Kubík střelou do pravé spojnice vyrovnává!

Je to jasné. Nastavený čas nerozhodl a na kladenském ČEZ stadionu budou nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:58

Anděl nabral excelentní rychlost přes pravé křídlo a dokázal se prokličkovat až před samotného brankáře Kladna! Jeho zakončení ve velké rychlosti skončilo ale nad brankovou konstrukcí.

64:39

Zeman na poslední chvíli zablokoval Zikmunda, který svou střelu poslal nechtěně do ochranné sítě.

64:02

V úniku Dostálek! Ten měl spoustu času, ale z mezikruží nastřelil pouze Brízgalovu vyrážečku!

63:42

Exkladenský Pekr se nyní ocitl zcela sám před Brízgalou! Toho si roztáhl a snažil se uklidit puk mezi jeho betony, ale kladenský brankář svou výstroj stačil velmi rychle přirazit k sobě.

62:55

Po icingu Jihlavy přesouvají hru rozhodčí před švédského brankáře.

62:24

Zikmund zkusil to samé jako předtím Machač, ale se stejným výsledkem.

61:32

Ihned po objetí branky to zkusil na pravou tyč Machač, ale Lundströmovi pouze stačilo zabetonovat pravou tyč.

61:05

Kladenská formace po krátké kombinaci sama vyvezla puk z útočné třetiny.

60:25

Zeman zkusil využít přehuštěného prostoru před Brízgalou, ale kotouč pouze skončil protečován do pravého rohu.

60:01

Třetí třetina nám nabídla pouze využitou přesilovku a zároveň vyrovnávající branku jihlavské Dukly. Kdo si vezme bod navíc, se rozhodne až v nastaveném čase.

60:00

59:35

Anděl se z pravého rohu neprokličkoval, ale domácí rozehrávají pouze na zakázané uvolnění.

59:12

Oddechový čas pro hosty.

59:00

Běží poslední minuta základní hrací doby.

58:27

Bláha si sjížděl do brankového prostoru, ale těsně před ním zasáhl do přihrávky Suchánek.

57:15

Hra je po zakázaném uvolnění přerušena a z trestné lavice se tak mohou vrátit vyloučení hráči z 51. minuty.

56:25

Pohl odstřeluje kladenskou branku jednou střelou za druhou.

54:21

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Adam Kubík.

53:57

Brízgala kryje nahození Suchánka, na které se nikdo před brankou neměl.

53:12

Dnešní utkání sleduje 2557 diváků.

53:06

Pro rychlém protiútoku si o přihrávku říkal na osu hřiště Anděl. Ten kotouč ale dostal příliš za sebe.

51:40

Strnad se opět dokázal natlačit do úniku, ale přes bránícího hráče neměl na hranici brankoviště klid pro své zakončení. Vše to odnesla pouze hokejka brankáře Dukly, která skončila vyražená až do levého rohu.

50:54

Z otočky to zkusil přes bránícího hráče Redlich, ale jeho pokus si Lundström pohlídal.

50:23

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Ladislav Zikmund – 2+2 min, hrubost).

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jakub Hajný – 2+2 min, hrubost).

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (David Kajínek – 2+2 min, hrubost).

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Adam Zeman – 2+2 min, hrubost).

50:23

Po přerušení hry se dostal do strkanice Hajný s Kajínkem. Ti dostávají volnou ruku, ale žádná bitka z toho nebude.

48:49

48:49 Vlastimil DOSTÁLEK - 2:2

48:49

Dukla právě vstřelila branku!
Hosté velmi rychle využívají svou početní výhodu! Střelu Davida Kajínka vyrazil Brízgala pouze před sebe, kde se nejlépe zorientoval dorážející VLASTIMIL DOSTÁLEK. Ten sklepl puk za Brízgalova záda. Asistence: David Kajínek.

48:41

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Adam Brízgala – 2 min., přikrytí puku brankářem).

48:11

Machač zkoušel prostrčit puk na Strnada. Ten ale dostal přihrávku mezi brusle a nemohl střílet z první.

47:38

S dalším vyhozením se na led vrací vyloučený Zajíc, který podrazil pronikajícího Čachotského.

46:48

Jihlava má problémy s přechodem střední třetiny. Obranná čtyřky Kladna dvakrát po sobě vyhodila.

45:47

Strnad po vyhození nabral skvělou rychlost a dokázal se natlačit i před bránícího hráče! Ten se o něj zezadu zapáčil a poslal kladenského kapitána k ledu.

45:38

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Josef Zajíc – 2 min., podrážení).

44:44

Bekhend Hajného z pravého kruhu srazil za svou branku dobře postavený Kajínek.

