4:5

konec (1:1, 0:1, 3:3 - N 0:0 - 1:0)

27.10.2018, 12:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • 14 • Skupina B • Adam Kodet

Těmito slovy se s vámi dnes loučím, děkuji za pozornost při dnešním přenosu a při nějakém dalším se s vámi těším na počtenou. (15:14:57)
V ČPP Aréně jsme byli svědky vyrovnaného utkání. V prvních dvou třetinách drželi puk na holích spíše domácí, Dynamo bylo ale velmi nebezpečné z rychlých protiútoků. Hradečtí otevřeli skóre, Pardubice ale dvěma brankami otočily průběh. Ve třetí třetině přišla velká gólová přestřelka, oba týmy si připsaly po třech brankách. Tu rozhodující vstřelil v poslední minutě Michal Rouha a rozhodl tak o tříbodovém zisku pro hosty. Prodloužení gól nepřineslo, v nájezdech se prosadil jako jediný Vojtěch Síla, který zkompletoval hattrick a dokázal tak udržet pod Bílou věží alespoň bod.

65:00

Hradec právě vstřelil branku!
Jediný a zároveň rozhodující gól v nájezdech vstřelil VOJTĚCH SÍLA, který tak završil svůj dnešní hattrick.

5. série 1:0

Síla se střelou na vzdálenější tyč jako jediný z nájezdníků prosadil a uzmul tak pro domácí alespoň bod.

5. série 0:0

Mert si položil Vacka, puk ale za jeho záda nezasunul.

4. série 0:0

Blafák mezi betony se Poppelovi nevydařil .

Také Chára po střele na vzdálenější tyč rozezvonil brankovou konstrukci.

3. série 0:0

Lang prudkou střelou zápěstím orazítkoval břevno Vlkovy branky.

Koffer nic nevymýšlel a zvolil střelu na lapačku, se kterou Vacek neměl problémy.

2. série 0:0

Sklenář naznačil střelu, následnou kličku do bekhendu neproměnil.

Rouha nepřekvapil Vacka střelou mezi betony.

1. série 0:0

Kukla střelou zápěstím na vyrážečku netrefil branku.

Pochobradský zkusil střelu na vyrážečku, Vacek kryje.

Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení větší šanci nepřineslo, následující samostatné nájezdy.

64:59

Pinkas se ještě dostal ke střele, ta nakonec ale přišla až po uplynutí časomíry.

64:20

Hradec zakládá jednu z posledních akcí zpoza vlastní branky.

63:33

Útočné trio Hradeckých teď motá Dynamo v pásmu, chybí tomu ale střelba.

63:11

Postavení mimo hru Dynama.

62:55

Prudkou střelu zápěstím vyslal Lang, zařízení ale netrefil.

62:44

Oddechový čas pro hosty.

62:44

Po dobrém napadání Mountfieldu se Pardubice osvobodily pouze za cenu icingu.

62:08

Předchozí tvrzení odmítl Bucek, s jeho střelou ale Vacek potíže neměl.

61:55

Hra se přelévá z jedné strany na druhou, střely ale nepřicházejí.

61:00

Pardubičtí drží puk na holích, ale nakonec je domácí vytlačili až za Vlkovu branku.

60:15

Koffer vyslal střílenou přihrávku na teč, jeho nápad ale nikdo nezachytil.

60:01

Následuje prodloužení ve třech.
Ve třetině jsme viděli slušné gólové hody, Hradečtí dokázali dotáhnout dvougólové manko, ale jejich katem se v poslední minutě stal Michal Rouha. Dynamo si tak ze soutoku Labe s Orlicí prozatím odvážejí tři body.

59:50

Lang z ostrého úhlu nastřelil levou tyč Vlkovy branky.

59:31

Tvrdou střelu vyslal Kukla, puk prolétl těsně nad břevnem a skončil na Vlkově brance. Vhazuje se ve středním pásmu.

