1:2 7:6 (7), 3:6, 3:6

19.08.2018, 14:53 • Finále • Miroslav Revaj sk

Tipsport: 2.1 1.73 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok víkendu! (17:32:29)

Filip Horanský získava svoj prvý challengerový titul po triumfe na nemeckom podujatí Challenger Meerbusch! V rebríčku ATP sa teda posunie vysoko, korunoval tak svoje výborné výkony z posledných turnajov, k čomu mu gratulujeme!

Koniec zápasu

3:6

GEM, SET, ZÁPAS Filip Horanský! Slovenský tenista ukončil toto finálové stretnutie bekhendovým winnerom a vyhráva tretí set pomerom 6:3! Posledné dejstvo bolo veľmi dramatické, ale v rozhodujúcej chvíli získal Filip súperove podanie a podarilo sa mu potom premeniť hneď prvý mečbal.

15-40

Filip Horanský získava dva mečbaly!

15-30

Nevydarený forhendový slajs nášho tenistu končí v aute.

0-30

Ďalší fiftín na konto nášho tenistu, vyhráva o dve loptičky.

0-15

Dôležité podanie začal Filip úspešne a na svoje konto tak získava fiftín.

3:5

Výborne! Posledný pokus už dopadol úspešne, takže Filip Horanský získava veľmi dôležité podanie súpera a ujíma sa vedenia 5:3! Slovenský tenista má servis na ukončenie tohto finálového stretnutia.

30-40

Ani druhý pokus nášho tenistu nieje úspešný, stále má však jednu loptičku, aby získal veľmi dôležité podanie súpera.

15-40

Je tu však aut od nášho tenistu, stále má však k dispozícii dva brejkbaly.

0-40

Filip Horanský získava tri brejkbaly!

0-30

Aj táto loptička patrí nášmu tenistovi, ktorý vyhráva o dva fiftíny.

0-15

Domáci tenista nezačal toto podanie úspešne, fiftín pre Filipa.

3:4

Koniec prestávky, podávať bude Jan Choinski.

3:4

Nasleduje prestávka a výmena strán.

3:4

Priamym bodom z podania ukončil Filip Horanský tento gem a ujíma sa vedenia 4:3 v treťom sete!

40-A

Tretí gembal pre slovenského tenistu.

40-40

Aj ten však ostáva nevyužitý, sme späť na zhode 40:40!

40-A

Priamy bod z podania pre nášho tenistu, získava tak druhý fiftín.

40-40

Nepodarilo sa mu ho využiť, forhendový slajs nášho tenistu končí v aute.

30-40

Gembal pre podávajúceho tenistu.

30-30

Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

Slovenský tenista si pomohol kvalitným podaním, opäť taj vedie o jeden fiftín.

15-15

Po 15 na oboch stranách.

0-15

Filip začal podanie úspešne, úder súpera končí v aute.

3:3

Ktorý sa mu aj podarilo využiť a tak je stav v rozhodujúcom treťom sete vyrovnaný 3:3! Zatiaľ čakáme na stratu podania na jednej či druhej strane.

A-40

Druhý gembal pre Choinskiho.

40-40

Ale tento úder od Filipa bol už správny a presúvame sa tak na zhodu 40:40!

40-30

Slovenský tenista chcel zahrať bekhendový winner, ale loptička končí len v aute. Gembal pre Choinskiho.

30-30

Filip sa prezentuje presným forhendovým volejom, po 30 na oboch stranách.

30-15

Situácia sa opakovala aj na druhej strane, Filip znižuje na rozdiel jedného fiftínu.

30-0

Druhý fiftín v rade pre podávajúceho tenistu, úder od Filipa zastavuje páska.

15-0

Tak toto bola paráda! Domáci tenista stihol reagovať na dropšot nášho tenistu a následne mu to oplatil tým istým úderom, na ktorý už pochopiteľne Filip nestihol reagovať.

