06.05.2018, 16:15 • Jyske Bank Boxen (Herning) • Skupina B • Ondřej Klos

Tipsport: 1.72 4.55 4.1 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (19:02:24)
Střely na bránu 44-36.
Sledovali jsme velice vyrovnané utkání mezi Německem a Norskem, které končí výhrou Norska 4:5 po nájezdech. Norové vždy vedli, nicméně Německo vždy vyrovnalo. Nejprve se prosadili Olimb s Olsenem, jenže ještě v první třetině vyrovnal Hager a Michaelis. Ve druhé třetině se radoval Bastiansen, jenže srovnal Hager. Ve třetí třetině poslal Sorvik Nory do vedení, jenže o dvacet sekund později vyrovnal Seidenberg. V nájezdech kralovali Norové, když Němci nedali ani branku a Norové hned tři díky Trettenesovi, Tobiasi Lindströmovi a Bastiansenovi. Německo to bude mít již hodně těžké ,aby postoupili do čtvrtfinále.

65:00

65:00 Mathias TRETTENES - 4:5

65:00

V samostatných nájezdech zvítězil tým Norska.
Autorem vítězné branky je MATHIAS TRETTENES.

64:54

Velká šance Norska! Ken André Olimb se dostal za dva obránce a poté vystřelil, jenže puk poskakoval kolem brankové čáry, kde puk dostal do bezpečí Yannick Seidenberg.

64:05

Dnešní utkání sleduje 5 491 diváků.

64:00

Poslední minuta prodloužení.

63:34

Německo se zatím brání velice dobře. Dennis Seidenberg dobře pracuje v obraně po celé utkání.

63:08

Oddechový čas pro Nory, kteří mají velkou příležitost rozhodnout utkání.

63:08

Vyloučení v týmu Německo (Leon Draisaitl – 2 min., vysoká hůl).

62:39

Rozhodčí vylučují jak Mullera, tak i Thoresena po menší rozmíšce u střídaček.

62:11

Střela Jonase Müllera končí mimo bránu norského národního týmu.

61:34

Hager přihrál na Kahuna, který mohl jít sám na brankáře, nicméně Bonsaksen byl rychlejší a se štěstím puk odpálil do bezpečí.

60:20

Německo bylo v prvním střídáním aktivnější, nicméně Haukeland kryje.

60:01

Připomínám, že se hraje prodloužení tři na tři. Norsko vytasilo bratry Olimby, za Německo bude hrát Draisaitl.

60:01

Střely ve třetí třetině: 12-12. Celkově 42-32.
Sledovali jsme třetí třetinu, která nám opět přinesla remízový stav, tentokrát 1:1. Nejprve se v 50.minutě prosadil Sorvik, nicméně o dvacet sekund později vyrovnal Yannick Seidenberg, který zachránil naděje Německa. Celkově tedy zápas končí 4:4 a jde se do prodloužení.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:29

Oba týmy si brání to svoje a vypadá to, že oba celky si připíšou minimálně jeden bod.

59:00

Poslední minuta základní hrací doby.

58:23

Henrik Haukeland si připisuje další jednoduchý zákrok. Vhazovat se bude vhazovat po jeho pravici.

57:30

Německo v plném počtu. Korbinian Holzer už krouží na své obranné pozici.

57:24

Norsku se kromě té ošidné situace nic neměli. Německo opět vyhazuje přes všechny tři čáry.

56:00

56:00 Neuznaný gól norského týmu

56:00

Rozhodčí Iverson neuznává branku Norska, neboť Pielmeierovi spadla helma. Po opakovaném záběru jde vidět, že maska spadla poté, co puk již byl za brankovou čarou!

55:30

Vyloučení v týmu Německo (Korbinian Holzer – 2 min., podražení).

55:14

Jyske Bank Boxen v Herningu není ani z poloviny zaplněná. Je to docela šokující, neboť do Norska a Německa to je relativně kousek.

54:10

Dennis Seidenberg jako správný kapitán dokázal vyvézt puk do útočné třetiny kde vypálil, ovšem norský brankář kryje.

53:50

Norsko je už minutu pod tlakem a Norsku se nedaří vystřídat.

52:39

Dominik Kahun se uvolnil a vystřelil, nicméně Haukeland bez problémů kryje.

51:26

Zakázané uvolnění reprezentačního mužstva Německa. Norsko bylo třikrát ve vedení, jenže stále nemají jistý ani bod.

