Liga mistrů (předkola)

Standard Lutych – Ajax Amsterdam

2:2

konec (0:2)

07.08.2018, 20:00 • Stade Maurice Dufrasne, Lutych • 3. předkolo • Martin Dvořák

Tipsport: 4.31 3.69 1.86 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (22:04:43)
Dnešní utkání nabídlo krásnou fotbalovou podívanou, která dlouho vypadala na jednoznačnou záležitost. Ajax nebyl daleko od vedení 3:0, což by asi domácímu Standardu definitivně srazilo vaz. Nicméně nestalo se tak, Ajax třetí gól nepřidal a naopak, trochu laxním daroval soupeři vyrovnání! Snaživě hrající Standard totiž nabudila krásná akce Carcely, který se gólově prosadil v 67. minutě a nakonec domácí vybojovali ještě i penaltu, kterou ve čtvrté minutě nastaveného času proměnil Emond.
Ajax má díky tomuto výsledku pochopitelně blíže k postupu a bude-li hrát doma podobně, jako dnes v první půli, postup by si neměl nechat ujít.

90+6

90+4

90+4. Renaud EMOND - 2:2

90+4

Standard právě vstřelil branku!
Povedlo se, RENAUD EMOND posílá míč na opačnou stranu, než kam šel gólman a domácí se dočkali vyrovnání v nastaveném čase, z penalty, stejně, jako Slavia v již skončeném utkání s Dynamem Kyjev.

90+3

90+3. Mazraoui (Ajax) fauluje Marina a sudí nařizuje penaltu pro domácí

90+3

Mazraoui fauloval ve vápně Marina a je tu penalta pro domácí!

90+3

Standard na polovině Ajaxu a pozor, domácí vybojovali penaltu!

90+2

Matthijs de Ligt (Ajax) rozehrál volný kop, kterým to zkusil přímo na branku, tu ale netrefuje.

90+1

Šest minut se bude hrát navíc, tak nějaká šance pro domácí na vyrovnání stále existuje.

90

Trenér domácích a belgická brankářská legenda Michel Preud'homme se nyní rozčílil na sudího, který neodpískal penaltu ve prospěch Standardu, ovšem let Cavandy byl příliš okatý.

89

Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Lasse Schöne, přichází Carel Eiting.

88

Carcela (Standard) to nyní zkusil patičkou na Marina, který ale míč nezachytil a přišel o něj, hrají hosté.

87

Odkopem od branky Standardu končí útočná akce Ajaxu, který si v poklidu hlídá těsné vedení, soupeře v posledních minutách nepustil do blízkosti vlastního vápna.

86

Hostující Labyad to zkusil z dálky, branku Standardu ale přestřelil.

85

Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Paul-José M'Poku, přichází Moussa Djenepo.

83

Roh pro Ajax, hosté rozehráli z pravé strany, ale branku domácích neohrozili. Přesto se znovu dostali k míči a mohou zaútočit.

82

82. Gólman Ochoa (Standard) parádně vychytal Huntelaara

82

Hosté se nyní dostávají do blízkosti vápna, spolupráce Tadić – Huntelaar opět málem vedla ke gólu, blýskl se však gólman Ochoa, který vychytal druhého jmenovaného.

2:2

konec (0:2)

Branky: 67. Carcela (Marin), 90+4. Emond (pen.) – 19. Huntelaar (Tadić), 34. Tadić (Neres)

Karty:   56. Fai (STA) – 58. Tagliafico (AJA), 61. Ziyech (AJA)

Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 14:4. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:10.

Standard Lutych: Ochoa – Cavanda, Luyindama, Laifis, Fai – Marin, Agbo, Bastien (76. Cimirot) – M'Poku (C) (85. Djenepo), Orlando Sá (66. Emond), Carcela
Náhradníci: Gillet – Vanheusden, Cimirot, Emond, Pocognoli, Djenepo, Miangue

Ajax Amsterdam: Onana – Mazraoui, De Ligt (C), De Jong (79. Van de Beek), Tagliafico – Schöne (89. Eiting), Ziyech (73. Labyad), Blind – Neres, Huntelaar, Tadić
Náhradníci: Lambrou – Nissen, Wöber, Van de Beek, Eiting, Labyad, Sierhuis

Rozhodčí: Stieler – Achmüller, Gittelmann (vš. GER)

Odveta: Ajax - Standard 3:0