2:3

2:3

2:3

Esom na záver ukončil náš tenista tento gem, ujíma sa vedenia 3:2 v rozhodujúcom treťom sete!

15-40

Filip Horanský získava dva gembaly.

15-30

Druhý fiftín v rade pre nášho tenistu.

15-15

Aut z rakety nemeckého tenistu, po 15 na oboch stranách.

15-0

Páska teraz pomohla domácemu tenistovi, Filip tak nezačal servis úspešne.

2:2

Čistou hrou vyrovnáva Jan Choinski stav v treťom sete na 2:2!

40-0

Jan Choinski si na sieti vybojoval tri gembaly!

30-0

Druhý fiftín v rade pre podávajúceho tenistu.

15-0

Choinski začína priamym bodom z podania.

1:2

1:2

1:2

Esom na záver ukončil náš tenista tento gem, s menšími problémami si udržal svoje podanie a ujíma sa vedenia 2:1 v treťom sete!

40-A

Filip úspešne zapracoval na sieti a získava druhý gembal.

40-40

Nepodarilo sa mu ho však využiť, presúvame sa na zhodu 40:40!

30-40

Tretím fiftínom v rade získava Filip gembal.

30-30

Kvalitné podanie nášho tenistu, po 30 na oboch stranách.

30-15

Loptu získava Horanský.

30-0

Aj táto loptička putuje na konto domáceho hráča, Filip prehráva na podaní o dva fiftíny.

15-0

Úvod tohto podania nášmu tenistovi nevyšiel, kvalitný return domáceho tenistu.

1:1

Ten sa mu už aj podarilo využiť, takže stav v treťom sete je vyrovnaný 1:1!

A-40

Choinski po kvalitnom servise získava druhý gembal.

40-40

Ktorý však ostáva nevyužitý, presúvame sa na zhodu 40:40!

40-30

30-30

30-15

Choinski zahral úspešne na sieti a získava druhý fiftín v rade.

15-15

Teraz však už bol úspešný, po 15 na oboch stranách.

0-15

Domáci tenista nezačal podanie úspešne, fiftín pre nášho tenistu.

0:1

Esom na záver a tak aj čistou hrou ukončil Filip prvú hru tretieho setu, dostáva sa do vedenia 1:0!

0-40

Situácia sa opakovala, slovenský tenista získava tri gembaly.

0-30

Aut z rakety domáceho tenistu, Filip vyhráva o dva fiftíny.

0-15

Slovenský tenista zahájil prvé podanie v treťom sete úspešne.

0:0

Koniec prestávky, podávať bude Filip Horanský.

0:0

3:6

Hneď ten prvý aj využíva, takže predsa len dotiahol druhý set do úspešného konca, nevyšiel mu ideálne záver, ale získava ho pomerom 6:3 a tak o triumfe na tomto turnaji rozhodne tretí set!

0-40

No a sú tu tri setbaly pre slovenského tenistu!

0-30

Aj táto loptička putuje na konto nášho tenistu, vedie tak o dva fiftíny.

0-15

Nemecký tenista zaváhal na úvod podania, fiftín pre nášho tenistu.

3:5

A ten sa mu podarilo využiť, takže znižuje stav v druhom sete na 3:5! Ešte to tak môže byť dráma, Filip sa dostáva do komplikovanejšej situácie.

40-30

Tretie eso nášho tenistu, Choinskimu ostáva posledný brejkbal.

40-15

40-0

Jan Choinski získava tri brejkbaly!

30-0

Trápenie nášho tenistu pokračuje, stráca aj túto loptičku.

15-0

Slovenský tenista však nezačal servis úspešne a fiftín získava jeho súper.

2:5

2:5

2:5

Tento pokus je však už úspešný, Jan Choinski znižuje druhý set na 2:5 a tak sa ešte udržal v tejto sade hry. Filip Horanský však má servis na jeho ukončenie.

40-15

Čistá hra to už nebude, Filip zahral presný return z forhendu.

