Mistrovství světa do 18 let

Švýcarsko – Francie

5:2

konec (1:1, 4:0, 0:1)

26.04.2018, 08:40 • Arena Metallurg, Magnitogorsk, Rusko • O udržení • Vojtěch Martinek (@mrtnkv)

Dohráno! Švýcarsko dnes ráno potvrdilo roli favorita, porazilo Francii 5:2 a jde v baráži o udržení do vedení. Pokud se mu podaří vítězství potvrdit i v druhém zápase, bude se moct radovat ze záchrany. To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek dne.

Statistiky utkání
Střely na branku (3. třetina): 14 – 12
Střely na branku (celkem): 39 – 22
Trestné minuty: 10 – 12
Využití přesilovek: 2/6 – 0/5 (10:55:16)

54:42

Hra v početní výhodě velmi rychle končí, uvidíme hru čtyři a čtyři. Timothé Quattrone (FRA) si po vysoké holi jede zchladit hlavu na trestnou lavici.

54:01

Teď, nebo nikdy! Šest minut před koncem základní hrací doby je za vysokou hůl vyloučen Guillaume Anex (SUI) a Francii tak čeká další přesilovka.

49:58

Jesse Tanner (SUI) míří na trestnou lavici za nedovolené bránění, Francouzi mají velkou příležitost se přiblížit vyrovnání.

47:12

Oddechový čas pro Švýcarsko.

47:12

Francie právě vstřelila branku!
Outsider se v osmačtyřicáté minutě prosazuje a snižuje náskok soupeře na tři branky. Střelcem branky je HUGO ALLAIS. Asistence: Maxence Leroux.

42:00

Francouzi si koledují o další gól, na trestnou lavici míří další jejich borec. Tentokrát jde o Baptista Brucheho (FRA), který dostal trest za nedovolené bránění.

40:01

Sice zbývá odehrát ještě jednu třetinu, o vítězi je ale pravděpodobně rozhodnuto už nyní. Švýcaři v průběhu druhé třetiny svému soupeři zasadili čtyři rány a pokud v závěrečných dvaceti minutách úplně nevyhoří, mají výhru už takřka jistou.

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Červené světlo za Duquenneho brankou se padesát sekund před koncem druhé třetiny opět rozsvěcuje, pátou branku do francouzské sítě posílá KYEN SOPA. Asistence: Julian Mettler, Gian-Marco Wetter.

38:22

Opět se vylučuje, i tentokrát se budou bránit Francouzi. Dvě trestné minuty za podražení si do statistik připisuje kapitán Matis Bourillon (FRA).

32:44

Uvidíme pátý gól? Yohan Coulaud (FRA) se nyní dopustil nedovoleného bránění a na dvě minuty jede zpytovat svědomí na trestnou lavici.

31:58

Francouzi nezvládli přesilovku přetavit v gól a nyní musí ze své klece lovit další kotouč, teď už to budou mít hodně těžké. Na 4:1 v půlce utkání zvyšuje STÉPHANE PATRY. Asistence: Gilian Kohler.

29:06

Francouzi mají ideální příležitost se vrátit do zápasu. Na trestnou usedá Gilian Kohler (SUI), který si tam odpyká dvouminutový trest za hákování.

28:29

A už je to o dvě branky! Třetí kotouč za Duquennova záda v dnešním utkání posílá DAVYD BARANDUN. Asistence: Kyen Sopa, Julian Mettler.

23:35

Švýcaři jsou dnes zatím v přesilovkách stoprocentní, využívají i druhou a jdou opět do vedení! Úspěšným střelcem je JESSE TANNER. Asistence: Stéphane Patry, Gilian Kohler.

22:01

Další vyloučení, tentokrát na straně Francie. Dvě minuty za podražení dostává obránce Hugo Allais (FRA).

5:2

Branky a nahrávky: 3. Kohler (Gross, Nussbaumer), 24. Tanner (Patry, Kohler), 29. Barandun (Sopa, Mettler), 32. Patry (Kohler), 40. Sopa (Mettler, Wetter) – 4. Quattrone (Rousseau, Bruche), 48. Allais (Leroux)

Švýcarsko: Hollenstein (A. Schmid) – Villa, Moser (C), Anex (A), Henauer, Gross, Barandun, Prysi – Verboon, Nussbaumer, Vouillamoz – Mettler, Sopa, Wetter – Patry, Weibel, Kohler – Tanner, de Nisco, Wüest (A) – Barbei.

Francie: Duquenne (Vazzaz) – Coulaud (A), Schmitt, Bourillon (C), Coffy, Allais, Bataillé – Rabl, Dubé, Gallet – Quattrone, Rousseau, Bruche – Fabre, Leroux, Dair – Mainot (A), Chautant, Guer – Plagnat.

Rozhodčí: Hoppe (GER), Staňo (SVK) – O'Connor (USA), Šalagin (RUS).

02:02 FRA 2 Dair, podražení
02:40 SUI 1:0 Kohler (Gross, Nussbaumer)
03:50 FRA 1:1 Quattrone (Rousseau, Bruche)
16:14 SUI 2 Gross, hákování
18:55 SUI 2 Sopa, nedovolené bránění