Juniorská liga – O umístění

FC Zbrojovka Brno – FC Vysočina Jihlava

4:1

konec (2:0)

14.05.2018, 14:00 • Městský fotbalový stadion Srbská, Brno • 7. kolo • Daniel Král

Tipsport: 1.6 4.1 3.56 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

V divácky atraktivní druhé půli se nejprve Zbrojovka brankou Ondřeje Vintra dostala již na rozdíl tří branek. Šanci Jihlavě ještě dala brzká odpověď Mašiče, poslední slovo ale měli opět brněnští, když čtvrt hodiny před koncem upravil na konečných 4:1 Kroutil.

Zbrojovka se tak po zasloužené výhře dostává i se zápasem k dobru tři body před svého dnešního soupeře a k jistotě prvenství v nadstavbové skupině B jí stačí jedna výhra ve zbývajících dvou zápasech.

To je ode mě z Brna dnes vše a budu se těšit u dalších onlajnů. (15:48:29)

90

90

Zbrojovka bude mít v úplném závěru ještě šanci ohrozit Lancmana po faulu na Lhoteckého v rohu hřiště.

89

Lorenc minutu před koncem rozvlnil pouze boční síť a zdá se, že další branka již dnes na Srbské nepadne.

88

Závěr se opravdu hraje stylem nahoru dolů. Floder teď musel zasahovat proti Mašičovi.

87

Pátá trefa Zbrojovce není přána. Lhoteckého střelu ještě doklepával do prázdné brány Marek Vintr, tomu ale opět zhatil radost zdvižený praporek pomezního.

85

V další jasné šanci se ocitl Marek Vintr, který zcela sám před Lancmanem zakončoval do protipohybu gólmana, který však předvedl proti brněnskému střelci skvělý zákrok.

84

Střela ze střední vzdálenosti teď Floderovi nadělala možná až nečekané potíže, domácí gólman si ale nakonec poradil.

82

Teď se již míč popáté do sítě Jihlavy dostal, ke smůle střílejícího Zukala a celého Brna však z ofsajdu.

81

Jihlava už působí zrezignovaně a Marek Vintr si v tréninkovém tempu málem došel k dalšímu gólu. Za hranicí vápna si hravě obhodil svého protihráče a nikým neatakován vypálil, naštěstí pro hosty však doprostřed brány.

80

Střídající Lhotecký se mohl také zapsat mezi brněnské střelce, jeho křižný pokus ale doskákal pouze mimo bránu.

78

Hra je rozkouskovaná dalším střídáním. Časta nahrazuje v jihlavském dresu Klímu.

75

A velký návrat je tu. Závěrečnou čtvrthodinu si místo Holmana zahraje navrátilec Jakub ŠURAL.

75

Brno právě vstřelilo branku!

Místo toho má Brno zpět třígólové vedení. Jihlava nechala na vápně zcela samotného Kroutila a ten technickou střelou do rohu brány nedal Lancmanovi šanci.

74

Jihlava mohla zápas ještě zdramatizovat. Floder předvedl důležitý zákrok proti uniknuvšímu Klímovi.

71

...a místo brankáře Koláře zápas dochytá Lancman.

71

O minutu později dvojí střídání na druhé straně. Vašíčka střídá Pejřimovský...

70

...a dvougólového střelce Ondřeje Vintra střídá Lhotecký.

70

V téže minutě hned dvojí střídání Brna. Sedlmajera nahrazuje Jambor...

70

Za taktický faul ve středu hřiště vidí kartu domácí Kroutil.

69

Smejkal teď na hranici vápna vymýšlel kolmici na své spoluhráče, obrana Brna ale však sklapla.

67

Střela Ondřeje Vintra z levé strany měla opačnou faleš, než by bylo pro Zbrojovku třeba. Bude se kopat od jihlavské brány.

66

Hykš se teď po faulu dostal do menší potyčky s hostujícím Smejkalem, obě hlavy ale hodně rychle vychladly.

65

Sedlmajer se teď od půlící čáry prodral skoro až k zakončení, jeho odvážný průnik ale nakonec skončil na třetím obránci.

63

Na pravé straně si teď nerozuměli Vašíček s Mašičem, když první jmenovaný adresoval přihrávku střelci jediné branky Jihlavy do jasného ofsajdu.

62

Další průnik Marka Vintra končí jen slabým zakončením.

60

První střídání zápasu. Hostujícího Svobodu střídá Lorenc.

60

Další centr do vápna Jihlavy končí faulem na gólmana.

58

S následným rohem si obrana Jihlavy i přes mírné potíže nakonec poradila.

57

Marek Vintr si teď prohodil pozice s bratrem Ondřejem, pro míč si zběhl na levý kraj hřiště a přihrávkou do vápna hledal právě svého bratra. Tomu ale hostující obránci ukopli míč na roh.

56

Dlouhý jihlavský aut do vápna prodlužoval hlavou za sebe Svoboda, míč ale směřoval pouze do rukavic Flodera.

54

Jihlava právě vstřelila branku!

