Liga mistrů

Sir Sicoma Monini Perugia – Dinamo Moskva

3:0

konec (25:23, 27:25, 25:21)

21.11.2018, 20:30 • Palasport Evangelisti, Perugia • Skupina E • Tomáš Kohlmann (@tom__kohlmann)

Tipsport: 1.05 9.97 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

0:0

Je za námi utkání špičkové kvality, v němž italský mistr Perugia vstoupil do Ligy mistrů vítězstvím 3:0 nad Dinamem Moskva, které přehrál zejména v koncovkách druhého a třetího setu. Domácí tak mohou oslavit tříbodový zisk s početným kotlem svých příznivců. (22:05:39)

25:21

Třetí set skončil.

25:21

Hattrick! Domácí třetím blokem v řadě vyzráli tentokrát na Kruglova a třetí set drtivým náporem otočili z 16:19 na 25:21!

24:21

Po dobrém podání Podrasčanina si domácí trojblok vyšlápl na Kooye!

23:21

Hosté si berou ještě jeden oddechový čas.

23:21

Pavel Kruglov ztroskotal na domácím dvojbloku, Perugia odskakuje do možná klíčového dvoubodového náskoku!

22:21

Aleksandar Atanasijević si poradil s blokem Kooye, Vlasov doskakoval příliš pozdě.

21:21

Lanza při svém servisu přešlápl koncovou čáru.

21:20

Jurij Běrežko se po několika nezdarech v útoku dostal na podání, to nasměroval jen do sítě.

20:20

Série Luciana De Cecca na podání skončila servisem do zámezí.

20:19

Běrežko útočil do zámezí, rozhodčí ukázali teč domácího bloku, tu však vyvrátilo video!

19:19

Běrežko po vysoké nahrávce míč jen zaloboval na domácí polovinu a Atanasijevićův technický úder hosté nedokázali udržet ve hře.

18:19

Domácí ubránili Kruglova a Atanasijević snižuje na rozdíl jediného bodu. Přitom ještě při minulé rozehře nebylo daleko ke čtyřbodovému náskoku Dinama.

17:19

Po skvělém zákroku hostujícího libera Čančikova proti útoku Podrasčanina středem sítě Běrežko nasměroval míč do zámezí.

16:19

Trenér italského šampióna Lorenzo Bernardi si bere oddechový čas.

16:19

Vynikající podání Grankina, Perugia se dostala do velkých problémů, přesto měla možnost až čtyřikrát zaútočit, hosté se ale ubránili a Běrežko se na hlavním kůlu prosadil proti domácímu bloku.

16:18

Servis Ricciho doplachtil za koncovou čáru.

16:17

Aleksandar Atanasijević se prosadil ze zadní zóny, třetí set má zatím výbornou volejbalovou úroveň.

15:17

Po time-outu Leon podává jen do zámezí.

15:16

Před dalším podáním Leona si hosté berou oddechový čas.

15:16

Senzační servis Leona hosté stěží dopravili na domácí polovinu palubovky a Atanasijević už pak měl snadnou úlohu při zakončení.

14:16

Wilfredo Leon smečoval do zámezí, domácím ale pomohlo video, které prokázalo dotyk sítě od hostujícího bloku.

13:16

Dick Kooy přidává také eso na přijímajícím Lanzovi!

13:15

Kooy pokračuje ve skvělém představení během třetího setu, svůj diagonální útok vtěsnal v přední zóně do hřiště.

13:14

Hostující univerzál Kruglov podává do sítě.

12:14

Fabio Ricci středem sítě útočí do zámezí.

12:13

Horší příjem už De Cecco nedokázal dobře napravit a Atanasijević byl v těsné blízkosti sítě zablokován.

12:12

Kruglov tvrdým útokem nedal domácí obraně šanci udržet míč ve hře.

12:11

Grankin v těžké pozici hrál středem sítě, Vlasov pak útočil do zámezí a byť hosté u videa reklamovali teč, tak míč letěl nad blokem.

11:11

Marko Podrasčanin se nemýlil při útoku středem sítě.

