5:0

konec (2:0, 2:0, 1:0)

26.04.2018, 20:00 • IJssportcentrum, Tilburg • 3. kolo • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 1.1 10.5 9.36 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:31:04)
Utkání sledovalo 1 500 diváků.
Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Danny Stempher (Nizozemsko) a Robert Sabadoš (Srbsko).
Statistiky

Střely na branku: 35:11
Zásahy brankářů: 11:30
Úspěšnost brankářů: 100 % 85,71 %
Trestné minuty: 20:36
Utkání je u konce a Nizozemsko jej dotáhlo do vítězného konce a bonusem je další čisté konto. Ve třetí třetině jsme viděli spíše boj, přibylo nervozity a narůstal počet trestných minut. Nakonec v této části padl jediný gól a Nizozemsko jej dosáhlo ve vlastním oslabení Úspěšným střelcem byl Jordy van Oorschot a ten tak uzavřel skóre na 5:0. Nizozemsko tak má po třech utkáních devět bodů a je na prvním místě tabulky, Srbsko je s šesti body na třetím místě.

59:45

Střela van Lijdena skončila u Rankoviće.

59:18

Tak ještě trest na straně Nizozemska, dvě minuty za zásah do nohou dostal Reno de Hondt.

59:02

Nakonec se vylučuje, dvě minuty za zdržování hry dostal Arsenije Ranković, trest odpyká Mirko Djumić.

59:02

59:02 Gól van der Schuita nebyl uznán pro posunutou branku

59:02

Po parádní kombinaci se izozemci radovali z gólu z hole van der Schuita, ale těsně předtím gólman Ranković posunul branku. Nizozemci se dožadovali technického gólu, nebo trestného střílení, bude se ale pouze vhazovat v útočném pásmu.

58:40

V nervozitě to je ale stále stejné, je tu další vyloučení. Za podražení dostal dvě minuty Marko Sretović ze Srbska.

57:55

Hraje se v pěti lidech na obou stranách a my sledujeme už trochu bezstarostný hokej, co se útočení týká.

56:44

Jak Mitch Bruijsten, tak i Dominik Crnogorac dostali 2+2 minuty za hrubost.

56:44

Trochu nervózní závěr, u Rankoviće se nám totiž strhla potyčka mezi M. Bruijstenem a Crnogoracem. Tohle se bez trestů neobejde.

56:13

Už je to teď trochu exhibice, hráči v oranžovém vymýšlí efektní přihrávky a pálí z různých pozic. O vítězi je rozhodnuto.

55:28

Nizozemsko je v plném počtu, s tímto oslabením musí být tým spokojen.

54:58

A i nadále Nizozemsko útočí, byť pokračuje jejich oslabení.

54:06

54:06 Jordy van Oorschot - 5:0

54:06

Nizozemsko právě vstřelilo branku!
I ve čtyřech se Nizozemci vydali do útoku a byli úspěšní. Po přihrávce van den Heuvela na střed zamířil JORDY VAN OORSCHOT z mezikruží mimo Rankovićův dosah – 5:0. Asistence: Ivy van den Heuvel, Kevin Bruijsten.

53:28

Srbové si před začátkem přesilovky berou oddechový čas.

53:28

U mantinelu se faulu kolenem dopustil Jordy Verkiel a už zamířil na trestnou lavici. Je tu přesilovka pro Srbsko.

52:39

Srbové pouze nahodili puk do útočného pásma a okamžitě pak odjeli střídat. Dopředu tak už jdou Nizozemci

51:37

Neuspěl ani Bastings, jeho švih z pravé strany skončil u gólmana. Ten si tak připsal další čárku do kolonky zákroků.

50:47

Nahození van Oorschota bylo mezi kruhy tečováno a Ranković si chvíli nebyl jistý zákrokem. Gólem ale akce neskončila, puk letěl nad břevnem.

49:49

Parádní sólo předvedl Joly, poháčkoval se až před branku a bekhendem se snažil překonat Rankoviće. Ale ani ten se nenechal zahanbit a výpad zastavil.