43:52

Mezi kruhy dostával přihrávku Redlich, jenž se jej snažil prodloužit na Kružíka. Do pasu ale šikovně zasáhl jeden z bránících hráčů.

43:30

Přes pravé hrazení prověřil Brízgalovu lapačkou rychlou střelou Pekr.

42:29

Strnad před zajetím za branku hostí poslal puk do brankoviště, ve snaže pobídnout k zakončení Vildumetze.

42:04

Hra se zatím přelévá ze strany na stranu, ale žádný z týmů se do zakončení nemá.

40:43

Kotouč skončil na domácí střídačce. Vhazovat se bude ve střední třetině.

40:30

Čachotskému se na levém křídle nabízel zcela nekrytý Dostálek. Kapitán Jihlavy ale přes zdvojenou obranu nemohl přihrávat.

40:01

Kladno dokázalo během druhé třetiny přejít do vedení. Jihlava měla řadu slibných šancí, ale všechny skončili u Brízgaly.

40:00

38:45

Kladenský kotel křičí bučí, ve snaze přivolat lékaře. Někdo z domácích příznivců potřebuje lékařské ošetření.

37:40

Nepovedená střela od modré proskákala až před branku, kde se z těsné blízkosti snažil zakončit Dostálek.

36:17

Průniková přihrávka přímo pro Harkabuse!! Ten si v dobré rychlosti položil Brízgalu a zkusil zakončit na pravou tyč. Tam byl ovšem gólman Kladna položený se svým betonem, kterým také kotouč zastavil.

35:49

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Patrik Machač – 2 min., vysoká hůl).

35:31

Čachotský se dokázal protlačit ke koncovce a svižným bekhendem zaměstnal Brízgalu.

35:00

Lundström nemusel zasahovat proti Nashově střele od modré.

34:47

Oddechový čas pro domácí.

34:47

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (trest ve hře – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká David Čermák.

34:47

Brízgala nyní vyjel skoro až k jihlavské střídačce za účelem rozehrání kotouče. Puk ale skončil pouze za modrou, ale hosté ve snaze trefit odkrytou branku měli na ledě více hráčů.

34:17

Svedlundova střela skončila sražena mezi kruhy, kde se snažil prodloužit střelu Strnad.

33:41

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (David Váňa – 2 min., držení).

32:30

Suchánkovo nahození se nepodařilo nikomu přesměrovat a Brízgala tak vyráží puk mimo tři tyče.

31:24

Po vhazování domácí posunuli hru na střed modré čáry, odkud tvrdě pálil Nash, jehož střela protáhla Lundströma.

30:30

Dukla se snažila velmi rychle odpovědět! Na spodní část levého kruhu dostal přihrávku Skořepa, který po zpracování zkoušel překonat Brízgalu na vzdálenější tyč. Kladenský Rytíř pohotově zasáhl levým betonem.

29:12

29:12 Štěpán BLÁHA - 2:1

29:12

Kladno právě vstřelilo branku!
To co se nepovedlo Redlichovi se nyní daří ŠTĚPÁNU BLÁHOVI! Ten si z pravé strany sjel na střed bližšího kruhu a napálil kotouč zápěstím do pravé spojnice.

28:55

Obrovská šance Redlicha!!! Ten přešel přes levé křídlo sám na střed levého kruhu, odkud taženou střelou nastřelil vnitřek pravé tyče, od které se puk vymrštil zpět před brankáře Dukly.

28:15

Vampola si podržel kotouč a následně jej vyhodil přes všechny čáry.

28:06

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Martin Kehar – 2 min., nedovolené bránění).

27:58

Po Lundströmově zákroku vznikla na hranici brankoviště menší strkanice. Po rozehnání je nařízena komerční přestávka.

27:10

Vyloučený Svedlund se po návratu z trestné lavice hlásil o kotouč, ale průniková přihrávka byla příliš dlouhá.

26:12

Redlich po zavezení kotouče vrátil hru zpět na Zajíce, který šetří vteřiny ze Svedlundova trestu.

25:49

Proti Kajínkově střele brankář Kladna vykopl svůj levý beton a záhy přikryl kotouč. Důležité přerušení pro Rytíře.

25:23

Zemanovu prudkou dělovku vytěsnil Brízgala ramenem! Strnad bez hokejky.

25:07

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Linus Anders Svedlund – 2 min., vysoká hůl).

24:25

Kehar to vzal na sebe, ale přes střed útočné třetiny se mu projít nepodařilo.

24:00

Špatné zpracování kotouče vyhnalo domácí z pásma – ofsajd.

23:28

Po dalším vyhození rozehrává Nash. Kladnu přesilové hry zatím příliš nejdou.

