konec (0:0, 2:0, 0:0)

25.09.2018, 17:30 • 14. kolo • Martin Vavruša

Tipsport: 1.17 8.5 8.73 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě pro dnešek vše. Loučím se s Vámi a děkuji Vám za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště, na počtenou. (19:56:51)
Dnešní zápas je tedy u konce a tři body putují na konto Bánské Bystrice! V poslední části už nebyly k vidění žádné branky, ačkoliv si především domácí tým dokázal vytvořit několik slibných příležitostí i tlak v soupeřově obranném pásmu. Maďarsko si také připsalo několik šancí na snížení a v závěru se pokusilo i o hru bez brankáře, ale cestu přes skvělého Williamse dnes nenašlo.

59:59

Jeden z Beranů se ještě pokusil vystřelit na prázdnou branku, ale puk je příliš pomalý a před sirénou to nestihne.

59:36

Domácí posílají puk alespoň do středního pásma.

59:24

Maďaři prohráli buly, ale pásmo ještě udrželi.

59:22

Oddechový čas pro hosty.

59:22

Williams ukryl tečovanou střelu Burta do lapačky.

59:17

Rajna je na střídačce!

58:43

Teď se Budapešti podařilo vyvézt puk, ale na hranici útočného pásma jej opět ztratila.

58:29

Bánská Bystrica stále okupuje soupeřovo obranné pásmo.

58:04

Faille se Šťastným se dostali do přečíslení! První jmenovaný se pokusil zakončit kličkou, ale Rajna se fantasticky roztáhl!

57:24

Asselin neprošel přes obranu Budapešti.

56:57

Maďaři dostali puk alespoň do středního pásma, ale tam se ho zmocnili domácí.

56:16

Marshallovu střelu zastavil Rajna.

55:25

Varga si vyvezl puk na modrou čáru a prověřil Rajnu další prudkou střelou.

55:04

Napodruhé se Zigo dostal ke střele, ale také tentokrát souboj vyzněl lépe pro Rajnu.

54:58

Zigo se pokusil protlačit před branku soupeře, puk mu ale odskočil a Rajna ho před ním ukryl pod lapačku.

54:33

Střela z první od maďarského obránce našla jen změť hráčů před brankou Williamse.

54:18

Brown se protlačil obranou soupeře a před Williamse, kterého se pokusil objet po forhendové straně, ale do cesty se mu postavil beton!

53:58

Brown nastřelil jen Šťastného a domácí mohou vyhodit.

53:28

Teď se teprve Maďaři dostali ke střele. Mířili však mimo branku.

53:05

Bystrica ale drží puk na svých holích a šetří čas.

52:14

Nagy neprošel přes domácí obranu, ale vybojoval alespoň faul. Dvě minuty za faul loktem si odpyká Asselin (BBY).

51:39

Střelu Odnogy srazil Williams za branku.

50:50

Další puk letí od Maďarů přes všechny čáry, tentokrát však se zásahem jednoho z domácích hráčů a icing se tak nepíská.

50:04

Jejich rozehrávka končí zakázaným uvolněním.

49:51

T teď mají puk za svou brankou.

49:29

Nakonec jej vyvezl a nahodil do útočného pásma, kde jsou ale úspěšnější Maďaři.

49:11

Sloboda má puk za svou brankou.

48:45

Rozehrávka Budapešti končí zakázaným uvolněním.

48:02

Sýkora ze skvělé pozice minul. Puk se ještě odrazil ke Šťastnému, který to zkusil z ostrého úhlu, ale také minul.

47:19

Kubka se dostal ke střele z vrcholu kruhů, na tyčce se mu ještě nabízel Varga, ale slovenský obránce vzal akci na sebe a vystřelil mimo branku.

46:48

Zigo má puk v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.

46:12

Hra se přelévá ze strany na stranu. Ani jedna strana se teď nedokáže dostat ke střele.

45:15

Berani opět poslali puk přes všechny čáry, tentokrát však s tečí jednoho z hostů.

45:08

Domácí rozehráli nepřesně. Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před Williamse.

44:41

Faille se dostal do samostatného úniku, ale Rajna ho vychytal!

44:03

Budapešť zastavila rozehrávku Bystrice ještě v jejím obranném pásmu. Puk končí v hledišti.

43:28

Nahození od modré Williams raději podržel pod lapačkou.

43:00

Domácí se tlačí stále více do branky Budapešti, ale Rajna má puk pod kontrolou.

42:46

Biro minul branku.

42:41

Surový od mantinelu našel jen rameno Rajny.

41:58

Mihálikovu střelu od modré srazil Rajna ramenem.