50:38

50:38 Yannic SEIDENBERG - 4:4

50:38

Německo právě vstřelilo branku!
Autorem branky je YANNIC SEIDENBERG, který okamžitě vyrovnává po dobré přihrávce od Plachty, který mu puk přihrál před bránu, kde byl tenton Němec zcela sám a neměl problém umístit puk přesně k pravé tyči! Leon Draisaitl připisuje již třetí asistenci. Asistence: Matthias Plachta a Leon Draisaitl.

50:13

50:13 Daniel SÖRVIK - 3:4

50:13

Norsko právě vstřelilo branku!
Autorem branky je DANIEL SÖRVIK, který najel do útočné třetiny, kde nahodil puk na Pielmeiera. Ten udělal obrovskou chybu, když mu puk spadl z lapačky do sítě.

49:03

Mathis Olimb vystřelil skoro od mantinelu. Timo Pielmeier opět neměl problém.

48:47

Björn Krupp nabral na mantinel hvězdu Norska Mathise Olimba. Ten na střídačce mohutně oddechuje. Následuje komerční pauza.

48:20

Steffen Thoresen se dobře zorientoval před bránou Německa. Timo Pielmeier se dokázal přemístit a s problémy závar vyřešil.

47:17

Eirik Salsten nahodil puk na Peilmeira, který neměl žádný velký problém. Hra je v posledních minutách opravdu opatrná.

46:27

Matthias Plachta ani nadvakrát nedokázal procedit puk za záda Haukelanda.

45:52

Ken André Olimb opět kroužil kolem mantinelů, nicméně ani tentokrát se nedokázal prosadit.

45:00

Daniel Sörvik dobře zasáhl před dotírajícím Leon Draisaitl.

44:40

Oba celky se soustředí na obranu. Už ani jeden celek nechce udělat zbytečnou chybu, která by nejspíš stála prohru.

44:27

Jonas Holös opět kvalitně rozehrál, jenže útok Norska končí ofsajdem.

43:10

Marc Michaelis hraje dnes velice dobře jako jeho parťák Hager. oba jsou každé střídání nebezpeční a vytváří si řadu šancí.

42:50

Yannic Seidenberg nahodil puk na bránu. Doufal v nějakou teč, jenže ta nepřišla. Henrik Haukeland vyráží do rohu.

41:42

Střela Thoresena byla bez problémů blokovaná, neboť dlouho váhal, co s pukem vymyslí.

40:40

Ken André Olimb kroužil kolem mantinelu, jenže tentokrát na německé obránce nevyzrál.

40:06

Německo vyhrálo buly a ihned se dostali do útočné třetiny.

40:01

Střely ve druhé třetině: 13-12. Celkově střely na bránu: 30-20.
Sledovali jsme druhou třetinu utkání mezi Německem a Norskem, které končí opět remízou, tentokrát 3:3. Viděli jsme tedy ve druhé periodě dva góly. Nejdřív se prosadil v 22.minutě Bastiansen, avšak v 28.minutě opět vyrovnal Patrick Hager, který dnes vstřelil již dvě branky v přesilové hře. Uvidíme, co nám nabídne třetí část hry.
Třetí třetina začne zhruba za patnáct minut.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:26

Jonas Holös atakovaný Hagerem, nicméně norský obránce zvládl svoji práci u mantinelu a svou zkušeností Norové přečkali i tento útok.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny.

38:35

Němci měli velké štěstí že se píská ofsajd, neboť Ludvig Hoff se hnal sám na Pielmeiera.

37:55

Norové stále kombinují na útočné polovině, avšak Němci se tentokrát brání velice dobře.

37:02

Olimbové opět kombinují kolem mantinelů. Nakonec Mathis Olimb hledal před bránou Tobiase Lindströma, jenže ten byl dobře bráněn Holzerem.

36:42

Timo Pielmeier podržel puk po nahození Bonsaksena. Neviděl prostor na rozehrávku a tak se bude vhazovat po jeho pravici.

35:54

Daniel Sörvik se pokusil vypálit od modré. Jeho střelu nikdo netečuje a tak měl Pielmeier relativně jednoduchý zákrok.

35:22

Norové pomalu ale jistě ztrácí svůj pohyb, který mají vždy na začátku každé třetiny. Němci cítí šanci a vrhají se do útoku.

35:11

Dennis Seidenberg vypálil od modré. Dominik Kahun se snažil tečovat, jenže to mu nevyšlo.

