19.09.2018, 04:30 • Rogers Arena, Vancouver • Jan Prošek

Tipsport: 2.2 3.8 2.62 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ostap Safin (EDM) 0+0, 1 střela, čas na ledě 08:58
Jakub Jeřábek (EDM) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:58 (07:18:16)
1. Ty Rattie (EDM) 2+0
2. Elias Pettersson (VAN) 0+1
3. Jesse Puljujärvi(EM) 1+0
Hostující celek dokázal tento zápas vyhrát, i když nebyl střelecky aktivnější. Canucks vyhráli na střely 37:28, jenže vstřelili jen dva góly. Velkou převahu měli ve třetí třetině, Montoya pochytal všech 14 střel.

59:56

Jeden z hostujících hráčů pálil na prázdnou branku, ale trefil jen tyčku.

59:27

Rattie dobruslil kotouč v útočném pásmu, ale zakončit se mu nepodařilo.

59:00

To už probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině a pravděpodobně také v zápase.

58:36

Vhazovat se nyní bude v útočném pásmu Canucks.

58:24

Domácí pokračují ve hře bez brankáře.

58:05

Goldobin nedokázal ve vyložené střelecké pozici trefit odkrytou část branky.

57:59

Nilsson míří na střídačku, domácí to zkouší v šesti.

57:08

Montoya kryje kotouč po střele, kterou před brankou dobře tečoval Horvat.

57:00

Minuta přesilovky je pryč, další zbývá.

56:34

Montoya byl pozorný a dokázal si poradit se střelou z bezprostřední blízkosti.

56:20

Domácí hráči rozehrávají přesilovku, čas se jim hodně krátí.

56:10

Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Jakub Jeřábek – 2 min., nedovolené bránění).

55:20

Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Hosté hrají zodpovědně.

54:40

Po krátké přestávce pokračuje hra dál. Domácí celek rozehrává od své branky. Nilsson raději přidržel kotouč. Bude se vhazovat před jeho brankou.

54:10

Komerční přestávka.

53:36

Střelecky aktivnější Vancouver prohrává o dvě branky a na zdramatizování zápasu má něco málo přes šest minut.

53:10

53:10 Ty Rattie - 2:4

53:10

Edmonton právě vstřelil branku!
Po chybě domácí obrany se znovu prosazují hosté. TY RATTIE vypíchl puk obránci, a tak mířil sám na brankáře. Kotouč poslal mezi betony, díky čemuž uspěl. Druhý branka v zápase pro tohoto hráče.

52:23

Russell rozehrává od své branky, sledujeme rychlou pasáž hry, zbytečně se nepřerušuje.

51:14

Puljujärvi to zkoušel individuálně, dostal se do střelecké pozice, ale jeho projektil postrádal přesnost.

50:15

Snad poprvé se v tomto zápase ozývají fanoušci, kteří ženou své oblíbence ve vyrovnávající brankou.

49:51

Domácí celek je jednoznačně aktivnější, v tomto ohledu vede 30:24.

48:52

Motte se propracoval do dobré střelecké pozice. Jeho rána však postrádala přesnost. Kotouč končí v ochranné síti nad brankou. Komerční přestávka.

47:55

46:54

Sam Gagner se po pěkné individuální akci dostal do střelecké pozice. Brankář Montoya byl pozorný.

46:33

Od modré čáry to zkoušel Ben Hutton, ale s jeho pokusem si dokázal brankář poradit.

45:55

Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Ry Rattie – 2 min., hákování).

45:14

45:14 Nikolaj GOLDOBIN - 2:3

45:14

Vancouver právě vstřelil branku!
A je sníženo na rozdíl jediné branky. První střela se od tyčky odrazila k volnému NIKOLAJI GOLDOBINOVI, který už poměrně snadno poslal kotouč do sítě. Asistence: Bo Horvat a Elias Pettersson.

44:33

Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Zach Kassian – 2 min., nedovolené bránění).

43:43

43:43 Caleb JONES - 1:3

43:43

Hostující celek navyšuje své vedení. Edmonton využil toho, že domácí brankář ztratil hokejku. Strome našel CALEBA JONESE, jehož projektil zapadl přesně mezi betony. Asistence: Ryan Strome.

43:13

24:21, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku.

42:34

Sledujeme rychlý hokej, od své branky rozehrával domácí Leipsic. To se mu nepovedlo podle představ, je z toho jen icing.

41:45

S bekhendovou střelou Stallera se brankář hostujícího celku dokázal poměrně snadno poradit.

41:34

Sautner a Kassian se střetli za brankou Edmontonu, hra pokračuje dál.

41:08

Kotouč vypadl mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

40:30

Do třetí třetiny vstoupil hostující celek s novým brankářem. Do hry zasáhl Montoya.

40:01

Střídání v týmu Edmonton Oilers: ze hřiště odchází Talbot, přichází Montoya.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli dva góly. Hosty poslal do dvoubrankového vedení Rattie, který proměnil přesilovku. Následně se dokázal prosadit domácí Baertschi. Jeho branka byla kontaktní.

40:00

39:45

Už se pravděpodobně nic nestane v této části hry.