40-0

Situácia sa opakovala, sú tu teda tri gembaly na udržanie sa v druhom sete.

30-0

Pokračuje priamym bodom z podania a vedie o dve loptičky.

15-0

Začal úspešne a získava na svoje konto fiftín.

1:5

Ktorý sa mu aj podarilo premeniť, čiže vyhráva v druhom sete 5:1 a Jan Choinski pôjde podávať na udržanie sa v tejto sade hry!

30-40

Prasiatko nášho tenistu! Filip tak získava gembal na potvrdenie brejku.

30-30

Priamy bod z podania pre nášho tenistu, po 30 na oboch stranách.

30-15

Druhý fiftín v rade pre domáceho tenistu.

15-15

Následne však presne returnoval, po 15 na oboch stranách.

0-15

Dlhšiu výmenu zakončil domáci tenista do autu, Filip tak začal servis úspešne.

1:4

1:4

1:4

Aut z rakety podávajúceho tenistu, Filip Horanský získava ďalšie podanie súpera a vyhráva v druhom sete 4:1! Pôjde tak podávať na brejk a už to teda vyzerá, že uvidíme aj tretí set.

15-40

Loptu získava Choinski.

0-40

Druhá dvojchyba v tomto zápase v podaní Choinskiho, Filip získava tri brejkbaly!

0-30

Trápenie Choinskiho na podaní pokračuje, Filip vyhráva o dva fiftíny.

0-15

Domáci tenista nezačal na podaní úspešne, fiftín pre nášho tenistu.

1:3

Ten sa podarilo Filipovi využiť a tak po potvrdení brejku vyhráva 3:1 v druhom sete!

40-A

Gembal pre slovenského tenistu.

40-40

Tak si pomôže priamym bodom z podania a sme späť na zhode.

A-40

Bude však čeliť ďalšej hrozbe, tie prechody na sieť mu v poslednej dobe nevychádzajú.

40-40

Filip Horanský však odvrátil siedmy brejkbal, presúvame sa na zhodu.

40-30

Už piata dvojchyba nášho tenistu, Choinski získava brejkbal!

30-30

Nepresnosť nášho tenistu na kurte, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

Druhý fiftín v rade pre slovenského tenistu.

15-15

Filip si teraz pomohol kvalitným podaním, po 15 na oboch stranách.

15-0

Úvod podania nášmu tenistovi nevyšiel, jeho dlhý úder končí v aute.

1:2

1:2

1:2

Choinski poslal svoj úder len do pásky, Filip si berie späť stratené podanie a ujíma sa vedenia 2:1 v druhom sete! Toto dejstvo sa tak zatiaľ vyvíja veľmi zaujímavo.

0-40

0-30

Forhend domáceho tenistu upustil dvorec, Filip vyhráva pri podaní súpera o dva fiftíny.

0-15

Cestu za potvrdením brejku však teraz nezačal úspešne, fiftín pre nášho tenistu.

1:1

Dlhý úder nášho tenistu končí v aute, Choinski si teda berie po dramatickom priebehu späť stratené podanie a vyrovnáva stav druhého setu na 1:1!

A-40

Úspešný úder na sieti od domáceho tenistu, piata šanca vziať si späť svoje stratené podanie!

40-40

Ostáva však nevyužitý, späť na zhodu!

A-40

Po nevyužitých gembaloch je tu štvrtý ribrejk pre nemeckého tenistu!

40-40

Filipov úder však zastavila páska, je tu teda opäť zhoda a v dramatickom geme pokračujeme ďalej.

40-A

Druhý gembal na potvrdenie brejku!

40-40

Nepodarilo sa mu ho však premeniť, presúvame sa teda späť na zhodu.

40-A

Štvrtým bodom získava gembal na potvrdenie brejku.

40-40

A už teda nie, presúvame sa na zhodu 40:40! Filip absolvoval sériu troch fiftínov v rade.