34:57

Marc Michaelis dostal tvrdý hit. Na střídačce poté nevypadá dvakrát nejlépe. Následuje další reklamní pauza.

34:23

Norové se dožadovali dalšího vyloučení, ovšem rozhodčí s jejich námitky nesouhlasí.

33:24

Mathis Olimb přihrál na Roymarka, jenže jeho střela byla blokovaná, nicméně Norové jsou nadále v útočné třetině.

32:40

Opět přehazování puku jako kdyby oba týmy držely horkou bramboru. Nakonec má puk v moci Pielmeier, který nechtěl riskovat dalšího pochybení domácí obrany.

32:20

Christian Bull málem potrestal další chybu Německa v rozehrávce, jenže Pielmeier tentokrát podržel německý výběr.

31:30

Patrick Hager je po dvou svých brankách v neskutečné pohodě. Teď přihrával na Eisenschmida jehož rána končí v lapačce Haukelanda.

30:50

Ani jeden z rozhodčích si nevšimli, že Daniel Pietta zasáhl jednoho z Norů do obličeje. Hra pokračuje v útočném pásmu Norska.

30:37

K zakončení se dostal Steffen Thoresen, jenže puk končí v ochranné síti. Následuje komerční pauza.

30:00

Po polovině utkání je stav vyrovnaný, jenže tentokrát 3:3!

29:01

Hra v posledních sekundách nenabízí žádné zajímavé momenty. Hlavně se bojuje o střed hřiště.

28:33

Eirik Salsten nedokázal u mantinelu přetlačit Mullera. Německo šlo do brejku. Nakoenc jejich útok skončil velkou melou před bránou Norska.

27:59

Němci opět stáhli vedení a nadále můžeme sledovat velice ofenzivní utkání.

27:31

27:31 Patrick HAGER - 3:3

27:31

Autorem branky je PATRICK HAGER, který využívá druhou přesilovou hru v utkání po nezištné přihrávce Draisaitla. Opět se obtočil před branku, kdy napodruhé prostřeluje Heukelanda. Asistence: Leon Draisaitl.

26:42

Německo krouží kolem brány Haukelanda a hledá skulinku, kterou by vytvořili nějakou gólovou příležitost.

25:54

Kuriózní vyloučení! Po dvou norských chybách na vhazování je čeká zasloužený trest.

25:50

Norové se lehce dostali k puku, protože Pielmeier neměl komu přihrát. Nakonec se k zakončení dostal Martin Röymark ovšem německý brankář chytá.

25:24

Björn Krupp se dostal do zakončení. Střela nebyla tak kvalitní, aby překonala Heukelanda.

24:11

Nakonec se Německo zachránilo po lehkém nahození Mebuse do středního pásma.

23:54

První lajna Norska opět kombinuje na své útočné třetině, nicméně Němci se zatím drží.

22:36

Daniel Sörvik, jež hraje za Litvínov, se dostal do útočné třetiny, kde ale přišel o puk díky dobré práci Nicolase Krämmera.

21:55

Norsko je opět ve vedení. Jsem zvědavý, jak se budou prezentovat, neboť moc dobře se jim na letošním turnaji nedaří držet své těžce vypracované vedení.

21:36

21:36 Anders BASTIANSEN - 2:3

21:36

Autorem branky je ANDERS BASTIANSEN po dobrém pohybu celé hostující útočné řady. Leon Draisaitl nezachytil Bastiansena, který krásně překonává Pielmeiera. Asistence: Thomas Valkvae Olsen a Eirik Salsten.

20:05

Německo vyhrálo buly, konkrétně tedy Dominik Kahun. Jenže poté nepřesně přihráli a u puku jsou Norové.

20:01

Střely na bránu: 17-8.
Sledovali jsme první třetinu mezi Německem a Norskem, které končí remízou 2:2. Do začátku utkání vstoupili lépe Norové, když vstřelil dvě branky díky K.A.Olimbovi v oslabení a Olsenovi v přesilové hře. Nicméně poté hráli Němci tři přesilové hry, zlepšili se a v té poslední se dokázal prosadit Hager. O čtyři minuty se prosadil Michaelis, jehož lajna se skvěle dostala do útočné třetiny. Uvidíme, co přinese druhá třetina.
Druhá třetina začne zhruba za dvacet minut.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:24

Tentokrát jsou Norové jak opařeni. Německo se bleskurychle otřepalo z inkasovaných branek.

19:00

Poslední minuta první třetiny.