10:11

Domácí blok se při Kruglovově ulívce dotkl sítě již na spodní pásce při výskoku nahoru.

10:10

Lanzovo ostré podání dokázali hosté sice zpracovat, Grankin se ale poté dopustil nečisté nahrávky.

9:10

Atanasijević se tentokrát prosadil i z hlavního kůlu a drží Perugii na dostřel.

8:10

Dick Kooy zabodoval z pipu, nizozemský smečař hraje ve třetím setu perfektně.

8:9

Tentokrát De Cecco svoji nahrávkou rozebral hostující obranu a Atanasijević už měl jednoduchou úlohu.

7:9

Atanasijević ztroskotal na blokujícím Ščerbininovi.

7:8

Vedení hostům vrací Pavel Kruglov.

7:7

Atanasijević trefil míč do prostoru bránícího blokaře Vlasova a to není hráč pro obranu v poli a tak neměl šanci zasáhnout.

6:7

Podání Leona se do kurtu nevešlo.

6:6

Podání Kooye zastavila páska sítě.

5:6

Wilfredo Leon po diagonále útočí o pásku do zámezí.

5:5

Po perfektní nahrávce De Cecca jednou rukou zabodoval Aleksandar Atanasijević.

4:5

Domácí trenér Bernardi se tentokrát rozčiluje na své hráče, ti nechali na palubovku spadnou ulívku Kooye.

4:4

A bleskově je vyrovnáno! Obsazení bylo naprosto stejné, Vlasov útočil jen do blokujícího Ricciho.

3:4

Blokující Fabio Ricci si smlsl na Iljovi Vlasovovi.

2:4

Dimitrij Ščerbinin svoji sérii na servisu zakončuje podáním do zámezí.

1:4

Atanasijević si neporadil s blokujícím Vlasovem, Dinamo odskakuje do trháku.

1:3

Už se zdálo, že si hosté neporadí s ulívkou Leona, nakonc ale udrželi míč ve hře a domácí trochu podcenili blok, nechali Kooye zakončovat na "prázdnou bránu".

1:2

Podrasčanina hosté ubránili a Dick Kooy otáčí úvod třetího setu ve prospěch Dinama.

1:1

Dick Kooy vyrovnává úspěchem z hlavního kůlu.

1:0

Třetí set přesným útokem středem sítě rozehrál Marko Podrasčanin.

0:0

Začal třetí set.

0:0

Druhý set končí výsledkem velmi podobným setu prvnímu, průběh byl ale zcela odlišný. Po vyrovnané první polovině setu měli hosté mírně navrch, před koncovkou se ale Perugii podařilo vývoj setu otočit a dovést jej do vítězného konce.

27:25

Druhý set skončil.

27:25

Skvělý servis Podrasčanina, hosté jen přehráli míč na soupeřovu polovinu a Wilfredo Leon bez potíží vytlouká moskevský dvojblok, čímž ukončil dramatický druhý set!

26:25

Hosté ubránili Leona, Kooy ale ztroskotal na domácím bloku.

25:25

Pavel Kruglov přesným útokem drží hosty ve hře o druhý set.

25:24

Reparát Leon složil na výbornou a Perugia má výhodu druhého setbolu.

24:24

Wilfredo Leon měl na ruce vítězný balón, ze zadní zóny ale trefil jen soupeřův dvojblok.

24:23

Aleksandar Atanasijević si na bloku vyšlápl na Běrežka a Perugia otáčí vývoj druhého setu ve svůj prospěch! následuje poslední oddechový čas hostujícího trenéra Kolčina.

23:23

Hosté se teď trápí na podání, také Grankin nasměroval míč jen do sítě.

22:23

Z hlavního kůlu zabodoval Běrežko a Dinamo znovu vede, před koncovkou si ještě svůj druhý oddechový čas bere Lorenzo Bernardi.

22:22

Před dalším podáním Ricciho domácí posilují obranu na síti Seifem místo De Cecca.

22:22

Fabio Ricci trefuje mimořádně důležitý přímý bod z podání a hosté si okamžitě berou oddechový čas.

