1:2 7:6 (7), 3:6, 3:6

19.08.2018, 14:53 • Finále • Miroslav Revaj sk

Tipsport: 2.1 1.73 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

3:6

GEM, SET, ZÁPAS Filip Horanský! Slovenský tenista ukončil toto finálové stretnutie bekhendovým winnerom a vyhráva tretí set pomerom 6:3! Posledné dejstvo bolo veľmi dramatické, ale v rozhodujúcej chvíli získal Filip súperove podanie a podarilo sa mu potom premeniť hneď prvý mečbal.

3:5

Výborne! Posledný pokus už dopadol úspešne, takže Filip Horanský získava veľmi dôležité podanie súpera a ujíma sa vedenia 5:3! Slovenský tenista má servis na ukončenie tohto finálového stretnutia.

3:4

Priamym bodom z podania ukončil Filip Horanský tento gem a ujíma sa vedenia 4:3 v treťom sete!

3:3

Ktorý sa mu aj podarilo využiť a tak je stav v rozhodujúcom treťom sete vyrovnaný 3:3! Zatiaľ čakáme na stratu podania na jednej či druhej strane.

2:3

Esom na záver ukončil náš tenista tento gem, ujíma sa vedenia 3:2 v rozhodujúcom treťom sete!

2:2

Čistou hrou vyrovnáva Jan Choinski stav v treťom sete na 2:2!

1:2

Esom na záver ukončil náš tenista tento gem, s menšími problémami si udržal svoje podanie a ujíma sa vedenia 2:1 v treťom sete!

1:1

Ten sa mu už aj podarilo využiť, takže stav v treťom sete je vyrovnaný 1:1!

0:1

Esom na záver a tak aj čistou hrou ukončil Filip prvú hru tretieho setu, dostáva sa do vedenia 1:0!

3:6

Hneď ten prvý aj využíva, takže predsa len dotiahol druhý set do úspešného konca, nevyšiel mu ideálne záver, ale získava ho pomerom 6:3 a tak o triumfe na tomto turnaji rozhodne tretí set!

3:5

A ten sa mu podarilo využiť, takže znižuje stav v druhom sete na 3:5! Ešte to tak môže byť dráma, Filip sa dostáva do komplikovanejšej situácie.

2:5

Tento pokus je však už úspešný, Jan Choinski znižuje druhý set na 2:5 a tak sa ešte udržal v tejto sade hry. Filip Horanský však má servis na jeho ukončenie.

1:5

Ktorý sa mu aj podarilo premeniť, čiže vyhráva v druhom sete 5:1 a Jan Choinski pôjde podávať na udržanie sa v tejto sade hry!

1:4

Aut z rakety podávajúceho tenistu, Filip Horanský získava ďalšie podanie súpera a vyhráva v druhom sete 4:1! Pôjde tak podávať na brejk a už to teda vyzerá, že uvidíme aj tretí set.

1:3

Ten sa podarilo Filipovi využiť a tak po potvrdení brejku vyhráva 3:1 v druhom sete!

1:2

Choinski poslal svoj úder len do pásky, Filip si berie späť stratené podanie a ujíma sa vedenia 2:1 v druhom sete! Toto dejstvo sa tak zatiaľ vyvíja veľmi zaujímavo.

1:1

Dlhý úder nášho tenistu končí v aute, Choinski si teda berie po dramatickom priebehu späť stratené podanie a vyrovnáva stav druhého setu na 1:1!

0:1

Filip zahral ďalší presný forhendový return a tak získava hneď prvé podanie súpera v druhom sete, čím sa dostáva do vedenia 1:0!

7:6

A ten už domáci tenista úspešne premenil, dlhý výmenu zakončil náš tenista úderom do pásky a tak prehráva prvý set v tajbrejku! Veľmi dramatický prvý set sme mali možnosť sledovať, ťažko sa dalo niečo predpokladať, ale napokon sa šťastie usmialo na domáceho tenistu, ktorý sa ujíma vedenia 1:0 vo finálovom zápase!

6:6

Ďalší pokus už Filip využíva po úspešnom returne a tak vyrovnáva stav prvého setu na 6:6! O jeho osude tak bude rozhodovať tajbrejk.

6:5

Víťazným forhendom ukončil Choinski túto hru, získava podanie nášho tenistu a tak vyhráva 6:5! Domáci tenista bude podávať na víťazstvo v prvom sete, ak sa mu to nepodarí, budeme svedkami tajbrejku.

5:5

Esom na záver ukončil Choinski dôležitú hru a udržal sa v prvom sete! Jeho stav je 5:5 a na podanie sa chystá slovenský tenista.

4:5

Parádny servis nášho tenistu, čistou hrou potvrdil brejk a ujíma sa vedenia 5:4! Jan Choinski teda pôjde podávať na udržanie sa v prvom sete!

4:4

Výborný return nášho tenistu, takže si berie späť stratené podanie a vyrovnáva stav dramatického prvého setu na 4:4! Snáď teraz Filip úspešne potvrdí brejk.

4:3

Jan Choinski potvrdil pravidlo do tretice všetko dobre, berie si tak späť stratené podanie a dostáva sa do vedenia 4:3!

3:3

Tento pokus nášho tenistu bol už úspešný, takže prvýkrát v tomto zápase získava podanie súpera, čím vyrovnáva stav prvého setu na 3:3 a bude podávať na potvrdenie brejku!

3:2

Priamym bodom ukončil Filip Horanský tento gem a znižuje stav prvého setu na 2:3! Teraz by sa zišlo získať súperove podanie, aby sa Filip vrátil späť do prvého setu.

3:1

Ďalšia dlhá výmena, ktorú náš tenista zakončil úderom do pásky a tak Jan Choinski vyhráva v prvom sete 3:1!

2:1

Priamym bodom z podania ukončil náš tenista túto hru a prvým gemom znižuje na 1:2 v prvom sete! Snáď sa teda Filip konečne chytil, úvody má na tomto turnaji dosť zlé, ale potom keď sa rozbehne, už majú súperi veľké problémy.

2:0

Jan Choinski ukončil túto hru priamym bodom z podania a po obhájení brejku vyhráva 2:0 v prvom sete!

1:0

Tak to bola rýchly záležitosť pri podaní nášho tenistu, Filip nezískal ani jeden bod a Jan Choinski získava hneď v úvode zápasu brejk! Dostáva sa do vedenia 1:0 a bude podávať na jeho potvrdenie.