48:55

Meierdres ale na druhé straně ano. Švihem to na něj zkoušel Vučurević, gólman Nizozemska měl ale dost dobrý výhled na to, aby předvedl jistý zákrok.

48:30

Několik pokusů Nizozemců o rychlý výpad skončilo ještě před Rankovićem, ten nemusel zasahovat.

47:26

Od modré to zkoušel Podunavać, Meierdres ale měl dobrý výhled a puk za svá záda nepustil.

47:17

Aby těch vyloučení nebylo málo, tak přichází jedno i na straně Nizozemska. Dvě minuty za podražení dostal Jurryt Smid.

46:36

Bastings se opřel do puku takovou silou, až zlomil hůl a okamžitě musel pospíchat na střídačku pro novou.

46:13

Další trest. Dvě minuty za hákování obdržel Robert Sabadoš ze Srbska.

45:37

Začíná se nám přitvrzovat, zákroky na hraně přichází i od hráčů Nizozemska.

44:55

Tvrdá rána od Oostervelda se k brankáři vůbec nedostala, puk skončil v rohu.

44:05

Kevin Bruijsten dostal dvě minuty za držení, na druhé straně Aleksa Luković dvě minuty za hrubost.

44:05

A další rozmíška, nyní u branky Srbska. No a bude se opět vylučovat.

43:26

Tvrdou střelu z osy hřiště vyslal Smid, pálil ale doprostřed branky, kde byl připravený Ranković.

42:47

Opět se vylučuje, dvě minuty za podražení obdržel Robert Sabadoš.

41:43

Jordy Verkiel dostal dvě minuty za hrubost, Mirko Djumić zase 2+10 minut za úder do oblasti hlavy a krku.

41:43

Za brankou Meierdrese se odehrál tvrdý zákrok na Verkiela, ten dostal úder do obličeje. Okamžitě se pak strhla potyčka a rozhodčí mají práci. Vylučovat se bude na obou stranách.

41:17

Ranković čelil nepříjemnému nahození z pravé strany, podařilo se mu ale puk vytěsnit do rohu.

40:53

Útok Nizozemců středem narazil na obranu soupeře, z tohoto nic nebylo.

Trestné minuty: 6:10
Po čtyřiceti minutách hry mají hráči Nizozemska pohodlný náskok o čtyři branky. Druhá třetina dlouho nepřinášela změnu stavu, Srbové se dobře bránili a nizozemská aktivita narážela. To ale padlo na konci 32. minuty, kdy se v přesilovce parádně trefil Ivy van den Heuvel a hned v následující minutě se v další přesilové hře prosadil Giovanni Vogelaar. Rázem to bylo 4:0 a za tohoto stavu také hráči odešli do kabin. Nizozemci tak mají našlápnuto k dalším třem bodům do tabulky.

40:00

39:53

Křížnou přihrávku na modrou čáru dostal van Oorschot, jeho švih byl ale bránícími hráči zblokován.

38:57

Nizozemsko hravě brání vlastní pásmo a dopředu se příliš nežene. Nemá k tomu mnoho důvodů.

37:23

A už je po přesilovce, oba týmy jsou v plném počtu.

37:18

Opět se hrálo daleko od Meierdrese, přesilovky prostě Srbsku nejdou...

36:39

Vypadalo to, že Srbové hráli chvíli v šesti, po krátké konzultaci mužů v pruhovaném ale signalizovaný trest odvolali.

36:20

I v oslabení se Nizozemsko vydává do odvážných útoků, je vidět, že tento tým si věří.

35:23

Přesilovka nyní pro Srbsko, dvě minuty za podražení obdržel Jordy van Oorschot.

34:52

Zleva přišla přihrávka na Smida, ten si najel před branku, u tyčky ale nenašel mezírku, kudy by propasíroval puk do sítě.

34:06

Další jejich útok by přerušen hlavním sudím, který si všiml přihrávky rukou. Vhazuje se ve středním pásmu.

33:40

Rázem se Nizozemcům hraje o poznání lehčeji, v zádech mají pohodlný náskok.

