konec (2:1, 1:2, 2:0)

19.10.2018, 18:00 • Nitra Aréna, Nitra • 13. kolo • Vojtěch Martinek (@mrtnkv)

Tipsport: 1.6 4.9 3.88 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek pátečního večera a hezký víkend. Na početnou! (20:45:56)
Dohráno! Nitra dnes na svém ledě v rámci třináctého kola Tipsport Ligy porazila rozjeté Nové Zámky a připisuje si na své konto zasloužené a velmi cenné tři body. Hosté dnes na půdě rivala nepředvedli špatný výkon, na úspěch to ale prostě a jednoduše nestačilo.

59:44

Šimboch předvedl proti střele Hrušky z mezikruží rutinní zákrok betonem, do konce utkání už zbývá zhruba šestnáct sekund.

59:02

Nitra právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto, tři body z dnešního utkání zůstanou doma! Hokejisté v tmavém úplně rozebrali defenzívu svého soka a nikým nehlídaný BRANISLAV RAPÁČ okamžitě po převzetí přihrávky poslal pryž za záda strážce hostující svatyně – 5:3. Asistence: Lane Scheidl, Dalibor Bortňák.

58:52

Nejezchleb nestihl zabrzdit a v brankovišti se srazil se Šimbochem, hra se přerušuje. Nové Zámky si následně berou oddechový čas.

57:50

Ručkay nahrál před branku nějakému z jeho spoluhráčů, kotouč ale nakonec zachytil bránící domácí hokejista a vyhodil jej ven ze třetiny.

56:51

Novozámeckým se nedaří protlačit za modrou čáru, s jejich nadějemi na vítězství to začíná vypadat dost bledě. Nitru vstřelený gól hodně nakopl.

55:44

Jurík manévruje s kotoučem na holi za nitranskou klecí, hosté se snaží co nejrychleji odpovědět. Na vyrovnání jim zbývá jen něco málo přes čtyři minuty.

54:31

Svěřenci Antonína Stavjani přetavují početní výhodu v dost možná rozhodující gól a pět a půl minuty před koncem základní hrací doby jdou opět do vedení! Slovák nabil u modré čáry GRAEMU McCORMACKOVI, jenž si následně povyjel o kousek dopředu a nemilosrdně prostřelil bezmocného gólmana Nových Zámků. Asistence: Marek Slovák.

53:58

McCormack na poslední chvíli zachytil vyhozený kotouč, Nitra se tak stále drží před Košarišťanem. Novozámečtí začínají být nervózní.

53:10

Domácí mají velkou příležitost rozhodnout. Sekání se teď dopustil Tomáš Pospíšil (NZM), který tak ve velmi důležité fázi hry oslabuje svůj tým.

53:04

Třetí třetina je možná až trochu moc klidná, žádnou větší šanci jsme v posledních minutách neviděli. Šimboch s Košarišťanem moc práce nemají.

52:29

U nitranské střídačky probíhá tahanice o pryž, do které je zapojeno hned několik borců z obou týmů. Uvidíme, kdo si kotouč nakonec odveze...

51:35

Protiútok hostí ukončila připravená defenzíva Nitry už ve středním pásmu, momentálně mají jednoznačně více ze hry domácí.

50:34

Ani jednomu celku se teď nedaří na delší dobu zkrotit neposedný kotouč, který tak mění majitele poměrně často. Hraje se nahoru dolu.

5:3

Branky a nahrávky: 4. Bortňák (Kerbashian), 15. Slovák (Lantoši, Blackwater), 36. Lantoši, 55. McCormack (Slovák), 60. Rapáč (Scheidl, Bortňák) – 12. Ručkay (Jurík), 24. Jakúbek (Fábry), 28. Nejezchleb (Juraško)

HK Nitra: Šimboch (Foltán) – Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Sloboda, Pupák, Rácz, Pätoprstý – Lantoši, Slovák, Blackwater – Buček, Richard, Scheidl – Rapáč, Bortňák, Kerbashian – Hrušík, Čaládi, Fominykh.

HC MIKRON Nové Zámky: Košarišťan (Glosár) – Juraško, Andersons, Zaťko, Henderson, Novák, Ordzovenský, Hatala, Kudla – Štrauch, Hruška, Pospíšil – Jurík, Zbořil, Ručkay – Rogoň, Urban, Nejezchleb – Bajtek, Fábry, Jakúbek.

Rozhodčí: Kalina, Kincses – Jobbágy, Árkovics.

Diváci: 2 929

00:51 NZM 2 Zaťko, podrážení
03:45 NIT 1:0 Bortňák (Kerbashian)
06:32 NIT 2 Scheidl, držení hole