Mistrovství světa - I. A Divize

Maďarsko – Velká Británie

2:3

po s.n. (1:2) (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)

28.04.2018, 19:30 • László Papp Sportaréna, Budapešť, Maďarsko • 5. kolo • Vojtěch Martinek (@mrtnkv)

Kapitán Jonathan Phillips přebírá trofej pro vítěze turnaje, britské oslavy začínají!

Pro zlaté medaile si nyní za bouřlivých ovací jedou hokejisté Británie, které jim předává prezident maďarské hokejové federace!

Je to oficiální – Británie opustí Maďarsko se zlatými medailemi a postupuje mezi světovou hokejovou smetánku! Spolu s nimi se do elitní divize vrací také Italové.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Velká Británie.
Autorem vítězné branky je BEN O'CONNOR.

61:45

Erdély unikl hostující obraně a zakončil k tyči, gólman Britů na poslední chvíli zakročil betonem! Pokračujeme dál...

Britové berou zlaté medaile z letošního turnaje a poprvé od roku 1994 si zahrají v elitní divizi! Spolu s nimi postupuje ještě Itálie.

59:52

Před Bownsem se odehrála naprosto chaotická situace, Vas z perfektní pozice nakonec přestřelil branku! Osm sekund do konce.

59:44

59:44 Robert FARMER - 2:2

59:44

Velká Británie právě vstřelila branku!
Přepište dějiny, tenhle gól má cenu zlata! Britové obrovský tlak v závěru utkání přetavují ve vyrovnávací branku a šestnáct sekund před koncem tak dělají obrovský krok k zajištění postupu do elitiní divize! Domácí obrana teď úplně zapomněla na ROBERTA FARMERA, který z bezprostřední blízkosti brankoviště překonal bezmocného Vaye. Bez asistence.

59:40

Brooks se teď dostal do výborné šance, z bezprostřední blízkosti branky ale trefil jenom masku Ádáma Vaye!

59:05

Britové si vzali oddechový čas, po které se Bowns už nevrací do branky! Hosté nemají co ztratit a zkusí své štěstí v power-play!

57:00

Hári přestřelil branku, stav tak zůstává 2:1 pro Maďarsko!

57:00

Robert Farmer zahákoval Jánose Háriho, který se ve vlastním oslabení dostal do úniku. Maďar pojede trestné střílení!

56:38

Teď, nebo nikdy! Arnold Varga (HUN) je vyloučen za nedovolené bránění a dává tak soupeři obrovskou šanci vyrovnat!

51:28

Maďaři znervózněli a faulují, dvě minuty za držení dostává Bence Stipsicz (HUN). Dokáží Britové vyrovnat, nebo domácí oslabení ubrání?

50:54

50:54 Robert DOWD - 2:1

50:54

Tak pozor, tohle bude ještě drama! Domácí obrana teď úplně zkolabovala, přičemž chaotické situace před brankou nejlépe využil ROBERT DOWD, který z pravého kruhu pro vhazování kotouč uklidil za bezmocného Vaye. Britové jsou tak jeden gól od postupu do elitní divize. Asistence: Brendan Brooks, Mark Richardson.

45:58

Kapitán János Vas pronikl za hostující obranu a jel sám na Bownse, který jeho prudké zakončení z mezikruží vykopl mimo brankoviště!

41:53

41:53 Csanád ERDÉLY - 2:0

41:53

Maďarsko právě vstřelilo branku!
Tak teď už to budou mít hosté hodně těžké, CSANÁD ERDÉLY zkraje třetí části zvyšuje na 2:0 pro Maďarsko! Domácí útočník projel skrz britskou obranu až před branku, odkud tečoval střelu Háriho z vysokého úhlu přímo mezi tři tyče. Planost zásahu ještě musel potvrdit videorozhodčí, ostrované totiž inkasovaný gól reklamovali. Asistence: János Hári.

37:04

Špatně teď vystřídali zase Maďaři a stejně jako před chvílí Britové dostávají menší trest za příliš mnoho hráčů. Ten odpyká Csanád Erdély (HUN).

34:49

Robert Dowd měl na hokejce vyrovnání, výborný Vay se ale zvládl natáhnout a jeho ránu z první vykrýt! Domácí tak stále vedou.

32:31

Britové teď chvilku hráli v šesti a budou za to pykat. Trest za své spoluhráče odsedí obránce Mike Hammond (GBR), Maďary čeká přesilovka.

28:35

Matthew Myers (GBR) teď dost okatě zahákoval jednoho z protihráčů, čehož si rozhodčí nemohli nevšimnout. Britský hráč usedá na dvě minuty na trestnou.

14:41

Vasovu odraženou střelu mohl do branky doklepnout Sebök, fenomenální Bowns se ale ke vzdálenější tyči nakonec přesunul včas!

10:07

Znovu se vylučuje, tentokrát na trestnou lavici zamíří jeden hráč z obou celků. Ben O'Connor (GBR) dostává trest za hákování, Gergo Nagy (HUN) za filmování.

04:39

Britové mají ideální příležitost vyrovnat. Zsombor Garát (HUN) na pravém kruhu nyní zahákoval Roberta Lachowicze a bude za to teď dvě minuty pykat.

03:31

03:31 Christopher BODÓ - 1:0

03:31

Domácí přetavují první početní výhodu utkání v úvodní gól a ve čtvrté minutě otevírají skóre! Ze zadní hranice pravého kruhu vypálil Nagy, jehož ránu Bowns vyrazil před sebe. Ke kotouči se následně nejrychleji dostal CHRISTOPHER BODÓ a usměrnil jej za záda britského gólmana. Asistence: Gergo Nagy, Andrew Sarauer.

01:55

Maďarsko si zahraje přesilovku. Dvě minuty za podražení dostává Paul Swindlehurst (GBR) a v úvodu utkání tak oslabuje svůj celek.

2:3

Branky a nahrávky: 4. Bodó (G. Nagy, Sarauer), 42. Erdély (Hári) – 51. Dowd (Brooks, Richardson), 60. Farmer, rozh. náj. O'Connor