22:56

Domácím se nepodařilo vykombinovat z levého rohu a kotouč po vyhození Dukly končí až za brankou Brízgaly.

22:42

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Petr Štindl – 2 min., nedovolené bránění).

22:00

V plném počtu už jsou také Vysočané.

21:35

S končícím trestem Říhy pálil z osy hřiště Nash, ale ten svou střelou branku soupeře netrefil.

21:17

Brízgala teď dvěma rozehrávkami pomohl svým spoluhráčům se založením útoku.

20:33

Kladenští své čtyři hráče rozestavěli po obvodě útočné třetiny. To Jihlavě vyhovuje, neboť Ludnström má krásný výhled.

20:01

V úvodu první třetiny byly oba celky spíše pasivní. Následně se ale hra otevřela a my jsme mohli vidět zajímavé šance na obou stranách. Kladno mělo dlouhou početní výhodu pět na tři, ale ani jednou se nedokázalo usadit v útočné třetině.

20:00

20:00

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Vlastimil Dostálek – 2 min., napadení).

19:54

Vampolovu střelu srazil Lundström na pravý kruh, kde promáchl Machač.

19:35

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jiří Říha – 2 min., pozdní dohrání).

19:28

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (David Váňa – 2 min., faul loktem).

19:21

19:21 Adam KUBÍK - 1:1

19:21

Nejlepší střelec Kladna srovnává v závěru třetiny stav utkání! Vampola poslal na steč ADAMA KUBÍKA, který ze středu levého kruhu přesně trefil místo pod horní tyčí. Asistence: Petr Vampola.

19:00

Běží poslední minuta úvodní dvacetiminutovky.

18:58

Čachotský si kličkou do forhendu položil Brízgalu, ale při svém zakončení nedokázal přehodit kotouč přes položeného brankáře Kladna.

18:58

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (trestné střílení – hákování).

18:34

Ze středu modré čáry to zkusil zápěstím Kajínek , ale jeho projektil přes hromadu těl neprošel.

18:28

Čachotského bekhend prošel až na Brízgalu a ten přikrytím raději přerušuje hru.

17:39

Hosté jsou již v plném počtu. Kladnu se přes tři hráče Dukly nepodařilo přejít do útočné třetiny.

17:28

Ani teď to domácím nevyšlo. Tribuny dávají svou nevoli pořádně najevo. Hosté dokonce útočí ve vlastním oslabení.

16:47

Jihlava se ve třech brání ve velké pohodě. Kladno se ještě ani jednou neusadilo v útočném pásmu.

16:16

Štindl si ve velké pohodě dojel kotouč a vrací jej zpět za branku domácího celku.

16:10

Ani teď to Rytířům nevyšlo. Icing vrací hru před Brízgalu.

16:00

Po nepovedeném přechodu útočné modré musí Kladno opět až za svou branku.

15:48

Trojice statečných vyhazuje krátce po buly.

15:39

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (David Kajínek – 2 min., sekání).

15:27

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Matyáš Kantner – 2 min., sekání).

14:55

Vyloučený Vampola je zpět na ledě a hned spěchá do obranné třetiny pomoc svým spoluhráčům.

14:12

Skořepovy se podařilo protečovat kotouč do útočné třetiny, ale záhy domácí opět vyhazují.

13:37

Střela od modré v podání Pohla nadělala Brízgalovy potíže. Brankářovi Kladna poskakoval kotouč na hranici brankoviště a přikryl jej těsně před dorážejícím Dostálkem.

13:08

Strnad rychlým pohybem zajistil osvobození obranné čtyřky Kladna.

12:55

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Petr Vampola – 2 min., hákování).

11:50

11:50 Lukáš ANDĚL - 0:1

11:50

Brankový účet otvírá Dukla! Po pohotové střele Strnada se Jihlava vymanila z tlaku Kladna a dlouhé nahození dojížděl LUKÁŠ ANDĚL. Ten byl u kotouče na levém kruhu rychleji než Brízgala a po uvolnění uklidil puk do zcela prázdné branky.

10:56

Po rozestavění přesilové formace nevyšla Jihlavě přihrávka a domácí se opět osvobozují.

10:04

Nepřesnou přihrávku se podařilo zachytiti Strnadovi, který teď šetří drahocenné vteřiny.

09:48

Pokus Vampoly vyhodit kotouč ven z obranné třetiny zastavil na modré Kajínek.

09:25

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Petr Hořava – 2 min., podrážení).

09:17

A to se opakuje i nyní. Hra se opět stěhuje před Brízgalu.

09:11

Kladenská pětka si neporozuměla se založením útoku a je zastavena odpískaným icingem.