40-30

Filip odvrátil po kvalitnom podaní aj druhú hrozbu, stále má však Choinski jeden ribrejk k dispozícii.

40-15

40-0

Čo sa teraz len potvrdilo, sú tu dva ribrejky!

30-0

Choinski predviedol presný return, vyhráva tak o dva fiftíny a je na najlepšej ceste získať stratené podanie.

15-0

Slovenský tenista nezačal cestu za potvrdením brejku úspešne, fiftín pre domáceho tenistu.

0:1

Filip zahral ďalší presný forhendový return a tak získava hneď prvé podanie súpera v druhom sete, čím sa dostáva do vedenia 1:0!

30-40

Napokon tu je brejkbal pre slovenského tenistu!

30-30

15-30

Choinski musel ísť cez druhý servis, čo mu však nevyšlo a Filip opäť vyhráva o jeden fiftín.

15-15

0-15

Domáci tenista nezačal úvod podania v druhom sete úspešne, fiftín pre nášho tenistu.

0:0

0:0

7:6

A ten už domáci tenista úspešne premenil, dlhý výmenu zakončil náš tenista úderom do pásky a tak prehráva prvý set v tajbrejku! Veľmi dramatický prvý set sme mali možnosť sledovať, ťažko sa dalo niečo predpokladať, ale napokon sa šťastie usmialo na domáceho tenistu, ktorý sa ujíma vedenia 1:0 vo finálovom zápase!

8-7

Štvrtý setbal pre Choinskiho!

7-7

Aj ten sa podarilo nášmu tenistovi odvrátiť, 7:7 v tajbrejku a dráma stále pokračuje.

7-6

Opäť však Filip nezvládol podanie, tretí setbal pre domáceho tenistu.

6-6

Výborne! Filip odvrátil aj druhý setbal, donútil svojou hrou súpera chybovať a tak pokračuje v dramatickom prvom sete aj naďalej!

6-5

Ten prvý sa mu však nepodarilo využiť, jeho úder končí takisto v aute.

6-4

Aut z rakety nášho tenistu, Choinski tak získava dva setbaly!

5-4

Choinski zahral úspešný forhendový return a tak získava minibrejk!

4-4

Tento úder však už náš tenista zvládol, pokračujeme vo vyrovnanom stave.

4-3

Filip sa pokúsil o dropšot, ale teraz úspešný nebol a znova končí loptička na páske.

3-3

Choinski posiela svoj forhend len do pásky, stav tajbrejku je vyrovnaný 3:3!

3-2

Následne však všetko odčinil úspešným lobom a znižuje na rozdiel jedného bodu.

3-1

Ani slovenský tenista nezačal prvé podanie v tajbrejku úspešne, bod pre súpera.

2-1

Sledovali sme veľmi pekný výmenu na oboch stranách, ale Filipov úder opäť končí len na sieti.

1-1

Minibrejk však náš tenista neobhájil, jeho úder zastavuje páska, stav skrátenej hry je vyrovnaný.

0-1

Hneď na úvod tu je minibrejk! Choinski si neudržal prvé podanie, bod pre Filipa.

6:6

Ďalší pokus už Filip využíva po úspešnom returne a tak vyrovnáva stav prvého setu na 6:6! O jeho osude tak bude rozhodovať tajbrejk.

15-40

0-40

Slovenský tenista získava po chybe súpera tri brejkbaly!

0-30

Choinskiho úder zastavuje páska, Filip vyhráva o dva fiftíny.

0-15

Úvod podania domácemu tenistovi nevyšiel, fiftín pre nášho hráča.

6:5

6:5

6:5

Víťazným forhendom ukončil Choinski túto hru, získava podanie nášho tenistu a tak vyhráva 6:5! Domáci tenista bude podávať na víťazstvo v prvom sete, ak sa mu to nepodarí, budeme svedkami tajbrejku.

A-40

Od siete zahral Filip veľmi nepresný úder a tak jeho súpera získava brejkbal!

