23.11.2018, 22:08 • KeyBank Center, Buffalo • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 2.18 3.85 2.92 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto střetnutí je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (01:29:37)
Vladimír Sobotka (BUF) 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:55
Tomáš Tatar (MTL) 0+1, 0 střel, čas na ledě 13:42
Tři hvězdy zápasu
1. Jeff Skinner (BUF) 2+0
2. Jack Eichel (BUF) 0+1
3. Brendan Gallagher (MTL) 1+0
Buffalo dál pokračuje na vítězné vlně. V souboji s Montrealem docílil už svého osmého vítězství v řadě, když se mu podařilo dvě a půl minuty před koncem normální hrací doby vyrovnat na 2:2 a zásluhou Skinnera v prodloužení rozhodnout.

63:06

63:06 Jeff SKINNER - 3:2

63:06

Sabres právě vstřelili branku!
Závar před brankou Montrealu přinesl rozhodující gól zápasu! Přesilovku využívá JEFF SKINNER, který se dostal k odraženému kotouči a poslal ho za záda ležícího brankáře. Asistence: Jack Eichel, Rasmus Dahlin.

61:53

Ristolainen se dostal ke střele z levého kruhu, ale byl zablokován Petrym.

61:32

Bude se vylučovat! Přesilovku si zahraje Buffalo, Ristolainen byl faulován Domim.

61:07

Hosté vyrazili do rychlého kontru. Hutton si prostor u levé tyče pohlídal a vyrazil střelu Domiho.

60:47

Niemi zastavuje kotouč a přerušuje hru.

60:25

Domácí byli vyhnáni z útočného pásma, ale zůstávají u kotouče.

60:01

O osudu utkání bude muset rozhodnout prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:48

U kotouče jsou hosté, ti už se nikam neženou.

59:20

Tempo hry se výrazně zvýšilo, oba týmy chtějí rozhodnout už v normální hrací době.

58:29

Agostinova střela byla sražena do ochranné sítě.

57:34

57:34 Jeff SKINNER - 2:2

57:34

Buffalu se daří vyrovnat! JEFFU SKINNEROVI se podařilo z pravého kruhu překonat brankáře Niemiho. Asistence: Sam Reinhart, Zach Bogosian.

56:40

Montreal nepouští soupeře příliš k puku, a když už, dokáže ho zastavit na modré čáře.

56:06

Hutton chytá střelu Domiho z pravého kruhu. Montreal se snaží šetřit čas v útočném pásmu.

55:04

Sabres se snažili rozehrát přes střední pásmo, ale dopustili se zakázaného uvolnění.

54:28

Rodrigues z podobné pozice vyzval brankáře hostů k zákroku. Ten přerušil hru. Komerční pauza.

53:55

Skinner se střelou od levého mantinelu neprosadil. Z ostrého úhlu Niemi vytěsnil kotouč za branku.

53:07

Kotouč se dostal na střídačku domácích, vhazovat se bude ve středním pásmu.

52:36

Brankář hostí přerušuje hru.

52:18

Sabres stupňují svůj tla, Thompson nastřelil jen Niemiho.

51:47

Eichel se kličkou do bekhendu prosadit přes ležícího brankáře nedokázal.

51:23

Niemi zvládl v těžké pozici vyrazit střelu Pominvilla od modré.

50:51

Hra je přerušena ve středním pásmu. Komerční přestávka.

50:16

Ristolainen od modré napálil Niemiho, brankář hostí sráží kotouč na zadní mantinel.

49:29

Schlemko ránou od modré nastřelil pouze brankáře Huttona.

Montreal právě vstřelil branku!
Hosté po vyhraném vhazování otáčejí vývoj skóre. Ránu Schlemka před brankovištěm protečoval za záda Huttona ANDREW SHAW. Asistence: David Schlemko, Phillip Danault.

48:13

Domi nechal vyniknout svou střelou lapačku Huttona.

47:36

Hutton chytil letící kotouč do lapačky a přerušil hru.

47:09

Domácí se v útoku neprosadili, za brankou přišli o kotouč. Do útoku se řítí hosté.

46:27

Buffalo se dopustilo zakázaného uvolnění.

45:20

Hraje se dlouho bez přerušení. Zároveň ale také bez šancí.

44:03

Reinhart z pravého kruhu provětral Niemiho betony.

42:43

Niemi chytil střelu Dahlina od modré a přerušil.

Další třetina začne přibližně v 00:01.
Montrealu se už nepodařilo před branku Huttona vrátit, přesto může být spokojený s vývojem zápasu. Druhou dvacetiminutovku vyhrál díky brance Gallaghera a do třetí třetiny půjdou oba celky za smírného stavu 1:1.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:35

Domácí vyhazují puk ze svého pásma.

39:25

Bude se poprvé vylučovat na straně Buffala. Dvě minuty za hrubost obdržel Bogosian.

38:12

38:12 Brendan GALLAGHER - 1:1

38:12

Teď už BRANDON GALLAGHER vsítil regulerní branku! Útočník Montrealu skvěle využil přečíslení dvou proti jednomu a střelou přes obránce propálil i Huttona. Asistence: Phillip Danault, Tomáš Tatar.

