Francie – Švýcarsko

0:6

konec (0:2, 0:2, 0:2)

28.04.2018, 10:30 • Arena Metallurg • O udržení • Jan Prošek

Zápas končí. První zápas vyhrálo Švýcarsko 5:2, dnes druhý 6:0 a dokázalo se udržet v elitní skupině MS hráčů do osmnácti let. Naopak Francie sehrála dva nepovedené zápasy a sestupuje do první divize skupiny A. Francie tak bude příští sezónu bojovat o návrat do elitní skupiny MS hráčů do 18 let. Mistrovství světa první divize skupiny A by se mělo konat od 14. do 20. dubna 2019 ve Francii v Grenoblu. Francie tak bude bojovat v domácím prostředí. (13:06:03)

58:49

Vyloučení v týmu Švýcarsko (Gian-Marco Wetter – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

57:06

Vyloučení v týmu Švýcarsko (Simon Wüest – 2 min., sekání).

56:09

Vyloučení v týmu Francie (Jules Gallet – 2 min. + 5 min., zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Baptiste Bruche.

52:50

Vyloučení v týmu Francie (Timothé Quattrone – 2 min., podražení).

50:00

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Švýcarsko sice přesilovku neproměnilo, ale i tak navyšuje vedení. Při hře pět na pět se prosazuje obranou soupeře zapomenutý LUCA DE NISCO. Asistence: Gilian Kohler.

44:42

Další přesilová hra pro Švýcarsko, tentokrát na trestnou lavici míří na dvě minuty za vysokou hůl Jules Gallet.

42:46

Druhá střela Švýcarska na branku v této třetině znamená další gól. Tentokrát prostřelil Duquennea GILIAN KOHLER. Asistence: Davyd Barandun a Keijo Weibel.

40:01

Další dva góly padly ve druhé třetině zápasu, ve kterém tam vede Švýcarsko 4:0 a míří za záchranou. Francie je ve velmi obtížné pozici, kterou si navíc komplikuje častými vyloučeními.

40:00

39:17

Vyloučení v týmu Francie (Pierrick Dubé – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

38:22

Přesilovka Francie ale netrvala dlouho, neboť na trestnou lavici usedá na dvě minuty za sekání Hugo Allais.

37:27

Švýcarský Mathieu Vouillamoz to nyní se svou agresivitou přehnal, zezadu krosčekoval soupeře, za což si vysloužil dvouminutový trest a osobní desetiminutový trest. Trest odpyká Jesse Tanner.

34:18

Francouzský celek čeká další těžká zkouška, nyní hraje v oslabení, neboť na trestnou lavici usedl Samuel Guer – 2 min., podražení.

27:38

Švýcarský celek hraje aktivněji, díky čemuž přidává další branku. Tentokrát po Patryově přihrávce prostřelil gólmana GILIAN KOHLER. Asistence: Stéphane Patry.

21:47

Další důležitý krok k záchraně udělala reprezentace Švýcarska. Z kraje druhé části hry dává třetí branku, vedení svého celku navyšuje povedenou střelou KEIJO WEIBEL. Asistence: Davyd Barandun.

0:6

Branky a nahrávky: 15. Weibel (Mettler, Sopa), 16. Barandun (Gross, Weibel), 22. Weibel (Barandun), 28. Kohler (Patry), 43. Kohler (Barandun, Weibel), 50. de Nisco (Kohler)

Francie: Duquenne (Comello) – Allais, Coulaud, Bataillé, Schmitt, Coffy, Bourillon – Fabre, Leroux, Bruche – Mainot, Plagnat, Dubé – Quattrone, Guer, Dair – Chautant, Rabl, Rousseau – Gallet.

Švýcarsko: Hollenstein (A. Schmid) – Villa, Moser, Anex, Henauer, Gross, Barandun, Prysi – Verboon, Nussbaumer, Vouillamoz – Mettler, Sopa, Wetter – Patry, Weibel, Kohler – Barbei, Tanner, de Nisco – Wüest.

Rozhodčí: Naumov, Vikman – Nikulainen. Pardatšer

06:25 FRA 2 Allais, krosček
13:25 FRA 2 Dair, podražení
14:08 SUI 0:1 Weibel (Mettler, Sopa)
15:32 SUI 0:2 Barandun (Gross, Weibel)
21:47 SUI 0:3 Weibel (Barandun)