41:38

Šťastný hledal najíždějícího Failleho, ale našel jen hokejku jednoho z maďarských hráčů.

41:11

Maďaři jsou zaskočení a posílají puk jen na zakázané uvolnění.

40:47

Zigo přisunul puk před branku Asselinovi, který se pokusil vystřelit z otočky, ale zablokovala ho hůl jednoho z hostů.

40:21

Vargovu střelu hosté tečovali za branku.

40:01

Druhá třetina je minulostí a domácí se po ní mohou těšit dvoubrankovému náskoku. Nejprve vybojovali puk na hranici útočného pásma, Asselin přisunul puk Alexi Tamášovi a ten prudkou střelou otevřel skóre. Na další gól museli diváci čekat až do minuty 38., kdy na 2:0 navýšil Andrej Šťastný. Podaří se Maďarům ve třetí třetině vyrovnat? To se ukáže přibližně v 19:20.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:56

Sloboda má puk u své branky. Druhá třetina už zřejmě nic nepřinese.

39:30

Bystrica vyhazuje puk do útočného pásma. Tam hraje Rajna.

38:57

Várga prověřil Rajnu prudkou střelou z vrcholu kruhů.

38:35

Langkow posílá puk za Williamsovu branku.

37:59

Napodruhé už ale hosté byli úspěšnější a Williams měl plné ruce práce.

37:52

Budapešť neprošla přes domácí obranu.

37:21

Banská Bystrica právě vstřelila branku!
Sýkora zavezl puk do útočného pásma a pokusil se prokličkovat obranou. To se mu nepodařilo, ale puku se po něm zmocnil ANDREJ ŠŤASTNÝ, který byl úspěšnější, dostal se před Rajnu a vypálil nad jeho pravou ruku. Asistence: Ján Sýkora.

36:23

Szabadova střela končí v ochranné síti.

35:21

Teď už se ale Maďaři dostali před branku Williamse.

35:10

Sloboda ještě udržel pásmo.

34:36

Zigo číhal před brankou, ale přihrávka na něj byla příliš dlouhá.

33:03

Útok Budapešti ztroskotal na domácí obraně.

32:32

Kubkovu střelu od modré Rajna srazil lapačkou do rohu.

31:51

Češík poslal Asselinovi puk před prázdnou branku, ale domácí útočník nastřelil jen brusle bránících hráčů!

30:42

Šťastný dostal krásnou nabídku na střelu z mezikruží, ale hosté se stihli vrátit a zblokovali mu hůl, než vystřelil.

30:09

Střelu Kubky od modré podržel Rajna v lapačce.

29:46

Varga nahodil puk do pásma. Tam jsou jen hosté.

29:33

Domácí se provinili zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude před Williamsem.

29:06

Asselin zkusil svou střelu skrýt za brusle soupeře, Rajna jeho pokus vyrazil.

28:22

Střela domácích od pravého mantinelu mířila mimo branku.

28:00

Pápa chtěl svézt puk na střed, ale domácí obrana ho nepustila.

27:32

Brown zachytil rozehrávku a ihned pálil. Zamířil ale vedle.

27:21

Střela od mantinelu v podání Browna končí v lapačce Williamse.

26:50

Domácí teď málem sami poslali Ziga do brejku. Na poslední chvíli zasáhl Rajna.

25:57

Tamáši zavezl puk do pásma a přenechal ho Mihálikovi. U tyčky ještě číhal Surový, ale ten nedokázal střelu dorazit do branky.

25:39

25:05

Nahození od modré čáry srazil domácí brankář za svou branku.

24:24

Asselin se zmocnil puku, předložil ho ALEXI TAMÁŠOVI, jenž přesnou střelou posílá domácí tým do vedení. Asistence: Guillaume Asselin.

24:05

Prudkou střelu z pravé strany má Rajna ve výstroji.

23:42

Hosté teď pěkně zavařili domácímu brankáři, který si ale s jejich pokusy dokázal poradit. Nakonec mohl jeden z jeho spoluhráčů vyvézt puk, podrážením ho však zastavil Nagy (MAC).

22:35

Domácí vyrazili do přečíslení dva na jednoho, z druhé vlny ještě přijížděl Pozsgai, který dostal nabito a mířil do protipohybu Williamse. Ten vytáhl fantastický zákrok lapačkou!

22:12

Za obranou Bystrice zůstal zapomenutý Brown, který ale dostal přihrávku do ofsajdu.

21:37

Šťastný vyvezl puk a pokusil se i nahodit na Rajnu. Mířil mimo tři tyče.

21:12

Buly vyhráli hosté. Ti začínají akci až ze svého pásma.