40-40

Napokon aj ten druhý, Filip ešte stihol dobehnúť na dropšot súpera, ale jeho úder už zatavila páska.

30-40

Je tu však aj aut z rakety nášho tenistu, čím teda stráca prvý gembal.

15-40

Situácia sa opakovala a tak slovenský tenista získava dva gembaly.

15-30

Choinskiho dlhý úder končí v aute, Filip opäť vedie o jeden fiftín.

15-15

0-15

Začína úspešne a získava tak fiftín na svoje konto.

5:5

Esom na záver ukončil Choinski dôležitú hru a udržal sa v prvom sete! Jeho stav je 5:5 a na podanie sa chystá slovenský tenista.

40-0

Choinski vyťahuje skrátený úder a tak získava tri gembaly na udržanie sa v prvom sete.

30-0

Sledovali sme dlhšiu výmenu, na konci ktorej zahral Choinski presný forhend na čiaru a vedie tak o dva fiftíny.

15-0

Dôležité podanie zahájil domáci tenista úspešne a získava tak fiftín.

4:5

4:5

4:5

Parádny servis nášho tenistu, čistou hrou potvrdil brejk a ujíma sa vedenia 5:4! Jan Choinski teda pôjde podávať na udržanie sa v prvom sete!

0-40

Druhé eso za sebou a tak má Filip tri gembaly na potvrdenie brejku.

0-30

Následne si pripisuje aj prvé eso v zápase a vyhráva o dva fiftíny.

0-15

Začína priamym bodom z podania.

4:4

Výborný return nášho tenistu, takže si berie späť stratené podanie a vyrovnáva stav dramatického prvého setu na 4:4! Snáď teraz Filip úspešne potvrdí brejk.

40-A

Je tu však aj štvrtá šanca vziať si späť stratené podanie!

40-40

Nepotvrdil, Choinski si pomohol podaním a ideme naspäť na zhodu.

40-A

Ribrejk číslo tri pre nášho tenistu, tak snáď potvrdí to prechádzajúce pravidlo, ktoré som spomínal!

40-40

Choinski však odvrátil aj túto hrozbu, takže späť na zhodu.

40-A

Filip má opäť šancu vziať si svoje podanie späť, nevynútená chyba podávajúceho tenistu!

40-40

Choinski si pripisuje prvé eso v zápase, opäť tak pôjdeme cez zhodu!

30-40

Ďalší presný úder nášho tenistu a získava teda ribrejk!

30-30

Jan Choinski sa previnil prvou dvojchybou v tomto zápase, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

15-15

V tomto prípade nebol Filip na sieti úspešný, po 15 na oboch stranách.

0-15

Domáci tenista nezačal cestu za potvrdením brejku úspešne, fiftín pre Filipa, ktorý predviedol kvalitný return z forhendu.

4:3

4:3

4:3

Jan Choinski potvrdil pravidlo do tretice všetko dobre, berie si tak späť stratené podanie a dostáva sa do vedenia 4:3!

A-40

Brejkbal číslo tri v tejto hre!

40-40

Aj túto hrozbu Filip odvrátil za pomoci kvalitného servisu, späť na zhodu.

A-40

Druhý brejkbal pre domáceho tenistu, častejšie teraz sledujeme hru na sieti a v tomto prípade bol úspešný Nemec.

40-40

Slovenský tenista si pomohol priamym bodom a tak odvrátil túto hrozbu, ďalšia zhoda.

A-40

Jan Choinski získava ribrejk, dobre opäť returnoval a je tu hrozba straty podania pre nášho tenistu!

40-40

Súper však úspešne returnoval a presúvame sa aj v tomto prípade na zhodu!

30-40

Filip si pomohol kvalitným podaním a získava gembal na potvrdenie brejku.

30-30

Slovenský tenista však dnes predvádza úspešnú prácu na sieti, po 30 na oboch stranách.