21:22

Nový muž na palubovce Alexej Ostapenko servíroval do zámezí.

20:22

Hosté výborně přihráli servis Leona a Běrežko udržuje dvoubodové vedení.

20:21

Podání Kooye skončilo v síti.

19:21

Pavel Kruglov se z hlavního kůlu prosadil útokem po lajně.

19:20

Také Leon útočil do zámezí, rozhodčím ale neutekl hostující dotyk sítě.

18:20

Další neúspěšná challenge domácích, servis Podrasčanina dopadl velmi těsně mimo vymezený prostor.

18:19

Wilfredo Leon našel mezeru v hostujícím dvojbloku.

17:19

Filippo Lanza zaútočil z druhého úderu do zámezí a tentokrát už Perugii výzva videa nepomohla, údajný dotyk sítě se nekonal. Trenér Bernardi si bere oddechový čas.

17:18

Lanzu na podání nahradil Dore Della Lunga, domácím to ale nepomohlo, Dick Kooy se prosadil na hlavním kůlu.

17:17

Filippo Lanza po diagonále útočil do zámezí, rozhodčí tentokrát ukázali teč hostů a měli pravdu.

16:17

Dimitrij Ščerbinin zabodoval útokem středem sítě.

16:16

Dick Kooy při útoku z pipu přešlápl útočnou čáru.

15:16

Sergej Grankin poté posílá podání za koncovou čáru.

14:16

Díky dalšímu bodovému úspěchu Kruglova Dinamo znovu odskakuje na rozdíl dvou bodů.

14:15

Patnáctý bod Dinama přidává Pavel Kruglov útokem ze zadní zóny.

14:14

Leon ubránil útok Ščerbinina středem sítě a Filippo Lanza zabodoval ulívkou za hostující blok.

13:14

Další podání ale Vlasovovi vůbec nevyšlo a atakovalo spodní pásku sítě.

12:14

Vlasov už dokázal uvést míč do hry a Lanza ztroskotal na ruském dvojbloku.

12:13

Série neúspěšných podání, to z pravačky Leona doletělo za koncovou čáru.

12:12

Podání Kooye páska sítě vynesla do zámezí.

10:10

Domácího trenéra Bernardiho pořádně vytočilo další rozhodnutí sudích, kteří neviděli teč po smeči Leona do zámezí, Perugii ale znovu pomohlo video.

9:10

Filippo Lanza servíruje jen do sítě.

9:9

Když už se domácím podařilo přihrát servis ruského smečaře, tak Podrasčanin středem sítě útočil do zámezí, domácí ale úspěšně vyzvali video, které prokázalo teč hostujícího bloku.

8:9

Dalším dělovým servisem už Běrežko boduje sám.

8:8

Leonův příjem byl příliš dlouhý a De Cecco už stahoval míč z prostoru nad polem soupeře.

8:7

To domácí kapitán De Cecco podal jen do sítě.

8:6

Přesný diagonální útok Lanzy z hlavního kůlu.

7:6

Hostující kapitán Sergej Grankin přidává svůj druhý přímý bod z podání v zápase.

7:5

Dick Kooy na hlavním kůlu technickým úderem vytloukl domácí blok.

7:4

Také Vlasov chybuje zpoza koncové čáry, míč nasměroval mimo hřiště.

6:4

Neúspěšné podání Leona.

6:3

Povedený útok Atanasijeviće ze zadní zóny.

5:3

Úspěšný diagonální útok Dicka Kooye.

5:2

Domácí ubránili Kruglova a Wilfredo Leon si poradil s trojblokem Dinama na jedničku.

4:2

Pavel Kruglov kazí podání.

3:2

Dick Kooy snižuje na rozdíl jednoho bodu.

3:1

Třetí bod Perugie útokem z handy zaznamenal Atanasijević.

2:1

Servis Filippa Lanzy doletěl těsně za koncovou čáru.

2:0

A další nezdar Ščerbinina při útoku středem! Tentokrát byl hostující blokař zablokován dvojicí Podrasčanin – Leon.