59:12

Dynamo právě vstřelilo branku!
Neskutečné věci se dějí v ČPP Aréně, Dynamo hned po následujícím útoku znovu vede. Po Rozlílkově pasu puk z pravého kruhu poslal přímo do vinglu MICHAL ROUHA. Asistence: Vít Rozlílek, Filip Koffer

58:31

Hradec bleskově vyrovnává. Petr Poppel vystřelil z dálky na Vlka, a puk zůstal nekrytý ležet vedle tyče. VOJTĚCH SÍLA ho nerušeně dojel a doklepl ho do branky. Asistence: Petr Poppel.

57:32

Hradec ještě vykřesal naději na bodový zisk. Puk po střele od modré puk vyrazil pardubický brankář před sebe a ve změti těl se nejlépe zorientoval VOJTĚCH SÍLA, který kotouč poslal za Vlkova záda. Asistence: Tedeáš Pinkas, Dominik Sklenář

57:05

Rozlílek si najel zprava, párkrát puk promíchal na holi a z forhendu chtěl zakončovat mezi nohy, Vacek puk holí srazil nad branku.

57:05

Unikajícího Rozlílka podrazil Sklenář, je nařízeno trestné střílení.

56:47

Hosté vyhazují a stihnou vystřídat.

56:27

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Hrádek – 2 min., hákování).

56:08

Zakázaným uvolněním se tentokrát provinili domácí.

55:50

Ke střele z mezikruží se dostal Síla, jeho pokus ale postrádal razanci.

55:40

Pinkas skvěle pokryl útočný nájezd Pochobradského.

55:14

Icing hostů vrací hru do jejich obranného pásma.

55:01

Vhazuje se po levé Vlkově ruce.

54:10

Koffer obětavě zblokoval Peričkův střelecký pokus.

53:15

Po přistrčení zpoza branky se ke střele s ideální příležitosti dostal Pěnčík, nastřelil však pouze levou tyč.

52:32

Puk se dostal na pardubickou střídačku, vhazuje se ve středním pásmu.

51:12

Hned vzápětí ale Dynamo přesilovku využilo. Po rychlé kombinace vystřelil od modré JAKUB MERT, a kotouč se zastavil až v síti. Asistence: Vít Rozlílek, Martin Bučko

50:48

Po křižné přihrávce tvrdě střílel Bucek, Vacek se ale stihl přesunout.

50:27

Vyloučení v týmu Mountfield HK (Pěnčík – 2 min.).

49:51

Dynamo jde opět do vedení. Ihned po vhazování si sjel s pukem za hradeckou branku Filip Koffer a poslal přesný pas na VÍTA ROZLÍLKA, který se střelou do odkryté klece nemýlil. Asistence: Filip Koffer.

49:42

Z levé strany si s pukem na holi najel až před Vacka Martin Kostka, střelou zápěstím ho ale neprostřelil.

48:59

Po několika odrazech se kotouč kutálel v hradeckém brankovišti, Leder se k dorážce bohužel pro hosty nedostal.

48:12

Domácí obrana zneutralizovala útočné snahy Dynama, vhazuje se před Vackem.

47:44

Dynamo nepřešlo modrou čáru v souladu s pravidly, postavení mimo hru.

46:46

Bučko teď dvakrát pálil z dálky na Vacka, druhá střela těsně nad beton byla nebezpečnější.

46:15

Sklenář s Lederem se po zapískání dostali do menší šarvátky, rozhodčí je ale včas roztrhli.

46:01

Vlk kryje po lehčím závaru kotouč a uklidňuje hru.

45:15

Pochobradský oklamal domácí obránce a bekhendem nebezpečně ohrozil hradeckou branku.

44:18

Ani jednomu z týmů nevychází přechod středního pásma.

44:01

Po zakázaném uvolnění Mountfieldu se vhazuje před Vackem.

43:54

42:49

Hradec svírá soupeře v pásmu, přesilovce ale z jejich strany chybí víc pohybu.

41:54

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Leder – 2 min., držení).