18:41

18:41 Marc MICHAELIS - 2:2

18:41

Autorem branky je MARC MICHAELIS, jehož formace se opět dostala rychle do útočné třetiny. Michaelis vystřelil z levého kruhu a s přispěním teče Villiama Ströma vyrovnává stav utkání na 2:2! Asistence: Marcel Noebels a Jonas Müller.

18:20

Frederik Tiffels se pěkně dostal útočného pásma, vystřelil, nicméně Stefan Espeland dobře blokuje.

17:43

Yasin Ehliz měl velkou šanci na vyrovnání, jenže nedokázal trefit bránu Haukelanda.

17:16

Kristian Forsberg se dostal k zakončení, nicméně brankář Německa má další úspěšný zákrok.

16:36

16:36 Pielmeira vytáhl proti Lindströmovi zákrok lapačkou

16:36

Krásná kombinace Norska! Bratři Olimbové kombinovali kolem brány Německa. Ken André Olimb přihrál na Tobiase Lindströma, jenže ten nechal vyniknout Pielmeira.

15:15

Henrikovi Haukelandovi odpadl puk od výstroje. Kdyby byli němečtí hráči postavení kolem brankoviště, tak by se radovali z vyrovnání.

14:30

14:30 Patrick HAGER - 1:2

14:30

Autorem branky je PATRICK HAGER, který se natlačil před Haukelanda a hledal Ehlize, jenže ten se k zakončení nedostal, neboť Thoresen si vstřelil vlastní branku. Branka je tedy zapsaná Hagerovi.Asistence: Leon Draisaitl a Matthias Plachta.

14:15

Vyloučení v týmu Norsko (Stefan Espeland – 2 min., hákování).

13:42

Hned dva hráči na každé straně bojovali v rohu na obranné třetině Norska. Nakonec z toho je další vyloučení norského hráče. Timo Pielmeier ihned bruslí na střídačku.

12:46

Norové přežili i třetí oslabení v první třetině. Německo se sice zlepšuje, nicméně Henrik Haukeland drží svůj celek stále ve dvoubrankovém vedení.

11:57

Z přesné nahrávky se ke střele z první dostal Markus Eisenschmid, jenže Haukeland předvedl další dobrý zákrok.

11:37

Yannic Seidenberg vystřelil od modré, nicméně jeden z Norů puk blokuje. Nakonec Seveřané opět vyhazují puk až k Pielmeierovi.

11:14

Němci udělali další chybu v rozehrávce. Dnes jim přesilové hry vůbec nejdou.

10:46

Norové nehráli v pěti dlouho. Německo bude hrát další přesilovou hru po nebezpečném faulu Stroma.

10:37

Norsko v plném počtu a stále platí stav utkání 0:2.

10:00

Norsko se vysvobodilo po tom, co Jonas Holös vybojoval puk u mantinelu.

09:21

09:21 Haukeland předvedl výborný zákrok a drží čisté konto

09:21

Henrik Haukeland předvedl parádní zákrok po skvělém skoku po ostřele Markuse Eisenschmida, který byl úplně volný na levém kruhu.

09:11

Dennis Seidenberg kombinuje s Kahunem, jenže zatím Německo ani nevystřelilo.

08:37

Vyloučení v týmu Norsko (Niklas Roest – 2 min., sekání).

07:56

Norsko sice vede 0:2, jenže v prvním utkání na šampionátu také vedli 2:0 nad Lotyšskem, ale nakonec jim podlehli 2:3 po prodloužení.

07:31

07:31 Thomas Valkvae Olsen - 0:2

07:31

Autorem branky je THOMAS VALKVAE OLSEN, který střílí v prvním utkání na Mistrovství světa svou první branku a dostává Norsko do vedení 0:2 po chybě Pielmeiera, který vyrazil puk pouze před sebe. Asistence: Tobias Lindström a Mathis Olimb.

06:40

Vyloučení v týmu Norsko (2 min. – příliš mnoho hráčů).

06:00

Thomas Valkvae Olsen rychle bruslil a to se mu vyplatilo, neboť vybojoval puk za brankou Piermeiera.

05:30

Dominik Kahun se rval přes tři hráče v červeném, jenže ti neměli moc velký problém s tímhle mladíkem. Norsko je zatím lepší.

04:51

Alexander Bonsaksen kombinuje v útočné třetině s kapitánem Holosem, jenže nakonec Německo dokázalo u mantinelu vybojovat kotouč.