30-15

Je tu však opäť aut z rakety nášho tenistu, Choinski znova vedie o jeden fiftín.

15-15

Filip umiestnil svoj forhend presne na čiaru, po 15 na oboch stranách.

15-0

Nezačal však úspešne, jeho dlhý úder končí v aute.

3:3

Tento pokus nášho tenistu bol už úspešný, takže prvýkrát v tomto zápase získava podanie súpera, čím vyrovnáva stav prvého setu na 3:3 a bude podávať na potvrdenie brejku!

40-A

Na sieti si Filip vybojoval druhý brejkbal!

40-40

Priamym bodom z podania odvrátil domáci tenista túto hrozbu a pokračujeme tak v napínavej hre ďalej.

40-A

Ďalší presný dropošt od nášho tenistu, Filip má k dispozícii prvý brejkbal v tomto zápase!

40-40

Ale aj Filip vie pekne zahrať na sieti a donútil súpera chybovať, naspäť na zhodu!

A-40

Na sieti bol však teraz úspešnejší domáci tenista, takže získava druhý gembal.

40-40

Toto bol ukážkový dropošt nášho tenistu, takže pôjdeme v tejto hre cez zhodu!

40-30

30-30

Priamy bod pre domáceho tenistu, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

Slovenský tenista poslal svoj forhend len do pásky, Choinski znižuje na rozdiel jedného fiftínu.

0-30

Aut z rakety domáceho tenistu, Filip vyhráva pri podaní súpera o dve loptičky, čo môže byť veľmi nádejné.

0-15

Filip na úvod úspešne returnoval, domáci tenista tak nezačal podanie úspešne.

3:2

3:2

3:2

Priamym bodom ukončil Filip Horanský tento gem a znižuje stav prvého setu na 2:3! Teraz by sa zišlo získať súperove podanie, aby sa Filip vrátil späť do prvého setu.

15-40

Choinskiho úder končí za základnou čiarou, slovenský tenista má k dispozícii dva gembaly.

15-30

Filip úspešne prehodil svojho súpera na sieti a tak opäť vedie na podaní o jeden fiftín.

15-15

0-15

Slovenský tenista zahájil podanie úspešne, priamym bodom.

3:1

Ďalšia dlhá výmena, ktorú náš tenista zakončil úderom do pásky a tak Jan Choinski vyhráva v prvom sete 3:1!

A-40

Choinski si pomohol kvalitným podaním a získava tretí gembal v tejto hre.

40-40

Filipov bekhend dopadol presne na čiaru a tak pôjdeme cez zhodu!

40-30

Ten prvý sa podarilo nášmu tenistovi úspešne odvrátiť na riterne.

40-15

Dlhšiu výmenu posiela slovenský tenista do siete, Choinski má k dispozícii dva gembaly.

30-15

Bekhend slovenského tenistu končí v aute, podávajúci hráč získava druhý fiftín v rade.

15-15

Teraz však posiela loptičku len do siete, po 15 na oboch stranách.

0-15

Nemecký tenista nezačal toto podanie úspešne, Filip dobre prešiel na sieť a následne umiestnil svoj úder presne na čiaru.

2:1

2:1

2:1

Priamym bodom z podania ukončil náš tenista túto hru a prvým gemom znižuje na 1:2 v prvom sete! Snáď sa teda Filip konečne chytil, úvody má na tomto turnaji dosť zlé, ale potom keď sa rozbehne, už majú súperi veľké problémy.

15-40

Choinski vyťahuje forhendový winner a tak to čistá hra nebude, Filip má však k dispozícii dva gembaly.

0-40

Ďalší priamy bod a tak tu je aj šanca na čistú hru!

0-30

Následne dobre zapracoval na sieti a vedie o dve loptičky.

0-15

Aj Filip sa prezentuje priamym bodom z podania, tento servis teda zahájil úspešne.

2:0

Jan Choinski ukončil túto hru priamym bodom z podania a po obhájení brejku vyhráva 2:0 v prvom sete!