40:34

Domácí dorovnávají skóre zápasu! Hned zkraje třetiny se usídlili v útočném pásmu, krásnou přihrávkou zpoza branky našel Vojtěcha Síla MIROSLAV KUKLU, který tvrdou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Vojtěch Síla, Tadeáš Pinkas

40:01

Hráči i arbitři už jsou zpět na ledové ploše, třetí perioda začne za pár okamžiků.
Třetí třetina začne zhruba v 13:34.
Utkání obou východočeských rivalů je nadále vyrovnané. Ve druhé periodě jsme viděli kromě šancí na obou stranách i pardubickou branku, která vzbudila hodně rozruchu. Hráči přidali na tvrdosti a přibylo i osobních soubojů, tak jak se na pravé derby sluší a patří.

40:00

39:55

Nakonec Mountfield přece jenom ještě ohrozil branku Dynama, když po střele Síly a Vlkově zákroku zvonila v ČPP Aréně tyč.

39:35

Konec třetiny se odehrává před Vlkovou brankou, k šanci domácích to ale nevedlo.

39:08

Prudkou přihrávku Hrádka nikdo nezachytil a hra se stehuje zpět před Vlka.

38:46

Hra je přerušená, vhazuje se ve středním pásmu.

37:52

Koffer místo střely ještě hledal přihrávkou Rozlílka, tomu domácí obrana střelu nepovolila.

37:34

Vlk jistým zákrokem lapačkou přerušuje hru.

37:25

Hradec dobře napadá rozehrávku soupeře, hra je nakonec přerušena pro přihrávku rukou.

36:40

35:43

Dynamo kombinuje v útočném pásmu, přesnou střelu na Vacka ale nevyslalo.

35:07

Tvrdou střelu Merta schytal do nohy Martin Janda, který se jen ztěžka sbírá z ledu.

34:40

Vyloučení v týmu Mountfield HK (Síla – 2 min., pozdní dohrání).

34:40

Po tvrdém nárazu na mantinel zůstává na ledové ploše ležet Jiří Bucek, se kterým to nevypadá vůbec dobře.

34:19

Do přečíslení se dostali Síla s Poppelem, první jmenovaný ale nezakončil přesně.

33:45

Pro zranění odstupuje ze zápasu Ondřej Rohlík.

33:37

Po icingu se vhazuje před Vlkem.

32:19

Obránce Blažej teď chvíli zůstal ležet na ledě a s bolestivou grimasou poté odjel na střídačku.

31:52

Vacek teď vyjel z branky a odpálil puk pryč před najíždějícím pardubickým hráčem.

31:15

Hradečtí teď drží puk v útočném pásmu, nemohou si ale vypracovat větší příležitost ba ani střelu.

30:20

V oslabení ujel domácí obraně Koffer, jeho pokus ale Vackovi problémy nenadělal.

30:03

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Rouha.

29:50

Aktivní Bucek ještě před vystřídáním stihl vyslat na Vacka další pokus z vrcholku kruhů.

29:05

Bucek dostal přihrávku před branku, kde zůstal naprosto nekrytý. Puk ale netrefil ideálně a branka z toho nebyla.

28:35

Zakázané uvolnění domácích.

28:11

Hezkou přihrávku dostal Dominik Šedivý, hostující obránce ho ale pokryl.

27:15

O puk se nyní spíše bojuje, ani jeden tým se nemůže dostat do tlaku

26:22

Dynamo přesilovou hru nevyužilo a následně se provinilo zakázaným uvolněním.

25:30

Hradecký gólman ztratil hokejku, tu svou mu půjčil Vojtěch Síla.

24:16

Vyloučení v týmu Mountfield HK (Kukla – 2 min., nesportovní chování).

24:16

Dynamo se po poměrně kuriózní brance dostává do vedení. VÍT ROZLÍLEK nahodil puk do brankoviště, a ten se od výstroje některého z hráčů odrazil do hradecké branky. Asistence: Filip KOFFER

24:04

Stejná dvojice jako při první domácí brance, Pěnčík – Šedivý, se po podobné akci střela – dorážka tentokrát neprosadila.

23:01

Bucek z dálky vypálil, jeho střela letěla nad břevnem a Vacek tak nemusel zasahovat.