Vysočina se ještě vrací do zápasu. Ze skrumáže po rohovém kopu vylétla na Flodera na první pohled nenápadná hlavička, kterou ale brněnský gólman pouze vyrazil k Mašičovi, před kterým již zívala prázdná brána.

53

Smejkal našel mezírku ve zdi, Floder ale míč viděl a dokázal jej vytáhnout na roh.

52

Marek Vintr to teď s výpomocí defenzívě přehnal a výsledkem je přímý kop z ideální pozice pro Jihlavu.

50

Pět minut po půli je zřejmě rozhodnuto. Gomes nachystal míč na střelu z hranice vápna Marku Vintrovi, tomu míč sice nesedl, ale před bránou jej pohotově dokázal zachytit Sedlmajer, po jehož přiťuknutí už Ondřej Vintr zakončoval do prázdné brány.

48

Brno vstoupilo do druhého poločasu aktivně. O další práci tentokrát pozorné obraně Vysočiny se na pravé straně starali Gomes s Kroutilem.

46

Zbrojovka se téměř bezprostředně po zahájení druhé půle dostala do další velké šance. Rychle rozehraný aut propadl na Marka Vintra, jeho obstřelu ale tentokrát chyběla přesnost.

46

O poločase vede Zbrojovka Brno nad Jihlavou 2:0 brankami bratrů Vintrů, Marka a Ondřeje. První poločas měl poměrně jednotný obrázek. Jihlava se snaží hrát více na míči, do pořádné šance se ovšem přes lépe bránící Brno nedostala. Naopak obrana Vysočiny nepůsobí příliš přesvědčivě a kromě dvou branek, ve kterých byl přímo namočen hostující kapitán Beseda, se Zbrojovka dostala do několika dalších zajímavých situací.

Vzhledem k tomu, že v dnešním utkání třetí Třinec překvapivě prohrál na hřišti poslední Olomouce, zůstanou oba soupeři na prvních dvou místech nadstavbové skupiny B. Mnohem blíže osamostatnění se na čele má ovšem po první pětačtyřicetiminutovce domácí Zbrojovka.

45

45

S následným rohem si jihlavský gólman poradil a tím se zřejmě první půle nachýlila ke svému konci.

44

A Zbrojovka je před pauzou při chuti. Tečovaný obstřel Kroutila skončil jen těsně vedle brány.

44

Nepřesný pokus z pětadvaceti metrů teď vyslal Sedlák.

43

Jihlava teď dlouhým míčem nachytala obranu Zbrojovky nepřipravenou, avšak Svobodova přihrávka na Mašiče, který by již z hranice penalty zakončoval, nakonec neprošla.

41

Na druhé straně se k odraženému míči dostal Holman a jeho ráně zpoza vápna chybělo tak půl metru.

41

O chvíli později se stejný hráč vyskytl již poněkolikáté v ofsajdu.

39

Stoperská dvojice Brna se teď ideálně nedohodla, když nikdo nevyrazil proti Klímovi, před kterým se objevila dálnice vedoucí až k Floderovi. Jihlavský útočník zkusil zakončit z dálky, jeho obstřel však skončil pouze nad bránou. Tuhle šanci mohl Klíma využít lépe.

37

Bratrská dvojice opět v akci, ve stejných rolích jako při druhé brance. Markovu kolmici tentokrát ale Ondřej Vintr ideálně nezpracoval a připravil se sám o další jasnou příležitost.

36

Na druhé straně teď v ofsajdu také Holman.

35

Jihlava se snaží o odpověď. Klíma teď vymyslel chytrou kolmici na Svobodu, možnost nájezdu na Flodera ale Svobodovi opět zmařil praporek pomezního.

33

Prosazuje se i druhý z bratrů Vintrů. Dlouhý nákop Flodera si zpracoval Marek Vintr, který přihrávkou za obranu vyslal do šance své dvojče Ondřeje. Ten si v souboji s Besedou počínal na hranici faulu, sudí ale jeho zákrok pustila a tváří v tvář Kolářovi si již Ondřej Vintr dokázal poradit.

31

Vypadalo to, že Brno bude kopat další rohový kop, ale sudí Adámková viděla v předcházející útočné snaze Kroutila faul.

30

Mašič si to teď namířil mezi tři brněnské obránce a výsledkem je faul s první žlutou kartou pro Sedlmajera.

28

Klíma teď mohl postupovat sám na Flodera, Zbrojovce ale zafungovala ofsajdová past.

27

Beseda se mezitím již vrátil na hřiště.

27

S tím si obrana Jihlavy poradila a následná útočná snaha Brna končí ofsajdem.

27

Po odvráceném centru Hykše uvidíme první roh utkání.

26

Beseda nakonec odkulhal mimo hrací plochu a Jihlava bude zatím pokračovat v deseti.

24

A hostující kapitán Marek Beseda prožívá další nepříjemný moment když po souboji zůstává ležet na hrací ploše. Zbytek hráčů využívá přerušení k občerstvení.

22

Zbrojovka jde z rychlého brejku do vedení. Po dlouhém nákopu na Marka Vitra vznikla ve vápně Jihlavy situace 1 na 1, při které si Vintr vychutnal hostujícího kapitána Besedu a s překonáním Koláře již neměl problém.

