07.08.2018, 23:00 • Rogers Place, Edmonton • Skupina A • Michal Raška

Celkem: Švýcarsko 15:36 Švédsko

1. třetina: Švýcarsko 7:9 Švédsko
2. třetina: Švýcarsko 2:11 Švédsko
3. třetina: Švýcarsko 6:16 Švédsko
Je konec. Švédové nakonec deklasovali Švýcary výsledkem 5:0! V první třetině byla hra velmi vyrovnaná, ale nakonec šli hosté do vedení v 17. minutě po brance Broberga. Druhá třetina toho moc nepřinesla, jelikož Švýcaři polevili a dostali se pouze ke dvěma střelám na bránu. Do třetí dvacetiminutovky ovšem Švédi vstoupili nebojácně a ve 43. minutě je poslal do dvoubrankového vedení Hedström. O pět minut později to bylo už 3:0, když se prosadil Raymond. Nakonec ještě v 56. minutě přidal další gól Söderström a o minutu později se podruhé v dnešním utkání trefil Raymond.
Švédsko si tak po výhře nad Švýcarskem připisuje další tři body do tabulky a má jistou účast v semifinále.
Omlouváme se za technické potíže ve třetí třetině.

56:12

56:12 Lucas RAYMOND - 0:5

56:12

Švédsko právě vstřelilo branku!
Švédové jsou v poslední dvacetiminutovce nezastavitelní a Švýcarům nadělují bůra! Autorem branky je LUCAS RAYMOND. Bez asistence.

55:46

Švédsko naprosto dominuje ve třetím dějství a vede už o čtyři branky. Autorem branky je VICTOR SÖDERSTRÖM. Asistence: Albin Grewe a Oscar Bjerselius.

50:22

Vyloučení v týmu Švédsko (Albert Lyckåsen – 2 min., podražení).

47:16

47:16 Lucas RAYMOND - 0:3

47:16

Švédové vstoupili do třetí dvacetiminutovky skvěle a vedou už 3:0! Autorem branky v oslabení je LUCAS RAYMOND. Bez asistence.

46:11

Vyloučení v týmu Švédsko (Isac Andersson – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

42:41

Vyloučení v týmu Švédsko (Filiph Åström – 2 min., držení).

42:13

Švédové jdou do dvoubrankového vedení! Autorem branky je LUDVIG HEDSTRÖM. Bez asistence.

40:40

40:01

Další třetina začne přibližně v 00:47.

0:5

Branky a nahrávky: 17. Broberg (Costmar), 43. Hedström, 48. Raymond, 56. Söderström (Grewe, Bjerselius), 57. Raymond

Švýcarsko: Fatton (Ruppelt) – Delémont, Villa, Huber, Landolt, Schweizer, Baragano, Fuchs – Stoffel, Rochette, Knak – Andersson, Bardh, Marchand – Fiedler, Dähler, Schwenninger – Hasler, Schläpfer, Bouchareb.

Švédsko: Alnefelt (Wallstedt) – Hedström, Broberg, Björnfot, Söderström, Johansson, Lundqvist, Sjöberg, Lyckåsen – Raymond, Henriksson, Holtz – Söderblom, Bjerselius, Grewe – Åström, Grönhagen, Wahlgren – Andersson, Costmar, Wahlgren.

Rozhodčí: Menniti, Kowalski – Mackey, Fagan

08:22 SWE 2 Johansson, držení
13:53 SUI 2 Stoffel, podražení
16:39 SWE 0:1 Broberg (Costmar)
21:08 SWE 2 Henriksson, hákování
38:40 SWE 2 Åström, hrubost