25.09.2018, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 1.69 4.0 4.26 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tomáš Nosek (VGK) 0+0, 2 střely, čas na ledě 11:58
Martin Kaut (COL) 0+1, 0 střel, čas na ledě 14:08
Pavel Francouz (COL) 60 minut, 29 zákroků, 3 góly, 90,6% (06:51:33)
Tři hvězdy utkání (neoficiální):

1. Dominic Toninato (COL) 0+1
2. Alex Tuch (VGK) 0+2
3. Pavel Francouz (COL) 29 zák., 3 góly, 90,6%
Scott Kosmachuk na začátku třetí třetiny navýšil vedení Colorada na 4:1 a vypadalo to, že si snadno dokráčí pro vítězství, jenže Jake Bischoff a Brad Hunt dokázali svými góly zápas zdramatizovat a přiblížit Vegas k odvrácení první porážky v přípravě, nakonec se ale Golden Knights závěr ze zápasu proti San Jose zopakovat nepodařilo a při hře bez brankáře popáté inkasovali. Konečný výsledek v T-Mobile Areně ve Vegas. Vegas Golden Knights 3 Colorado Avalanche 5.

59:00

Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:55

Colorado právě vstřelilo branku!
VLADISLAV KAMENEV skóroval do prázdné brány po odvolání Malcolma Subbana a v T-Mobile Areně je zřejmě definitivně rozhodnuto!

58:08

Brayden McNabb je zpět na ledě a Vegas má ještě čas na vyrovnání. Běží poslední dvě minuty utkání.

57:26

Alexander Kerfoot střelou z vrcholu pravého kruhu pro vhazování minul bránu, stejně jako vzápětí Samuel Girard na ose ledové plochy střelou od modré čáry.

56:43

Místo zakončení na straně Colorada přišla střela Deryka Engellanda, který v oslabení z levého kruhu minul bránu českého brankáře Pavla Francouze.

56:17

Alexander Kerfoot vyhrál vhazování v útočném pásmu a Colorado se může pokusit definitivně rozhodnout.

56:08

Brayden McNabb v závěru zápasu dostal dvě minuty za nedovolené bránění a s největší pravděpodobností znemožňuje Golden Knights pokus o vyrovnání.

55:52

Patrik Nemeth si připsal důležitý obranný zákrok, když zablokoval střelu Maxe Paciorettyho z pravého kruhu.

55:07

Dnešní utkání sleduje 17880 diváků.

54:05

Brayden McNabb napřáhl na vrcholu levého kruhu ke střele, která skončila v náručí Pavla Francouze, a hra byla přerušena. Vegas se krátí čas na vyrovnání.

53:04

Colorado přečkalo velký tlak a přesilovou hru Vegas, po které drží v T-Mobile Areně těsné vedení.

51:14

Hned vzápětí mohl vyrovnat Max Pacioretty, jenže jeho dorážka minula bránu českého brankáře.

51:12

Erik Haula na pravém křídle vypálil od modré čáry, Pavel Francouz si ale puk našel a úspěšně ho vyrazil.

51:04

Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:04

Sheldon Dries dostal dvě minuty za vysokou hůl a Colorado začíná mít v závěru utkání obrovské problémy. Vegas si zahraje další přesilovou hru.

50:26

Sheldon Dries se pokusil rychle odpovědět, jeho střela z pravého kruhu ale zamířila nad a mimo bránu.

50:19

Golden Knights právě vstřelili branku!
BRAD HUNT dostal před bránu krásnou přihrávku od Riellyho Smitha a tvrdou střelou s příklepem se z blízkosti nemýlil! Golden Knights využili přesilovou hru a prohrávají pouze o gól. Drama. Asistence: Rielly Smith a Alex Tuch.

49:59

J.T. Compher mohl skórovat v oslabení, jenže Malcolm Subban ho v tváří v tvář fantasticky vychytal a připsal si velice důležitý zákrok!

49:29

Max Pacioretty se ocitl v mezikruží ve slibné střelecké pozici, jenže bránu Colorada přestřelil.

48:45

Puk byl ihned po vhazování v obranném pásmu Colorada sražen mezi střídačky a hra byla přerušena.