21:52

Trejbal se šikovně proháčkoval obranou až do zakončení, Vacek ale jeho bekhendový pokus vychytal.

21:01

Ke střele golfem z mezikruží se dostal Poppel, nemířil však přesně.

20:44

Hradečtí se drží na puku v útočném pásmu a nedávají Dynamu vydechnout.

20:13

První střelou třetiny se opět uvedl Poppel a div si domácí obrana nesrazila puk do vlastní branky.

20:01

Hokejisté obou družstev už jsou zpátky na ledě. Druhá třetina co nevidět začne.
Druhá třetina začne zhruba ve 12:47.
Jak naznačuje stav po první třetině, zatím se jedná o vyrovnané utkání. Oba týmy vstřelily po jedné brance a dokázaly si vytvořit několik dalších příležitostí. Puk na holích více drželi domácí, Dynamo naopak těžilo z rychlé rozehrávky a protiútoků.

20:00

19:10

Po nebezpečné střele Pěnčíka se k dorážce dostal Ďuriš, na Vlka ale nevyzrál.

18:18

Hrabčák vystihl rozehrávku soupeře a na chvíli se ocitl sám před Vlkem, k zakončení se však nedostal.

17:37

Útočící domácí hráč byl v pásmu opět dříve, než puk.

17:27

Hradci se nedaří přechod do útoku, píská se další zakázané uvolnění.

17:19

Postavení mimo hru Mountfieldu.

17:09

Zakázané uvolnění domácích stěhuje hru zpět před Vacka.

16:05

Dynamo brzy kontruje. Domácím se nepodařilo vyhodit puk z vlastního obranného pásma, kotouče se chopil JAKUB MERT, který s ním od modré čáry vybruslil až do mezikruží a střelou na lapačku prostřelil Vacka. Bez asistence.

15:21

14:55

Hradeckým se přesilová hra příliš nedaří, teď se sami vinou útočícího hráče v brankovišti připravili o pásmo.

13:21

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rohlík – 2 min., hákování).

12:12

Hradec otevírá skóre zápasu. Martin Pěnčík po pravém mantinelu krásně obešel obránce a vyslal prudkou střelu na Vlka. Ten puk vyrazil pouze před volného DANIELA ŠEDIVÉHO, který zakončil do odkryté klece. Asistence: Martin Pěnčík, Dalibor Ďuriš.

11:58

Dynamo se dokázalo udržet na puku v útočném pásmu a Vacka v brance vyzkoušel střelou od pravého mantinelu Rohlík.

11:24

Domácím rozehrávka nevychází, píská se zakázané uvolnění.

11:15

Hradec opět nepřešel modrou čáru a puku se zmocnilo Dynamo.

10:49

Domácí se nadvakrát nedostali do útočného pásma, nakonec hru na druhé straně přerušil brankář Vacek svým zákrokem.

10:13

Jakub Naar prověřil Vlka střelou od modré, poté se Mountfield provinil pobytem útočícího hráče v brankovišti.

09:21

Po pravém křídle obránci ujel Rohlík, přihrávkou ale před brankou Vacka nikoho nenašel.

08:53

Dynamo se nyní usídlilo v obranném pásmu domácích, nakonec hru přerušuje ofsajd.

07:55

Po rychlém přečíslení se Pardubice dostaly k největší šanci, ani teč ani následná střela ale k brance nevedla.

06:45

Vojtěch Síla šikovnou kličkou obešel obránce, k zakončení se však nedostal.

05:58

Po rychlé kombinaci se ke střele od modré dostal Janoušek a vyprášil Vlkovy betony.

05:13

Dynamo se provinilo icingem.

04:45

O puk se nyní bojovalo v hloubi pásma, po přihrávce zpoza brány se ke střele z bezprostřední blízkosti dostal Koffer.

03:58

Dominik Šedivý vystihl za brankou rozehrávku, obtočil se kolem klece, Vlka ale nepřekvapil.

03:43

První střelu hostí si od modré čáry připsal Blažej.