21:09

Budapešť udržela útočné pásmo, ale vzápětí si její hráči přihráli kotouč rukou.

20:45

Po střele z pravé strany zvonila za Williamsem tyč.

20:23

Dudás vystřelil jen do těla Williamse.

20:08

Maďarský tým nahazuje do útočného pásma.

20:01

Hráči jsou na ledové ploše. Druhá třetina může začít.
První třetina je za námi a na tabuli stále svítí nerozhodný stav 0:0. Šancí na jeho změnu ale bylo více než dost – už ve 4. minutě se Maďarům nabídla první přesilovka, kterou sice nedokázali využít, odstartovala však dlouhé minuty, kdy domácí nebyli schopni dostat se do útočného pásma. To se změnilo až v osmé minutě, na jejímž konci se Beranům podařilo dostat puk za brankovou čáru, ale podle rozhodčích byl Kabáč v brankovišti a branka proto nebyla uznána. Domácí však popohnala vpřed a ti začali na Budapešť stále více dorážet. Zda v tom budou pokračovat i ve druhé třetině, to se teprve uvidí. Její začátek však budou muset přestát v oslabení.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:44

Hosté si zahrají další přesilovku. Langkow se dostával před domácího brankáře, ale Guillaume Asselin (BBY) mu znemožnil zakončení sekáním.

19:24

Maďaři vyhazují až do útočného pásma. Opět to nebude icing.

18:54

Zigo našel mezi kruhy Varga, ale ani jemu se nepodařilo maďarského brankáře překonat!

18:42

Na druhé straně dobře zasáhl Rajna.

18:36

Protiútok Maďarů zastavil Asselin.

18:23

Tamáši s Bellušem šli do přečíslení. První jmenovaný se pokusil vystřelit, ale Rajna byl pozorný.

18:05

Maďarský celek vyhazuje až k Williamsovi. Zakázané uvolnění to ale nebude.

17:54

Bekhendovou střelu vyrazil Rajna jen k Vargovi, který ale našel jen připravenou lapačku hostujícího brankáře.

17:27

Faillemu střela z první nesedla.

16:55

Sýkora byl najetý, ale přihrávka na něj mířila příliš dopředu a musel se vracet pro puk.

16:17

Češík zkusil vystřelit z otočky, po skákavém puku se ještě natahoval Kabáč, ale Rajna zakročil proti oběma.

15:44

Tamáši střílel z levého kruhu, jen do betonů Rajny.

15:20

Domácím se nedaří usadit v útočném pásmu. Znovu začínají od Williamse.

14:01

Maďarsko vyhazuje přes všechny čáry.

13:51

Domácí si zahrají přesilovku. Mátyás Odnoga (MAC) se pustil do potyčky s jedním z hráčů Bánské Bystrice a odnese si dvouminutový trest za hrubost.

13:47

Střela z vrcholu kruhů minula branku Williamse.

13:16

Puk skončil v hledišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

12:41

Varga to zkusil z dálky. Mířil mezi betony Rajny, ale tam byla připravená hokejka hostujícího brankáře.

12:28

Po další nepřesné přihrávce domácích se píská zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Williamsem.

11:52

Bystrica se nepřesnou přihrávkou připravila o puk a Maďaři jej dostávají daleko od své branky.

11:32

Útok Beranů zastavuje ofsajd.

11:21

Puk je opět za brankou Williamse.

10:57

Sýkora si vytáhl brankáře a pokusil se zakončit z nulového úhlu. Proti jeho střele zasáhla Rajnova vyrážečka.

10:43

Hosté vyhazují přes všechny čáry.

10:02

Zigo nabízel puk před branku Asselinovi, ale ten v obrovské šanci neuspěl.

09:47

Budapešť ale špatně střídala. Trest půjde odpykat Kevin Szabad (MAC).

09:33

Slobodova přihrávka byla nepřesná a puk mají opět hosté.

08:58

Úspěšnější byli Maďaři a Macaulay drží útočné pásmo.

08:55

Hra se ale stěhuje před Williamse. Domácí se provinili ofsajdem.

08:50

Protiútok Budapešti skončil na útočné modré čáře.

08:35

Bánská Bystrica se dál drží v útočném pásmu.

08:00

Domácí mohli jít do vedení! Török v přečíslení dvou proti jednomu vystřelil na Rajnu, kterému kotouč vypadl. Před brankou dorážel Kabáč, který na třikrát dostal puk za brankovou čáru, ale podle soudu rozhodčího se provinil postavením v brankovišti.

07:14

Šťastný posílá puk za branku soupeře. Domácí se pokouší usadit v útočném pásmu.

