4:5

po prodl. (2:1, 0:2, 2:1 - 0:1)

07.10.2018, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • Petr Sumbal

Tipsport: 1.91 4.11 3.63 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díka za pozornost a dobrou noc. (04:56:41)
Československá stopa v utkání:
Jan Rutta (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 21:06
David Kämpf (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:04
1. Jonathan Toews (CHI) 3+0
2. Patrick Kane (CHI) 1+1
3. Vladimir Tarasenko (STL) 2+0
Dramatické utkání je u konce, z vítězství 5:4 po prodloužení na ledě St. Louis se radují hokejisté Chicaga. První třetina se lépe povedla domácímu týmu, které ji vyhrálo 2:1. Jenže v prostřední části byli zase lepší hosté a vývoj utkání otočili. Druhá otočka přišla ve třetí třetině. Tentokrát ji měli na svědomí domácí, kteří během chvíle otočili na 4:3. Jenže vedení jim dlouho nevydrželo, o vyrovnání se postaral Jonathan Toews, který vsítil svou druhou branku v utkání. A tak se šlo do prodloužení. V tom jsme viděli několik šancí na obou stranách, ale nakonec rozhodl až Toews, který se ze samostatného úniku nemýlil a zároveň završil svůj hattrick.

62:20

62:20 Jonathan TOEWS - 4:5

62:20

Chicago právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto, Chicago vítězí, hrdinou večera se stává JONATHAN TOEWS, který zároveň dovršuje svůj hattrick. St. Louis ztratilo v útočném pásmu puk a Toews jel sám na Allena. Kapitán Chicaga zvolil místo kličky střelu a vyplatilo se mu to, od tyčky se puk odrazil za Allenova záda. Asistence: Brandon Saad, Henri Jokiharju.

61:31

Nick Schmaltz nabízel Kaneovi přihrávku před branku, ale útočník Chicaga těsně kotouč nezasáhl.

61:07

Chicago má kotouč a nechce se ho zbavit. Raději i opustilo útočné pásmo.

60:35

První zákrok v prodloužení si připsal Jake Allen, který chytil tvrdou ránu Duncana Keitha.

60:25

Tarasenko přihrával mezi kruhy na Alexe Pietrangela. Ten si kotouč přikopl bruslí a pak jeho střelu přizvedl do ochranné sítě Brent Seabrook.

60:01

Prodloužení začne za malou chvíli.
Třetí třetina skončila a rozuzlení nepřinesla, takže se bude v St. Louis poprvé v sezóně prodlužovat. Ve třetí třetině nejprve v krátkém časovém sledu skórovali Vladimir Tarasenko a Chris Butler, ovšem vedení domácím dlouho nevydrželo, brzy opět srovnal Jonathan Toews. Další branky už nepadly.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:20

Steen nemohl pokračovat v akci, pískal se totiž ofsajd.

59:13

A znovu střílel Kane, tentokrát z levé strany přes obránce Bortuzza. Allen si povyjel a kotouč chytil.

58:59

Patrick Kane se procpal do útočného pásma a vystřelil bekhendem. Allen si poradil.

4:5

Branky a nahrávky: 15. Parayko (Maroon, R. O'Reilly), 18. Tarasenko (R. O'Reilly), 44. Tarasenko (Maroon, R. O'Reilly), 45. Ch. Butler (Barbašev, Schwartz) – 19. J. Toews (E. Gustafsson, DeBrincat), 22. P. Kane (Schmaltz), 31. Krüger (P. Kane, Schmaltz), 47. J. Toews (Jokiharju, DeBrincat), 63. J. Toews (Saad, Jokiharju)

St. Louis Blues: Allen (Ch. Johnson) – Pietrangelo (C), Bouwmeester, Parayko, Ch. Butler, Bortuzzo, Dunn – Tarasenko (A), R. O'Reilly, Maroon – Kyrou, B. Schenn, Schwartz – Perron, Bozak, Steen (A) – Blais, Thomas, Barbašev.

Chicago Blackhawks: C. Ward (A. Forsberg) – Jokiharju, Keith (A), Manning, Seabrook (A), Rutta, E. Gustafsson – Kahun, J. Toews (C), DeBrincat – P. Kane, Schmaltz, Saad – Kämpf, Anisimov, Kunitz – Martinsen, Johnson, Krüger.

Rozhodčí: Skilliter, Sutherland – Mach, Suchánek

09:39 STL 2 Pietrangelo, podrážení
10:34 CHI 2 P. Kane, hákování
11:47 STL 2 R. O'Reilly, vysoká hůl
13:07 CHI 2 J. Toews, hákování
14:42 STL 1:0 Parayko (Maroon, R. O'Reilly)