48:40

Z tlaku Golden Knights pramenilo vyloučení. Vladislav Kamenev dostal dvě minuty za hákování a domácí hokejisté se mohou v přesilové hře dostat na dostřel.

47:54

Jonathan Marchessault a před ním William Carrier se ocitli před bránou ve velké šanci, jenže Pavel Francouz dokázal oba borce Golden Knights skvěle vychytat! Colorado vede 4:2.

46:57

Matt Nieto mohl na inkasovaný gól rychle odpovědět, u levé tyče ho ale skvěle vychytal Malcolm Subban, který úspěšně zakročil proti jeho střela z blízkosti a puk vyrazil mimo!

45:58

JAKE BISCHOFF se po přihrávce Erika Hauly ocitl před bránou v obrovské šanci a Pavlovi Francouzovi z blízkosti nedal šanci! Tichou pasáž hry ukončil gól Vegas, které odpovědělo na čtvrtý inkasovaný gól. Dokáže skóre vyrovnat na 4:4? Asistence: Erik Haula a Brad Hunt.

44:36

SCOTT KOSMACHUK se před bránou dostal po střele Dominica Toninata z vrcholu levého kruhu pro vhazování k dorážce a z blízkosti se nemýlil! Malcolm Subban sice dělal v bráně, co mohl, čtvrtému gólu ve své síti ale zabránit nedokázal. Avs vedou 4:1. Asistence: Dominic Toninato.

44:33

Vegas je zásluhou oslabení stále pod tlakem, kterého mohl využít Dominic Toninato, Malcolm Subban ale jeho střelu z vrcholu levého kruhu pro vhazování vyrazil.

43:43

Vyloučený Erik Brännström se vrátil z trestné lavice zpět na led a Golden Knights hrají v plném počtu.

43:42

A další zákrok brankáře Vegas, který si tentokrát poradil s ránou Sheldona Driese od střídaček.

43:27

Scott Kosmachuk na pravém křídle vystřelil od modré čáry a připravený Malcolm Subban puk vyrazil.

42:27

Avalanche se nedaří udržet v útočném pásmu a William Carrier vyhazuje puk až za bránu Pavla Francouze.

41:43

Erik Brännström byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Vegas jde do čtyř. Colorado si v úvodu třetí třetiny zahraje druhou přesilovou hru a má šanci rozhodnout.

40:40

Oba týmy vstoupily do závěrečné třetiny zápasu hodně zostra, když se nejprve snažil prosadit Jonathan Marchessault a na opačné straně poté Matt Nieto, jehož pokus z mezikruží a blízkosti Malcolm Subban zachytil ap puk podržel!

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 6:00.
Stejně jako do druhé i do třetí třetiny bude Colorado vstupovat s dvoubrankovým náskokem poté, co na kontaktní gól Maxe Paciorettyho odpověděl po necelých třech minutách Sheldon Dries. Dokáží Golden Knights odvrátit první porážku v přípravě stejně jako proti San Jose? Skóre po druhé třetině. Vegas Golden Knights 1 Colorado Avalanche 3.

40:00

39:56

Alex Tuch se 4 sekundy před koncem druhé části ocitl ve slibné střelecké pozici, jenže z vrcholu mezikruží zamířil nad bránu českého brankáře Pavla Francouze.

39:00

Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

38:34

Rielly Smith se ocitl před bránou Colorada ve velké šanci, Pavel Francouz ale dokázal jeho bekhendový pokus z blízkosti zneškodnit!

38:09

Ryan Graves na levé straně vypálil od modré čáry a Malcolm Subban po snadném zákroku přerušil hru.

36:23

Samuel Girard a o šest sekund později J.T. Compher pálili nepřesně, takže Malcolm Subban nezasahoval.

35:51

Cody Glass se ocitl v blízkosti levé tyče ve velké šanci, Pavel Francouz ho ale dokázal vychytat!

35:09

Matt Nieto na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Malcolm Subban úspěšně vyrazil puk mimo bránu.

34:25

Max Pacioretty je hodně aktivní, jeho střela od modré čáry ale byla na levém křídle nepřesná.