1:0

Na úvod druhého setu Colaci skvěle pokryl hostující útok středem sítě a Wilfredo Leon se prosadil na hlavním kůlu díky teči ruského bloku.

0:0

Začal druhý set.

0:0

Perugia měla v prvním setu od úvodu navrch a byť Dinamo dvakrát zdatně dotahovalo, tak vždy se přiblížilo maximálně na rozdíl jediného bodu, což bylo málo.

25:23

První set skončil.

25:23

Další servis už Dick Kooy nasměroval za základní čáru, což potvrdilo i video a Perugia vítězí v prvním setu 25:23!

24:23

Další fantastický servis Kooye, Leon ve složitě pozici útočí do zámezí a Perugii nepomohla ani kontrola u videa, ta však od trenéra Bernardiho měla spíše zpomalit tempo hry.

24:22

Trenér Perugie Bernardi si vybírá ještě jeden oddechový čas, poslední v prvním setu.

24:22

Skvělý servis Kooye, Vlasov pak nad sítí uklízí míč na domácí polovinu palubovky.

24:21

Dick Kooy s výraznou pomocí pásky trefuje eso.

24:20

Při technickém úderu Běrežka se domácí blok dotkl sítě.

24:19

Aleksandar Atanasijević vytloukl ruský blok a Perugia disponuje pěti setboly.

23:19

Parádní útok Leona z velké výšky a zaplněná aréna bouří.

22:19

Servis Kruglova se do hřiště nevešel.

21:19

Perfektní servis Podrasčanina nezabránil Kooyovi v bodovém úspěchu ani proti domácímu trojbloku.

21:18

Aleksandar Atanasijević vrací domácím tříbodové vedení a trochu klidu.

20:18

Ilja Vlasov boduje středem sítě, hosté výrazně dramatizují koncovku prvního setu.

20:17

Ščerbinin trefuje čisté eso mezi Lanzu a libero Colaciho, domácí trenér Lorenzo Bernardi si bere oddechový čas.

20:16

Domácím byly odpískány čtyři údery poté, co Grankin nechal špatný příjem propadnout na polovinu soupeře a Perugii se nepodařilo dobře zpracovat míč.

20:15

Grankin v těžké pozici nedokázal dobře nahrát Kooyovi, ten jen přehrál míč nad síť, kde balón okamžitě složil na palubovku Podrasčanin.

19:15

Jurij Běrežko s trochou štěstí dokázal protlačit míč na polovinu domácích.

19:14

Grankin následně servíroval jen do sítě.

18:14

Sergej Grankin trefil přímý bod z podání na přijímajícím Lanzovi.

18:13

Další domácí chyba na podání.

18:12

Hosté výborně ubránili Atanasijeviće, Grankin se ale v těžké pozici dopustil nečisté nahrávky.

17:12

Stejně jako v první sérii, tak znovu Leon po výborném podání další nedokázal uvést do hry.

17:11

Wilfredo Leon skvělým servisem zadělal na další bod domácích, dílo dokonal Filippo Lanza a hosté jsou přinuceni k druhému oddechovému času.

16:11

Dick Kooy kazí podání.

15:11

Výborná domácí obrana, Atanasijević pak ale útočí těsně do zámezí.

15:10

Aleksandar Atanasijević technickým úderem přelstil ruský dvojblok.

14:10

Pavel Kruglov posílá také hosty na dvouciferné číslo.

14:9

Podání Ščerbinina doplachtilo do zámezí.

13:9

Italský reprezentační smečař následně servíruje do zámezí.

13:8

Třináctý bod Perugie přidává Lanza útokem za hlavou nahrávače De Cecca.

12:8

Domácí neudrželi příjem Běrežkova podání na své polovině a Kooy nad sítí snadno zakončuje.

12:7

Hosté úspěšně zaútočili středem sítě.

12:6

11:6

Hosté nezvládli obranu na síti a Atanasijević proti sobě neměl žádný blok, čehož snadno využil k jedenáctému bodu.