21

Kroutilův centr z pravé strany Kolář bez problémů zkrotil.

19

Po chybě Sedlmajera, který ztratil míč před velkým vápnem, se do zakončení dostal Klíma a Floder musel poprvé na zem.

18

Jihlava je na míči častěji, její útoky ale obvykle končí nepřesností ještě v předfinální fázi. Zbrojovka působí díky rychlým kontrům zatím nebezpečněji.

17

Marku Vintrovi ovšem míč vůbec nesedl a končí několik metrů nad bránou.

16

Odvážný průnik Hykše končí žlutým faulem hostujícího Vašíčka na hranici vápna a Zbrojovka tak bude mít zajímavou příležitost z přímého kopu.

13

Registrujeme první příležitost. Kroutil z pravé strany pronikl do vápna a našel centrem hlavu Marka Vintra, ten ale musel couvat a míč již nedokázal umístit mezi tři tyče.

11

Oba týmy se zatím snaží hru zrychlovat dlouhými nákopy, kterým ovšem chybí to nejdůležitější – přesnost.

9

Po nepřesné rozehrávce Besedy hledal zpětnou přihrávkou své spoluhráče na hranici vápna Gomes, finálka však znovu nevyšla. Tohle vypadalo pro Zbrojovku nadějně, na větší šanci ale stále čekáme.

7

Do vápna se teď tlačil Sedlák, ale po zákroku hostujícího obránce se mu nepodařilo získat pro svůj tým ani roh.

6

Flodera na druhé straně zamýšlel prověřit Holík, při snaze o střelu ovšem podklouzl a brněnský gólman tak mohl zůstat v klidu.

4

Zbrojovka se teď poprvé dostala s míčem na polovinu Jihlavy, ale centr Ondřeje Vintra z levé strany skončil jen v Kolářových rukavicích.

2

Průša centrem z přímého kopu našel hlavu Besedy, ten ze zadní tyče ještě vracel míč do ohně, ale obráncům Zbrojovky se podařilo dostat jej mimo vápno.

2

Zbytečná ztráta míče domácích na vlastní polovině nakonec končí faulem a zajímavým přímým kopem pro Jihlavu.

1

První útočná snaha Zbrojovky končí nákopem kapitána Zukala do zámezí.

1

Rozhodčí již oba celky za ideálního fotbalového počasí přivádí na hrací plochu.
Ve vítězné sestavě Zbrojovky ze zápasu proti Českým Budějovicím dochází ke třem změnám. V bráně se místo Mrázka představí Floder, Šustrovo místo na stoperu zaujme zkušený Kijanskas a Krejčího v sestavě nahradí Sedlmajer. Mezi náhradníky bude také poprvé od svého vážného zranění v září loňského roku mládežnický reprezentant Jakub Šural.

FC Zbrojovka Brno: Floder – Gomes, Zukal (C), Kijanskas, Hykš – Sedlák, Sedlmajer – Kroutil, Holman, O. Vintr – M. Vintr
Náhradníci: Mrázek, Koláčný, Šustr, Jambor, Šural, Lhotecký

FC Vysočina Jihlava: Kolář – Trojánek, Smekal, Holík, Mašič – Svoboda, Fikar, Beseda, Průša – Klíma, Vašíček
Náhradníci: Lancman, Časta, Pejřimovský, Lorenc, Karmazín.
Dobrý den z Brna k příležitosti šlágru 7. kola nadstavbové skupiny B Juniorské ligy!

Ačkoliv se ve skupině B hraje "jenom" o jedenácté místo, nový formát soutěže motivuje týmy z dolní poloviny tabulky bojovat o pomyslné čelo až do konce soutěže. A právě oběma dnešním soupeřům se zatím v nadstavbové části daří nejlépe. Zbrojovka s Jihlavou zatím sdílí první příčku se třinácti body, dnešní hosté z Vysočiny však již odehráli o jedno utkání navíc a bude se tak dnes v jejich případě jednat o předposlední zápas sezony.

Jihlava ve svém posledním představení po dvou výhrách zaváhala, i když měla dlouho blízko tomu, aby se před Brnem na čele soutěže osamostatnila. Na hřišti Plzně totiž Vysočina vedla ještě o poločase brankami Svobody a Smejkala 2:0, ve druhém poločase ale o vedení přišla a musela se spokojit pouze s bodem.

Zbrojovka jde do dnešního zápasu v ještě větší pohodě, když naposledy zvítězila tříbrankovým rozdílem na hřišti Českých Budějovic. Vysokou výhru režírovala především bratrská dvojice Vintrů, z níž si minule dvougólový Marek dokonce včera připsal první minuty v A-mužstvu během utkání v Teplicích. Hráčům Brna se navíc v Juniorské lize na domácí půdě daří. Zvládli zde obě nadstavbová utkání se Slavií i Plzní a připočteme-li i základní část soutěže, zvítězili doma již čtyřikrát v řadě.

Výkop utkání na Městském fotbalovém stadionu v Srbské ulici je naplánován na 14 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.