33:00

SHELDON DRIES skvěle clonil před bránou a po střele Marka Alta tečoval puk mimo dosah Malcolma Subbana! Avalanche rychle odpověděli na inkasovaný gól a znovu vedou venku o dvě branky. Asistence: Mark Alt a Logan O'Connor.

31:30

Erik Haula zkusil štěstí na ose útočného pásma střelou od modré čáry, která byla nepřesná a skončila mimo.

30:47

MAX PACIORETTY v levém kruhu pro vhazování krásně vypálil z úhlu a Pavel Francouz poprvé v zápase kapituloval! Gól Vegas tentokrát platí – 1:2. Asistence: Alex Tuch a Brayden McNabb.

30:47

Brayden McNabb na levém křídle vypálil z nulového úhlu mimo, zatímco o několik sekund později mířil ze stejného místa mezi tři tyče Max Pacioretty a Pavel Francouz si musel dávat pozor, aby si kotouč nesrazil do brány.

30:13

Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

30:13

Brad Hunt opět zkusil na pravé straně vystřelit od modré čáry a Pavel Francouz jeho pokus podržel v náručí.

30:13

Vegas se dokáže dostávat do brankových příležitostí, jenže stále se mu nedaří skórovat a prohrává.

29:47

Golden Knights často střílejí od modré čáry. Nyní to na pravém křídle zkusil Brad Hunt, ani on ovšem táhlou střelou Pavla Francouze v bráně Colorada nepřekonal.

28:46

Deryk Engelland je hodně aktivní a nyní na pravém křídle vypálil od modré čáry, ovšem nepřesně a mimo.

28:41

Další příležitosti na domácí straně měli v rychlém sledu Tomáš Nosek a Jonathan Marchessault, Pavel Francouz ale obě střely Golden Knights úspěšně zneškodnil.

27:27

Golden Knights vyhráli vhazování v útočném pásmu a Jake Bischoff na levém křídle pálil od modré nepřesně.

27:22

Pavel Francouz si v rychlém sledu připsal dva skvělé zákroky, když nejprve vyrazil táhlou střelu Braydena McNabba od modré čáry a poté zastavil dorážku Erika Hauly z mezikruží!

26:55

Deryk Engelland na pravém křídle vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Mark Alt přizvedl puk do ochranné sítě. Colorado stále vede ve Vegas 2:0.

26:21

Max Pacioretty vyhrál v rohu kluziště osobní souboj, když čistým hitem dohrál Scotta Kosmachuka.

25:20

Jake Bischoff na levém křídle vypálil od modré čáry s příklepem a Pavel Francouz puk úspěšně vyrazil.

24:53

Sheldon Dries v pravém kruhu vystřelil dobře z úhlu, Malcolma Subbana ovšem nepřekonal.

24:12

Gabriel Bourgue vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování s příklepem a Malcolm Subban puk vyrazil.

23:45

Obránce Deryk Engelland se pokusil vrátit Golden Knights zpět do zápasu střelou v blízkosti pravé tyče, Pavel Francouz ale zatím chytá výtečně a bezchybně!

22:57

Dominic Toninato se ocitl v levém kruhu ve slibné příležitosti, střelou zápěstím ale našel pouze výstroj Malcolma Subbana, který jeho pokus vyrazil mimo!

22:23

Mark Alt napřáhl na pravém křídle k prudké střele od modré čáry a Malcolm Subban po dalším úspěšném zákroku vyrazil puk do ochranné sítě. Hra přerušena.

21:00

Alexander Kerfoot na ose útočného pásma vystřelil od modré čáry a Malcolm Subban si přesně minutu po zahájení druhé třetiny připsal první úspěšný zákrok.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 5:05.
Český brankář Pavel Francouz odchytal fantastickou první třetinu, po které Colorado v T-Mobile Areně vede po úvodních dvaceti minutách dvoubrankovým rozdílem, když se na začátku druhé minuty prosadil J.T. Compher a po něm v přesilové hře útočník Carl Söderberg. Martin Kaut má bod. Skóre po první části utkání. Vegas Golden Knights 0 Colorado Avalanche 2.