39:08

Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:01

38:50

Další rána Stechera od modré čáry.

38:18

Obrovskou šanci měl jeden z domácích hráčů, ale nedokázal trefit odkrytou část branky. Snad tyč pomohla hostům.

38:00

Pettersson to zkoušel individuálně, ale nedokázal trefit prostor u tyčky.

37:30

Bo Horvat se pokoušel něco vymyslet před brankou, ale nikdo ze spoluhráčů se mu pro přihrávku nenabízel.

37:01

Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Jones – 2 min., hákování).

36:17

Eriksson byl příliš rychlý, dostal se do postavení mimo hru.

36:02

Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

35:04

Domácí celek se dostal do útočného pásma, Dahlen přihrával před branku, ale jeho pokus postrádal přesnost.

34:34

Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu. Nejprve ale komerční přestávka.

33:59

33:42

Leipsic trefil rameno brankáře, tlak domácího celku pokračuje dál.

32:51

Drake Caggiula vyhazuje přes všechny čáry.

32:46

Yamamoto se dostal do střelecké pozice při vlastním oslabení. Jeho střela se ale do branky nevešla. Puk končí na boční síti.

32:17

Přesilovku mají k dispozici domácí, ale hosté rychle vyhazují přes všechny čáry.

31:59

Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Jason Garrison – 2 min., sekání).

30:53

Z horní hranice kruhu zkoušel vystřelit Jake Virtanen. Jeho projektil byl tečovaný do rohu.

30:43

Bo Horvat měl na hokejce vyrovnání, ale jeho projektil výborně do výstroje ukryl hostující brankář. Komerční přestávka.

29:10

Elias Pettersson střelou zápěstím z mezikruží zkoušel pozornost brankáře. Cam Talbot neinkasoval.

28:11

Ashton Sautner střelou zápěstím od modré čáry nedokázal prostřelit brankáře Talbota.

27:47

Ostaf Safin výborně zakončoval, jeho ránu kryje brankář Anders Nilsson.

27:21

Cooper Marody tečoval kotouč nepříjemně před brankou, ale s jeho pokusem si dokázal brankář poradit.

26:28

Po komerční přestávce pokračuje druhá třetina dál, rozdíl ve skóre je minimální.

24:56

24:56 Sven BAERTSCHI - 1:2

24:56

Krásná akce a domácí celek se také prosazuje. Horvat našel skvělým pasem spoluhráče. SVEN BAERTSCHI byl zády k branky mezi bruslemi poslal kotouč směrem k brance. Gólman toto zakončení nečekal, a tak inkasoval. Asistence: Bo Horvat a Loui Eriksson.

24:40

Puljujärvi elegantně obkroužil branku a pokoušel se prostřelit brankáře.

24:20

Sledujeme rychlý hokej, hosté hrají přesilovku, ale nemohou se stabilněji usadit v útočném pásmu.

23:10

Tanev vyhazuje přes všechny čáry, domácí celek tak může vystřídat a poslat na led novou čtveřici hráčů.

22:38

Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Sven Baertschi – 2 min., vysoká hůl).

21:24

21:24 Ty Rattie - 0:2

21:24

Hostujícímu celku se vyplatil tlak před brankou v přesilovce. TY RATTIE se prosadil a překonal brankáře. Domácí reklamovali nedovolené bránění, ale branka platí. Asistence: Kailer Yamamoto, Tyler Benson.

20:50

Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Ashton Sutner – 2 min., krosček).

20:01

Zápas pokračuje druhou třetinou.

20:01

Jako první se v tomto zápase dokázal prosadit hostující celek. Střelou mezi betony uspěl Puljujärvi. Domácí Goldobin měl na hokejce vyrovnání, ale gólovou radost mu ukradl Talbot.

20:00

19:26

Zakázané uvolnění vrací hru před branku Oilers.

19:00

Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

18:27

17:40

Janathan Dahlen střelou zápěstím zaměstnal brankáře hostujícího celku. Střelecky jsou už domácí aktivnější.

17:20

Petterssonova tvrdá rána končí mimo. Následný jeho pokus byl zblokovaný.

17:00

Domácí hrají přesilovku. Bo Horvat se propracoval po pěkné individuální akci do střelecké pozice, ale branku trefit nedokázal.

16:27

Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Keegan Lowe – 2 min., podrážení).

15:53

Nilsson byl nyní pozorný a dokázal si poradit s otočkou a následným zakončením Ryana Stromea.

15:16

Vancouver rozehrává od své branky, pokouší se co nejrychleji se nastěhovat na útočnou část hrací plochy.

14:49

Jake Virtanen z mezikruží trefil jen brankovou konstrukci. Komerční přestávka.

13:57

13:57 Skvělý zákrok brankáře Talbota.

13:57

A je to pořád 0:1, protože Nikolaj Goldobin zakončoval do odkryté části branky, ale trefil lapačku brankáře Talbota. Ten má na svém kontě skvělý zákrok.

13:34

Cam Talbor si dokázal poradit se střelou Machaela Del Zotta od modré čáry.

12:52

Nilsson byl pozorný a dokázal si poradit s pokusem od modré čáry.

