HC Košice – DVTK Jegesmedvék Miškovec

7:1

konec (4:0, 2:0, 1:1)

07.08.2018, 18:00 • Crow Arena • Lukáš Pancurák sk

Skončilo sa dnešné prípravné stretnutie, v ktorom HC Košice porazil DVTK Jegesmedvék Miškovec jednoznačne 7:1. Takýto výsledok očakával skutočne len málokto, kažodpádne, maďarskému zástupcovi dnes nevychádzalo absolútne nič.

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám ešte pekný zvyšok letného večera. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák. (20:00:28)

59:27

Roland Hajós sa snažil čepeľou puk udržať v útočnej tretine Miškovca, nepodarilo sa mu to. Košičania si už túto situáciu dokázali postrážiť.

58:30

Posledných 90 sekúnd. Zápas sa už len dohráva.

57:30

Zaujímavý moment, keď sa pred Habalom ocitol osamotený Alexis Loiseau. Český gólman v službách Košíc mal ale všetko pod kontrolou a hru včas prerušil.

57:20

Hajós chcel posunúť puk spoluhráčom, jeho kolmica sa ale neradila práve medzi najpresnejšie. Aj preto sa k puku dostali Oceliari. Oba celky sa rozhodli striedať počas hry.

56:30

Prebiehajú posledné štyri minúty tretej tretiny. Hra sa mierne upokojila, oba celky už budú chcieť dohrať predovšetkým bez zbytočných zranení.

55:20

Poriadne bojovne sa teraz prezentoval Martin Krajňák, ktorému patril v pásme súpera azda každý centimeter na ľade. Vďaka jeho práci mohli Košičania prestriedať.

53:53

Košice dali gól!
Po tvrdom zakončení príklepom od modrej čiary sa už ale Oceliari z gólu predsa len tešia. Do listiny strelcov sa zapísal tentokrát americký bek JIMMY MCDOWELL. Asistencia: Dávid Šoltés.

53:38

Zakončenie od modrej sa teraz poriadne poodrážalo, Adorján ho pod kontrolou nemal. Využiť to chcel Šoltés, avšak puk sa mu do siete pretlačiť nepodarilo.

51:52

Somogyi sa snažil poslať krížnu prihrávku cez stred poľa, táto nemohla byť v žiadnom prípade úspešná. Košičania mu puk vzali a budú postupovať smerom dopredu.

50:48

Plynie záverečných 10 minút prvej tretiny. Košičania toho v ostatných momentoch smerom dopredu veľa nepredviedli, držia sa skôr v defenzíve.

49:15

Miškolc dal gól!
Hostia sa teraz dostali do veľkého tlaku, ktorému dokázal Vladislav Habal pomerne dlho odolávať. Napokon ale predsa len inkasoval, gólovou dorážkou sa prezentoval NIKANDROSZ GALANISZ. Asistencia: Balazs Somogyi.

47:48

Zbytočne teraz Szirányi cúval pred košickou ofenzívou. Našťastie pre Miškovec Oceliari tento fakt nevyužili a do lepšej streleckej pozície sa nedostali.

46:42

Nahodenie od modrej čiary, Habal toho teraz veľa nevidel. Napriek tomu dokázal puk reflexívne včas zraziť do bezpečnej zóny.

45:20

Výborne pracoval Vas, ktorý vystihol košickú prihrávku a poslal svoj tím do šance. Všetko sa to ale, nanešťastie pre Jegesmedvék, skončilo bez streleckého pokusu.

44:49

Mikula mal na hokejke gól s poradovým číslom sedem. Attila Adorján už ležal na ľade, košickému útočníkovi sa ponad jeho ľavý betón puk zodvihnúť nepodarilo.

43:20

Obrovský Jed Rusk teraz výborne vykrýval priestor pred bránkoviskom a znemožňoval Košičanom udomácniť sa tam. Fantastická práca zadáka druhej obrany Miškovca.

7:1

Branky a nahrávky: 8. Suja (Šoltés, Hričina), 17. Haščák (Lenďák), 19. Haščák, 20. Galamboš (Lenďák), 27. Kafka (Haščák, Brophey), 30. Kafka (Hričina), 54. McDowell (Šoltés) – 50. Galanisz (Somogyi)

HC Košice: Habal (Škorvánek) – Dudáš (C), Lenďák, Šedivý, Koch, Pulli, McDowell, Michalčin – Kafka, Brophey, Haščák – Šoltés, Galamboš, Hričina (A) – Jokeľ, Suja (A), Petráš – Žitný, Krajňák, Mikula

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Adorján (Duschek) – Kiss, Crawford, Milam, Rusk, Szirányi (A), Láda, Vojtko – Vas (A), Loiseau, Kulmala – Magosi (C), Galanisz, Somogyi – Ľupták, Harrison, Miskolczi – Vincze, Hajós, Ritó

07:52 KOS 1:0 Suja (Šoltés, Hričina)
15:45 MIS 2 Crawford, podražení
16:08 KOS 2:0 Haščák (Lenďák)
18:40 KOS 3:0 Haščák
19:20 KOS 4:0 Galamboš (Lenďák)