20:00

19:55

J.T. Compher mohl v závěru první třetiny vstřelit svůj druhý gól v zápase, jenže obrovskou šanci zahodil, když z blízkosti zamířil vedle brány Malcolma Subbana!

19:00

Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:01

Cody Glass vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a donutil Pavla Francouze k dalšímu zákroku.

17:21

Tomáš Nosek se ocitl před bránou ve slibné šanci, tváří v tvář svému krajanovi ale uspět nedokázal a Pavel Francouz si připsal další fantastický zákrok!

15:54

Nick Holden se na levém křídle uvedl táhlou střelou od modré čáry, která byla nepřesná a skončila mimo.

15:42

Matt Nieto napřáhl na vrcholu levého kruhu ke tvrdé střele s příklepem, kterou Malcolm Subban dokázal podržet ve své výstroji, a poté rychle přerušil hru.

15:29

Colorado se herně vyrovnalo domácím Golden Knights a na střely na bránu je to vyrovnané 6:6.

14:37

Carl Söderberg dobře vypálil z levého kruhu, Malcolm Subban ale puk vyrazil do ochranné sítě.

13:12

Vegas právě vstřelilo branku, která neplatí!
Deryk Engelland na levém křídle vypálil od modré čáry a Pavel Francouz ji dokázal na poslední chvíli zastavit. Colorado stále vede 2:0.

11:26

Dominic Toninato z blízkosti přestřelil bránu Golden Knights a kotouč skončil v ochranné síti!

11:17

A.J. Greer mohl rychle přidat třetí gól, Pavel Francouz ale jeho pokus z mezikruží skvěle vyrazil!

10:47

CARL SÖDERBERG v pravém kruhu napřáhl k rychlé střele zápěstím a Colorado se po využití přesilové hry ujímá dvoubrankového vedení! Asistence: Alexander Kerfoot a Samuel Girard.

10:09

Golden Knights vedou v tuto chvíli na střely 6:3, zatím je jim to ale ke zklamání domácích fanoušků k ničemu.

10:09

William Carrier dostal dvě minuty za vražení na hrazení a Colorado si zahraje první přesilovou hru.

10:00

Vegas do dnešního zápasu nastoupilo v silné sestavě, jenže na domácím ledě prohrává s Coloradem 1:0 poté, co se v úvodu zápasu prosadil rychle J.T. Compher.

08:59

Samuel Girard zablokoval střelu Brada Hunta z pravého kruhu pro vhazování a puk skončil v ochranné síti.

08:15

Brad Hunt na pravém křídle vystřelil od modré čáry a Pavel Francouz po snadném zákroku přerušil hru.

07:51

Erik Haula spěchal za pukem a v rohu ledové plochy dohrál čistým hitem Antona Lindholma.

07:43

Cody Glass na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho pokus dobře zablokoval Dominic Toninato.

07:23

Puk skončil mezi střídačkami a hra byla přerušena. Vegas se zatím marně snaží vyrovnat.

06:32

Brayden McNabb se ocitl před bránou ve velké šanci, Pavel Francouz ho ale dokázal vychytat a po skvělém zákroku přerušil hru. Colorado drží své těsné vedení.

06:27

Logan O'Connor se po vyloučení uvedl střelou z úhlu na pravém křídle a Malcolm Subban puk podržel.

06:00

Samuel Girard zablokoval střelu Alexe Tucha z pravého kruhu a puk skončil v ochranné síti.

04:26

Oba týmy se v rychlém sledu dostaly ke dvěma střelám, všechny čtyři pokusy ovšem byly zablokovány.

03:34

Vyloučený Logan O'Connor je zpět na ledě a Vegas zásluhou Pavla Francouze přesilovou hru nevyužilo. Colorado hraje opět v plném počtu a stále vede 1:0.

02:50

Max Pacioretty, posila z Montrealu, napřáhl ke střele pro změnu na vrcholu pravého kruhu, výsledek byl ale stejný. Pavel Francouz puk úspěšně vyrazil mimo.