32:26

32:26 Giovanni VOGELAAR - 4:0

32:26

Tato přesilovka netrvala dlouho, Nizozemsko ji totiž bleskově využilo. Po rychlé kombinaci přilétl puk na levou stranu, kde se do něj z první opřel GIOVANNI VOGELAAR a prudkou ranou nedal gólmanovi šanci. Asistence: Reno de Hondt, Danny Stempher.

32:10

Další dvouminutový trest na straně Srbska, vyloučen byl Mirko Djumić, dostal dvě minuty za držení.

31:56

31:56 Ivy van den Heuvel - 3:0

31:56

Přesilovka je využitá a je to o tři branky. Na přihrávku si najel IVY VAN DEN HEUVEL a střelu od pravého kruhu poslal přesně pod horní tyčku Rankovićovy branky. Asistence: Kevin Bruijsten, Jordy van Oorschot.

31:29

Obětavý zákrok v pádu jednoho z hráčů Srbska dostal puk do středního pásma.

30:49

Dvě minuty za hrubost dostal Uros Bjelogrlić.

30:30

Rozhodčí signalizuje vyloučení, bude následovat další přesilovka pro Nizozemsko.

30:21

Srbové vyhodili přes všechny čáry, je tu zakázané uvolnění a návrat hry před Rankoviće.

29:42

Opět M Bruijsten, Nyní se na levé straně proměnil v nahrávače, jeho pas ale pouze prolétl prostorem.

29:15

Na několik rychlých přihrávek se dostali Nizozemci do útočného pásma a zprava zakončoval M. Bruijsten. Ranković zvládl prudký švih chytit.

28:16

Hraje se dlouho bez přerušení, ale také bez větších šancí.

27:34

Bjelogrlić neuspěl v rychlostním souboji s Vogelaarem, dopředu už jdou zase hráči v oranžvém.

26:53

Vyhození Srbů nebylo ohodnoceno jako zakázané uvolnění, Nizozemci musí pospíchat za pukem.

26:07

M. Bruijsten parádně vybídl Nagtzaama, ten se s pukem objevil u branky, na rychlou kličku už měl ale málo času i prostoru.

24:40

Přesilovka je u konce, Srbsko je v plném počtu.

24:20

Další akce už byla o něco lepší, Bruijsten číhal u brankoviště, nedokázal ale zblízka překonat hbitého Rankoviće.

24:10

Bastings musel dokonce pro puk až k vlastní modré čáře.

23:45

A další chyba Nizozemců při přechodu modré čáry, zatím jim přesilovka nejde.

23:28

Pokus o rychlý průnik do pásma skončil postavením mimo hru.

22:40

Je tu další přesilovka pro Nizozemsko. Na modré čáře se faulu dopustil Ugljesa Novaković a už je na trestné lavici s dvouminutovým trestem za podražení.

22:25

Po levé straně se o akci pokoušel Oosterveld, Joly mu ale o zlomek vteřiny dříve přejel modrou čáru a bylo z toho postavení mimo hru.

21:38

Dlouhé sólo přes celé kluziště předvedl Nagtzaam, v závěrečné fázi se ale dostal z úhlu a od mantinelu pouze nahazoval před branku.

20:40

S průnikem do pásma neuspěl Sretović, Nizozemci už jdou do protiakce.

20:25

Do druhé třetiny vstoupili Srbové aktivně, natlačili se do pásma a z levého kruhu vyslali první střelu. Bohužel pro ně nepřesnou.

Trestné minuty: 4:4
Je za námi první třetina a Nizozemci zatím potvrzují roli favorita. Rozjížděli se sice trochu pomaleji, než v utkání proti Islandu, ale pak zvládli dvakrát udeřit. V páté a deváté minutě byl na konci akcí Ties van Soest a svými dvěma pohotovými góly dal svému týmu uklidňující náskok. Srbové jsou sice trochu lepším soupeřem, než jaké zatím pořádající tým potkal, přesto i oni mají zatím problém se dostat ke kloudné střele.

20:00

19:52

Nagtzaamovi nevyšla klička na modré čáře, o puk velice rychle přišel.

19:12

V mezikruží stál na chvíli volný van Lijden a ihned vyslal na Rankoviće rychlou střelu. Gómana trefil přesně do těla.