06:29

Szabad se pokusil o střelu z vrcholu kruhů, ale našel jen tělo bránícího hráče.

05:47

Surový navezl puk do útočného pásma, sjel si mezi kruhy a vystřelil. Mířil mimo branku.

05:00

Maďaři měli mnoho práce, aby vybojovali puk v útočném pásmu, nakonec se jim to povedlo a Macaulay střílel od modré. Domácí brankář srazil puk do ochranné sítě.

04:26

Domácí vyvážejí puk až do útočného pásma.

03:53

Maďarsko se zatím drží v útočném pásmu, ale na první střelu čekalo až do teď. Puk končí v lapačce Williamse.

03:17

Hosté mají přesilovku. Dvě minuty za držení si odpyká Tomáš Török (BBY).

02:55

Češík mířil jen do těla maďarského brankáře.

02:48

Domácí musejí začít opět od své branky.

02:28

Belluš číhal před brankou, ale jeho střelu srazil Rajna.

02:13

Mihálik má puk za svou brankou.

00:39

Maďarský tým vyrazil do protiútoku, ale přihrávka Browna našla jen brusle domácích.

00:29

Střelu od modré Rajna vyrazil.

00:23

Jako první se ale do útočného pásma dostali Berani.

00:02

Úvodní buly vyhrála Budapešť.

00:01

Hráči jsou na ledě a stadiónem zní slovenská národní hymna. Zápas za malou chvíli propukne.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Ďatelinka, Marshall, Miller, Kubka, Mihalik, Sloboda, Biro, Giľák – Šťastný, Faille, Sýkora – Varga, Zigo, Asselin – Tamáši, Surový, Belluš – Török, Češík, Kabáč

MAC Budapešť: Rajna – Pozsgai, Macaulay, Burt, Dudás, Garát, Fejes, Bugár – Klempa, Brown, Odnoga – Szabad, Nagy, Terbócs – Orban, Langkow, Bodó – Pápa, Kreisz, Szigeti

Rozhodčí: Baluška, Nagy – Orolin, Kis-Király.
Kdo se bude radovat z vítězství tentokrát? Potvrdí hosté velkolepý úspěch ze svého ledu? Nebo Bánská Bystrica uhájí domácí prostředí? To se dozvíme v 17:30.
Nejproduktivnější hráči:
Ján Sýkora (BBY) – 6 bodů (1+5)
Kevin Szabad (MAC) – 4 body (3+1)

Úspěšnost brankářů:
Stephon Williams (BBY) – 90,00 % (4 zápasy)
Samuel Baroš (BBY) – 89,29 % (2 zápasy)
Bence Bálizs (MAC) – 96,00 % (4 zápasy)
Miklós Rajna (MAC) – 84,06 % (5 zápasů)
MAC Budapešť – 12. místo (5 bodů)
Maďaři jsou ve slovenské lize nováčkem, ale po nejistém úvodu se skvěle rozkoukávají a předvádějí, že jsou naprosto konkurence schopní. V prvním utkání Budapešť vysoko podlehla Novým Zámkům, v tom druhém už ale s Popradem sehrála poměrně vyrovnanou hru s výsledkem 1:3. Už ve třetím kole ale přišlo obrovské překvapení, když porazili úřadujícího mistra, právě Bánskou Bystrici, s níž hrají i dnes, 4:0! Od té doby sehrál maďarský tým ještě dvě utkání, proti Trenčínu i proti Liptovskému Mikuláši si odnesl po jednom bodu.
HC ´05 iClinic Bánská Bystrica – 7. místo (8 bodů)
V loňském roce Bystrica skončila v základní části na čtvrtém místě se 108 body, jen čtyři body za nejlepší Nitrou. V play-off byla ale Bystrica suverénní. Čtvrtfinále s Košicemi ukončila v pěti zápasech, semifinále s Nitrou potom rovnou ve čtyřech. Až finále s Trenčínem nabylo dramatických rozměrů, a přestože Bánská Bystrica vedla už 3:0 na zápasy, nakonec o svém vítězství rozhodla až v sedmém zápase.

Také její letošní příprava je jako z říše snů: z šesti utkání prohrála jen jedno jediné (proti Vienna Capitals), a i z toho si odnesla bod, neboť po šedesáti minutách držela vyrovnaný stav 2:2. Sezóna už ale domácím tolik radosti nepřináší a po pěti zápasech mají na svém kontě jen dvě vítězství. V dalších dvou zápasech vybojovali alespoň bod.
Krásné úterní odpoledne všem příznivcům slovenského hokeje! Dnes je na programu utkání mezi Bánskou Bystricí a Budapeští.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.