37:47

Kotouč se při útoku Montrealu dostal mimo kluziště.

37:18

Krátký tlak Buffala střelu na Niemiho nepřinesl. Dahlin byl mezi kruhy zblokován, Thompson posléze minul klec.

36:47

Buffalo se dostalo do postavení mimo hru.

36:15

Okposo ohrozil Niemiho prudkou střelou z pravého mantinelu. Brankář Montrealu vyráží.

35:30

Oba týmy se dopouští po přechodu modré čáry ztrát puku. Nedaří se jim rozehrát útočnou kombinaci či ohrozit branku.

34:12

Hra je přerušena. Komerční přestávka.

33:45

33:45

33:45

Montreal sice vstřelil vyrovnávací branku, ta ale nebyla uznána. Gallagher totiž v brankovišti kopl do puku a poslal ho do branky bruslí.

33:11

Sabres mají puk za vlastní klecí, musí rozehrávat nový pokus o útok.

33:05

32:42

Montreal se znovu osvobozuje. Přesilovka Buffala pomalu končí.

32:01

Eichel se Skinnerem se marně pokoušeli před brankovištěm procpat puk až na Niemiho. Hosté vyhazují.

31:30

Canadiens dostávají kotouč ze svého pásma.
Komerční přestávka.

31:05

Domácí si zahrají další přesilovku. Dvě minuty za podražení obdržel Schlemko.

30:52

Agostino prověřil připravenost brankáře Huttona. Ten nezaváhal.

30:00

Hraje se delší pasáž bez přerušení. Reinhart se dobře postavil proti střele Deslaurierse.

28:33

Sabres byli vyhnáni do středního pásma a při snaze o návrat se dostali do postavení mimo hru.

28:08

Zakázané uvolnění Canadiens.

27:59

27:59

27:59

Obrovská šance Thompsona, který si s pukem objel brankoviště, položil Niemiho a chtěl puk propasírovat mezi bruslí brankáře a pravou tyčkou branky. Téměř jistý gól se ale podařilo obránci Petrymu odvrátit a zažehnat hrozbu posunutím puku pod Niemiho.

27:18

26:32

Rodrigues se dostal do dobré pozice v pravém kruhu, na Niemiho ale nevyzrál.

25:39

Kotouč byl v útočném pásmu Buffala protečován do hlediště. Vhazovat se bude po pravici Niemiho.

25:18

Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Kenny Agostino – 2 min., příliš mnoho hráčů).

24:39

Lehkonen se od pravého mantinelu neprosadil, Hutton spolehlivě vyráží.

24:13

Kotouč byl vystřelen do ochranné sítě. Hra je přerušená.

23:39

Úplně stejně jako Pominville dopadl na druhé straně Domi.

23:03

Pominville z bezprostřední blízkosti minul Niemiho klec. Sabres následně přichází o pásmo.

22:13

Montreal pokračoval v akci, Gallagher z mezikruží ale skulinku mezi betony Huttona nenašel.

22:06

Danaultova střela po přejetí modré čáry byla sražena na zadní mantinel.

21:11

Domácí se nepřesnou rozehrávkou dopustili zakázaného uvolnění.

20:54

Branka Buffala byla vysunuta ze svého postavení. Hra je přerušená.

20:19

20:15

Hutton nadvakrát čelil zakončení Danaulta z bezprostřední blízkosti.

20:01

Další třetina začne přibližně v 23:04.
První třetina nepřinesla zrovna strhující tempo hry, ale přinesla alespoň gól. Toho docílil ve 13. minutě domácí Mittelstadt, díky němuž Buffalo úspěšně vykročilo za ziskem osmé výhry v řadě.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:35

Okposo po přechodu modré čáry přišel o puk a hosté vyhazují.

19:20

A když už se to povedlo, Montreal okamžitě vyhazuje.

19:05

Domácím se nedaří proniknout do útočného pásma.

18:35

Montreal se na začátku oslabení osvobozuje.

18:19

Okposo se snažil dostat do branky puk, ale skončil tam sám. Bude se vylučovat. Dvě minuty za držení dostal Schlemko.

17:55

Oba týmy se nadále vyhýbají přerušení hry. Několik střel skončilo na zadním mantinelu.

17:00

Puk se dostal za branku Montrealu. Na mantinelu byli silnější hosté, kteří odvrací útok soupeře.

16:30

Stále se hraje. Ani jeden z týmů se nemůže prosadit do střelecké pozice a ohrozit branku soupeře.

15:30

Hraje se dlouhá pasáž bez přerušení. Oba týmy se dopouští ztrát, ale do zajímavé pozice se dokázal dostat Deslauriers, jenž však byl od modré zblokován.

14:14

Střelu Beaulieua od modré srazil Niemi za branku.

14:07

Niemi drží puk v lapačce a přerušuje hru. Komerční přestávka.

13:04

McCabe se pokusil o střelu od modré, jeho rána byla ale sražena do ochranné sítě.