18:52

Nizozemci se dostali do rychlého brejku, místo zakončení ale přišla možná trochu zbytečná přihrávka a Srbové se osvobodili zakázaným uvolněním.

18:22

Teď se nám hra trochu rozkouskovala a pryč je tempo, které jsme mohli sledovat.

17:41

Od modré nahodil van Gestel, Ranković pak musel dávat pozor i na hráče, clonící a dorážející před jeho brankovištěm.

17:03

Je po výhodě o jednoho muže, Nizozemsko je v plném počtu.

16:52

Ani tato přesilovka Srbsku nejde, hraje se převážně ve středním pásmu, nebo dokonce v obranném pásmu Srbska.

15:52

Bránící čtveřice bez problémů vyhazuje, puk letí až k Rankovićovi. Oba týmy střídají.

15:03

Hry pěti proti pěti jsme si ale zase neužili, přesilovku si teď dají Srbové. Na trestné lavici je Julian van Lijden s dvěma minutami za nedovolené bránění.

14:22

Je i po druhé přesilovce Nizozemska, oba týmy jsou v plném počtu.

14:16

Po rychlé kombinaci se před Rankovićem objevil van der Schuit, bekhendová klička mu ale nevyšla. Ranković si pak poradil i s bombou od modré – předvedl hezký zákrok lapačkou.

13:43

Vogelaar svou bombou trefil pouze stínícího obránce, puk se pak odrazil do středního pásma.

13:06

Prudká nabídka na teč letěla před brankoviště, Ranković vyřešil betonem i tuto nebezpečnou situaci.

12:22

Srbové ale dlouho v plném počtu nevydrželi, je tu další jejich vyloučení. Dvě minuty za napadení dostal Dominik Crnogorac.

12:05

Srbsko se zvládlo ubránit, Luković je zpátky na ledové ploše.

11:15

Nebezpečně pálil de Hondt, Ranković nyní zabránil nejhoršímu a puk zvládl zkrotit.

11:09

Hráči v oranžovém kombinují v útočném pásmu, tohle je rozhodně lepší přesilovka, než předvedlo Srbsko.

10:05

Navíc si Nizozemsko zahraje přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Aleksa Luković.

09:40

09:40 Ties van Soest - 2:0

09:40

Nyní ale Nizozemci předvedli průnik do pásma a před brankovištěm stojící TIES VAN SOEST tečoval nahození od modré čáry – 2:0. Asistence: Raphael Joly, Joey Oosterveld.

09:20

Nizozemci hrají trpělivě, nikam se bláznivě neženou.

08:00

Další nahození od modré, nyní bylo lehce tečované a puk prolétl těsně nad brankou.

07:48

Od modré čáry nahazoval van Gestel, Ranković si jeho dalekonosný pokus zvládl najít a svým zákrokem přerušit hru.

07:14

Srbové si dávají velký pozor na modré čáře, zatím zvládají chytat pokusy Nizozemců o rychlé výpady.

06:40

Loginov si chytře objížděl spoluhráče, kteří mu na modré čáře vytvořili clonu, nakonec se ale pískalo postavení mimo hru.

05:31

Na druhé straně nebezpečně pálil Stempher, Ranković si také připsal úspěšný zákrok.

05:15

Srbové se vydali do útoku se snahou okamžitě vyrovnat, Meierdres byl ale na svém místě a akci po levém křídle zneutralizoval.

04:21

04:21 Ties van Soest - 1:0

04:21

Nizozemci jdou do vedení. Joly bleskově objel branku, sám sice nezasunul, puk se ale odrazil na hůl TIESE VAN SOESTA a ten hbitě dorazil za na brankovišti zasahujícího Rankoviće. Asistence: Raphael Joly.

03:21

Nizozemci jsou v plném počtu, toto oslabení přečkali bez větších problémů.

03:08

Puk opět letí až k Rankovićovi.

02:38

Crnogorac se vydal na velké sólo až od své branky, na útočné modré ovšem narazil a o puk přišel.

02:07

Přesilovka zatím Srbům nejde, puk letí přes všechny pásma.