04:21

Zakázané uvolnění Německa po nepřesné přihrávce Kruppa na Yasina Ehlize.

03:10

Moritz Müller přihrával před branku na Plachtu, jenže ten se nedokázal dostat k puku.

02:40

Norové v plném počtu. Z tohoto oslabení dokázali vytěžit maximum.

02:35

Leon Draisaitl udělal další chybu v rozehrávce. Naštěstí pro něho nedokázal Tobias Lindström kvalitně zpracovat.

02:10

Němci jsou hodně nervózní a jejich přesilová hra je hodně bídná.

01:41

01:41 Ken André Olimb - 0:1

01:41

Autorem branky je KEN ANDRÉ OLIMB, který nachytal nejzkušenějšího obránce Seidenberga. Poté se dostal před bránu Pielmeiera a jeho střela přesně skončila u pravé tyče.

00:40

Vyloučení v týmu Norsko (Mathis Olimb – 2 min., hákování).

00:09

K prvnímu zakončení se dostal Marc Michaelis, nicméně Henrik Haukeland bez problémů zasáhl. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Oba celky jsou na ledové ploše a velmi pečlivě se připravují na dnešní důležitý zápas.

Německo: Pielmeier (Treutle) – Holzer, D. Seidenberg (C), Y. Seidenberg (A), M. Müller, Krupp, J. Müller, Mebus (A) – Hager, Kahun, Eisenschmid – Krämmer, Pietta, Uvira – Noebels, Tiffels, Michaelis – Ehliz, Draisaitl, Plachta – Wiederer.

Norsko: Haukeland (Haugen) – Holös (C), Bonsaksen, Johannesen, Sörvik, Espeland, Ström, Bull – K. A. Olimb, M. Olimb (A), Lindström – Valkvae Olsen, Bastiansen (A), Salsten – S. Thoresen, K. Forsberg, Hoff – Trettenes, Roest, Röymark.

Rozhodčí: Brett Iverson, Stephen Reneau- Alexander Otmašov, Nathan Vanoosten.
Posledních pět vzájemných utkání:
18.02.18 Německo-Norsko 2 : 1(1 : 1)
08.04.17 Norsko-Německo 5 : 2
06.04.17 Norsko-Německo 5 : 1
13.05.12 Německo-Norsko 4 : 12
08.05.08 Norsko-Německo 3 : 2
Norsko hrálo první utkání v sobotu, kdy vyzvali Lotyšsko. Seveřané začali lépe, když se v 9.minutě prosadil Bastiansen a v 13.minutě Bonsaksen. Jenže Lotyši se nedali. V 26.minutě snížil na rozdíl jedné branky Balcers. Šlo se do poslední periody za stavu 2:1 pro Nory. Hned v prvním střídáním vyrovnal stav utkání Abols, který využil lehké nepozornosti domácí pětky. Šlo se do prodloužení, kde podruhé Lotyši udeřili v první minutě. Tentokrát v čase 60:24 zařídil Balcers druhý bod, který bude velice důležitý.
Německo hrálo první utkání ve skupině v pátek, kdy vyzvalo pořádající národní mužstvo, kterému nakonec podlehli 2:3 po prodloužení. Nejprve se v 29.minutě prosadil Jensen, nicméně v 32.minutě vyrovnal Leon Draisaitl, který táhl Německo alespoň za jedním bodem. Ovšem v 35.minutě poslal Dánsko opět do vedení Storm z přesilové hry. Ve třetí třetině Němci zabojovali a zaslouženě vyrovnali po přesné střele Ehlize z 50.minuty. Zápas šel až do nájezdů, kde byl jediným úspěšným exekutorem Nielsen.
Hezký den u sledování dalšího hracího dne Mistrovství světa 2018 v Dánsku! Podíváme se na utkání mezi Německem a Norskem v Jyske Bank Boxen aréně v Herningu, který hostí zápasy skupiny B, kde hraje i domácí mužstvo. Utkáním vás provede Ondřej Klos.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.

4:5

Branky a nahrávky: 15. Hager (Draisaitl, Plachta), 19. Michaelis (Noebels, J. Müller), 28. Hager (Draisaitl), 51. Y. Seidenberg (Plachta, Draisaitl) – 2. K. A. Olimb, 8. Valkvae Olsen (Lindström, M. Olimb), 22. Bastiansen (Valkvae Olsen, Salsten), 51. Sörvik, rozh. náj. Trettenes