12:28

V domácí útočné třetině se se střetl Sautner a Rattie.

11:30

Oilers rozehrávají od své branky, ale v útočném pásmu se na dlouhou dobu neusadili.

11:10

Momentálně sice hrají přesilovku hosté, ale nemohou si vypracovat výraznější šanci.

10:51

Khaira vypálil a přesilovce a jeho ránu zblokoval jeden z beků do ochranné sítě.

10:24

Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Nikolaj Goldobin – 2 min., nedovolené bránění).

10:21

Talbot byl pozorný a dokázal si poradit se střelou od modré čáry. Zakončoval Ashton Sutner.

10:01

Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině.

09:50

Edmonton pokračuje v aktivní hře, nyní se musí domácí celek bránit tlaku soupeře.

09:10

09:10 Jesse PULJUJÄRVI - 0:1

09:10

Hostující celek se šestou střelou v tomto zápase dostává do vedení. Tentokrát z mezikruží vypálil JESSE PULJUJÄRVI a jeho rána propadla domácímu brankáři mezi betony až za brankovou čáru. Asistence: Matt Benning.

08:41

Anders Garrison výborně vystřelil. Chtěl kotouč dostat ke vzdálenější tyčce, ale jeho ránu kryje domácí brankář. Komerční přestávka.

08:21

Sledujeme aktivní hru domácího celku. Do šance se dostal Sven Bearchi. Jeho ránu z kruhu kryje brankář.

07:30

Michael Del Zotto pálí mimo branku.

07:01

06:59

Tim Schaller tečoval kotouč výborně před brankou, ale i tak si dokázal se střelou brankář poradit.

06:40

Nilsson musel být pozorný. Jeho spoluhráči propadli v útočném pásmu, a tak při vlastním oslabení útočil Khaira. Domácí brankář byl pozorný.

06:40

Khaira vyhazuje přes všechny čáry, jeho spoluhráči a následně také on mohou vystřídat.

05:36

Během přesilovky se nemohou domácí hokejisté stabilněji dostat do útočného pásma.

05:01

Pettersson velmi dobře vypálil, ale jeho projektil zblokoval jeden z obránců.

05:01

Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Cooper Marody – 2 min., sekání).

03:37

Z mezikruží dobře vypálil Elias Pettersson, ale jeho rána se mezi tři tyče nevešla.

02:35

Hostující celek špatně rozehrál. Je z toho jen zakázané uvolnění, v tak se bude vhazovat před brankou Vancouveru.

02:13

Hra je poprvé přerušená, kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:49

Hostující Yamamoto nedokázal trefit z ostré pozice branku, gólman jen sledoval kotouč.

01:35

Nilsson v brance domácího celku musel zasahovat, výborně vypálil Tyler Benson.

00:30

Sledujeme klidnější pasáž hry, hraje se spíše ve středním pásmu.

00:01

Vancouver Canucks: Nilsson (DiPietro) – Biega, Del Zotto, Hutton, Stecher, Sautner, Tanev – Baertschi, Dahlen, Eriksson, Gagner, Goldobin, Granlund, Horvat, Leipsic, Motte, Pettersson, Schaller, Virtanen

Edmonton Oilers: Talbot (Montoya) – Russell, Jeřábek, Garrison, Lowe, Jones, Benning, Lagesson – Rattie, Khaira, Strome, Brodziak, Kassian, Benson, Yamamoto, Safin, Marody, Vesey, McLeod, Caggiula, Puljujärvi.
Vancouver Canucks
Hokejisté Vancouveru jsou v plném tréninkovém zápřahu a první přípravný zápas na ně teprve čeká. Nyní budou vstupovat do sezóny plné očekávání. Fanoušci jsou zejména zvědaví, kdo alespoň částečně dokáže nehradit nerozlučnou dvojici Henrika a Daniela Sedinových, kteří po minulé sezóně ukončili kariéru.
Edmonton Oilers
Edmonton má za sebou úvodní přípravný zápas. Dokázal porazit na ledě soupeře Calgary Flames 7:4. Pro vývoj zápasu byla klíčová třetí třetina, do které oba celky vstupovaly za vyrovnaného stavu 3:3. Poslední dějství vyšlo Oilers na výbornou, vyhráli ho 4:1 a celkově se radovali z výhry 7:4.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vancouver Canucks a Edmonton Oilers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

2:4

Branky a nahrávky: 25. Baertschi (Horvat, Eriksson), 46. Goldobin (Horvat, Pettersson) – 10. Puljujärvi (Benning), 22. Rattie (Yamamoto, Benson), 44. Jones (Strome), 54. Rattie

Rozhodčí: Kozari, Skilliter – Baker, Knorr

05:01 EDM 2 Marody, sekání
09:10 EDM 0:1 Puljujärvi (Benning)
10:24 VAN 2 Goldobin, nedovolené bránění
16:27 EDM 2 Lowe, podrážení
20:50 VAN 2 Sutner, krosček
21:24 EDM 0:2 Rattie (Yamamoto, Benson)
22:38 VAN 2 Baertschi, vysoká hůl
24:56 VAN 1:2 Baertschi (Horvat, Eriksson)