01:21

Loginov už vyvážel puk z obranného pásma, když v tom rozhodčí odpískal faul Nizozemska. Na trestnou lavici zamířil Raymond van der Schuit se dvěma minutami za nedovolené bránění.

00:21

Nizozemci se hned natlačili do útočného pásma a byla z toho střela v podání Vogelaara. Opravdu rychlý vstup do utkání.

00:01

Nizozemsko: Meierdres (Oosterwijk) – Vogelaar, van Gorp, Loginov, Smid, Verkiel, van Oorschot (A), van Gestel – van den Heuvel (C), K. Bruijsten, Bastings – de Hondt, van der Schuit, Stempher – Nagtzaam, M. Bruijsten, van Lijden – Oosterveld (A), Joly, van Soest.

Srbsko: Ranković (Mitić) – Crnogorac, Podunavac, A. Luković, Ilić (C), Anić, U. Novaković, Sabadoš (A) – Vučurević (A), Sretović, Zwick – Bjelogrlić, Brkušanin, Vukičević – P. Novaković, Kerezović, Djumić – Cengeri, Radosavljević, Mirković – Subotić.

Rozhodčí: Tomasz Radzik (POL) – Tomislav Grozaj (CRO), Raivis Jucers (LAT).
Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne!
Zápas v IJssportcentrum začne ve 20 hodin, takže si na večer nic nechystejte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Rozhodčí

Zápas bude jako hlavní řídit Tomasz Radzik z Polska, kterému budou na čárách asistovat Tomislav Grozaj z Chorvatska a Raivis Jucers z Lotyšska.
Naposledy se oba týmy střetly v roce 2016 a to hned dvakrát. V obou případech se radovalo Nizozemsko, a to jak v kvalifikaci na Olympijské hry, kdy zápas skončil 7:3, tak i v dubnu v rámci Mistrovství světa Divize 2, skupiny A. Tehdy Nizozemci vyhráli 3:2.
Srbsko

I Srbové mají po dvou odehraných zápasech plný počet bodů a skóre 7:2. Turnaj zahájili vítězstvím proti Belgii, ve kterém dal dva góly Novaković. Proti Číně to pak bylo ještě o něco dramatičtější, ale i tentokrát se radovalo Srbsko. Do dnešního zápasu jdou ale svěřenci trenéra Urquharta v roli velkých outsiderů, budou se ale zajisté snažit překvapit a Nizozemce potrápit.

Odehrané zápasy

Srbsko – Belgie 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Čína – Srbsko 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Nizozemsko

Nizozemci na svém ledě zatím předvádí skvělé výkony a po dvou odehraných duelech mají impozantní skóre 18:1! Na začátek si hráči v oranžových dresech poradili s Čínou a předevčírem doslova rozdrtili Island 11:1. Oba zápasy byly jednostranné, vždyť na nizozemskou branku šlo dohromady pouze 16 střel. Dnes ale čeká rozhodně těžší soupeř, i Srbové totiž hrají výtečný hokej.

Nizozemsko – Čína 7:0 (3:0, 1:0, 3:0)
Island – Nizozemsko 1:11 (0:3, 0:3, 1:5)
Dobrý večer u pokračování hokejového mistrovství světa 2. Divize, skupiny A. Společně budeme sledovat duel dvou neporažených celků, střetnou se Nizozemsko a Srbsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

5:0

Branky a nahrávky: 5. van Soest (Joly), 10. van Soest (Joly, Oosterveld), 32. van den Heuvel (K. Bruijsten, van Oorschot), 33. Vogelaar (de Hondt, Stempher), 55. van Oorschot (van den Heuvel, K. Bruijsten)

Rozhodčí: Tomasz Radzik (POL) – Tomislav Grozaj (CRO), Raivis Jucers (LAT)

Diváci: 1 500

01:21 NED 2 van der Schuit, nedovolené bránění
04:21 NED 1:0 van Soest (Joly)
09:40 NED 2:0 van Soest (Joly, Oosterveld)
10:05 SRB 2 A. Luković, nedovolené bránění
12:22 SRB 2 Crnogorac, napadení
15:03 NED 2 van Lijden, nedovolené bránění