01:59

Jonathan Marchessault je největší hvězdou Vegas a v přípravě se mu zatím daří nadmíru dobře, což nyní mohl potvrdit střelou z vrcholu levého kruhu, český brankář byl ale opět připravený a puk vyrazil mimo tři tyče své brány.

01:43

Alex Tuch mohl rychle využít přesilovou hru, jenže jeho střelu z blízkosti Pavel Francouz dobře vyrazil.

01:34

Logan O'Connor byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Golden Knights mohou rychle vyrovnat.

01:01

Pavel Francouz si připsal první zákrok a po rychlém protiútoku Avalanche udeřil J.T. COMPHER, který se na levém křídle prosadil po přihrávce Martina Kauta střelou z ostrého úhlu – 0:1. Asistence: Martin Kaut a Ryan Graves.

00:24

Utkání začalo a William Karlsson se po 24 sekundách dostal ke střele na vrcholu levého kruhu pro vhazování, kterou Pavel Francouz bez větších potíží zastavil.

00:01

Vegas Golden Knights: M. Subban (Fleury) – McNabb, Engelland (A), Holden, Brännström, Bischoff, Hunt – Marchessault, Karlsson, R. Smith (A) – Pacioretty, Stastny (A), Tuch – Haula, C. Glass, Carpenter – Carrier, Lindberg, Nosek. Hlavní trenér: Gerard Gallant.

Colorado Avalanche: Francouz (Martin) – Nemeth, Girard, Graves, Alt, Bojkov, Lindholm – Nieto (A), Söderberg (A), Bourque (A) – Kerfoot, Compher, Kaut – Dries, Kamenev, O' Connor – Greer, Toninato, Kosmachuk. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Rozhodčí: Tom Chmielewski, Kyle Rehman. Čároví: Trent Knorr, Brandon Gawryletz.
V sestavě Colorada by neměl chybět český útočník Martin Kaut, který se snaží prosadit v tréninkovém tempu a před odletem do Vegas se zúčastnil ranního rozbruslení. Kauly je odchovancem HC Pardubice.

Hokejisté Colorada přistáli ve Vegas a krátce po čtvrté hodině ranní změří podruhé během přípravy síly s Golden Knights. Avalanche úvodní duel prohráli 1:5.
Vegas ukazuje, že i v nadcházející sezóně NHL bude mířit hodně vysoko. Zda se Golden Knights znovu probojují až do finále Stanley Cupu a zopakují historický úspěch organizace z inaugurační sezóny visí ve hvězdách, už teď je ale jasné, že budou hodně silní. Vegas během přípravy vyhrálo všechny čtyři zápasy a navíc se mu daří střelecky, když ve všech zápasech vstřelilo minimálně 4 góly a Arizonu s Los Angeles porazilo shodným výsledkem 7:2. Colorado sice na úvod přípravy porazilo těsně 2:1 Nashville, poté ale prohrálo třikrát v řadě a dvakrát vyšlo střelecky naprázdno. Oba týmy se potkají v přípravě podruhé. První zápas zvládlo lépe Vegas, které v Pepsi Center zvítězilo snadno 5:1. Skvělý zápas odehrál Tomáš Hyka, který přihrál na úvodní dvě branky utkání.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

3:5

Branky a nahrávky: 31. Pacioretty (Tuch, McNabb), 46. Bischoff (Haula, Hunt), 51. Hunt (Smith, Tuch) – 2. Compher (Kaut, Graves), 11. Söderberg (Kerfoot, Girard), 33. Dries (Alt, O'Connor), 45. Kosmachuk (Toninato), 59. Kamenev

Rozhodčí: Tom Chmielewski, Kyle Rehman. Čároví: Trent Knorr, Brandon Gawryletz

Diváci: 17880

01:01 COL 0:1 Compher (Kaut, Graves)
01:34 COL 2 O'Connor, hákování
10:09 VEG 2 Carrier, vražení na hrazení
10:47 COL 0:2 Söderberg (Kerfoot, Girard)
30:47 VEG 1:2 Pacioretty (Tuch, McNabb)
33:00 COL 1:3 Dries (Alt, O'Connor)