12:39

12:39 Casey MITTELSTADT - 1:0

12:39

Tečovaná střela od modré sice skončila na tyči Niemiho branky, ale skvěle postavený CASEY MITTELSTADT zvládl zaklidit kotouč do odkryté branky a otevřel skóre zápasu. Asistence: Conor Sheary, Jake McCabe.

12:33

Rodrigues trefil pouze dobře postaveného Niemiho, jenž přerušuje hru.

12:02

Rodící se útok Canadiens zastavilo postavení mimo hru.

11:36

Lehkonen se prosmýkl podél mantinelu až do levého kruhu a prověřil Huttonovy betony.

11:10

Buffalo při přechodu středního pásma přišlo o puk a snaží se tak aspoň napadat rozehrávku soupeře a dostat se ke střele. Tempo hry zatím příliš strhující není.

10:09

Sheary se protlačil ke střele v levém kruhu. Niemi přerušuje hru. Komerční přestávka.

08:35

Hutton sklapl bleskově betony proti střela Shawa a přerušuje hru.

08:13

Do dobré střelecké pozice se na hraně levého kruhu dostal Thompson, jemuž přenechal puk Sobotka. Vysoká střela skončila na Niemiho hrudi.

07:42

Zakázané uvolnění Buffala.

07:10

Hra probíhá převážně ve středním pásmu. Tempo po komerční pauze výrazně opadlo.

06:28

Hra je přerušena kvůli vystřelení puku do ochranné sítě. Komerční přestávka.

05:35

Domi se protlačil ke střele z pravého kruhu, ale minul branku Huttona. Montreal je dál aktivnější.

05:03

Kulakovu ránu od modré si stáhl Hutton do lapačky.

04:27

Kvůli přihrávce rukou byla hra přerušena. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

03:20

Drouin si vynutil Huttonův zákrok. Brankář Buffala přerušuje hru.

03:10

Montreal převzal otěže úvodních minut zápasu a naopak je to kanadský tým, který se tlačí do zakončení.

01:45

Hutton zastavuje ránu Kotkaniemiho.

01:30

Domácí tlačí na soupeře v úvodních desítkách vteřin zápasu.

00:46

Dahlinovu ránu zablokoval Shaw, k zákroku Huttona dojít nemusela.

00:01

Buffalo Sabres: C. Hutton (Ullmark) – Ristolainen, McCabe, Bogosian, Dahlin, C. Nelson, Beaulieu – Pominville, Eichel, Skinner – Okposo, Mittelstadt, Sheary – S. Reinhart, Sobotka, T. Thompson – Rodrigues, Jo. Larsson, Girgensons.

Montreal Canadiens: Niemi (Price) – Petry, Jo. Benn, Schlemko, Mete, Alzner, Kulak – Gallagher, Danault, Tatar – A. Shaw, Domi, Drouin – Lehkonen, Kotkaniemi, Peca – Agostino, Chaput, Deslauriers..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Oba celky se navíc střetly v této sezoně už dvakrát a v obou případech vyhrálo Buffalo. V říjnu doma 4:3, v první polovině listopadu pak na ledě Montrealu 6:5 po prodloužení.
I v dalším zápase přitom bude moci Buffalo bojovat o prodloužení vítězné série a rozhodně nebude bez šancí. Na jejich led dorazí Montreal, který prohrál poslední dva zápasy a forma Canadiens není zrovna nijak na vysoké úrovni.
Sabres před volným dnem vyhráli na domácím ledě nad Philadelphií 5:2 a prodloužili svou vítěznou šňůru už na 7 zápasů. Díky tomu se vyšplhali v tabulce Východní konference už na čtvrté místo a konečně prožívají sezonu, během níž neokupují jedni z posledních příček celé ligy.

Po volném dni pokračuje program v zámořské NHL, která se v pátek dočká hned 15 zápasů a do akce tak půjde 30 týmů. V příznivých hodinách pro evropské fanoušky se bude hrát souboj mezi Buffalem a Montrealem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

3:2

Branky a nahrávky: 13. Mittelstadt (Sheary, McCabe), 58. Skinner (S. Reinhart, Bogosian), 64. Skinner (Eichel, Dahlin) – 39. Gallagher (Danault, Tatar), 49. A. Shaw (Schlemko, Danault)

Buffalo Sabres: C. Hutton (Ullmark) – Ristolainen, McCabe, Bogosian, Dahlin, Beaulieu, Scandella – Pominville, Eichel, Skinner – Okposo, Mittelstadt, Sheary – S. Reinhart, Sobotka, T. Thompson – Rodrigues, Jo. Larsson, Girgensons.

Rozhodčí: O'Rourke, Nicholson – Driscoll, Smith

12:39 BUF 1:0 Mittelstadt (Sheary, McCabe)
18:19 MTL 2 Schlemko, držení
25:18 MTL 2 Agostino, příliš mnoho hráčů
31:05 MTL 2 Schlemko, podrážení
38:12 MTL 1:1 Gallagher (Danault, Tatar)
39:25 BUF 2 Bogosian, hrubost
48:18 MTL 1:2 A. Shaw (Schlemko, Danault)
57:34 BUF 2:2 Skinner (S. Reinhart, Bogosian)