08:25

Podobně to zkusil Kubík, který zpoza branky našel před levou tyčí najíždějícího Zajíce! Mladý bek to zkusil z první, ale prostřelit Lundströma se mu nepovedlo.

07:43

Kružík se z pravého rohu pokoušel sklepnout kotouč do brankového prostoru. Ten byl ale pokrytý hráči z Vysočiny.

06:53

Střelecký pokus Kubíka z vrchu levého kruhu skončil sražený za branku Lundströma. Oba brankáři jsou zatím bez práce.

06:30

Přes střed hřiště se snažil prokličkovat Vampola, ale toho přes útočnou modrou nepustil Štindl.

05:50

Kladenští rozehráli pouze na icing. Vhazovat se bude po levici Brízgaly.

05:29

Útok v čele s Čachotským nenašel cestu z levého rohu a dopředu může Kladno.

04:19

Krkolomou rozehrávku domácích zastavil pozorný Suchánek. Rytíři musí začít znova zpoza své branky.

03:36

Průnik Skořepy skončil na středové čáře. Po řadě odrazů se kotouče ujímá jihlavská Dukla.

03:00

Dostálek vytáhl na levém hrazení Váňu, ale ten na modré už neměl rychlost, a tak pouze prodloužil hru za branku Brízgaly.

02:14

Hajný to zkusil se Zelingrem, ale Lundström ani teď nemusel zasahovat.

01:43

Za brankou Jihlavy byl první Vampola, který bekhendovou přihrávkou hledal na ose hřiště najíždějícího Strnada. Ten se ke střele ale nedostal.

00:53

Redlichovi se rozehrávka příliš nepovedla, ale po pár odrazech se Kladno přeci jen dostal ven do středního pásma. Následně zkusil Kubík pálit z pravé strany.

00:12

Nahozený puk si zpracoval v obranném pásmu Zeman, který přes pravé křídlo zakládá útočnou akci.

00:01

Rytíři Kladno: Brízgala (Cikánek) – Zajíc, Nash, J. Říha, P. Hořava (A), Zelingr, Kehar, Svedlund – Machač (A), Vampola, Kubík – Redlich, Kružík, J. Strnad (C) – Jelínek, Vildumetz, Bláha – Zikmund, Hajný.

HC Dukla Jihlava: Lundström (Brož) – J. Pohl, Kajínek (A), D. Váňa, Suchánek, Štebih, Štindl, Mareš – Dostálek, Zeman, Čachotský (C) – Anděl, Skořepa (A), Pekr – Harkabus, Osmík, Kantner – Hrníčko, D. Čermák.

Rozhodčí: Luczków, Veselý – Maštalíř, Doležal.

Kladno zítra nastoupí v dobových dresech k oslavě 60. výročí od prvního titulu.

5. HC Dukla Jihlava – Rytíři Kladno 1:2
4. Rytíři Kladno – HC Dukla Jihlava 3:4 prodl.
3. Rytíři Kladno – HC Dukla Jihlava 3:2 prodl.

HC Dukla Jihlava

Jihlavská Dukla má po dvou výhrách a dvou prohrách celkem šest bodů a s brankovou bilancí 20:8 (+12) je na šestém místě. Vysočané jasně dominují v domácích zápasech. V těch výsledky 7:0 přestříleli jihočeský Motor a následně také Kadaň. Ve venkovních zápasech je Jihlava zatím bodově nulová. Po nezvládnuté druhé třetině podlehla s Přerovem těsně 5:4 a rovněž těsným výsledkem 3:2 s Prostějovem.

Nejproduktivnějším hráčem Dukly je exkladenský útočník Matěj Pekr.

Kanadské bodování

1. Matěj Pekr (5+3) – 8
2. Lukáš Anděl (3+3) – 6
3. Vlastimil Dostálek (4+1) – 5
Rytíři Kladno

Kladenští Rytíři mají po čtyřech odehraných utkáních celkem deset bodů a s brankovou bilancí 16:8 (+8) dýchají na záda první Porubě. Byl to právě nováček Chance ligy, který porazil Kladno na samostatné nájezdy. Středočeský celek ovšem doma následně porazil Vsetín poměrem 5:2 a dále obral o body také Benátky nad Jizerou, když zde vyhrál 3:6.

1. Jakub Strnad (3+3) – 6
2. Adam Kubík (4+1) – 5
2. Jiří Říha (1+4) – 5
3. Petr Vampola (2+2) – 4
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

2:3

Branky a nahrávky: 20. Kubík (Vampola), 30. Bláha – 12. Anděl, 49. Dostálek (Kajínek), rozh. náj. Pekr