40-30

Teraz tu je však presný forhendový return od nášho tenistu, ktorý tak znižuje na rozdiel jedného fiftínu.

40-15

Aj tento forhend od Filipa zastavuje páska, Choinski má dva gembaly na potvrdenie brejku.

30-15

Konečne je tu prvý bod nášho tenistu v tomto zápase, stalo sa tak po chybe súpera.

30-0

Úder slovenského tenistu zastavuje páska, Choinski vedie na podaní o dva fiftíny.

15-0

Domáci tenista zahájil prvý servis úspešne, Filipov forhend po čiare úspešný nebol.

1:0

Tak to bola rýchly záležitosť pri podaní nášho tenistu, Filip nezískal ani jeden bod a Jan Choinski získava hneď v úvode zápasu brejk! Dostáva sa do vedenia 1:0 a bude podávať na jeho potvrdenie.

40-0

30-0

Nervozita nášho tenista na úvod stretnutia, je tu prvý dvojchyba v zápase!

15-0

Slovenský tenista nezačal úvodné podanie úspešne, Choinskiho forhendový ritern dopadol presne na čiaru.

0:0

Stretnutie sa práve začalo.
Obaja tenisti sú už prítomní na kurte a venujú sa svojej rozcvičke, po ktorej sa tak toto finálové stretnutie môže naplno začať!

Prajem príjemný športový zážitok!
Prajem príjemné tenisové popoludnie všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Filip Horanský o pár desiatok minút odohrá svoje historické finále na challengerovom okruhu, o triumf na nemeckom podujatí v Meerbuschu zabojuje s domácim tenistom Choinskim, ktorý takisto bojuje o svoj prvý titul na tomto okruhu. Čaká nás tak určite veľmi zaujímavé stretnutie a my verme, že to dopadne pre Filipa Horanského úspešne, čím by potom vo svetovom rebríčku uzatváral druhú dvestovku.

Opäť sa vám prihlásime, keď už budú obaja tenisti na kurte.
Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Jan Choinski a Filip Horanský. Predbežný začiatok je naplánovaný na 14:30.

V nemeckom Meerbusch vrcholí challengerový turnaj, vo finále sa na našu veľkú radosť predstaví slovenský tenista Filip Horanský, ktorý vo svojom historickom challengerovom finále zabojuje o prvenstvo s domácim tenistom Janom Choinskim.

Jan Choinski:
Domáci 22-ročný tenista sa v rebríčku ATP nachádza na 301. mieste, preto je jeho účasť vo finále troška prekvapivá, ale má o to väčšiu motiváciu, aby uspel v domácom prostredí. Choinski sa pred týmto turnajom predstavil opäť v domácom prostredí a dokázal triumfovať na podujatí kategórii ITF a tak si v krátkej dobe pripíše druhú finálovú účasť, teraz však už vo vyššej kategórii. Choinski má štyri tituly na okruhu ITF, na ten challengerový však stále čaká.

Filip Horanský:
25-ročný slovenský tenista predvádza v Nemecku výborné výkony a po skončí tohto turnaja si vylepší svoje postavenie v rebríčku. Zatiaľ mu patrí 251. pozícia, v online rebríčku sa však už nachádza na 220. mieste, čo je jeho kariérne maximum. V prípade víťazstva by však mohol uzatvárať druhú stovku rebríčka. Na tomto turnaji sa už neraz dostal z veľmi zložitej situácie a myslím si, žeby mohol získať svoj historický challengerový titul, ktorý by si zaslúžil.

Aj postavenie v rebríčku stavia do úlohy favorita nášho tenistu, ale vo finálovom stretnutí sa na takéto pozície nehrá. Choinski bude mať zrejme aj podporu domáceho publika a je jasné, že po stretnutí získa jeden z aktérov svoj prvý challengerový titul. My však verme, že to bude náš tenista.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:30.