10:6

Běrežkův útok byl tečován domácím trojblokem.

10:5

Vlasov chybuje na podání.

9:5

Další servis Leona nepřeletěl síť.

9:4

Hvězdná posila z Kazaně přidává i přímý bod z podání.

8:4

Wilfredo Leon se znovu prosadil na hlavním kůlu.

7:4

Po oddechovém času Vlasov uspěl v přetlačované nad sítí.

7:3

Hosté si brzy vybírají první oddechový čas.

7:3

Perugia se ubránila a Atanasijević útokem ze zadní zóny vytloukl blok Dinama.

6:3

Další skvělé podání Atanasijeviće, Leon zvyšuje na 6:3.

5:3

Aleksandar Atanasijević trefil přímý bod z podání.

4:3

Hosté chybují zpoza koncové čáry.

3:3

Nekompromisní útok Jurije Běrežka, hosté vyrovnávají.

3:2

Znovu v akci Leon, Perugia se ujímá vedení.

2:2

Wilfredo Leon svým prvním bodovým úspěchem vyrovnal.

1:2

Luciano De Cecco neúspěšně zahrál na druhou přes.

1:1

O vyrovnání se postaral Ščerbinin, byť hosté byli po tvrdém podání zahnání do těžké pozice.

1:0

Utkání rozehrál svým servisem hostující nahrávač Grankin a první bod zaznamenává útokem z hlavního kůlu Aleksandar Atanasijević.

0:0

0:0

Utkání bude sledovat zaplněná hala v Perugii, úvodní rozehra už se blíží.

0:0

Sestavy:

Sir Safety Perugia: Piccinelli, Ricci, Hoogendoorn, Della Lunga, Seif, Leon, Lanza, Galassi, Atanasijević, De Cecco, Podrasčanin – Colaci

Dinamo Moskva: Vlasov, Ostapenko, Grankin, Kovaljov, Běrežko, Markin, Kooy, Ščerbinin, Kruglov, Bezrukov – Čančikov, Jeremin

Rozhodčí: Nastase (Rum.), Goren (Izr.).

0:0

Dinamo Moskva

Dinamo Moskva je dvojnásobný ruský šampión z let 2006 a 2008. V loňském ročníku ruské Superligy Dinamo obsadilo třetí místo v základní části, v semifinále pak po dvou těsných tiebreakových prohrách nestačilo na Zenit Petrohrad, v boji o třetí místo pak Dinamo dvakrát přehrálo Kemerovo.

V Lize mistrů se Dinamu loni vůbec nedařilo, ze šesti zápasů vyhrálo jediný a ve skupině C obsadilo poslední pozici.

0:0

Sir Safety Perugia

Volejbalisté Perugie loni získali historicky první titul v italské nejvyšší soutěži a letos by na něj rádi navázali.

Aktuální sezónu Perugia rozehrála perfektně, když v prvních osmi kolech italské ligy neztratila ani jeden bod a brzy se osamostatnila v čele soutěže.

Perugia letos využívá služeb hvězdného smečaře Wilfreda Leona, posila z Kazaně se velmi brzy dobře uchytila a stala se důležitou součástkou dobře namazaného stroje, kterému velí argentinský nahrávač Luciano De Cecco.

V loňském ročníku Ligy mistrů Perugia poprvé našla přemožitele až ve čtvrtfinálové odvetě v Novosibirsku, tam už ale dohrávala zápas s jistotou postupu do závěrečného Final Four. V něm Perugia nejdříve nestačila na velkého favorita z Kazaně a poté uhrála třetí místo výhrou nad Kedzierzynem.

0:0

Hezký večer při sledování přenosu utkání zahajovacího kola Ligy mistrů ve volejbalu mužů, favorizovaná Perugia přivítá Dinamo Moskva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

3:0

Sir Sicoma Monini Perugia: Piccinelli, Ricci, Hoogendoorn, Della Lunga, Seif, Leon, Lanza, Galassi, Atanasijević, De Cecco, Podrasčanin – Colaci

Rozhodčí: Nastase (Rum.), Goren (Izr.)