03:20

Po pravém křídle se až k zakončení prodral Pinkas, bekhendem ale Vlka příliš neohrozil.

03:02

Ofsajdem se tentokrát provinili Pardubičtí, hra je zatím plná nepřesností.

01:59

Zatím se ani jeden z týmů nemůže usadit v útočném pásmu.

01:19

Domácím nevyšel přechod přes modrou čáru a píská se postavení mimo hru.

00:15

První střelou v zápase se uvedl Poppel.

00:01

Mountfield HK: Vacek (Ševců) – Kukla, Voňka, Naar, Perička, Janoušek, Pěnčík, Kynčl – Dominik Šedivý, Sklenář, Ďuriš, T. Pinkas, Hrabčák, Kašpar, Síla, Lang, Daniel Šedivý, Janda, Poppel.

HC Dynamo Pardubice: Vlk (Nečas) – Dubovčí, Hrádek, Oliva, Leder, Bučko, Blažej, Mert – Hledík, Pochobradský, Rouha, Rozlílek, Koffer, Kostka, Chára, Rohlík, Šír, Bucek, Trejbal.

Rozhodčí: Jechoutek – Lhotský, Klouček.
Hradeckým juniorům se v posledních zápasech příliš nedařilo, ve třech po sobě jdoucích domácích zápasech porazili pouze poslední Havlíčkův Brod, Spartě i Liberci podlehli. Domácí nezdary ale napravili v minulém kole na ledě Mladé Boleslavi, kde tamní Bruslaře deklasovali 10:1.

Pardubice mají za sebou naopak povedená poslední tři utkání. Postupně dokázali přemoci Mladou Boleslav, Havlíčkův Brod a naposledy dokonce po výhře 4:3 a úspěšných nájezdech obrali o všechny body vedoucí Spartu. Obě mužstva jsou tedy na dnešní derby dobře naladěna.
Tabulka skupiny B je opravdu vyrovnaná – druhé Dynamo dělí od předposledního Liberce pouhých pět bodů. Hradečtí ztrácejí na svého východočeského konkurenta ze čtvrtého místa body čtyři, v případě plného zisku se tak soupeři můžou přiblížit.
Zdravím všechny a vítám vás u dalšího přenosu z DHL extraligy juniorů. Na páteční extraligové střetnutí A-týmů východočeských rivalů dnes v rámci 14. kola navážou mládežnické výběry Dynama Pardubice a Mountfieldu HK.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

4:5

Branky a nahrávky: 13. Daniel Šedivý (Pěnčík, Ďuriš), 41. Kukla (Síla, Pinkas), 58. Síla (Pinkas, Sklenář), 59. Síla (Poppel), 65. Síla (TS) – 17. Mert, 25. Rozlílek (Koffer), 50. Rozlílek (Koffer), 52. Mert (Rozlílek, Bučko), 60. Rouha (Rozlílek, Koffer)

1:0   Síla (HKM)

Mountfield HK: Vacek (Ševců) – Kukla (C), Voňka, Naar, Perička, Janoušek, Pěnčík, Kynčl – Dominik Šedivý (A), Sklenář (A), Ďuriš, T. Pinkas, Hrabčák, Kašpar, Síla, Lang, Daniel Šedivý, Janda, Poppel.

HC Dynamo Pardubice: Vlk (Nečas) – Dubovčí, Hrádek, Oliva (C), Leder, Bučko, Blažej (A), Mert – Hledík, Pochobradský, Rouha, Rozlílek (A), Koffer, Kostka, Chára, Rohlík, Šír, Bucek, Trejbal.

Rozhodčí: Jechoutek – Lhotský, Klouček

12:12 HKM 1:0 Daniel Šedivý (Pěnčík, Ďuriš)
13:21 PCE 2 Rohlík, hákování
16:05 PCE 1:1 Mert
24:16 PCE 1:2 Rozlílek (Koffer)
24:16 HKM 2 Kukla, nesportovní chování
30:03 PCE 2 příliš mnoho hráčů, odpyká Rouha
34:40 HKM 2 Síla, pozdní dohrání