách Astany ale zasahovat nemusel.

01:16

Nepřesnost a zakázané uvolnění v podání Barysu. Vhazovat se tedy bude poblíž Hrachoviny.

00:21

O'Neill přihrával zpoza brány mezi kruhy na Joensuua, ten se ale následně ke střele nedostal.

00:08

Úvodní rozehrávka Astany končí na icingu.

00:02

Buly pro hostující celek.

00:01

Do středového kruhu se už na vhazování staví O'Neill a Boyd, jdeme na to!
Hymny jsou minulostí, utkání mezi Jokeritem a Astanou začne co nevidět.
Oba týmy stojí na modrých čarách, v Hartwall Areně zazní kazašská a finská státní hymna.
Startující brankáři
(Statistiky: Kontinentální hokejová liga 2018/2019)

JOK: Ryan Zapolski – 32 let, USA
Z:14 V:9 OG:35 PR:2.59 %ÚS:90.7 SO:1

AST: Dominik Hrachovina – 24 let, CZE
Z:11 V:5 OG:21 PR:2.36 %ÚS:92.0 SO:1

Jokerit Helsinky: Zapolski (Kalninš) – Kivistö, Lepistö (C), Stollery, A. Grant, Jensen Aabo, Lööv – Joensuu (A), Norman, O'Neill (A) – H. Ikonen, Manninen, Jormakka – Wärn, Platt, Moses – Monto, Niemi, Pihlström.

Barys Astana: Hrachovina (H. Karlsson) – Dallman (C), Klimontov, Dietz (A), Orechov, Makljukov, Polochov, Lipin, M. Semjonov (A) – R. Starčenko, Boyd, Ševčenko – Michajlis, Valk, Petuchov – Asetov, Sagadejev, Akolzin – Panjukov, Grenc, Gurkov.

Rozhodčí: Eduard Odinš, Martin Fraňo – Sergej Šeljanin, Alexandr Zacharenkov.

Příjemný páteční večer! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání KHL mezi týmy Jokerit Helsinky a Barys Astana.

BARYS ASTANA

Barys na ledové ploše Jokeritu zahajuje třízápasový trip. Do utkání přitom vstupuje se třemi prohrami po sobě – bilance 0-2-1.

V posledním zápase Astana prohrála se Salavatem Julajev Ufa 0:3. Předtím nestačila na Dynamo Moskva 2:3 v prodloužení a na Amur Chabarovsk 5:6. V tabulce Východní konference kazašský celek nyní zaujímá pátou příčku.

Kdo je ve formě?

Útočník Nikita Michajlis má z posledních pěti zápasů celkem čtyři kanadské body – tři góly, jedna asistence.

Obránce Darren Dietz v posledních třech zápasech zaznamenal za tři asistence celkem tři kanadské body.

JOKERIT HELSINKY

Jokerit v pátek zaútočí na pátou výhru v řadě za sebou. Proti Astaně zároveň zakončí svou sérii čtyř zápasů doma po sobě.

V rámci čtyřzápasového homestandu hokejisté Helsinek postupně porazili Severstal Čerepovec 4:0, Lokomotiv Jaroslavl 4:3 a v posledním duelu Avangard Omsk 7:4. V tabulce Západní konference jim momentálně patří se ziskem 43 bodů třetí pozice.

Útočník Brian O'Neill bodoval ve třech zápasech po sobě, přičemž v nich zaznamenal za jeden gól a pět asistencí celkem šest kanadských bodů.

Útočník Sakari Manninen dokázal bodovat ve čtyřech zápasech v řadě. Připsal si přitom za pět asistencí celkem pět kanadských bodů.
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování Kontinentální hokejové ligy! V pátek, 23. listopadu, má druhá nejlepší hokejová soutěž světa na svém programu celkem pět zápasů. Zde budete moci sledovat souboj mezi finským týmem Jokerit Helsinky a kazašským týmem Barys Astana. Úvodní vhazování bude v Hartwall Areně vhozeno v 17:30! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

1:2

Branky a nahrávky: 50. O'Neill (Norman, Joensuu) – 22. Asetov (Makljukov, Sagadejev), rozh. náj. Dietz